Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Polska to taki kraj, w którym jak ktoś ostrzej po kimś pojedzie albo zrobi coś, co w tym konserwatywnym kraju przekracza pewne granice, to od razu pojawiają się głosy krytyki. Tak samo było z Włatcami Móch. Tylko, że to wszystko to jest pikuś przy tym co jest np. w Stanach. Tam to dopiero jadą po znanych ludziach, a takimi żartami jak np. u Szymona to nikt by w życiu się nie przejmował.

 

P.S. To, że Majewski atakuje w jedną stronę to już inna kwestia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przygotowywałem się do kolokwium z Rzymu, więc w pewnym momencie musiałem wyłączyć SMSa. Nie zgadzam się jednak, że z Szymonem jest aż tak źle. A już tym bardziej nie rozumiem tych słów o PiSie, to zdecydowanie przesada. Tym mniej uprawniona, że Marcinkiewicz dziś jest kojarzony z PO, nie z PiSem. Z drugiej strony nie łudźmy się - nie ma ludzi niezastąpionych, każdy się wypala. Także SMS. Zaznaczyć jednak trzeba, iż nad programem pracuje cały zespół i co sezon ów program jest odświeżany. W tym dołączono m.in. cytaty z przemówień ważnych ludzi w państwie - część znana z amerykańskiego talk show Davida Lettermana. Ciekawe jak dalej uda się ciągnąć ten dział, bo przecież nie ma u nas takiej tradycji demokracji i przemówien jak w USA. Ale trzymam kciuki, bo bardzo chciałem zobaczyć polską wersję takiego kącika.

 

To, co w TVNie by się jednak przydało to przewietrzenie ramówki. Nie ulega wątpliwości, że jest to potrzebne. Potrzebny jest nowy program, który zastąpi "Taniec z gwiazdami", przydałoby się odświeżenie "Uwagi", "W11", "Detektywów". Przydałaby się reforma pasma po 23. TVN do tej pory budował pełną ramówkę. Budując pasmo poranne ("Dzień dobry tvn", programy rozrywkowe o 11) dopełnił ramówkę i teraz czas na zmiany.

 

Niewątpliwie też ten czas się zbliża, być może te zmiany ukażą się już w ramówce jesiennej. Być może jesienny "Mam Talent" powinien być emitowany w niedziele zamiast "Tańca z gwiazdami", a 10. edycja tego show powinna odbyć się dopiero wiosną 10. Trzeba też znaleźć następcę dla "Niani", która kończy żywot we wrześniu - zresztą to już zrobiono. Czas też wpuścić na antenę "Naznaczonego", mam jednak nadzieję, że nie będzie emitowany on we wtorki o 21:30, że to będzie czas na inny, bardziej "luzacki" serial. Ludzie lubią oglądać to co już znają, więc może wróćmy z "Zoom". Taki "Zoom" może mógłby zastąpić sobotnie wydanie "Uwagi"? Może warto się też pokusić o jakiś serial dokumentalny - w stylu Jarmarku Europa czy programu o domach dziecka? Może warto wpuścić nową edycję "Usterki" czy "Nauki jazdy" - lub każdego innego programu o podobnym, zabawnym wydźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Taniec z gwiazdami"

 

Nie usuwa się ani nie modyfikuje czegoś co odnosi ogromny sukces. Sam Miszczak powiedział, że nie będzie odbierał widzom programów, które z wielką chęcią oglądają. Początkowo mówiło się o usunięciu TzG - sami ludzie z TVN nie byli pewni czy kontynuować ten program i zastąpić go nowym. W zastępstwie miało pojawić się ''Mam Talent'', ale to były blisko nieokreślone i nie potwierdzone plany, bo widzowie nie chcieli, aby odbierano coś co chcą nadal oglądać. Wszak wiadomo, że z widownią trzeba się liczyć.

 

Kilka programów rzeczywiście przydałoby się odświeżyć, ale jednak z innej strony uważam, że to w sumie nie potrzebne. Np. ''Teraz My'' - program kontrowersyjny, niestety bazujący na taniej sensacji, ale jednak oglądany i uznawany został zmodyfikowany. Moim zdaniem trochę żałośnie. Zabrakło najważniejszych i najbardziej potrzebnych elementów zastępującje niepotrzebnymi wstawkami, które zupełnie nie pasują do tego programu. Odniosę się teraz króciutko do Twoich postów na szybko. ;)

 

Trzeba też znaleźć następcę dla "Niani", która kończy żywot we wrześniu - zresztą to już zrobiono.

