Jump to content

Recommended Posts

W wielu serialach telewizyjnych pojawiają się produkty, w M Jak Miłość jest pokazany szklany Olej Kujawski a także w ostatnim odcinku sezonowym było pokazane jak Artur Rogowski przyniósł zakupy torbami z logo Polo Marketu, w Ranczu zostało pokazane Opakowanie Malinowej Herbatki ''Minutka'', a także słychać też o Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, a także w Pierwszej Miłości Marek Żukowski powiedział że idzie do Żabki, a także było pokazane jak Mirek jadł kanapkę Nuttellą. W Serialu Ojciec Mateusz było też pokazane jak Mieczysław Nocul kupował zakupy kartą z logo Banku Pocztowego.

Link to post
Share on other sites

Mistrzostwem było chyba "przemycenie" reklamy WBK w serialu "Klan" jakieś 2 tygodnie temu. Normalnie monolog jak u akwizytora, oferta, prezenty itp:)

No to już chyba norma. Sposób nienowy, głównie wykorzystywany przez TVP z racji braku bloków w czasie filmów:

KLIK

Reklamy są wszędzie, wieczorynkę skrócili do 10 minut, żeby przed wiadomościami puścić 15 minut reklam. W przerwach meczów np. : 2 minuty komentarza, 5 minut reklam, minuta zapowiedzi programowych, 10 minut reklam i obcięta druga połowa :D

Link to post
Share on other sites

W serialu ''Prosto w Serce'' widziałem jak bohaterka grana przez Marię Winiarską-Zborowską nagrywała program z Turbodekodera HD platformy ''n'' a także widziałem Ulotkę promującą Wschodnią Polskę.

Link to post
Share on other sites

Także w serialu pt.,,Prosto w serce", na stole gości "Nutella" :D

Nie sądzicie, że zbyt często zdarza się promowanie platformy "n"? w "Prosto w serce", niemal za każdym razem, gdy włączony jest odbiornik, to gdzieś się znajdzie logo "n-ki", nawet pilot "n", dla dzieci promowali.

Link to post
Share on other sites

W ''M jak Miłość'' widziałem też jak Zosia jadła Delicje, a także Kartę Telegrosik, z której Kuba dzwonił do Krzysia, do Berlina, a także w jednym z odcinków Pierwszej Miłości (w Listopadzie) widziałem jak Sabina rozmawiała ze znajomym z Amsterdamu, gdzie ta powiedziała że dzwoniła przez Heyah i że przez zagranice jest za darmo. W Serialu Ojciec Mateusz od samego początku towarzyszy Kawa Woseba Mocca Fix Gold, a także jej filiżanki także w jednym z odcinków Prosto w Serce widać też było Śmietankę Łaciatą.

Link to post
Share on other sites
A w Plebanii ostatnio wszyscy noszą torby z logo Polo Marketu. Przez kilka odcinków była też jedna wielka reklama spisu powszechnego.

Nie wierze, że to piszę ale w M jak Miłość ostatnio też jakiś Pan Doktor przyszedł z siatkami z napisem POLO MARKET:>

Link to post
Share on other sites

No cóż, w Plebanii też widziałem jak aktorzy promowali Akcję Caritasu wymiany Pieniędzy z starych na nowych, w Serialu Miłość nad Rozlewiskiem

też widziałem jak często promowali Szklany Olej Kujawski, a także krem Perfecta, w Hotelu 52, w odc 19 widziałem jak postać grana przez Małgorzatę

Potocką korzystała z Internetu Cyfrowego Polsatu, też równieź widać tygodnik Tele Tydzień, w Szpilkach na Giewoncie, Ewa jechała do Zakopanego

pociągiem PKP Intercity, pierwszy film z prawdziwym produktem w Polsce pojawił się w 1993r. w filmie Straszny Sen Dzidziusia Górkiewicza Karzimierza

Kutza, gdzie przy radnych stały Butelki Coca Coli.

