Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie mogę nigdzie znaleźć kartonika od konwertera, ale na fakturze zakupu mam "konwerter octo LINBOX"

nie będę ukrywał, że kosztował mnie 150 zł i szkoda mi teraz dać drugie tyle za nowy jeśli to nie jest 100% pewne że to wina tego konwertera...

pójdę puknę w antenę jak radził @marciinn, jak nic nie da będę martwił się dalej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octo to konwenter z możliwością podłączenia 8 niezależnych odbiorników.

Jak możesz to podepnij tą arivę do innego wyjścia konwentera. Być może jest wina tylko kabla albo jednego z wyjść z konwentera.

Może być też tak że ariva ma słabszą głowicę dvb-s od tego sagema i antenę masz nie dokładnie ustawioną.

 

Ja mam starą czaszę taką co ma z 10 lat już, średnica ok. 100 cm. Czasza jest już dość skorodowana po bokach. Do tego jest konwenter Golden Interstar GI-205. Sygnał z Hotbira jest 85/85 a z Astry 90/85. Astra jest ustawiona jako główny satelity.

 

Ferguson Ariva 120. Zero zacięć na kanałach HD z pakietu Cyfry+ oraz na kanałach HD z Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octo to konwenter z możliwością podłączenia 8 niezależnych odbiorników.

wiem, po to właśnie taki kupiłem :)

 

Jak możesz to podepnij tą arivę do innego wyjścia konwentera. Być może jest wina tylko kabla albo jednego z wyjść z konwentera.

mam w domu 4 arivy 120 combo na 4 różnych wyjściach z konwertera i na wszystkich jest to samo, poza tym okablowanie robiłem rok temu więc nie ma opcji by kable były niesprawne..

 

Próbowałem "kręcić" anteną i niestety nie złapałem sygnału na tych TP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odłączyłem swoją arive i podłączyłem oryginalnego sażema cyfry...

Wszak dałem sobie już rok temu spokój z kanałami typu AXN i innymi z transpondera 12188 myśląc, że to wina konwertera albo zbyt małej przekątnej czaszy anteny, gdyż właśnie na tym transponderze miałem 30% siły i 10% jakości sygnału, to po podłączeniu owego sażema wszystkie te kanały działają bez problemu.

Problem wraca, dlaczego więc na ferdku sygnał nie ma siły ani jakości skoro na sażemie jest??

Dodam, że mam w domu 4 x ariva 120 Combo i na 2 z nich sprawdzałem TP 12188 i nic, a dodatkowo C+ puściła tvp2 hd na 12265 który zachowuje się identycznie jak AXN'y.

Wina softu? nie wiem sam już...

Sprawdziłem dziś te wymienione przez ciebie częstotliwości na moim zestawie antena ( ok. 100 cm - stara 10 letnia pordzewiała - konwenter Golden Interstar GI-205, HotBird ustawiony jako zezujący ) i tunerze Ferguson Ariva 120. Sygnał na obydwu trasponderach jest 85/75 - nie skacze i nie zanika nic.

Jaki masz soft oryginalny czy inny?? Może złe parametry transpondera masz wpisane w ustawieniach Fergusona - TP 12188/V/22500 oraz TP 12265/V/22500. Istnieje jeszcze możliwość że trzeba od nowa wgrać soft łącznie z czyszczeniem wszystkich ustawień.

Nie możliwe że wszystkie 4 Fergusony masz uszkodzone ( głowice ). Ja jednak obstawiam na porządne ustawienie anteny i konwentera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłączę się pod rozmowę. Mam problem z WebRadio.

Arive mam połączoną do routera. Po uruchomieniu wyskakuje komunikat że (pomyślnie uzyskano adres IP). W instrukcji pisze żeby wcisnąć zółty przycisk. Ale gdy go wcisnę pisze brak danych. Informuje ze aktualizacja została pobrana przez sieć, więc połączenie jest ok. Czym to może być. Zawsze jakieś problemy..

Z góry dziękuję. Czekam na propozycje rozwiązania sprawy.

 

 

Software najnowszy. Na starszym nie próbowałem z WebRadio, gdyż od razu przeszedłem do aktualizacji, :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WebRadio nie włącza się żółtym przyciskiem, żółty przycisk służy do włączania napisów. Aby włączyć WebRadio należy podłączyć do dekodera pamięć USB np. pendrive. Gdy już podłączymy pamięć włączamy Media Player przyciskiem na pilocie oznaczonym "USB/PVR" lub z menu: PVR--> Media Player. Gdy już jesteśmy w playerze przełączamy na zakładkę Web Radio i dopiero w tedy pobieramy listę stacji radiowych przez przyciśnięcie żółtego przycisku.

Czytałem tą instrukcję i chyba źle ją zrozumiałeś bo tam pisze "Naciśnij [żółty] przycisk, aby pobrać aktualną listę stacji radiowych w danej kategorii." nie dziwię się bo w instrukcji brak dokładnego opisu jak włączyć webradio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jaki masz soft oryginalny czy inny?? Może złe parametry transpondera masz wpisane w ustawieniach Fergusona - TP 12188/V/22500 oraz TP 12265/V/22500. Istnieje jeszcze możliwość że trzeba od nowa wgrać soft łącznie z czyszczeniem wszystkich ustawień.

Nie możliwe że wszystkie 4 Fergusony masz uszkodzone ( głowice ). Ja jednak obstawiam na porządne ustawienie anteny i konwentera.

