Skocz do zawartości

Propozycje logotypów dla stacji TV i radiowych


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do loga TF1, to w obecnej wersji z gradientem tego nie widać, ale w wersji która obowiązywała od 1990 do 2013 to nawiązanie do barw narodowych jest bardziej widoczne. Tylko że to nie jest zbyt dobry przykład, bo pytanie dotyczyło publicznych kanałów, a TF1 jest prywatnym.

 

To nawiązanie z niemieckimi barwami... może coś w tym jest. Tyle tylko że 3sat nie jest kanałem wyłącznie niemieckim, gdyż jest finansowany także przez Austrię i Szwajcarię.

 

Gdzieś do 2010 roku motyw rosyjskiej flagi występował w logotypach stacji RTR. Obecnie flagi nie ma, ale barwy rosyjskie można zauważyć w logach. Motyw z barwami portugalskimi jest obecnie w logu RTP Internacional.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałbym nic przeciwko gdyby ktoś mój szkic przerobił na konkretną pracę graficzną :)

Czy chodziło ci o coś takiego?

9149272400_1447996798_thumb.jpg

6324503500_1447996799_thumb.jpg

 

Do moich prac dołączam jeszcze projekt loga dla trzeciego kanału Polsatu:

5710863500_1447996800_thumb.jpg

A także pomysł, żeby zamiast Superstacji było... Polsat News 3:

2945129500_1447996800_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dałbyś rade nieco ujednolicić te loga? Chodzi mi o wstawienie piłki zamiast loga w Eurosport Futbol oraz wprowadzić inną kolorystykę przy dwójkach jak i dać jedną formę przy logach z PL? Byłbym wdzięczny :)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tokić: Moja praca dla Eurosportu (pomysł od Poland) jest o niebo lepsza niż twoja. Co do tych nowych lóg TVP, to pomysł z kreskami zamiast liczb dobry, ale kwadraty najlepiej mieć w obecnych kolorach stacji.

 

EDIT: Oto loga dla nowych kanałów, które będą w ofercie MUX-8:

7031289600_1448119738_thumb.jpg

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat logo Eurosportu jest pomysłowe i ma potencjał. Zaczyna się program, to stylizowane E i 1 są złączone. Rozjeżdżają się , pojawia się napis Eurosport. Po 30 s. E i 1 zjeżdżają się i na ekranie jest minimalistyczne E1. Zbliża się przerwa reklamowa ponownie E i 1 się rozsuwają. Tylko zmienić czcionkę na obecną.

Edytowane przez Be89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne logo Eurosportu akurat jest dosyć minimalistyczne, a zarazem nowoczesne. Nie ma co ulepszać czegoś dobrego ;).

PS: Przez przypadek wcisnąłem zły punkt reputacji dla kolegi Kuby, bo jednak zgadzam się z Wami panowie - nie można mówić 'moje jest lepsze i koniec', nie ma co się wracać do podstawówki..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No właśnie, też takie coś miałem na myśli. Białoruś tu idealnie pasuje. W większości krajów rozwiniętych, demokratycznych nie trzeba epatować na co dzień wymuszonymi barwami, godłem, hymnem na każdym kroku. Bo każdy je zna i czci po swojemu, indywidualnie. Francja jako że jest państwem wielokulturowym i wielonarodowym, może czuje potrzebę zjednoczenia się pod tą flagą - co jak widać i tak nie pomaga. W większości kraje komunistyczne, niedemokratyczne, totalitarne i temu podobne przeważnie swoją narodowość podkreślają sztucznie na każdym kroku, wręcz zmuszają do nich - w Korei ludzie płaczą i mówią że jest wspaniale, najlepiej na świecie. W Niemczech swastyka była wszędzie. Taki nieprawdziwy, groteskowy obraz mi nie odpowiada. Flaga, hymn tam gdzie są potrzebne, gdzie pasują, a nie w logo telewizji publicznej itp.

No popatrz jak się wpasował w klimat powstający w Polsce, normalnie jasnowidz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny projekt, @eLBeG :) Na pewno zajmowałby mniej miejsca, ale z drugiej strony dla nadawcy nie ma pełnej promocji marki.

Czytałem propozycję, że mogło by się zjeżdżać z całości po 20 sekundach po reklamie. Super propozycja moim zdaniem, tylko takie czasy nadeszły, że na Eurosporcie reklamy co chwilę, więc nie wiadomo, czy miało by się kiedy zjechać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To logo E1 jest widoczne w zapowiedziach na Eurosportach i jako logo kanału w ikonach IPLA.

O tym "rozsuwającym się" napisie Eurosport to ja wspominałem. Tak samo powinno być na kanałach TVP. Startuje program pojawia się napis TVP1 po chwili zwija się TVP i zostaje lekko powiększone 1 w kwadracie. Tuż przed końcem programu byłaby odwrotna animacja. I tak powinno być na wszystkich kanałach TVP. Widzisz logo SPORT na ekranie, wiesz że to kanał TVP. Widzisz KULTURA, wiesz że to kanał TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...