Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To nieprawda. Do oglądanie jest co najmniej tyle samo co w czasach analogowych. Tylko zamiast nadawania tego w 5 kanałach nadawane jest to w ponad 20. Śmiem twierdzić iż treści jest więcej aczkolwiek ilość tej wartościowej jest stała. Żeby ją znaleźć trzeba po prostu poszukać po różnych kanałach.

Doprawdy? Popatrz, a ja zawsze, kiedy biorę pilot do ręki mam dylemat, na którym kanale zostać, żeby nie usnąć. Kiedyś mimo zdecydowanie mniejszej liczby kanałów miałem więcej wartościowych treści do wyboru. Zawsze coś się znalazło.

 

Zastanawiam się, jakie pozycje masz na myśli. Dla mnie dzisiejsza telewizja = m.in. paradokumenty oraz ogłupiacze typu MTV. Wystarczy popatrzeć na dzienną ramówkę głównych stacji. Nie zaprzeczę, czasem pojawi się coś co warto zobaczyć, ale zdecydowany procent to telewizyjna kupa. Na ten temat można by dłużej i więcej, ja bardzo uogólniłem sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku w wakacje są same powtórki, czy oni myślą, że wszyscy na całe dwa miesiące wyjeżdżają gdzieś? Człowiek przyjdzie z pracy i w telewizji linearnej nie ma co oglądać.

Zauważ, że to samo jest w polskich telewizjach w styczniu-lutym. Za granicą w styczniu zaczynają się nowe sezony programów, a w Polsce styczeń i luty to powtórki, przebiedowanie, żeby od marca zacząć nową ramówkę. W nas ramówka trwa marzec-czerwiec (a tak naprawdę do końca maja) i wrzesień-grudzień (też wszystko kończy się na początku grudnia). W innych miesiącach bida. W dodatku właśnie w styczniu i lutym, gdzie najszybciej robi się ciemno i widz najwięcej czasu w roku spędza przed telewizorem to oni myślą, że wszyscy pojechali z dziećmi na ferie i nikogo nie ma w domach, więc dają gnioty. W wakacje to samo, nikt na plaży nie jest od rana 1 lipca do wieczora 31 sierpnia, ale widać oni tak myślą od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat goscia z glownej sk, https://satkurier.pl/news/104039/mniejsz ... a-13e.html ze str. 7

@acocidotego

już nie pamiętacie jak była telewizja N ? To była telewizja z najlepszą jakością w Polsce. Gdybyście nie wiedzieli to [beep]... Francuzy mają polaków za durniów i tną koszty wszystkiego. Jestem dystrybutorem i nawet cwe.... nie chcą dać długopisów do pracy. Wiec jak ktoś nie wie to niech nie psioczy. I zawsze będę bronił ITI bo wiem jak to wyglądało od wewnątrz jak była ENKA.

Po h... była ta cyfra+... jak zwykle wygrał pieniądz nie jakość...

czy ten gosc czasem nie ma goraczki krwotocznej zwanej EBOLA ? :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalka. Już jakiś czas temu zgłaszałem pomysł wprowadzenia możliwości komentowania tylko dla zalogowanych lub całkowite wyłączenie komentarzy, ale jak dotychczas bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli taki stan sie utrzyma albo bedzie sie poglebial, to i platforma bedzie padac, bo abonenci nie beda przy takiej papce tkwic.

