Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakość TVP1 HD w DVB-T nie powala. Właściwie, to gdyby nie logotyp, to może nawet bym nie zauważył, że kanał ten jest nadawany w wysokiej rozdzielczości. Akurat przed chwilą oglądałem "Wiadomości" i jak dla mnie jakość była dość marna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie syf jak na razie ,ale docelowo chodzi glownie o Euro i o mecze w HD pewnie bitrate będzie deko lepsze a po imprezie znowu spadnie jak na dobrym kanale SD he he,jakby nie patrzec i tak najlepsza będzie jakosc na meczach w TVP HD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ojciec Mateusz w upscale, parodia. Jak takim kanałem jakość na MUX1 mają tracić TVP2 i TVP Info, to ja dziękuję.

Napisz to na forum EmiTela to zjedzą Cię. :)

Dziwny ten TVP 1 HD skoro wszystko tam jest w upscale, nawet to, co jest w wysokiej rozdzielczości. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Ja odbieram TVP1 HD z NTC i obraz jest okej, jak dla mnie żaden upscal. Jakość jest trochę gorsza od TVP HD, który mam w kablówce ale jest ok. ;)

To, że przy logo TVP1 jest znaczek HD nie oznacza, że obraz jest w HD. To dobry upscal, ale natywne HD to to nie jest. Wystarczy spojrzeć na lekko rozmyte ostatnie piksele po lewej i prawej stronie obrazu. Obraz też kasza i tyle.

 

Na forum media2 piszą, że TVP2 HD uruchomiono równocześnie z TVP1 HD...?

Tak, TVP2 HD nadaje, ale jeszcze nigdzie nie jest dostępny poza wewnętrznym systemem TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec Mateusz w upscale, parodia. Jak takim kanałem jakość na MUX1 mają tracić TVP2 i TVP Info, to ja dziękuję.

Napisz to na forum EmiTela to zjedzą Cię. :)

Dziwny ten TVP 1 HD skoro wszystko tam jest w upscale, nawet to, co jest w wysokiej rozdzielczości. :lol2:

 

to akurat tvp ma dobrze technicznie opatentowane przez rok testów w n-ce - nikt nie wie jak ale się udało :sciana:

ale trzeba przyznać,że logo jest w hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porownuje TVP 1 HD z DVB-T z TVP HD z UPC i narazie sporo lepszy obraz jest na TVP HD z UPC.Mozna powiedziec ze TVP HD to rzeczywiscie HD.Porownam jeszcze jutro jak wlacza w UPC TVP 1 HD i TVP 2 HD.Biora sygnal podobno bezposrednio swiatlowodem od TVP ,wiec mysle ze jakosciowo powinno byc dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Skoro można go retransmitować od jutra, to dziś nie jest nigdzie dostępny. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

 

Porównanie. Po lewej TVP1 "HD" z MUX1, po prawej TVP HD z CYFRY+.

kbgSHjrrs8V6KC.jpg kbeUyiYH09uawJ.jpg

 

kHGYBuPg2oZ0j.jpg kG5V4YhfUPZo9.jpg

 

kKgBGpnCgA3h1.jpg kx6oUFN0inhF3.jpg

 

kbigg7un23LGd3.jpg kplWJR8Xhp8g3.jpg

 

kPfdXRTAT4Woa.jpg kOY0NyyB5XFD0.jpg

 

kbnu61Y8ubI3PU.jpg kbczPQp97FJmbg.jpg

 

kUPjOzETXA8Vq.jpg kM9CkLLSIt6Da.jpg

 

Jakieś pytania? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej patrzec na dwa ostatnie zdjęcia z napisami - na TVP HD napisy żyleta zas TVP 1 HD mają widoczną otoczkę

no i napis POLICJA na kogucie radiowozu - bez porównania na korzyść TVP HD ale oni od zawsze nadają w 1080i

pytanie co to jest i czy istnieje coś takiego jak standard HD ? czy upscale mozna nazwać HD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro można go retransmitować od jutra, to dziś nie jest nigdzie dostępny. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

 

Porównanie. Po lewej TVP1 "HD" z MUX1, po prawej TVP HD z CYFRY+.

(...)

 

Jakieś pytania? :roll:

 

Mi wystarczy porównanie TVP 1 SD z TVP 1 HD. A to wychodzi na korzyść tego drugiego. Jak można być tak naiwnym, że HD za darmo będzie tak ostre, jak HD za opłatą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas73, Mylisz sie, TVP 1 HD ma wyzszy bitrate niz TVP HD. Dziwne ale mozliwe. :D

 

moze i miec wyzsze :jupi: ale i tak dla mnie wzorcowym kanalem w polsce (rodzimym )jest TVP HD jest on na poziomie niemieckich i angielskich kanalow jezeli chodzi o jakosc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...