Skocz do zawartości

Stop ACTA?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

STOP ACTA !!! Dlaczego nasi politycy nie zajmuja sie naprawde waznymi dla kraju sprawami. Jesli chodzi o lizanie [beep] amerykanom to rzucaja wszystkie wazne sprawyi w ciemno wszystko podpisuja - a co w zamian ? -wizy jak byly tak sa. No ale wiadomo ze polska to dziwny kraj :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też !!! Niemcy się nie zgodzili Austria tez a Polska niestety tak ale protestujmy dalej to może coś drgnie

Jak to Niemcy i Austriacy się nie zgodzili...?

Donald Tusk przypomniał, że w sprawie prac nad porozumieniem kraje europejskie nie zgłaszały wątpliwości. – To Polska wskazywała na wątpliwości związane z jednoznaczną penalizacją – stwierdził, przypominając, że zostały one uwzględnione. – Ekstrawagancją byłoby, gdyby Polska tej umowy nie podpisała i była jedynym krajem, który w Europie nie przestrzega praw autorskich – stwierdził.

SATKurier

 

Dla pewnego grona osób, którzy słuchają tylko muzy i oglądają filmy na YT net przestanie mieć sens...

 

Popyt na net spadnie, oj spadnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavl6 - przeczytaj sobie treść ACTA.

 

Każdy dostawca internetu będzie miał nakaz inwigilacji w to co robisz, nie zależnie od tego czy dzielisz się muzyką/filmami, uczysz się, czytasz wiadomości, dokonujesz płatności czy korzystasz z własnego/czyjegoś hostingu. Twoje dane będą przekazywane organizacjom zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, które będą mogły łatwo cię pozwać o łamanie praw autorskich. (powiedz papa muzyce na youtube, wrzucie, itp.)

 

Poprzednie wersje ACTA były bardziej rygorystyczne i zakładały między innymi:

- blokowanie stron internetowych:

- * zawierających treści łamiące prawo autorskie.

- * zawierających linki do stron/treści łamiących prawo autorskie.

- * zachęcających do łamania prawa autorskiego.

- * wobec których podejrzewa się, że mogły by służyć do łamania prawa autorskiego.

Co oznacza, że jeżeli posiadasz jakiekolwiek konto w jakimś serwisie internetowym, posiadasz własną stronę lub jesteś jej administratorem, może zostać zbanowane lub zablokowane. W szczególnych przypadkach razem z konfiskatą sprzętu.

 

- sprawdzanie na granicy wszystkich twoich nośników (laptopów, odtwarzaczy, pamięci przenośnych, płyt cd/dvd, ewentualnie kaset DAT zawierających bazy danych) czy przypadkiem nie znajdują się na nich treści łamiące prawa autorskie.

 

- kary:

- * trzech ostrzeżeń za wymianę treściami łamiącymi prawa autorskie.

- * dla osób łamiących zabezpieczenia typu DRM, czy kody szyfrujące dla HDMI.

- * dla osób ułatwiających wymianę takimi treściami.

 

- dochodzenia w sprawie łamania amerykańskich patentów, które ostro blokują innowację (patrz: kryzys zatrudnienia w USA).

- blokowanie eksportu nowych roślin i leków do biednych krajów pod pozorem ochrony patentowej.

 

- przekazywanie twoich danych organizacjom zbiorowego zarządzania prawami autorskimi (patrz: początek postu)

- wszelkie blokady będą następowały natychmiast, a ty będziesz się mógł potem od nich odwołać, co w przypadku naszych sądów może trwać latami. Innym słowem, ktoś będzie mógł zablokować twoją stronę bez podania przyczyny i doprowadzić twój biznes do bankructwa.

 

#####

 

ACTA umożliwia wprowadzenie tych samych praw w późniejszym czasie, co oznacza, że cenzura internetu będzie powoli postępować, pomimo tego, co sugerują politycy.

 

strach się bać...

mam nadzieję, że jasno i dobrze wyjaśniłem jak to wszystko funkcjonuje :)

 

Tylko czy podobne rzeczy nie są już obecnie przewidziane w polskim prawie? Muszę się kiedyś, jak znajdę chwilę czasu dokładniej wczytać, ale z tego co wiem, to już teraz, jak policja odkryje, że łamiesz prawa autorskie, to: może zamknąć ci stronę, na której takie materiały są, skonfiskować nośniki, itp. ACTA przeczytałem, choć trochę pobieżnie, bo język prawny nie jest najmilszą lekturą, ale później czytałem też dokładne opisy tego. Tylko nie jestem pewien, co to zmienia w polskim prawie, ale jakoś spróbuję to rozgryźć, no chyba, że ktoś już się tym zajął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACTA jest dokumentem bardzo zawiłym, skomplikowanym i złożonym, dla laika ciężkim do zrozumienia, dodatkowo w tym dokumencie występują pojęcia i normy prawne które w polskim systemie prawnym nie występują np. strona trzecia. Jest to dokument wzorowany na prawie anglosaskim. Paradoksem jest również, ze niektóre punkty w tym dokumencie są niezgodne z Konstytucją RP, Generalny Inspektor Ochrony danych osobowych również zgłasza duże zastrzeżenia co do tego dokumentu. Dodam jeszcze, że jutrzejsze podpisanie prze ambasadora dokumentu nie wiąże się z natychmiastowym wejściem w życie, dokument musi ratyfikować parlament : sejm i senat oraz podpisać prezydent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie.Czy jak tylko będę oglądał tylko teledyski z youtube,oczywiście nie pobierając ich to też złamię prawo? Jeśli tak to niech ścigają tych co te teledyski udostępniają.Proszę o odpowiedzi.Pozdro dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż. Głupkowaty uśmieszek Schetyny, spolegliwa Werner to wrażenia z wczorajszego wieczora.

