Jump to content

Recommended Posts

Jutro, kilka znanych serwisów (w tym: wykop, demotywatory, kwejk i joemonster) wstrzymają działalność wyświetlając tylko komunikat na temat ACTA. Inne serwisy (takie jak np. Allegro.pl) umieszczają w swoich logach napisy "stop acta", "nie dla acta" itp.

 

Myślę, że satkurier również mógłby się przyłączyć do takiej akcji, umieszczając na stronie głównej dosyć wyraźny komunikat i ewentualnie odnośnik do jednego z serwisów wspierających walkę z acta:

niedlaacta.pl, stopacta.info, stopacta.pl, laquadrature.net/en/stop-acta, stopp-acta.info

 

może petycję,

,
,

 

Do wyboru do koloru :) Mam nadzieję, że satkurier da o sobie znać jutro.

Link to post
Share on other sites

W TV publicznej, czy komercyjnej ciężko szukać teraz prawdy więc dobrze, że choć internet póki może to coś próbuje zdziałać. Ja przypominam, że ACTA to nie tylko prawa autorskie o czym tylko mówią media, a przede wszystkim wolność słowa. Szkoda, że tak się dzieje. Powracamy europejsko do stanu sprzed 1989r. Mimo, iż te lata znam tylko z opowieści, dokumentów, czasami nie do zrozumienia to nie żałuję, że wtedy mnie nie było na Świecie. Przykro się patrzy w TV gdzie bez przerwy jakieś zupełnie nieprawdziwe informacje podają o ACTA czy innych sposobach ograniczania wolności słowa. Dziś chyba jeszcze mój post przetrwa, a niedługo pójdzie pod weryfikację przez specjalne służby.

Link to post
Share on other sites

dziś o 19.20 na Polsat News profesor wychowawca wybitnych polskich informatyków i mistrzów świata: nikt nie przedstawiał założeń ACTA w Polsce do dyskusji, pierwsze słyszę o takiej inicjatywie

w tym czasie Zdrojewski w TVN24: projekt był konsultowany od lata 2010 w komisjach sejmowych (tu machnął listą) 27 organizacjach w Polsce )m.in. TVP, TVN) BEZ UWAG.

 

Hipokryzja polityków coraz wyższy poziom.

Link to post
Share on other sites

wszyscy popierają stop acta ale nasi politycy są specyficznymi ludźmi i powiem więcej im podpisanie takiej umowy by pasowało.

Szkoda że my o niczym nie decydujemy możemy wyrażać swoją opinię ale politycy wiedzą lepiej co jest dla nas dobre.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś może podrzucić linka do jakiegoś tekstu, który nie tylko formułuje tezy ale także cytuje fragmenty ACTA które tego dowodzą ? Bo jak na razie to nie za bardzo wiem przeciwko czemu mam protestować...

Link to post
Share on other sites

sonik79 - Może i onet.pl to nie jest najlepsza stronka ale artykuł dobry --> http://technowinki.onet.pl/biznes/10-rz ... tykul.html

Nie chcesz, nie popieraj. Tylko pamiętaj że jak wejdziesz na stronkę satkurier.pl czy jakąkolwiek to zapisują się grafiki itd. Wtedy dajmy na to oglądasz zapy, loga stacji, okładka nowego numeru satkuriera, a tu za jakiś czas ktoś puka do Ciebie bo masz na kompie obrazki do których praw nie masz. Normalne to czy nie? Stąd min. protest allegro. Reszta linków u góry.

 

EDIT: Dodaję:

-PEŁNY POLSKI TEKST POROZUMIENIA ACTA : http://www.polskatimes.pl/artykul/49664 ... ,id,t.html

 

EDIT 2:

fbi - z twoim nickiem i awatarem już masz p.... :lol2:Bez urazy

Link to post
Share on other sites

Dzięki za linki, na cały tekst nie mam siły ale i tak znalazłem coś co mi nie pasuje:

 

możliwość niezwłocznego wydania właścicielowi praw autorskich przez ISP danych abonenta, co do którego istnieje podejrzenie, że z jego konta naruszono prawa autorskie

 

Nie wiem czemu dostawca internetowy ma komukolwiek przekazywać moje dane, pod jakimkolwiek powodem. Nie po to chyba była ustawa o ochronie danych osobowych, żeby teraz ktoś bez mojej wiedzy i zgody je rozdawał ? Więc już powód mam ;)

Link to post
Share on other sites

Ja również popieram protest, @sonik79 ustawa o ochronie danych osobowych obowiązuje tylko na terytorium Polski, Polska podpisując porozumienie ACTA staje sie częścią większej wspólnoty prawnej, w tym przepadku porozumienie ACTA będzie norma prawa międzynarodowego czyli aktem hierarchicznie wyższym niż ustawa o ochronie danych osobowych, teoretycznie ACTA może nawet znieść (derogować) niektóre przepisy ustawy o ochronie danych osobowych.