Serio myślisz, że będą jakieś większe ruchy jeśli chodzi o klientów spowodowane gorszą jakością niektórych programów? A gdzie niby pójdą - do Cyfrowego Polsatu? Kupią kablówkę? Zastanawiam się czy wiesz w jakim świecie istniejemy. Skończył się czas, gdy człowiek przykładał większą uwagę do tego, z czym ma kontakt. Nie trzeba być geniuszem, wystarczy się rozejrzeć: wszędzie muzyka w mp3@128, masowe oglądanie plików wideo ważących po 700MB, słuchanie utworów dźwiękowych z telefonu bądź laptopa, fatalna sprzedaż muzyki CD, brak wiedzy technicznej, odsłuch z głośniczków telewizora, odbiorniki tv mające w porywach ledwo 32 cale, nie przykładanie praktycznie żadnej uwagi czy obraz jest w SD, HD a nawet 4K, podłączanie nowoczesnych paneli SCARTem, błędne podpinanie głośników 5.1 przez co wszystkie grają tylko upscalowane stereo, granie w zaawansowane tytuły na najniższych detalach, szkodowanie kasy na podstawową kulturę (oczywiście trawę i piwo za coś trzeba kupić, nie?) - przykładów mam tyle, że mogę sypać nimi z rękawa przez całą noc. A wszystko to z moich codziennych obserwacji, bo mam na tym punkcie świra. Teraz wypada mi 27 lat, masę ludzi poznałem i absolutnie do tej pory nie natrafiłem na człowieka, który przejmowałby się którąś z powyższych rzeczy. I nie piszę tu tylko o młodszych oraz rówieśnikach - mój około 50-letni wujek, życiowy facet, kupił w zeszłym roku panel LED od Sony, podłączył go do stockowego, najtańszego dekodera Polsatu kablem SCART i cieszył się przy gościach, że ma HD (gdy tymczasem na ekranie był włączony jakiś zwykły Discovery czy inna kupa). Jeszcze tego miesiąca trzy inne ciotki i babcia, także posiadające CP, zainwestowały w nowe odbiorniki. Zgadnijcie, jakim kablem idzie obraz? ;) Albo przykład sprzed kilku dni: pokazywałem dwóm kumplom z mojego roku Awatara w edycji rozszerzonej w rozdzielczości 1920x1080 (bitrate wideo około 10Mbps) bo się kłóciliśmy wcześniej o jakość dzisiejszego kontentu w mediach. Patrzyli się przez chwilę w ekran i we dwóch praktycznie stwierdzili, że nie widzą, cytat "większej różnicy między wersją streamowaną z warezów a moją". Co więcej w lipcu była u mnie ciotka, która ma jeszcze CRT i chciała bym jej coś włączył na moim telewizorze (42", plazmowy) - no to pyknąłem jakiś kanał HD a ona zaraz "włącz mi kanał, który znam". Okazało się, że chciała Polsat Cafe SD i po wnikliwej analizie określiła, iż jednak na nowy telewizor się nie zdecyduje. I niech mi nikt nie pisze, że mam ułomną rodzinę, znajomych, kumpli czy przyjaciół - tak po prostu jest, jak piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest dokładnie tak jak piszesz, znajomość elektronicznego sprzętu użytkowego większości polaków jest bardzo niska i nadawcy poniekąd to wykorzystują moim zdaniem. Z doświadczenia dla niejednego określenie program cyfrowy = program HD, jak ktoś zmienił sobie dekoder SD na HD to po co ma zmieniać kabel SCART na HDMI jak ten pierwszy też pasuje a dźwięk 5.1 przecież jest zawsze jak w kinie domowym grają wszystkie głośniki, po co tam jakiś dziwny kabel S/PDIF jak przez leciwe 2xRCA też gra dobrze. O standardzie kompresji dźwięku FLAC czy APE 99% nie słyszało a mp3 128 kbps gra przecież świetnie na "zabawkowych" głośniczkach nie przenoszących dobrze połowy częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie którzy zastanawiają się czemu nie ma drużyny pierścienia powtórka to co było w tamtym roku z Drużyną Pierścienia która leciała 6 i 7 lipiec w TVN7 czy Szybcy i wściekli leciały w TVN7 a dwa tygodnie lecieli szybcy i wściekli tokio drift w TVN7 pomijają 2 za szybcy za wściekli która leciała w maju 2013 no i kolejny przypadek w TVN7 Transformers zemsta upadłych w TVN7 leciało 14 i 15 czerwca a nie leciały 1 i 3 wydaje mi się , że TVN7 robi skoki z powtórkami chyba że ktoś mi wyjaśni to ja to rozumiem jako skoki z powtórkami lub brak premier w danym dniu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni z Wami panowie. U mnie w domu tylko ja dbam o jakość i zarządzam tym wszystkim, bo reszcie wszystko obojętne czy to SD, czy HD, czy muza w MP3 128, czy we FLAC itd. Wszystko opiera się na założeniu "byle grało". I tak myśli większość, poza niewielką grupką entuzjastów jak my na tym forum i kilku innych. Nie ma się więc co dziwić temu, że nadawcy się nie starają.

 

Jeszcze się odniosę do wypowiedzi widz666:

Taki enkoder, owszem, może poprawić z 10, góra z 15 procent, ale nie zrekompensuje, jak się obniży jakość programu o 50 procent. Takich cudów to nie ma.

No przy obniżeniu jakości o połowę, no to jest oczywiste, że nie zrekompensuje. Ale tak w ogóle ktoś sprawdził z ilu i o ile obniżono bitrate? I to się tyczy tylko TVN HD czy innych TVN-ów też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uu, to grubo pojechali widzę. W artykule jest mowa o nowym multiplekserze Ericsson MX8400, a więc tutaj chodzi o inny sprzęt niż ten, o którym wspomnialem. Ale nie zmienia to faktu, że przy takiej obniżce jakość musiała się pogorszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry wątek, ale ja np nie potrzebuje prognozy pogody w hd. Podobnie damski serial czy gadające głowy nie muszą być w hd. Powiem więcej - naprawdę dobre sd do wielu programów jest w pełni wystarczające. HD jest przydatne przy filmach sporcie czy przyrodzie.

Prawda jest taka ze ogląda się po to aby poczuć emocje a tych samo hd nie gwarantuje.

Póki co ròwnamy jakość hd i streamingu vod...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czemu i jakim prawem polsat zabiera TVN prawa do filmów zabrał już mu prawa do Zmierzchu TVN stracił prawa teraz step up 4 . Powiedzcie czemu jak tak dalej będzie to za rok p[beep]rnie sobie władcę pierścieni Harry Potter jakim prawem ??? Polsat tak robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czemu i jakim prawem polsat zabiera TVN prawa do filmów zabrał już mu prawa do Zmierzchu TVN stracił prawa teraz step up 4 . Powiedzcie czemu jak tak dalej będzie to za rok p[beep]rnie sobie władcę pierścieni Harry Potter jakim prawem ??? Polsat tak robi

Jeśli Władca Pierścieni leci na TVN to oglądasz, a jeśli na Polsacie to nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...