 

No właśnie, fajnie, że to podkreśliłeś - to już zrobiono. Choć nie do końca. Nadal nie wiadomo jaki to będzie sitcom, wiadomo, że to będzie kolejna hitowa komedia, oczywiście zakupiona i wyprodukowana jako polska seria. :)

 

Może warto wpuścić nową edycję "Usterki" czy "Nauki jazdy" - lub każdego innego programu o podobnym, zabawnym wydźwięku?

 

Pomysł jest niby dobry, przyznam, ale z perspektywy rozwoju mediów - zbyt ryzykowny. Kiedy to kolejna edycja ''Nauki Jazdy'' mogłaby być emitowana (choć niestety to nierealne, ale w sumie może i dobrze - bez tych samych instruktorów to byłaby wielka lipa) to kolejne serie ''Usterki'' byłyby bez sensu. Zdaje się, że wszystkie formy w tym programie zostały wyczerpane.

 

Pomysłów jest sporo, ale TVN ma już tyle hitów w swojej ramówce, że zastępując je nowymi może tylko pogorszyć swoją sytuację na rynku. Co innego, jeśli dane programy zamierzonego sukcesu już nie osiągają. Wtedy podejmuje się konkrety i pojawiają się nowe produkcje. Poza tym - brak miejsca na nowe produkcje również jest dość istotny w budowaniu kolejnych ramówek. Ale Miszczak wie co robi i to jest dobre. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy to kolejna edycja ''Nauki Jazdy'' mogłaby być emitowana (choć niestety to nierealne, ale w sumie może i dobrze - bez tych samych instruktorów to byłaby wielka lipa)

Dlaczego nierealne? Obaj instruktorzy żyją i mają się dobrze. Ta pani nawet niedawno występowała na TVS jako kandydatka do tytułu najbardziej przedsiębiorczej kobiety na Śląsku, czy czegoś w tym rodzaju, właśnie za założenie szkoły nauki jazdy, gdzie szkoli się wiele kobiet :)

 

Kolejne serie ''Usterki'' byłyby bez sensu. Zdaje się, że wszystkie formy w tym programie zostały wyczerpane.

A czy w "Uwaga Pirat" wszystkie formy nie zostały wyczerpane? Ciągle to samo, 10 pkt karnych i 500 zł. I jakoś jest już "druga" (tak naprawdę to z czwarta) seria w 16/9. :P

 

P.S. Czy ktoś ma jakąś rozpiskę, co dokładnie leci w "Nic straconego" na TVNie w nocy? Czasami udawało mi się to obejrzeć i raz były tam stare "Rozmowy w toku", a innym razem "Nauka jazdy". Może jest jakiś harmonogram, co kiedy leci? Niestety TVN nie podaje dokładniejszych informacji, zamiast napisać "Usterka" wymyślił sobie jakiś inny nic-nie-mówiący tytuł. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nianię" mają chyba zastąpić "Przyjaciele" (ale nie chodzi tu o amerykańskich "Friendsów") z Czarkiem Pazurą w roli głównej podobno - trudno mi orzec czy to prawda, a w "Helę w opałach" w sobotni wieczór raczej nie wierzę. Co do Usterki/Nauki jazdy pokazują przykładowe programy - one mniej więcej są z jednego worka i trzeba byłoby poszukać w tym worku jeszcze jakiegoś tego typu programu.

 

A co do "Tańca z gwiazdami" - to uważam, że ta edycja powinna być ostatnią w tej formule. Ba! Nawet poprzednia powinna być już w innej formule. Może czas na "Taniec z gwiazdami - Wielka Dogrywka" z parami, które pogram wygrały? A może "Taniec z gwiazdami - po 40", gdzie zatańczą starsze gwiazdy? A może "Taniec z gwiazdami", gdzie profesjonalnych tancerzy zastąpią "zwykli ludzie" i to oni, pod okiem choreografów, zatańczą w programie? Pomysłów na pewno jest sporo, czas któryś wdrożyć w życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Może czas na "Taniec z gwiazdami - Wielka Dogrywka" z parami, które pogram wygrały? A może "Taniec z gwiazdami - po 40", gdzie zatańczą starsze gwiazdy? A może "Taniec z gwiazdami", gdzie profesjonalnych tancerzy zastąpią "zwykli ludzie" i to oni, pod okiem choreografów, zatańczą w programie? Pomysłów na pewno jest sporo, czas któryś wdrożyć w życie...

