Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kto właściwie sprawuje władzę nad analogowym transponderem TVN-u - Eutelsat czy TVN? Jeśli TVN, to czy są jakieś techniczne zabezpieczenia, aby ktoś inny nie zakłócił danej częstotliwości swoim sygnałem? Przykładowo TVN ma od Eutelsatu specjalny klucz, za pomocą którego można porozumieć się z satelitą i zarządzać danym transponderem. Ciekawi mnie cała ta sytuacja, że można przełączyć analogowy transponder w cyfrowy bez ingerencji w budowę satelity. Tylko czemu to tak długo trwa, TVN wyłączono przecież 15 grudnia, a przełączenie ma nastąpić dopiero w nocy z 17 na 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Władzę" sprawuje TVN, to z Polski jest nadawany sygnał, jest zlokalizowany uplink.

Jak jest z "prawami dostępu" i zabezpieczeniami to dokładnie nie wytłumaczę ;)

 

Trzy dniowa zwłoka z wyłączeniem (przełączeniem) transpondera jest celowa. Przez te dni wyświetlają planszę informacyjną dla osób, do których jeszcze nie dotarło, ze stracą dostęp do kanału.

 

Zaraz zrobię kopię tych postów traktujących o wyłączeniu analogowego TVN-u i umieszczę w dziale "wspomnieniowym". Tam zapraszam do kontynuowania tematu i omawiania spraw z wyłączeniem sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem TVN dziś od 18:30 do ok.21:00 i podczas każdej przerwy reklamowej była reklama N i większkość TnK :lol:

Ostro się biorą za reklamę na święta :D

 

Tak, a jak nie reklamuja TNK lub n, to wszedzie puszczaja Mango. Wczoraj rano az na piecu kanalach lecialo Mango w tym samym czasie: TVN, TVN 7, TVN Lingua, TVN Turbo oraz Religia.TV.

 

To na to kupilem sobie TNK zeby miec teraz rozne kopie niekodowanego Mango. :crazy::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To nic ich nie kosztuje dlatego tak czesto sie reklamuja na wlasnych kanalach :lol2:

Jak to nie kosztuje? Tracą tyle pieniędzy (nie zarabiają) ile mogliby zyskać, gdyby zamiast reklamy TnK wyemitowali reklamę np. proszku do prania. Po prostu zajmują miejsce komuś, kto mógłby wtedy puścić swoją reklamówkę i im zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic ich nie kosztuje dlatego tak czesto sie reklamuja na wlasnych kanalach :lol2:

Jak to nie kosztuje? Tracą tyle pieniędzy (nie zarabiają) ile mogliby zyskać, gdyby zamiast reklamy TnK wyemitowali reklamę np. proszku do prania. Po prostu zajmują miejsce komuś, kto mógłby wtedy puścić swoją reklamówkę i im zapłacić.

Nie bój się! Gdyby mieli jakąś płatną reklamę to by ją i tak puścili. Cóż! TnK kieruje się własnymi prawami i dlatego ma takie powodzenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
To nic ich nie kosztuje dlatego tak czesto sie reklamuja na wlasnych kanalach :lol2:

Jak to nie kosztuje? Tracą tyle pieniędzy (nie zarabiają) ile mogliby zyskać, gdyby zamiast reklamy TnK wyemitowali reklamę np. proszku do prania. Po prostu zajmują miejsce komuś, kto mógłby wtedy puścić swoją reklamówkę i im zapłacić.

Cytuję starego posta, ale dopiero teraz zauważyłem. TNK i TVN normalnie rozliczają się za sprzedany czas reklamowy, bo są to oddzielne spółki. Może wyda się głupie, ale normalnie dochodzi do wszelkich rodzajów przelewów, podpisywania umów na emisję z biurem reklamy TVN itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja TVN szykuje na wiosnę kontrowersyjny program - "Złap złodzieja", w którym dwóch byłych kryminalistów podzieli się z widzami tajnikami złodziejskiego fachu.

Źródło :arrow:http://media2.pl/media/46654-tvn-wlamuje-sie-do-domow.html

Ciekawe, czy rzeczywiście tym sposobem poprawią bezpieczeństwo naszych gospodarstw domowych, czy tylko wyedukują następnych kryminalistów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było będzie ciekawy program... Może tak ciekawy jak znany o włamywaczach z BBC Entertainemnt ale zapowiada sie ciekawie... No i jakoś ten program z BBC jakos nie spowodował większej liczby kradzieży...

Wiosną będą już dwa ciekawe programy w TV, ten i Polsatowski o szczerej prawdzie i skrytych tajemnicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zamieścić komentarz z Media2, który idealnie odzwierciedla moje zdanie na temat tej żałosnej produkcji.

Oglądałem zagraniczną wersję - beznadziejna. Program nic nie wnoszący do polskich realiów. Przykro mi ale po TVN-ie spodziewałem się czegoś więcej, czegoś bardziej wyrafinowanego. A ludzie psioczą na inne stacje...

 

Poza tym - kto to będzie oglądał? Czym ma to służyć? Bo kwestia edukowania absolutnie mnie nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ma pobierać? "Taniec z gwiazdami" tworzony jest na licencji BBC (oryginał: "Strictly Come Dancing"). Zapewne "Złap złodzieja" także. Polsat nie kopiuje programów TVN-u! "Jak oni śpiewają" jest polską wersją "Soapstar Superstar", także na licencji brytyjskiej. Brakuje mi świeżych pomysłów w TVN-ie (i ogólnie w TV), takich jak "Usterka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiadomo Polsatu kopiuje programy z TVNu

 

Kopiuje? Jak to? Przecież oni nic nie kopiują, bo każdy format ma swoją licencję. Każda stacja produkując jakiś format musi wykupić licencję, aby dany program wyprodukować. Ani TVN ani Polsat nie wymyślają sami tych programów tylko wykupują takie ''coś''. Rzadko produkują własne produkcje.

 

a skąd TVN pobiera pomysły na programy np: Taniec z gwiazdami???

 

To nie jest pomysł TVN-u. To jest zagraniczny format BBC i od niej TVN kupił licencję.

 

Zapewne "Złap złodzieja" to także program na zagranicznej licencji.

 

Oczywiście, że tak. :) To nie jest polski pomysł. Zarówno TVN jak i Polsat zaczerpują pomysły od zagranicznych nadawców. I nikt tu od nikogo nie kopiuje. Zarówno Polsat od TVN-u jak i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...