Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, ale i tak coś tu jest nie tak. Ktoś powinien wziąć się za to. Pamiętaj też kolego, że nie każdy jest w zasięgu telewizji naziemnej, a i Telewizja na Kartę nie daje dostępu do naziemnych kanałów (bezpłatnych) na stałe.

Platformy satelitarne powinny udostępniać kanały naziemne bez opłat. Zapomniałem opłacić abonament czy rozwiązałem umowę i pozostał mi dekoder to nadal powinienem mieć dostęp do tych kanałów. Obecna sytuacja jest kuriozalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNK gwarantuje dostęp do większości kanałów bez opłat (TVP1, TVP2, Religia.tv, TVN, TVN7 i TTV) oraz tych nadawanych FTA na satelicie, więc nie jest źle. Platformy cyfrowe nie mogą dawać wszystkiego za darmo, bo sami muszą się utrzymać... A póki co telewizja naziemna nie jest u nas najgorsza, bynajmniej nie wydaje mi żeby były olbrzymie problemy z odbiorem w porównaniu do innych krajów - mamy analog i cyfrę i tak będzie jeszcze przez najbliższy rok. W tym czasie dwa multipleksy będą obejmowały pokryciem praktycznie całą Polskę (kolejno 1. - 95%. 2. - 94%), w których dostępne są programy TVP. Trzeci ma niestety mniejszy zasięg, ale to nic poważnego - jest dużo czasu na wdrożenie go.

 

Żeby uniknąć niepotrzebnych porównań do Niemiec, gdzie publiczne kanały są FTA, nadmieniam, że kodowanie programów TVP jest zależne od nadawcy, nie od operatora. Francja czy też Czechy także nie żałują sobie w kodowaniu stacji publicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś podczas filmów bardzo często pod logo widziałem znaczek "Dolby Digital" albo "Dolby Surround". Teraz tego nie widzę lub nie zauważam. Stąd pytanie - czy TVN usunął tę identyfikację dźwięku cyfrowego z ekranu czy zwyczajnie nie nadaje już większości filmów/programów w DD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś podczas filmów bardzo często pod logo widziałem znaczek "Dolby Digital" albo "Dolby Surround". Teraz tego nie widzę lub nie zauważam. Stąd pytanie - czy TVN usunął tę identyfikację dźwięku cyfrowego z ekranu czy zwyczajnie nie nadaje już większości filmów/programów w DD?

Masz pecha, bo filmy z tymi dopiskami czasami lecą (lepszej jakości dźwięku). TVN obrał dobry pomysł, bo nie wyświetla tej belki w ciągu całej pozycji, a tylko na początku i po reklamach. Kiedyś TVP1 także wyświetlała jeden z tych dopisków przy ,,Modzie na sukces" - na początku kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie wychodzi na to, że TVN nie produkuje i nie emituje już tylu programów w DD co kiedyś. Bo powiedzmy tak z rok temu jak oglądałem ten kanał regularnie, to natrafiałem bardzo często na Dolby Digital, a już na pewno tyczyło się to filmów. Teraz nawet piątkowe premiery są bez DD, co kiedyś się nie zdarzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dam sobie dwa łby uciąć, że nie było podczas piątkowego Zmierzchu informacji pod logo w postaci znaczku Dolby Digital. W pierwszej części tego filmu było identycznie. Widocznie albo zapomnieli, albo nie informują już tak często na temat nadawania tego dźwięku. Tak samo nie ma już planszy "oglądasz tvn cyfrowo? masz wybór - lektor lub napisy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i już nie informują tak często (może zależy to od osoby, która ma dyżur i sprawuje nad tym kontrole?), nie zwracam uwagi na takie rzeczy, ale DD w TVN jest dosyć często. Na wielu własnych produkcjach, ale nie na wszystkich, no i na wielu filmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dam sobie dwa łby uciąć, że nie było podczas piątkowego Zmierzchu informacji pod logo w postaci znaczku Dolby Digital. W pierwszej części tego filmu było identycznie. Widocznie albo zapomnieli, albo nie informują już tak często na temat nadawania tego dźwięku. Tak samo nie ma już planszy "oglądasz tvn cyfrowo? masz wybór - lektor lub napisy".

