Skocz do zawartości

Club MTV


PIOTREK 165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

To dziwne, że macierzysty (brytyjski) "Club MTV" został zamknięty rok temu, a europejska / międzynarodowa wersja nadal nadaje. Prawdopodobnie w przyszłości pojawi się zamiennik "Club MTV" na "MTV 10s" (chociaż w zeszłym roku myślałem, że "MTV 00s" pojawi się w miejscu "Club MTV", a nie w miejscu "VH1 Europe")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2021 o 23:09, 1993andrey1993 napisał:

To dziwne, że macierzysty (brytyjski) "Club MTV" został zamknięty rok temu, a europejska / międzynarodowa wersja nadal nadaje. Prawdopodobnie w przyszłości pojawi się zamiennik "Club MTV" na "MTV 10s" (chociaż w zeszłym roku myślałem, że "MTV 00s" pojawi się w miejscu "Club MTV", a nie w miejscu "VH1 Europe")

To jest Viacom, tego nie ogarniesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

1 lipca 2021 roku Club MTV wraz z MTV Hits zakończyły nadawanie w Rosji i krajach CIS. Spowodowało to zdjęcie ścisłej, wręcz konserwatywnej, cenzury panującej na tych kanałach dotyczącej pokazywania teledysków z LGBTQIA+ oraz picia alkoholu, więc pojawiło się kilka "nowości", które były dotychczas zbanowane (były w UK oraz na MTV i MTV Music 24, ale nie tu). Nie widziałem jeszcze wieczornej ramówki, ale w nocy możliwe są teledyski bardziej nadające się na wieczorne pasmo (może np. będzie "WAP" jak na MTV Music 24)... Dodatkowo z Club MTV wydaje mi się, że znikły te ruskie teledyski, które wg mnie nie pasowały strasznie.

 

Przykłady teledysków, które były zbanowane za LGBTQIA+, a pojawiły się na playliście:

Regard - Ride It - na początku dwie babki się całują (w wersji ocenzurowanej przez UK, bo oryginał nie nadaje się na daytime TV w ogóle)

Lil Nas X - Montero (Call me by your name) - całość jest w takim klimacie

Joel Corry x MNEK - Head & Heart - nie wiem czy LGBTQIA+ bo jest tu taka atmosfera, ale też może za picie trunków na przyjęciu zbanowali :P, ogólnie na obu kanałach było zawsze samo lyric video

 

Zaś na MTV Hits pojawił się dodatkowo, poza Lil Nas X, teledysk Miley Cyrus i Dua Lipa - Prisoner, gdzie Miley i Dua się "zbliżają" :). Co ciekawe, "Head & Heart" nadal jest na MTV Hits w starej wersji czyli lyric video, pełen teledysk tylko na Club MTV.

 

W najbliższych tygodniach zapewne będą upgrejdować playlistę o te braki.

 

VIACOM nigdy nie przestanie zaskakiwać.

Edytowane przez Fee
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniona jest też trochę ramówka, w sensie poprzesuwano pasma jak dotychczas o jakieś 2h do przodu. Jak pewien program do tej pory emitowany był o 8:00 to teraz pojawia się o 10:00. 

 

A tak kanał wyłączono w Rosji:

 

Edytowane przez IDTH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Fee said:

1 lipca 2021 roku Club MTV wraz z MTV Hits zakończyły nadawanie w Rosji i krajach CIS. Spowodowało to zdjęcie ścisłej, wręcz konserwatywnej, cenzury panującej na tych kanałach dotyczącej pokazywania teledysków z LGBTQIA+ oraz picia alkoholu, więc pojawiło się kilka "nowości", które były dotychczas zbanowane (były w UK oraz na MTV i MTV Music 24, ale nie tu). Nie widziałem jeszcze wieczornej ramówki, ale w nocy możliwe są teledyski bardziej nadające się na wieczorne pasmo (może np. będzie "WAP" jak na MTV Music 24)... Dodatkowo z Club MTV wydaje mi się, że znikły te ruskie teledyski, które wg mnie nie pasowały strasznie.

 

Przykłady teledysków, które były zbanowane za LGBTQIA+, a pojawiły się na playliście:

Regard - Ride It - na początku dwie babki się całują (w wersji ocenzurowanej przez UK, bo oryginał nie nadaje się na daytime TV w ogóle)

Lil Nas X - Montero (Call me by your name) - całość jest w takim klimacie

Joel Corry x MNEK - Head & Heart - nie wiem czy LGBTQIA+ bo jest tu taka atmosfera, ale też może za picie trunków na przyjęciu zbanowali :P, ogólnie na obu kanałach było zawsze samo lyric video

 

Zaś na MTV Hits pojawił się dodatkowo, poza Lil Nas X, teledysk Miley Cyrus i Dua Lipa - Prisoner, gdzie Miley i Dua się "zbliżają" :). Co ciekawe, "Head & Heart" nadal jest na MTV Hits w starej wersji czyli lyric video, pełen teledysk tylko na Club MTV.