Dziś media zrobią z manifestujących bandytów, Tusk powtórzy "nie szantażowi" i dalej żyć będziemy w kraju na niby.

Mamy przecież krótką pamięć. Rostowski łże o "sukcesach" budżetowych, a już nie pamiętamy jak zaksięgowano OFE.... narodzie, byle ciepła woda w kranach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególna nadgorliwość władz jest w tym przypadku nielogiczna i niezrozumiała,również niebezpieczna.Podpisywanie umów na zapas to coś znacznie poważniejszego niż szwedzkie małżeństwo na próbę. Następnym razem może wpaść do rządowych głów np.wypowiedzenie wojny paru krajom,a na potem przewidzieć ew.referenda i konsultacje.Tylko można się nie zdążyć załapać...

Parafrazując klasyka-niedługo już naprawdę nie będzie kogo wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na RT (Russia Tuday) chwilę po 14 mówiono o "Poles Revolt", na pasku jest to pierwsza informacja. Mam nadzieję, że tym razem wygra lud, a nie "władza" i rewolucja okaże się skuteczna. W RT mówili, że obecnie rozpoczęły się demonstracje w Lublinie i Poznaniu. Co do Lublina to wiem o tym, że jest ponad 300 osób, co do Poznania, to nie mam dodatkowych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś zmienił zdanie Pavl6?? Oczywiście,że nie dla ACTA. Polecam:

I jeszcze coś może bardziej humorystycznego,ale nie wiem czy niedługo będzie nam do śmiechu:

 

Uznałem, że ta cała zawiłość tekstu ACTA i sposób jego negocjowania (tajny) jest na tyle niebezpieczny dla społeczeństwa, że lepiej, aby tego ACTA nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszyscy co maja konta na nk fb czy yt muszą pokasować ze względu na prawa autorskie np na yt wrzucam piosenkę np Sylwi Grzeszczak to muszę usunąc bo prawa utorskie mi nie pozwalają na publikacje to samo tyczy się mp 3 jak udostępnie na fb cz nk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że mało osób zagląda na SB, więc napiszę tutaj.

POLSAT, TVN, TVP już blisko od 1,5 roku wiedziały o ACTA. Dlaczego trąbią teraz, gdy mleko już rozlane? To mają być wolne media?

http://niezalezna.pl/22313-tvn-tvp-i-po ... aly-o-acta

TVP\Polsat\TVN może nie mogły ujawnić prawdy o ACTA wcześniej, więc w jaki sposób miałyby z nią walczyć? Potajemnie? Takie są moje przypuszczenia.

 

Portale społecznościowe nie łamią praw autorskich. Zrezygnują jedynie z wrzucania filmików YT.

 

Najgorsze jest to, że ludzie nie mają słowa do powiedzenia w tej chorej sprawie, a dowodem na to są strajki i sprzeciwy wirtualne i realne poparte przez każdego użytkownika posiadającego dostęp do netu (przynajmniej z mojego punktu widzenia).

Jesteśmy bezsilni. To mi się najbardziej nie podoba w tym kraju, że stawiają Nas przed faktem dokonanym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acta pod takim czy innym szyldem wejdzie w życie. Niestety światem rządzi pieniądz, a demokracja to fasada.

Zacytuję (nietrudno to było przewidzieć):

Tusk: władza jest do podejmowania niepopularnych decyzji. PO TO wybrano władzę.

2. łysych (wczoraj PNews): wśród protestujących są PRZYSZLI cyberprzestępcy

Graś: przeciążenie serwerów z powodu NADMIERNEGO zainteresowania

Kuźniar (doradca Komorowskiego): młodzi protestujący są inspirowani przez korporacje

...postawy i głosy rodem z późnego socjalizmu.

Wybrana władza (z głupkowatym uśmieszkiem Schetyny w tle) powiada: robimy to dla Waszego dobra. Nie pojmujecie tego, jesteście innego zdania, A CO NAM zrobicie, ha, ha. Mamy większość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że mało osób zagląda na SB, więc napiszę tutaj.

POLSAT, TVN, TVP już blisko od 1,5 roku wiedziały o ACTA. Dlaczego trąbią teraz, gdy mleko już rozlane? To mają być wolne media?

http://niezalezna.pl/22313-tvn-tvp-i-po ... aly-o-acta

TVP\Polsat\TVN może nie mogły ujawnić prawdy o ACTA wcześniej, więc w jaki sposób miałyby z nią walczyć? Potajemnie? Takie są moje przypuszczenia.

 

Kolego,oni dalej tego nie robią, oglądałem wczoraj dwa serwisy informacyjne : "Wydarzenia" i "Wiadomości" i w żadnyum nie wspomnieli o tym:

http://blog.wirtualnemedia_pl/index.php ... jskim.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...