Skocz do zawartości

Sprzedaż platformy N coraz bliżej !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W kontekscie poprzednich wypowiedzi bawi mnie zludzenie cyfrowcow ze po przejeciu n-ki beda miec to co my :P W wiekszosc kanaly z n-ki sa komercyjne(discovery hd, tvn hd, polsat hd itp) ktore maja umowy z n-ke wiec po przejeciu raczej napewno cyfra ich nie doda bo to mogla zrobic juz dawno. Po drugie prawda jest taka ze Vivendi nie ma szans na zakup grupy tvn, jedynie co jest realne ze TW nie bedzie chcial sie chrzanic z n-ka i ja odsprzeda Vivendi. Tylko wiecie kochani cyfrowcy to nie oznacza calego dobra i inwentarza, prawa sportowe pewnie TW nie sa potrzebne wiec to moze odda, ale prawa do wytworni nie sadze to jest tez lakomy kasek dla niego. Tylko uwzgledniajac aktualne tworzenie npremium troche wyklucza i ten scenariusz, wiec tw zatrzyma i to, z tym ze udostepni to jako pakiet ktor cyfra bedzie mogla oferowac. Wiec nie ludzcie sie ze to co cyfra zrobi da wam "korzysc" poza wyzszym rachunkiem :P Cyfra z pocalowanie reki zadowoli sie faktem wyeliminowania konkurenta, powiekszeniem wlasnej bazy bez kanalow autorski(nfilm/npremium/nsport) i praw z nim zwiazanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na to trochę bardziej optymistycznie

 

Taaa... I spojrzę na moją kieszeń i stary przelew bankowy z kwotą 48 zł :]

 

reszta to gnioty, które pewnie pójda do kasacji ( TVN Wa-wa i inne dziadostwa )

 

Jesteś na topie :brawo: TVN Warszawa już dawno nie istnieje. A szkoda bo oglądałem ten program mimo że nie jestem z Warszawy. A gniotami to są twory z rodziny Canal+: Canal+ bez porządnych praw filmowych, Kuchnia.tv z powtórkami non-toper, Domo który porównać można z innymi gniotami Polsatu a mianowicie Poilsat Play czy Polsat Cafe. Reszta "gniotów" jest też u ciebie w Syferce a nawet więcej (!) np. pakiet kanałów Zone.

 

Dlatego pewnie jak ja nie korzystaja cyfry bo za te ok 40zl ktore mozemy zaplacic w cyfrze mielibysmy [beep] ochlapy.

 

Dokładnie! Z pakietem Familijny HD Polsatu za ~40 zł na czele. Aż dziw bierze że w ogóle to ktoś bierze.

 

a tak na prawdę ten kto nie ma w pobliżu UPC, Vectry lub innych dobrych sieci kablowych będzie skazany na średniowieczny CP i NOWĄ Cyfrę+.

 

Na szczęście ja mam aż dwóch operatorów kablowych do wyboru. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na to trochę bardziej optymistycznie
Taaa... I spojrzę na moją kieszeń i stary przelew bankowy z kwotą 48 zł :]

 

To możesz iść to Polsatu :) Tylko zastanów się czy tam będziesz miał coś więcej np. kanałów filmowych niż tylko HBO? A w n-ce za te 48zł to nawet nie masz nFilm-ów zapewne chyba że dopłacasz coś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że tak ; obojętnie kto by to nie kupił taniej raczej nie będzie .To jest biznes ,a w biznesie sentymentów nie ma,wszystko jest niestety nastawione na maksymalny zysk .Nawet na obecnym etapie widać,że wszystkie platformy "okopały się na swoich pozycjach" nikt nie chce się za bardzo wychylić z szeregu ,właściwie jedyną szansą na zmianę tego stanu było by pojawienie się nowego gracza ewentualnie dwóch wtedy konkurencja wymusiłaby zmiany .Podobna sytuacja była na rynku telekomunikacyjnym pojawił się Play najmłodszy z operatorów mocne wejście na rynek kilka śmiałych pomysłów i kapitał zakładowy dobija do 50 milionów złotych .Podobny wstrząs byłby pożądany na rynku platform cyfrowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie już mi się nie chce czytać tych wszystkich dywagacji i spekulacji opartych na przeciekach niewiadomego pochodzenia (sądząc po spójności i wartości merytorycznej to najbardziej prawdopodobnym źródłem jest nieszczelna rura kanalizacyjna).