 

W najbliższych tygodniach zapewne będą upgrejdować playlistę o te braki.

 

VIACOM nigdy nie przestanie zaskakiwać.

Nie rozumiem co napisałeś. Czy ta cenzura homoseksualistów była w wersji UK czy Rosyjskiej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, saszkacz napisał:

Nie rozumiem co napisałeś. Czy ta cenzura homoseksualistów była w wersji UK czy Rosyjskiej? 

 

Wersji UK nie ma od lipca zeszłego roku. Ta o której mowa, jest wersją międzynarodową. Z tytułu, że kanał głównie skierowany był początkowo na rynek rosyjski musiał się dostosować do tamtych warunków emisyjnych. Wiele klipów nawet lekko odstających od "normy" wymieniano na ocenzurowane albo na tak zwane "lyrics videos". Można powiedzieć, że kanały Club MTV i MTV Hits w wersji na Świat są teraz trochę bardziej liberalne.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie była to bardzo dziwna sytuacja, że nie puszczali teledysków które w mojej opinii nie budziły żadnych obiekcji. W zamian bez problemu puszczane były teledyski z prawie gołymi paniami trzęsącymi tyłkami. Bardziej niesmaczne są teledyski w stylu "Up" Cardi B niż Joel Corry "Heart & Soul". A o dziwo w pełnej wersji to ten pierwszy był emitowany bez cenzury, a ten drugi nie wiadomo czemu zawsze jako lyrics video. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2021 o 23:35, saszkacz napisał:

Teraz w  miejscu kanału MTV Club leci jakis MTV Spankin New 😥

 

http://ovego.tv/publ/live_tv/muzyka/dancefloor_tv_live/4-1-0-182

Na innej stronie (także ruskiej) kanał MTV Hits wyświetla tylko testcard, w miejscu Club MTV jest MTV90s

Ofnn1kj.png

Edytowane przez tarmichal
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj, tj. 24.07, niektóre kanały MTV (MTV Polska, MTV Live HD, Club MTV, MTV Hits, VH1) przestały działać w Ipli. Są dostępne na liście kanałów TV, ale nie da się odtworzyć (kłódka). Dodatkowo zniknęły również z wykazów kanałów w poszczególnych pakietach. Ktoś wie co tam się dzieje, jakaś awaria czy Ipla kończy z MTV? MTV 90s i MTV 80s działają co ciekawe i są na wykazach.

 

Jak nie Ipla, to da się gdzieś je online (legalnie!) odbierać?

Edytowane przez Fee
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ta nowa oprawa, a dedykowana oprawa pod programy z logo #MTVHOTTEST. Generalnie w UK często zmieniają oprawę z okazji jakichś eventów, ale że dla nich kanały międzynarodowe to trzeci świat, to rzadko takie coś było (czasami na Live HD). Teraz jak zdjęli cenzurę, to odkręcili kurek z takimi programami, bo robią kopiuj wklej z brytyjskiej ramówki :))). Wszystko po najmniejszej linii oporu.

 

Żeby nie robić zbytnio offtopu, to dodam że na Club MTV od kilku dni puszczają Ultimate 50 Ibiza Anthems z voiceoverem (nagrany i zmontowany program zamiast zwykłej rotacji teledysków). W przyszłym tygodniu będzie David Guetta’s Biggest Collabs, a w sierpniu bedzie Avicii Official Top 10, albo np. Kogo vs Marshmello, Hands up 4 Martin Garrix, Hands up 4 Calvin Harris. Oczywiście, wszystko jest kopiuj wklej z Club MTV UK jak jeszcze istniało.

 

Warto też zaznaczyć, że od 1.07 (zdjęcie cenzury) do dzisiaj podmienili też już prawie wszystkie lyric videos, które były na oficjalne teledyski uprzednio „nieodpowiednie” na rynek rosyjski. Zostało chyba do podmiany David Guetta & Sia - Let’s Love, ciagle leci jeszcze lyric video… Jeśli chodzi o MTV Hits to nie podmienili żadnego lyric video jeszcze (nie wymagajmy za dużo od Viacomu, bo się zapracują, ok?).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...