Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

@Wizja+, @bigcyc123, widzę że czytacie forum Emitela :D , gdzie było więcej fotek tego testu. ;)

 

Fotki wskazują na to, że testy odbyły się w Szczecinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 post od dołu więcej fotek >>> http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=920

Już kiedyś pisałem że nie będzie HD tylko .......... :D

No ale co Wy chcecie ? Serial "Zmiennicy" z 1986 roku ma być w HD i jeszcze może przycięty do 16:9 ? Wiadomo, że większość ramówki nowych kanałów to będzie początkowo upscal. Niech się chociaż postarają o produkcję własnych seriali i kupno nowych filmów w wysokiej rozdzielczości. Dodając do tego Euro i Olimpiadę w HD już będzie jakiś sukces.

 

EDIT: Wiadomo, można zrobić nowe kopie z taśm filmowych i zapisać w wysokiej rozdzielczości. Tak odświeżono m.in. "Stawka większa niż życie", tylko to kosztuje, a TVP biedna jak mysz kościelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się chociaż postarają o produkcję własnych seriali i kupno nowych filmów w wysokiej rozdzielczości.

 

Z własnymi serialami nie będzie problemu. W HD na pewno będą nadawane seriale takie jak na przykład "Ojciec Mateusz", "Rodzinka.pl", "Ranczo", "Na dobre i na złe" (bo wszystkie były do tej pory pokazywane w TVP HD). Może niedługo w HD będą kręcone też inne seriale ("Klan", "M jak miłość")?

 

Starsze seriale, które nie mają odświeżonej wersji w HD i 16:9, będą w zwykłym upscalu i w pillarboxie, co ma się rozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie np "Klan", czy "M jak Miłość" nie lecą na TVP HD (o ile się nie mylę), więc może tak być, że nie są jeszcze rejestrowane w HD. Przekonamy sie w przyszłym tygodniu (zdaje się ostatni tydzień z premierami seriali w TVP) :) Fajnie by też było, gdyby programy publicystyczne, np Sprawa dla Reportera, reportaże i inne podobne produkcje przerzuciły się od razu na HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Z nadajników MUX w Częstochowa/Wręczyca Wielka, Kalisz/Mikstat i Łódź/EC4 nadaje testowy przekaz TVP1 HD. Zamiast logo w prawym górnym rogu ekranu widnieje biały napis "TVP1 HD TEST".

 

Jakość w porównaniu z emisją satelitarną TVP1 SD z transpondera Cyfry+ jest jak dla mnie dużo lepsza i zadowalająca jak na razie.Zobaczymy jak puszczą materiał nagrany w HD. Na starszym filmie co skończył się 4 minuty po 4 rano już mogłem zobaczyć różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "Wiadomościach" nie widać było jakiejś wielkiej różnicy w HD, w porównaniu z wersją SD, która była do wczoraj, ale jingiel i reklamy moim zdaniem bardzo ładnie się prezentowały (a przynajmniej pierwsze dwie reklamy, bo więcej nie oglądałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby było HD to musi być standard DVB-T2 a nie wersja 1( DVB-T1 ) i upscalink jak to robi N-ka na swoich TP :crazy: .. Podniecacie się a wszystko będzie pseudo po to aby ludzie zaczeli płacić abonament a pokazać , że TVP coś robi . :brawo:

 

DVB-T2 maja Francja, Włochy, Czechy, Słowacja , Ukraina , Anglia itd... Tam można powiedzieć o HD :>

W Polsce planowane ( planowane , ale jak wiadomo będzie znowu opóźnione) DVB-T2 to połowa 2016 roku co w innych krajach już jest i zaczynają przesyłać treści nawet VOD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigcyc123 zastanów się co za głupoty wypisujesz. Poczytaj o podstawach transmisji sygnału cyfrowego, szerokości pasma, pojemności, FEC itd. i dopiero potem wypowiadaj się na temat "pseudo HD".

To poczekaj aż będą dodawać do mux jakieś kanały ( 1 mux może pociągnąć 1 HD z kiepską jakością + 5 do 6 kanałów Z SD )A 5mb czy 6mb co to jest ??? Wielkie nic bo więcej maja kanały FTA z Hotbirt i pseudo HD TVP1 z N-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Odbieram ten test TVP1HD z Wręczycy, oglądałem chwilę końcówkę jakiejś bajki i można powiedzieć, że jakość lepsza w porównaniu z TVP1SD. Jednak jak leciały reklamy to widać pikseloze na obrzeżach przedmiotów. Nie wróży to nic dobrego jeśli chodzi o content wymagający bitrateu na przyzwoitym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie narzekał aż tak na to "HD", bo z tego co widać na "screenie" "bitrate" jest i tak ponad dwa razy większy, niż w przypadku większości polskich kanałów "SD" (niestety nie da się dać sygnału bez żadnej kompresji, mimo, że "Nka" podobno ma taki mieć :D - ciekawe swoją drogą jak "screen" z takiego sygnału by wyglądał :D??? ).

 

Co do "Klanu", "Barw Szczęścia" i "M Jak Miłość", to myślę, że będą one w "HD", bo przecież pomysł na "TVP1" i "TVP2" w "HD" nie powstał w zeszłym tygodniu, więc na pewno się przygotowali, chociaż z drugiej strony jak pytałem niedawno na "Facebook`u" "M Jak Miłość" czy obecnie emitowane odcinki są już kręcone w jakości "HD", to przemilczeli sprawę...

 

Zobaczymy jutro :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle, polacy wiecznie narzekają, że to nie hd, że bitrate mały itp. A czego nieby się spodziewaliście? Jakości jak z bluray? Dobrze jest że jakość jest lepsza niż wersji SD i tyle. Bluray-a z dvb-t się nie zrobi i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...