Napiszę tylko dwie rzeczy:

1. Ostatnie posunięcia platform - te realne, a nie przeciekowe hipotezy - wskazują na to że N zostanie przejęta i będzie nadal rozwijana przez TW.

2. Bardzo interesująca jest moim zdaniem następująca obserwacja: zdecydowana większość abonentów N piszących w tym wątku nie chce fuzji N z Cyfrą i postrzega taką ewentualność jako widmo kataklizmu. Z kolei abonenci Cyfry, w większości przypadków zdają się marzyc o ziszczeniu takiego scenariusza. Zaznaczam że nie robiłem statystyk i piszę jedynie o swoich odczuciach. Nie będę się tu rozpisywał co to moim zdaniem oznacza. Wspominam o tym bo, jestem ciekaw czy macie podobne obserwacje oraz, co waszym zdaniem mówi to o ocenie dostawcy TV przez jego własnych abonentów.

Ja mam dwa przemyślenia:

1. Gdyby oferta Cyfry nam odpowiadała to już dawno byśmy tam byli.

2. Część z nas zapewne prędzej czy później wyśle liścik pożegnalny temu operatorowi.

3. Co myślą "Cyfrowcy" to ja nie wiem. Zwykle na forum piszą że będą mieć więcej praw sportowych i filmowych. Zapominają tylko że przy takich fuzjach, zwłaszcza z udziałem Francuzów 2+2=3 a nie 4. Może też cieszą się że dopiero będą mogli puszyć ogony przed Polsatowcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się - to jest biznes. Cyfra musiała coś zrobić, bo za kilka lat zostałaby kompletnie bez licencji filmowych i co wtedy? Wszak sport nie uszczęśliwia wszystkich, a co by nie mówić, oferta filmowa C+ jest obecnie imponująca. Licencje filmowe kupowała n, a teraz Cyfra może je dostać. Mnie jako abonenta Cyfry+ cieszy to, że oferta filmowa ulegnie poprawie. Co do nowych kanałów, to z pewnością nie przejmą wszystkich. Prawa rynku - wezmą, co im się będzie opłacało. Na pewno więcej będzie kanałów HD (Cyfra+ szaleje, 11 listopada dołączy 9 nowych i to w niższych pakietach). Każdy nowy kanał to argument za pozostaniem w C+. Nie łudźmy się, że "Nowa" Cyfra+ pozostawi nFilm czy nSport - prawa licencyjne przejdą na kanały z rodziny Canal+ (być może pojawią się nowe, np. Canal+ Film 2, bo gdzie to wszystko zmieścić?). Nie sądzę, by z rynku zniknęły takie stacje, jak TVN Meteo (istnieje od kilku lat, ma już ugruntowaną pozycję) ani inne stacje z paczki TVN (już niedługo TVN Style, TVN7 i TVN Turbo będą nadawane w HD), choć mogą przejść rebranding. Stosunkowo niedawno satkurier.pl pisał o możliwości dołączenia do Cyfry+ TVN HD i TVN HD+1 - TVN HD+1 jest do likwidacji, więc możemy zyskać wszystkie te nowe kanały w HD - i to cieszy! Pisałem już o tym, że Cyfra+ powinna wzmocnić wybór telewizji francuskich, muzycznych i opcję "nocną", bo z tym jest tutaj słabo (z dzieciństwa wspominam z rozrzewnieniem choćby stację muzyczną MCM). Co do francuskich, to dziwię się polityce C+, bo mogliby włączyć więcej choćby z francuskiego CanalSatu. Co do stacji muzycznych, aż się prosi o podłączenie pakietu MTV (z vh1 classic). A jeżeli chodzi o opcję kanałów dla dorosłych, to nie wyszło im z Penthouse HD, więc dają Hustler HD ale za 21zł miesięcznie (i ktoś za to tyle płaci!). Jest też XXL, ale nawet nie całodobowy (i również dodatkowo płatny).

nka była wizjonerska i miała jakiś pomysł na telewizję cyfrową w Polsce - wprowadziła pakiety tematyczne, ale haczyk polega na tym, że przykładowo czteroosobowa rodzina (model 2+2), żeby każdy był zadowolony, musiałaby wziąć wszystkie pakiety. W Cyfrze+, w każdym pakiecie jest trochę dla każdego (dla dzieci, muzyka, dokument itp.) Po drugie, podnoszenie opłaty aktywacyjnej w n to też nie jest dobry pomysł (abonent często nie rozumie, za co płaci, po co taka opłata, nikt z nas tego nie lubi).

