Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oj, skrytykowałem tefałenik i już się dzieje ;). Akurat na tym forum możesz poczytać jak niektórzy narzekają na lektora podczas napisów czy belki z tytułem następnego programu, także warto odnotować taką różnicę miedzy tymi stacjami.

Ale co się niby dzieje? Ile takich przypadków odnotowałeś, że jest co krytykować? Chyba za dużo już tej telewizji oglądasz, skoro już nawet napisy przeżywasz do tego stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
No i co w związku z tym? To naprawdę ważne? Myślałem, że film ogląda się dla fabuły, a nie dla napisów.

Dla mnie napisy, zarówno początkowe jak i końcowe, są integralną częścią filmu, takim opakowaniem podarunku. A w przypadku "Incepcji" TVN podarował widzom prezent w obdartym opakowaniu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie... chłopie, ale ja nie bronię TVNu. TV4 kiedyś notorycznie przycinała filmy - usłyszeliśmy tylko "Wersja polska (...) czytał ..." i sru reklama... Tam to było normalne. Tylko myślę, że nie ma sensu zwracać uwagi na jednostkowe przypadki, jak w TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co w związku z tym? To naprawdę ważne? Myślałem, że film ogląda się dla fabuły, a nie dla napisów.

Dla mnie napisy, zarówno początkowe jak i końcowe, są integralną częścią filmu, takim opakowaniem podarunku. A w przypadku "Incepcji" TVN podarował widzom prezent w obdartym opakowaniu. ;)

Są filmy, w których w napisach końcowych zawarty jest również epilog. Epilog, który objawia się nie tylko obrazem a także muzyką, napisami tudzież narracją.

Co nie jest bez znaczenia dla samego filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co w związku z tym? To naprawdę ważne? Myślałem, że film ogląda się dla fabuły, a nie dla napisów.

 

Niektórzy oglądają tv, zdaje się dla samego loga, czy oznaczeń wiekowych, to i dla napisów można ;).

 

No i co w związku z tym? To naprawdę ważne? Myślałem, że film ogląda się dla fabuły, a nie dla napisów.

Dla mnie napisy, zarówno początkowe jak i końcowe, są integralną częścią filmu, takim opakowaniem podarunku. A w przypadku "Incepcji" TVN podarował widzom prezent w obdartym opakowaniu. ;)

Są filmy, w których w napisach końcowych zawarty jest również epilog. Epilog, który objawia się nie tylko obrazem a także muzyką, napisami tudzież narracją.

Co nie jest bez znaczenia dla samego filmu.

 

A czy w przypadku "Incepcji" był ten epilog zawarty w napisach?

 

Tefałenik oczywiście wykastrował napisy końcowe z Incepcji wsadzając lektora i przyspieszając je. Przykładowo Polsat po emisji Avatara nie wrzucił ani lektora przy napisach końcowych ani ich nie przyspieszał. Taka drobna różnica, a jednak pokazuje klase.

 

Kasa, kasa, kasa. Polsat ma się dobrze, a TVN ma kłopoty finansowe, to trzeba szybciej reklamy dać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały otwarte będą wykorzystywać każdą wolną lukę, aby wepchnąć reklame/autopromocje. Nawet kosztem przyspieszenia/uciecią napisów końcowych. Tak było od dawien dawna. To nie stacja premium. Chociaż minus dla TVN oczywisty. To, że polsat raz na jakiś czas zrobi cos dobrze nie oznacza, ze juz nie jest najabrdziej dziadowskim kanałem otwartym w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały otwarte będą wykorzystywać każdą wolną lukę, aby wepchnąć reklame/autopromocje.

Dopóki będziemy mieli taką KRRiT jaką mamy obecnie, tak właśnie będzie.

Co z tego, że sejm znowelizował ustawę medialną (która teoretycznie zabrania umieszczania nachalnej autopromocji w trakcie emisji programów), jak organ, który ma stać na straży porządku medialnego kompletnie nie widzi co się dzieje w rzeczywistości.

Co tam TVN, co tam Polsat. Dochodzi już do sytuacji, w której telewizja, która określa się mianem publicznej w najlepsze wciska reklamy (autopromocja=reklama) w trakcie programów.

Dodam, że stacje te miały jeszcze czelność (łamiąc w najlepsze ustawę) żalić się KRRiT, że ustawa odnośnie autopromocji jest wg nich zbyt restrykcyjna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Układ warszawski" był niezy, ale TVN zabił go fatalną porą emisji.

 

Wsparcie... chłopie, ale ja nie bronię TVNu. TV4 kiedyś notorycznie przycinała filmy - usłyszeliśmy tylko "Wersja polska (...) czytał ..." i sru reklama... Tam to było normalne. Tylko myślę, że nie ma sensu zwracać uwagi na jednostkowe przypadki, jak w TVN.

 

Ale to nie są jednostkowe przypadki, tylko wręcz norma.

 

Są filmy, w których w napisach końcowych zawarty jest również epilog. Epilog, który objawia się nie tylko obrazem a także muzyką, napisami tudzież narracją.

Co nie jest bez znaczenia dla samego filmu.

 

Trzeba tu oddać, że zwykle w takich przypadkach napisy są przyspieszane do danego momentu lub dopiero po nim... takie przyspieszanie/zagłuszanie nie jest niczym dobrym, ale nie niszczy filmu tak bardzo, jak lektor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z nudòw uruchomiłem dziś w telewizorze TVN Player. Obejrzałem już trzy odcinki Kryminalnych. To był dopiero serial-fabuła,akcja,muzyka,obsada itd. Teraz już takich nie robią.Można tylko popatrzeć jak TVN poszedł na dno. Same tandetne babskie seriale i programy - nic ciekawego.

 

Jak na polskie warunki to serial był dobry. Porównując go z NA PRAWDĘ dobrymi/bardzo dobrymi/genialnymi serialami zza oceanu to niestety się nie umywa. Jeszcze długo nie będziemy mieć w Polsce dobrego serialu. A patrzeć na to co teraz "cieszy" polską publikę ( czy to w tv czy to w kinach ) to mam przekonanie, że nigdy się nie doczekamy. Chociaż po cichu liczę na nowy serial HBO o Jagiellonach. To może być przełom. Oby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...