Soft mam oryginalny - 2.18B4

Transpondery ustawione są ok, tak jak podałeś było od początku

soft zawsze wgrywam z czyszczeniem ustawień

Dziś dodatkowo zmieniłem konwerter, miałem w garażu 2 inne, tj. SHARPa i Inverto IDLP-40SL i na obu tych konwerterach to samo, 41% siła i 10% jakość

 

 

Może mi ktoś prześle gotową listę kanałów z C+ na tego Ferdka? Może to coś zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie funkcja FastScan nie wyszuka mi kanałów z TP które teoretycznie nie działają...

ściągnąłem dziś taką gotową listę kanałów, podłączyłem inny konwerter i TVP2 HD śmigała jak miło, jutro popróbuje podłączyć z powrotem mój octo na 1 kablu i zobaczymy, jak nie będzie śmigać, to pozostaje wymiana konwertera.

Co byście polecili?

czaję się na GI-208 Interstara

Witam

od rana zrobiłem sobie trening na drabinie i po odłączałem wszystkie przewody ze starego konwertera okto, podłączyłem 1 dekoder - wszystko chodzi, podłączyłem 2 dekoder - wszystko chodzi na obu, przy wpięciu 3 kabla już się wszystko wysypało i pojawia się "brak sygnału".

Nie wiem czemu tak się dzieję, bo przecież przy okto każdy z 8 złącz powinien działać niezależnie i nie mieć wpływu na inne, a jednak nie...

czyżby kolejny dowód na to że to w mojej instalacji konwerter psuje zabawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być kilka:

1. uszkodzony konwenter - jedno z wyjść i po podłączeniu do niego kabla pada cały konwenter.

2. konwenter jest całkowicie sprawny a uszkodzony jest jeden z kabli.

 

Kabel można sprawdzić miernikiem czy nie robi czasami gdzieś zwarcia, Odłącz kable od dekoderów i wyjść z konwentera. Z jednej strony kabla satelitarnego nic nie rób nie łącz żyły z oplotem z drugiej strony w sumie też. Ustaw miernik na opcję sprawdzania obwodu zamkniętego. Z jednej strony kabla podłącz jeden kabel miernika do żyły wewnętrznej kabla a drugi kabel miernika do oplotu kabla. Jeśli zapiszczy miernik to masz zwarcie na kablu. To oznacza że gdzieś w kablu żyła zwiera się z oplotem. Tak możesz sprawdzić każdy z kabli.

 

1. Sprawdź na jednym kablu ( tym pewnym działającym ) każde z wyjść niezależnie. Ten sam kabel podłączaj do każdego wyjścia z konwentera. Kabel podłączony na stałe do jednego działającego dekodera. Wtedy się okaże które wyjście jest popsute.

 

 

 

Trochę roboty jest ale można dzięki temu ustalić co się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę inaczej, ale efektywność podobna.

podłączyłem 1 dekoder - wszystko działa

podłączyłem 2 dekoder - wszystko działa

podłączyłem 3 dekoder i już na wszystkich brak TVP2 HD, odłączyłem go i podłączałem w każde inne miejsce w konwerterze - to samo, zostawiłem więc ten dekoder i podłączyłem kabel od 4 i też brak TVP2 HD i ten dekoder również wpinałem we wszystkie inne miejsca w konwerterze i efekt ten sam, brak sygnału na AXN'ach i tvp2 hd.

 

Co ciekawe, podłączyłem 4 kable od moich dekoderów i wyłączyłem zasilanie na 2 dekoderach to na pozostałych 2 działa i tak jest w każdym możliwym wariancie, czyli jak włączę 1 i 3 dekoder a wyłącze 2 - 4 to działa, 1 i 4 itd.

Wniosek jeden - dwa dekodery działają a przy próbie podłączenia trzeciego już jest brak sygnału, kable wszystkie ok. napięcia na konwerterze też nie ma, co by wykluczało przebicie elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam znowu problem z tym dekoderem otóż posiadam spliter i karty greenEightSystem i na każdym dekoderze (zwykły od cyfry i jeden najtańszy) działają wszystkie kanały oprócz oczywiście HD ;) a na tej arivie jak na złość nie działają dwa kanały discovery science i world mimo, że nie mam ich w HD tylko zwykłe. Co mam z tym zrobić?? Bo już szlag mnie trafia bo ciągle coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Co mam zle ustawione chodzi mi o nagrywanie, w niedziele wlaczylem nagrywanie filmu na Canal+, dysk 8 G po godzinie i 8 min samo sie wylaczylo nagrywanie ,zajetej pamieci jakies 40%. W ogole prosze aby ktos dobrze zorientowany doradzil mi co i jak z tym nagrywaniem bo od poczatku mam z tym problem. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% to wina dysku (pendrive jak sie domyslam) - po prostu wyskoczyl w tym momencie gdy bylo 40% komunikat "Can not record - device speed too slow" (nie pamietam czy ta informacje brzmi dokladnie tak, nie pamietam). Przeczytaj instrukcje od Arivy - wymagana predkosc zapisu do bodajze 9 MB/s - kup dysk z taka predkoscia i po klopocie. Ja kupilem miesiac temu jakiegos no-name'a w hipermarkecie na promocji za 20 zł (też 8 GB) i do tej pory ani razu mi ten komunikat nie wyskoczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...