A może to już po prostu standard w TVN? Tak samo zrezygnowali z podpisu "stereo" gdy to praktycznie już wszystkie pozycje były nadawane w tym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że ostatnio dają "spoty" autopromocyjne "Pierwsze Zwiastuny Wiosny" między prognozami pogody, a resztą "Dzień Dobry TVN".

 

Moim zdaniem to bardzo dobry krok, bo ta autopromocja nie zakłóca programu, a przynajmniej nie ma reklam sponsorów (dużo lepiej to według mnie wymyślili, niż "TVP" z zapowiedziami lektora na napisach końcowych, które zresztą czasami im nie wychodzą na szczęście :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że ostatnio dają "spoty" autopromocyjne "Pierwsze Zwiastuny Wiosny" między prognozami pogody, a resztą "Dzień Dobry TVN"
Zaczęli to emitować jakoś pod koniec lutego i jest to również pomiędzy innymi audycjami, jak i w trakcie przerw np. podczas filmów czy seriali.
"Pierwsze zwiastuny wiosny" jak juz polowa maja dochodzi :roll: Co to za idiotyczne hasło w ogole.[...] Polskim stacjom jeszcze wiele brakuje do poziomu tych z USA.
Chcieli się rozreklamować z nową wiosenną ofertą a durne pomysły KRRiT to ograniczyły, więc wymyślili coś takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęli to emitować jakoś pod koniec lutego i jest to również pomiędzy innymi audycjami, jak i w trakcie przerw np. podczas filmów czy seriali

 

Wiem, że to było puszczane też w innych momentach, ale chyba właśnie pomiędzy pogodami w "Dzień Dobry TVN" zaczęli to robić dopiero teraz (wcześniej zawsze wciskali w ten "slot" reklamy sponsorskie) i właśnie to mi się podoba :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak według was ale według mnie bardzo ciekawy był emitowany przed chwilą na Polsacie film pt. "Anioły i Demony" w którym padało parę odniesień...do Telewizji TVN.

tvn4.jpg

Przykładowo po wybuchu tak zwanej "anty-materii" zostało pokazane jak ekipa TVN'u (którego to logo na obrazku powyżej widać w nazwijmy to w pełnej okazałości) zostaje zdmuchnięta a pokazanie tego w konkurencyjnej stacji jaką jest Polsat mogę potraktować jako pewnego rodzaju ironię skierowaną w stronę stacji Walterów .

Poniżej natomiast mamy reportera stacji TVN którego zagrał Krzysztof Wojsław:

tvn2.jpg

Więcej zdjęć i informacji w tej sprawie możecie znaleźć pod tym linkiem: http://panoptykon.blogspot.com/2010/08/ ... i-tvn.html

Co więc sądzicie na ten ciekawy, wspomniany przeze mnie powyżej temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy w TVN w czerwcu 2012 roku:

Andre / Areszt domowy / Bliźniacy / Brudny Harry / Czas patriotów / Droga bez powrotu / Dwanaście małp / Dziewczyna mojego kumpla / Egzekutor / Galimatias, czyli kogel-mogel 2 / Gdzie jest generał... / Gliniarz z Beverly Hills 3 / Gruby i chudszy 2: Rodzina Klumpów / Harry Potter i Kamień Filozoficzny / Honey / Junior / Krwawy sport / Looney Tunes: Znowu w akcji / Ludzkie dzieci / Mumia / Mumia powraca / Na własną rękę / Norbit / Notting Hill / Numer 23 / Pamiętnik / Po zachodzie słońca / Podróż przedślubna / Polowanie na druhny / Porywacze ciał / Projekt Monster / Psy i koty / Richie milioner / Rzeka tajemnic / Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie / Seks w wielkim mieście / Siła Magnum / Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street / Ścigany / Transformers / Tylko strzelaj / Uciekająca panna młoda / W morzu ognia / Wredne dziewczyny / Zabójcza broń / Zabójcza broń 2 / Zabójcza broń 3 / Zabójcza broń 4 / Zabójcza perfekcja / Złodziej życia / Złoto dla zuchwałych.

 

UWAGA! Na niebiesko zaznaczono filmy, które zostanę wyemitowane 7 czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...