Link to post
Share on other sites

To dziwne. Z jednej strony historia internautów, czasami z argumentami, czasami bez, a z drugiej strony i UE i polski rząd poza podpisaniem porozumienia ACTA nie zamierzają nic więcej robić, bo wg nich nie potrzeba zmian prawnych, bo nasze prawo jest nawet bardziej rygorystyczne. Czy jest gdzieś w internecie jakieś wartościowe porównanie obowiązującego prawa z ACTA? No bo na razie więcej zamieszania niż jednoznacznych faktów.

Link to post
Share on other sites

pavl6 - przeczytaj sobie treść ACTA.

 

Każdy dostawca internetu będzie miał nakaz inwigilacji w to co robisz, nie zależnie od tego czy dzielisz się muzyką/filmami, uczysz się, czytasz wiadomości, dokonujesz płatności czy korzystasz z własnego/czyjegoś hostingu. Twoje dane będą przekazywane organizacjom zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, które będą mogły łatwo cię pozwać o łamanie praw autorskich. (powiedz papa muzyce na youtube, wrzucie, itp.)

 

Poprzednie wersje ACTA były bardziej rygorystyczne i zakładały między innymi:

- blokowanie stron internetowych:

- * zawierających treści łamiące prawo autorskie.

- * zawierających linki do stron/treści łamiących prawo autorskie.

- * zachęcających do łamania prawa autorskiego.

- * wobec których podejrzewa się, że mogły by służyć do łamania prawa autorskiego.

Co oznacza, że jeżeli posiadasz jakiekolwiek konto w jakimś serwisie internetowym, posiadasz własną stronę lub jesteś jej administratorem, może zostać zbanowane lub zablokowane. W szczególnych przypadkach razem z konfiskatą sprzętu.

 

- sprawdzanie na granicy wszystkich twoich nośników (laptopów, odtwarzaczy, pamięci przenośnych, płyt cd/dvd, ewentualnie kaset DAT zawierających bazy danych) czy przypadkiem nie znajdują się na nich treści łamiące prawa autorskie.

 

- kary:

- * trzech ostrzeżeń za wymianę treściami łamiącymi prawa autorskie.

- * dla osób łamiących zabezpieczenia typu DRM, czy kody szyfrujące dla HDMI.

- * dla osób ułatwiających wymianę takimi treściami.

 

- dochodzenia w sprawie łamania amerykańskich patentów, które ostro blokują innowację (patrz: kryzys zatrudnienia w USA).

- blokowanie eksportu nowych roślin i leków do biednych krajów pod pozorem ochrony patentowej.

 

- przekazywanie twoich danych organizacjom zbiorowego zarządzania prawami autorskimi (patrz: początek postu)

- wszelkie blokady będą następowały natychmiast, a ty będziesz się mógł potem od nich odwołać, co w przypadku naszych sądów może trwać latami. Innym słowem, ktoś będzie mógł zablokować twoją stronę bez podania przyczyny i doprowadzić twój biznes do bankructwa.

 

#####

 

ACTA umożliwia wprowadzenie tych samych praw w późniejszym czasie, co oznacza, że cenzura internetu będzie powoli postępować, pomimo tego, co sugerują politycy.

 

strach się bać...

mam nadzieję, że jasno i dobrze wyjaśniłem jak to wszystko funkcjonuje :)

Link to post
Share on other sites

Ja też jestem przeciwny ACTA. Rozesłałem już maile do Prezydenta, Premiera, ministrów i niektórych posłów. Wiem, że pewnie nic to nie da, ale nie można być biernym w społeczeństwie obywatelskim. Polacy mają przykre doświadczenia z ograniczaniem wolności słowa i powinni stanowczo sprzeciwiać się takim procederom. Ale myślę, że Internetu nie da się tak łatwo ocenzurować i ACTA nie wejdzie w życie. Za dużo jest przeciwników.

Link to post
Share on other sites

Nie dla ACTA nie dla imperialnego globalizmu, TU nie tylko chodzi o prawa autorskie ale o życie ludzi w krajach trzeciego świata !!!!! Organizacja Lekarze bez granic jest temu przeciwna bo może ona ograniczyć zakres pomocy biednym krają. Wystarczy poszperać w internecie aby wszystko na ten temat znaleźć, miałem tu wkleić ten artykuł ale boje się że mnie aresztują o łamanie praw autorskich, W ZSRR było takie prawo "Dajcie nam człowieka a my znajdziemy na niego paragraf i przestępstwo jakie popełnił" u nas będzie to samo. Może temat należy zmienić na "Czy to początek III wojny światowej ?"

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...