Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku "Uwagę!” ogląda średnio 1,33 mln widzów. Udział w rynku telewizyjnym ukształtował się na poziomie 10,82 proc. wśród wszystkich widzów, 12,32 proc. w grupie 16-49 i 12,36 proc. w grupie 20-54 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

 

źródło: WM.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna Czechowska grająca w paradokumencie  W11: Wydział Śledczy ujawniła w rozmowie teleshow.wp.pl. dlaczego weszli w spór z TVN o tantiemy.

 

Cytat

Czechowską zapytano o początek głośnego sporu ze stacją.

 

My, aktorzy i aktorki, na początku nie mieliśmy pojęcia, że w ogóle istnieje temat tantiem. Pierwsi byli przedstawiciele i przedstawicielki innych pionów: reżyserskiego, dźwiękowego, montażowego. To oni zaczęli się domagać tantiem i dość szybko je uzyskali. To nas mocno ośmieliło. Dlatego zdecydowaliśmy się protestować, a w rezultacie: iść do sądu

– wyjaśniła.

 

W dalszej części wywiadu wskazała, że ma nadzieję, że wygrają sprawę.

To były naprawdę ciężko zarobione pieniądze. Wielu ludziom wydaje się, że praca na planie to przygoda i sielanka. Przygodą rzeczywiście czasem bywa, ale sielanką zdecydowanie nie jest. Zdarzały się dni, że na planie spędzaliśmy kilkanaście godzin, czasem na mrozie, w trudnych warunkach, w pierwszych latach – nawet bez toalety. Absolutnie nie jest to jakaś skarga i wiem, że zaraz odezwą się głosy, że są ludzie pracujący całe życie w nieporównywalnie cięższych warunkach za marne pieniądze. Od razu uprzedzam, że zgadzam się z tym w stu procentach. Ja tylko chciałam zwrócić uwagę na pewne wyobrażenia o tym filmowo-telewizyjnym świecie, który większość ludzi zna tylko z przypudrowanego przekazu medialnego

- dodała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRRiT zajmuje się materiałem TVN i będzie go badać pod względem prawdomówności. To wyjątkowo ciekawe, zwłaszcza w tej sprawie wypowiedział się także sąd ;)

https://wiadomosci.wp.pl/krrit-w[beep]a-postepowanie-chodzi-o-sposob-informowania-o-sprawie-pani-joanny-6921725762558560a

Cytat

W związku ze sposobem informowania o sprawie p. Joanny w audycjach nadawanych przez koncesjonariusza TVN S.A. zleciłem odpowiednim departamentom KRRiT monitoring oraz wszcząłem postępowanie wyjaśniające, czy nie zostało złamane prawo - podał na Twitterze przewodniczący KRRiT Maciej Świrski.

Cytat

"Przypominam nadawcom, że Art. 6 ust. 1 Prawa Prasowego brzmi: 'Prasa jest zobowiązana do prawdziwego przedstawiania omawianych zjawisk'" - dodał w czwartkowym wpisie przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąd wypowiedział się w sprawie interwencji https://wydarzenia.interia.pl/malopolskie/news-sprawa-pani-joanny-prawniczka-kobiety-publikuje-pismo-z-sadu,nId,6914216. Zatem pytanie jakie okoliczności są brane pod uwagę przez przewodniczącego KRRiT że rozpoczyna postępowanie.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maniek357 napisał(a):

a sposobu informowania o niej.

Przeczytaj dokładnie komunikaty:

Cytat

Prasa jest zobowiązana do prawdziwego przedstawiania omawianych zjawisk

I teraz dochodzimy do sedna co jest nieprawdziwego w tych materiałach i na podstawie jakich przesłanek takie wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak zastanawiam: jeśli w tym przypadku wystawia się punkt o prawdziwym przedstawianiu omawianych zjawisk, to dlaczego takiego postępowania nie robi się w przypadku kilkunastu innych tematów w kilkunastu różnych mediach? Chyba że to jest kolejna akcja pod tytułem "jak zaszkodzić TVNowi?".

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że 12 czerwca zapadło sądowe rozstrzygnięcie sprawy dotyczącej zasadności interwencji służb.

Od 12 czerwca upłynął nieco ponad miesiąc.

1 godzinę temu, Mr. Music napisał(a):

Już samo to wiele mówi o "informowaniu". Takiego czegoś jeszcze nie widziałem w żadnej stacji.

Polecam wczytanie się w chronologię zdarzeń z samobójstwem syna posłanki i rewizję swojej wypowiedzi

https://konkret24.tvn24.pl/polska/kalendarium-systemowego-zla-od-publikacji-mediow-rzadowych-do-smierci-dziecka-6806504

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Music pokrzywdzona nie od razu "poleciała" do mediów z informacją o zaistniałej sytuacji. Musiała dojrzeć do tej decyzji (mówiła o tym w jednym z wywiadów). Ponadto przygotowane materiału też trochę trwa. Autorzy materiału muszą zweryfikować wiele informacji, żeby nie narazić się choćby na sprawy sądowe o naruszenie dóbr osobistych. Co w tym podejrzanego?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś z Was kiedy dokładnie wystartuje ramówka jesienna TVN czy pod koniec sierpnia czy z początkiem września i czy TVN konfernecje ramówkową będzie mieć przed 15.sierpnia czy po 15.08?

Czy wiadomo wam jakie polskie seriale i zagraniczne pojawią się na TVN lub TVN7 jesienią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

TVN wprowadza pierwsze od lat spore zmiany w programie "Uwaga!”. Po wakacjach na widzów czekać będą odświeżona formuła magazynu,, nowa czołówka i studio oraz nowy skład prowadzących. Gospodarzami programu przestaną być Zbigniew Łuczyński i Tomasz Kubat. Obok Ryszarda Cebuli program prowadzić będą Daria Górka, Tomasz Patora i Jakub Dreczka.


źródło: wirtualne media.

Edytowane przez kolos22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...