Myślę, że najbliższy czas należy do Vivendi i do Cyfry+, która buduje bardzo silną pozycję na rynku - wzmocni swoje kanały tematyczne i ofertę kanałów premium (Canal+), dołączy nowe (TVN HD, Discovery HD, Discovery Historia, MGM HD itd.) i to wyjdzie nam na dobre.

Myślę też, że wielu n-kowców pozostanie w Cyfrze+, bo oferta znacząco ulegnie poprawie. Tego Wam i sobie życzę.

 

Cyfra plus ma korzystna oferte. Pakiet hbo canal + i najwazniejsze kanaly za 99zl, Dlatego ja odchodze z Nki.

Pewnie, że to bardzo korzystna oferta - wprawdzie bez kanałów z paczki Cinemax i Filmbox (zwłaszcza na Cinemaxie leci ciekawa oferta filmowa), ale wybór też jest duży.

@DejwidBDG - witaj przyjacielu w klubie Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ogarnijcie się trochę. Jeszcze nawet nie wiadomo, czy Vivendi w ogóle nabędzie N-kę, a już tutaj tworzycie plany, co do nowej platfmormy i co zrobi Cyfra+ z kanałami TVN czy N. Przecież to chore. Będziecie o tym myśleć, ale dopiero, jak Vivendi kupi N (o ile w ogóle do tego dojdzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się - to jest biznes. Cyfra musiała coś zrobić, bo za kilka lat zostałaby kompletnie bez licencji filmowych i co wtedy? Wszak sport nie uszczęśliwia wszystkich, a co by nie mówić, oferta filmowa C+ jest obecnie imponująca. Licencje filmowe kupowała n, a teraz Cyfra może je dostać. Mnie jako abonenta Cyfry+ cieszy to, że oferta filmowa ulegnie poprawie. Co do nowych kanałów, to z pewnością nie przejmą wszystkich. Prawa rynku - wezmą, co im się będzie opłacało. Na pewno więcej będzie kanałów HD (Cyfra+ szaleje, 11 listopada dołączy 9 nowych i to w niższych pakietach). Każdy nowy kanał to argument za pozostaniem w C+. Nie łudźmy się, że "Nowa" Cyfra+ pozostawi nFilm czy nSport - prawa licencyjne przejdą na kanały z rodziny Canal+ (być może pojawią się nowe, np. Canal+ Film 2, bo gdzie to wszystko zmieścić?). Nie sądzę, by z rynku zniknęły takie stacje, jak TVN Meteo (istnieje od kilku lat, ma już ugruntowaną pozycję) ani inne stacje z paczki TVN (już niedługo TVN Style, TVN7 i TVN Turbo będą nadawane w HD), choć mogą przejść rebranding. Stosunkowo niedawno satkurier.pl pisał o możliwości dołączenia do Cyfry+ TVN HD i TVN HD+1 - TVN HD+1 jest do likwidacji, więc możemy zyskać wszystkie te nowe kanały w HD - i to cieszy! Pisałem już o tym, że Cyfra+ powinna wzmocnić wybór telewizji francuskich, muzycznych i opcję "nocną", bo z tym jest tutaj słabo (z dzieciństwa wspominam z rozrzewnieniem choćby stację muzyczną MCM). Co do francuskich, to dziwię się polityce C+, bo mogliby włączyć więcej choćby z francuskiego CanalSatu. Co do stacji muzycznych, aż się prosi o podłączenie pakietu MTV (z vh1 classic). A jeżeli chodzi o opcję kanałów dla dorosłych, to nie wyszło im z Penthouse HD, więc dają Hustler HD ale za 21zł miesięcznie (i ktoś za to tyle płaci!). Jest też XXL, ale nawet nie całodobowy (i również dodatkowo płatny).

nka była wizjonerska i miała jakiś pomysł na telewizję cyfrową w Polsce - wprowadziła pakiety tematyczne, ale haczyk polega na tym, że przykładowo czteroosobowa rodzina (model 2+2), żeby każdy był zadowolony, musiałaby wziąć wszystkie pakiety. W Cyfrze+, w każdym pakiecie jest trochę dla każdego (dla dzieci, muzyka, dokument itp.) Po drugie, podnoszenie opłaty aktywacyjnej w n to też nie jest dobry pomysł (abonent często nie rozumie, za co płaci, po co taka opłata, nikt z nas tego nie lubi).