 

Tylko, że nie można za dużo majstrować przy formule programu, bo musi ona się zbiegać z biblią formatu. Program ma wyglądać tak jak w zagranicznych edycjach - za dużo knocić nie wolno. Nie mniej jednak pisząc o dziesiątej edycji jako ''wielka dogrywka'' - masz sporo racji, bo właśnie dziesiąta edycja ma być taką serią. Oczywiście wśród uczestników nie znaleźliby się tylko zwycięzcy kryształowej kuli, ale także niektórzy finaliści, którzy o nią się ubiegali. To jest najbardziej realne.

 

Dlaczego nierealne? Obaj instruktorzy żyją i mają się dobrze. Ta pani nawet niedawno występowała na TVS jako kandydatka do tytułu najbardziej przedsiębiorczej kobiety na Śląsku, czy czegoś w tym rodzaju, właśnie za założenie szkoły nauki jazdy, gdzie szkoli się wiele kobiet :)

 

Pisząc ''nierealne'' odnośnie takiego programu w TVN miałem na myśli fakt, że już nie powróci na antenę. Po prostu stacja z Wiertniczej inwestuje w inne propozycje programowe.

 

A czy w "Uwaga Pirat" wszystkie formy nie zostały wyczerpane? Ciągle to samo, 10 pkt karnych i 500 zł. I jakoś jest już "druga" (tak naprawdę to z czwarta) seria w 16/9. :P

 

Nie wiem czy ktoś z Was pamięta ostatnie odcinki ''Usterki''. :wink: Ostatnie odcinki nie miały nic wspólnego z formułą programu. O to mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie dzisiaj taka refleksja bo wczorajszym odcinku Szymon Majewski Show którą opisałem na swoim blogu i myślę że nikt się nie obrazi jeśli ją tu wkleję. Jeśli komuś będzie się chciało przeczytać to będzie mi bardzo miło :)

Co do Szymon Majewski Show to widzę że wprowadza on trochę rzeczy odgapionych z amerykańskich rozrywkowych talk show. Najpierw "pora na manipulatora", które często w swoim programie wykorzystuje Leno. Teraz słynne cytaty czy jak to Majewski nazwał. Odgapione z programu Lettermana z czasów gdy prezydentem USA był "dablju" Bush. Tam też prezentowano najpierw dwie archiwalne wypowiedzi prezydentów USA, a na koniec jakąś idiotyczną wypowiedź Busha. U nas w pierwszym wydaniu "bohaterem" był Tusk, więc pewnie, wersja Majewskiego będzie dotyczyła różnych polskich polityków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sobotni wieczór to z chęcią zobaczyłbym nową serię Kryminalnych.

 

Niestety, też pomysł nie trafiony, przynajmniej na chwilę dzisiejszą. TVN całkowicie zrezygnował z ''Kryminalnych'' pomimo dobrych wyników oglądalności.

 

Obecnie nie ma dobrego polskiego serialu kryminalnego.Był Ojciec Mateusz ale się skoczył...

 

Co Ty gadasz... :woot: Kolejna seria - jak dla mnie - świetnego serialu ''Ojciec Mateusz'' jest pewna - produkcja pojawi się na jesieni. Tok realizacji drugiej serii odbędzie się oczywiście dużo wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak sobie pomyślałem dziś żeby mogli w TVN HD podczas programów 16:9 zmieniać napis HD na 69:9 a tylko programy w HD były by z logiem HD