Link to post
Share on other sites

Tak jak w Szpilkach na Giewoncie, Ludziach Chudego czy w innych programach Polsatu (7420 Milion od zaraz) korzystali z mobilnego internetu CP. Nie ma się co dziwić, bo zawsze to bardzo dobra reklama dla danych firm. A skoro płacą, to i mają, przecież nie ma nic za darmo ;)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze wrócę do serialu TVN - "Prosto w serce", również we wczorajszym odcinku Rafał Sagowski (Jacek Braciak), kupował biżuterię w sklepie "Apart", w telenoweli pt.,,Majka", też się spotkałem z firmą "Apart".

Link to post
Share on other sites

O co chodzi w tym temacie? Czy coś jest nie tak?

Bo mi się wydaje, że to po prostu jedna z form reklamy. Wszystko jest uzgodnione i zapłacone. To się nazywa „product placement". No chyba, że mi się źle wydaje...

Link to post
Share on other sites

W Ranczu (sezon IV) najbardziej były reklamowane Lody Koral, a w serialu Apetyt na Życie ludzie jedli M&M-sy, w Serialu Licencja na Wychowanie i Pierwsza Miłość był reklamowany Wrocław, a w Serialu Pierwsza Miłość był reklamowany Berlin (Postdamer Platz, Checkpoint Charlie, i te dwupiętrowe Berlińskie Autobusy)

Link to post
Share on other sites

W Serialu Daleko od Noszy też były reklamowane Przewozy Regionalne który też był sponsorem serialu, w serialu Rodzinka.pl były też reklamowane Nożyce IKEI, a także Xbox

Link to post
Share on other sites

W Szpilkach na Giewoncie reklamowali sklep Żabka może nie produkt ale sklep. Jakieś dziecko podeszło do tego przebranego za misia i nie chciało z nim zdjęcie, matka zapytała się co chcesz, a ono odpowiedziało że do żabki i pokazali od stóp do głowy sklep Żabka. Oprócz tego reklamowali jakąś wodę mineralną chyba Primavera i Internet CP. W Hotelu 52 tez internet CP, a oprócz tego TeleTydzień. W Ludziach Chudego popularyzowali Wydarzenia, nawet sama Dorota Gawryluk wystąpiła :D

Link to post
Share on other sites

W Serialu Ludzie Chudego widziałem też odcinek, w którym w telewizorze widać było jak główni bohaterowie gdy nie złapali bandytów to był na dole pokazywany pasek Polsat News. W serialu ''M Jak Miłość'' kiedyś widziałem stronę pracuj.pl, a także jak do Kingi i Piotrka przyszła Ulotka o Wyborach do Parlamentu w Brukseli, także w M Jak Miłość widziałem jak kręcili w Kołobrzegu gdzie nawet na końcu odcinka były podziękowania za kręcenie, w Pierwszej Miłości nie było podzieńkowań dla władz Berlina za kręcenie w mieście.

Link to post
Share on other sites

W dzisiejszym odcinku serialu "Malinowski i partnerzy" była reklama Mikołajkowego Bloku Reklamowego. Malanowski wytłumaczył co to jest i dlaczego warto to oglądać.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że to chodzi o polskie seriale, ale zejdę teraz z toru, np.: w większości amerykańskich seriali animowanych i komediowych są parodiowane np.: strony internetowe, np.: parodią strony z filmami youtube, był odcinek "Blootube" (mówię o serialu "Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster"), albo np.: w brytyjskich serialach science-fiction typu.: K-9 albo Przygody Sary Jane były emitowane wiadomości z BBC. Także w polskiej wersji językowej "Pingwinów z Madagaskaru" z Nickelodeon pojawiły się nawiązania do Polski np.: o ZOO w Wrocławiu, czy jakoś tak?

W polskich serialach np.: na Polsacie typu "Dlaczego Ja?" kilka dni była reklamowana paczka chipsów Lays.

Link to post
Share on other sites

w Domu Pani Foster w odcinku Fałszywy Film była strona aukcyjna Shimbley (parodia eBayu), także w jednym odcinku też była parodia eBayu pod tytułem eBun, a propos seriali już to w serialu Pierwsza Miłość widziałem jak Mikser spał ze starterem Heyah. a także Marek Żukowski pytał się Kingi czy chce coś w Żabce, a także w serialu Ojciec Mateusz od samego początku jest reklamowana Kawa Woseba Mocca Fix Gold, a także filiżanki.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...