Myślę, że najbliższy czas należy do Vivendi i do Cyfry+, która buduje bardzo silną pozycję na rynku - wzmocni swoje kanały tematyczne i ofertę kanałów premium (Canal+), dołączy nowe (TVN HD, Discovery HD, Discovery Historia, MGM HD itd.) i to wyjdzie nam na dobre.

Myślę też, że wielu n-kowców pozostanie w Cyfrze+, bo oferta znacząco ulegnie poprawie. Tego Wam i sobie życzę.

Cyfra plus ma korzystna oferte. Pakiet hbo canal + i najwazniejsze kanaly za 99zl, Dlatego ja odchodze z Nki.

Pewnie, że to bardzo korzystna oferta - wprawdzie bez kanałów z paczki Cinemax i Filmbox (zwłaszcza na Cinemaxie leci ciekawa oferta filmowa), ale wybór też jest duży.

@DejwidBDG - witaj przyjacielu w klubie Cyfry+.

Popieram w 100% CANALSAT ma wiele ciekawych stacji filmowych i muzycznych aż się proszą o włączenie na HOT BIRDZIE są wszystkie MCM-y a włączenie kanałów CINE+ i więcej Planete to byłby strzał w 10 :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek powinien mieć plany na sto lat naprzód

Johann Wolfgang Goethe

Nie wiadomo, czy Vivendi kupi n. Ale zawsze lepiej podyskutować i rozpatrzeć wszystkie możliwe scenariusze na temat fuzji.

 

No dokładnie. W końcu jesteśmy na forum poświęconym telewizji sat, a od czego jest forum??? No od dyskutowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za głupoty niektórzy wypisują. :P

 

Jak Cyfra, która być może przejmie N, ma zlikwidować kanały typu Religia TV czy TVN Meteo, skoro właścicielem tych kanałów będzie Time Warner? Mówi się, ze Cyfra przejmie tylko platformę - o losie kanałów tematycznych będzie decydował właściciel pakietu TVN! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możesz iść to Polsatu :) Tylko zastanów się czy tam będziesz miał coś więcej np. kanałów filmowych niż tylko HBO? A w n-ce za te 48zł to nawet nie masz nFilm-ów zapewne chyba że dopłacasz coś :P

 

Nie mam nFilmów i nawet bym nie chciał bo wszystkie filmy jakie chcę mam w necie. Mam jednak ponad 20 kanałów HD i wszystko inne co jest w N oprócz premium i to mi wystarcza. A do Polsatu nie pójdę tylko do jednej z dwóch cyfrowych kablówek dostępnych w moim miejscu zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystko zaczęło się tak naprawde koło roku 1997 najpierw VIVENEDI zni[beep]o kanal FILMNET najpierw go przejmiujac a pozniej likwidujac aby osiagnac swoje interesy i zeby w CANAL+ mieli co puszczac potem wzieli sie za WIZJE TV szabrujac do swojej platformy najlepsze kanały a wyłączając zbyteczne takie choćby jak WIZJA SPORT a teraz przychodzi czas na N-kę chyba nie trzeba wiele rozumu by stwierdzić co sie stanie z wieloma kanałami N po fuzji po prostu znikną taka smutna rzeczywistość barbarzyńskiej polityki francuzów w naszym kraju ! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystko zaczęło się tak naprawde koło roku 1997 najpierw VIVENEDI zni[beep]o kanal FILMNET najpierw go przejmiujac a pozniej likwidujac aby osiagnac swoje interesy i zeby w CANAL+ mieli co puszczac potem wzieli sie za WIZJE TV szabrujac do swojej platformy najlepsze kanały a wyłączając zbyteczne takie choćby jak WIZJA SPORT a teraz przychodzi czas na N-kę chyba nie trzeba wiele rozumu by stwierdzić co sie stanie z wieloma kanałami N po fuzji po prostu znikną taka smutna rzeczywistość barbarzyńskiej polityki francuzów w naszym kraju ! :evil:
Panie Rakieta@wiesz co piszesz.Film net był na kraje beneluksu,skandynawskie .Na Europę Centralną,Afrykę był u nas dostępny po przez Multi-Choice .A to jego Historia
Historia