Z tą różnicą, że dopis "HD" nie dotyczy emitowanego programu, lecz nazwy kanału. Więc po co zmieniać co kilkanaście minut logotyp na ekranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma koncesji, bo właśnie jak sam napisałeś, jest to rozszerzenie TVN. A nadając jako TVN HD nie dość, że emituje niektóre programy w wysokiej rozdzielczości, to w dodatku jest już jakimś przygotowaniem do uruchomienia kanału, który większość kontentu będzie prezentować w HDTV. Póki co buduje sobie markę nadając w N i niektórych kablówkach, wszystko idzie powoli i dlatego TVN się nim nie chwali. Chociaż mają taki kanał, który jest w stanie emitować w HD - nie to co Solorz i jego sny o Polsacie HD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ciekawostka z wirtualnemedia_pl, na temat "Tanca z Gwiazdami":

 

Z analizy profilu widowni show wynika, że "Taniec z gwiazdami" oglądają najchętniej kobiety, widzowie po trzydziestce, mieszkańcy miast oraz osoby z wykształceniem średnim i wyższym.

 

Tymczasem niżej tych słów mamy tabelki procentowe i jest tak:

 

Wiek
4- 9 	        2,08% 	
10- 15 	3,30% 	
16 - 19 	2,20% 	
20 - 24 	4,23% 	
25 - 29 	7,14% 	
30 - 34 	9,44% 	
35 - 39 	6,97% 	
40 - 44 	6,48% 	
45 - 49 	7,87% 	
50 - 54 	9,94% 	
55 - 59 	12,54% 	
60+          	27,79%

i z tego wynika że najchętniej oglądają nie po 30 tylko po 50 ;]

 

Wlk.miasta 
Wieś 	23,94% 	
< 50 tys. 	29,44% 	
50-100 tys. 	10,40% 	
100-200 tys. 	10,43% 	
> 200 tys. 	25,79%

A tu wynika, że najchętniej mieszkańcy wsi, małych miejscowości i dużych ;)

 

Zawód 	
Top management 	8,10% 	
Pracownicy szczebla średniego 	19,30% 
Pracownicy fizyczni i rolnicy 	18,07% 
Emeryci 	40,16%

Najwięcej emerytów ogląda "TzG" ale tego już propagandowy portal nie napisał.

 

Wykształcenie 	
Podstawowe 	44,49% 
Średnie 	33,16% 	
Wyższe 	16,96% 	
Inne 	5,38% 

 

hehehe i znowu co innego niż napisał wcześniej autor tego tendencyjnego tekstu.

 

 

 

Wytknąłem te błedy w komentarzu pod artykułem na WM, ale usunęli ;]

 

Z tabelek wynikało by, że "TzG" to program dla emerytów ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak się stoczyć jak Szymon Majewski Show to ja nie wiem. Już tylko Kuba Wojewódzki trzyma jakiś poziom, normalni goście itp, choć jak zobaczyłem w tym tygodniu to zwątpiłem. U Szymona babcia, której nie pamiętam z imienia i nazwiska ale u samego Majewskiego 10x chyba była.. Drugiego gościa 2-gi raz chyba widzę na oczy.. Nieśmieszne żarty z Boruca i Wałęsy... Beznadzieja !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepszy jest "Jazda Figurowa" Michała Figurskiego niż "Kuba Wojewódzki" i "Szymon Majewski Show", "Misiek Koterski Show" odpadł już dawno i bardzo dobrze, z takim czasem nadawania i totalnego kiczu to do śmietnika wysłać! :)

 

Ostatnio spodobał mi się program Edukacyjny (!) "Łapać Złodzieja!" :D przynajmniej wiemy już jak złodzieje w ciągu około 5 minut się włamują :P i jakie trzeba mieć zabezpieczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to całe "Łapać złodzieja" jest równie sztuczne jak "Anna Maria Wesołowska". Która rodzina zgodziłaby się na przewrócenie całego mieszkania do góry nogami (nierzadko niszczą tam różne przedmioty) tylko po to, by dowiedzieć się jak złodziej może się do nich włamać? :lol: Do tego te sztuczne teksty i dziwne problemy (zamknięta na kłódkę półmetrowa brama to dla niego problem, bo może wzbudzić zainteresowanie sąsiadów, ale już worek na śmieci na plecach pełen przedmiotów nie...) - widać że wszystko jest ukartowane i robione głównie wg wytycznych "sponsora" czyli Generali. :crazy: Jeszcze brakuje, żeby reklamowali zamki Gerdy albo systemy antywłamaniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...