 

To miał kilku właścicieli przez lata. W 1996 r. kanały należące do południowo-afrykański firmy Multichoice , którzy zdecydowali się sprzedać Filmnet do francuskiego Canal + Grupa . Umowa nie zawiera greckiego kanałów, które nadal używając nazwy FilmNet do 2008 roku.

 

 

Stare logo FilmNet

Mimo, że marka już nie istnieje, większość z nich zależnych w różnych krajach na żywo w jakiś sposób:

Skandynawia : kanały zostały przemianowane na Canal + w listopadzie 1997 roku. Canal + sprzedał firmę do Nordic Capital i Capital Baker w 2003 roku, a firma została przemianowana na C Entertainment (choć nadal używa Canal + nazwa marketing). Udali się do sprzedaży do SBS Broadcasting Group w 2005 roku, który z kolei zostały połączone z ProSiebenSat.1 Media w 2007 roku. W 2008 roku kontrakt został wprowadzony do sprzedaży firmy w szwedzkim TV4 grupy .

Holandia : Filmnet został przemianowany w Canal + w 1997 roku. Canal + sprzedawane kanału później. W 2005 r. kanały zostały zakupione przez Liberty Global w Europie , którzy w lutym 2006 r. przemianowany na ich Sport1 i Film1 .

Flandria : kanałów, na których zmieniono nazwę Canal + w 1997 roku. W 2004 r. zostały one sprzedane do Telenet i są obecnie znane jako premier TV .

Polska : Filmnet został włączony do istniejącej Canal + w lutym 1997 roku. Nadal istnieją do dziś pod nazwą Canal + Polska .

Grecja : Multichoice sprzedano ich greckim biznesu płatnej telewizji do Forthnet w kwietniu 2008 roku. Marka Filmnet zniknął w dniu 1 czerwca 2008, kiedy to greckie kanały zostały przemianowane na Nova Cinema (Grecja)

Jak by Wizja kupiła Cyfrę to zapewne Canal+ zamieniono by na Wizję Sport.Nie po to kupuje się coś aby swoje kanały wywalić w całości a zostawia tylko kupione.Aby bardziej zapoznać się z fuzją lub jak się było jej abonentem dla przypomnienia polecam wejść na stronę -"Wspomnień Czar"- na tym forum i przejrzeć działy Wizyjne/jest ich kilka/.Ja byłem z Wizją od grudnia 1998 r do końca a obecnie w C+ i szkoda jedynie mi jest strata Astry i paczki MTV. ale trzeba pamiętać że owszem kilka kanałów straciliśmy ale dużo więcej zyskaliśmy.Trzeba pamiętać ,że kanały jak np:Wizja 1,Bet of Jazz i inne zniknęły przed fuzją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystko zaczęło się tak naprawde koło roku 1997 najpierw VIVENEDI zni[beep]o kanal FILMNET najpierw go przejmiujac a pozniej likwidujac aby osiagnac swoje interesy i zeby w CANAL+ mieli co puszczac potem wzieli sie za WIZJE TV szabrujac do swojej platformy najlepsze kanały a wyłączając zbyteczne takie choćby jak WIZJA SPORT a teraz przychodzi czas na N-kę chyba nie trzeba wiele rozumu by stwierdzić co sie stanie z wieloma kanałami N po fuzji po prostu znikną taka smutna rzeczywistość barbarzyńskiej polityki francuzów w naszym kraju ! :evil:
Moze barbarzyńska polityka francuzów,ale to oni nadają do dziś,przecież to nie ich wina ze myslą o swoim interesie,a nie abonentów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Nka trafi do Cyfry to pewne jest że część kanałów z czasem zniknie. Po pierwsze koszty a po drugie po co tyle kanałów skoro nie ma z kim bić się na ofertę.

 

Odnośnie LM to czy w umowie jest licencja na konkretny kanał? Bo jeśli nie to po przejęciu bez problemu można jego nazwę zmienić i wrzucić do oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...