Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale oni odp. że nie od razu poprawa jakości Tele5 i Poloni1 nastąpi! Cyfra Plus musi pozmieniać obłożenie TP swojego na którym nadają te stacje. Chodzi tutaj o obłożenie po zmianie FEC z 3/4 na 5/6. NP. 4 Fun.TV już poprawili jakosć i jest dużo lepsza. Max VBR obrazu dla 4 Fun.TV to nawet 8-9 MB/s czasem :-) Poprawa jakości Tele5 i Polonii1 ma nastapić teraz w październiku więc trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem jak pikselowało na Tele5, ale nie ostatnio. No chyba, że jakość im skacze i ja nie trafiłem na taki moment, żeby pikselowało, a ty nie trafiłeś na taki, żeby tego nie było. Ja mam CRT 32". A lektor wg mnie lepszy, niż poprzedni i mi pasuje ;). To wszystko zauważyłem wczoraj (leciał wtedy Auto-FUN, czy coś takiego, a później Plusy dodatnie, plusy ujemne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jakości nie poprawili ani na Tele5 ani na Polonia1 wiec bzdur nie piszcie! Mam kartę DVB-S w kompie i widzę czy coś zrobili czy nie. Bitrate Tele5 bez zmian 2.5 MB/s i idzie w stałym CBR a nie w VBR a dźwięk nadal 128 kb/s. Polonia1 nadal roz. 544x576 i dźwiek 128 kb/s. Bitrate obrazu nadal 2 MB/s w stałym CBR a nie VBR. Jedyne zmiany jakie zaobserwowałem to na Tele5 podniesienie roz. na 704x576 z 544x576.

Wg info działu technicznego Polcast TV docelowo ma być tak:

Tele5 roz. 704x576, dźwięk 192 kb/s a bitrate obrazu w VBR jakościowo porównywalny z TV Puls (czyli Puls ma jakieś max w VBR 8-9 MB/sa średni ma 3-3,2MB/s)

Polonia1 roz. 704x576, dźwiek 192 kb/s a bitrate obrazu w VBR trochę lepszy lecz nie tak jak na Tele5 (jak domyślnie przewiduje średni bitrate 2,5-2,7M/s a max 5-6MB/s).

 

To już znacznie lepsze parametry.

Emisja 16:9 ma być na wybranych programach i produkcjach a nie na wszystkim. Sprzęt nadawczy będzie odpowiednio zmieniał format przekazu obrazu zgodnie z programami.

 

Być może zmian dokonają na jakości od jutra bo 1 października wypadło w Piątek a to już Weekend :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jakość tej stacji to dno. Co ciekawe ramówka wydaję sie być bardziej interesująca od TV Puls przynajmniej dla mnie. Sporo niezłych seriali i nieraz niezłe filmy niestety nie da się tej stacji oglądać przez żenującą jakość obrazu i dźwięku. Nawet jakby mieli w ramówce same hity coś ala Mam Talent to jakość obrazu skutecznie by zniechęciła każdego do oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj pierwszy odcinek tego koreańskiego serialu. Tej stacji nie da się oglądać. Piksele większe niż kiedyś na filmach z sieci w *rmvb.

 

Jako ciekawostkę dodam że przez pierwsze kilkanaście minut serialu, nie było ani loga stacji ani żółtego trójkącika.

 

Może trwają prace nad polepszeniem jakości i przez to czasami są te piksele. W weekend około południa wszystko było ok. Jakość programu Auto-Fun była dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał telewizyjny Polonia 1 wprowadza kolejne nowości do swojej ramówki. W październiku w ofercie stacji pojawi się nowe pasmo wypełnione japońskimi serialami animowanymi.

Polonia 1 od 9 października 2010 roku utworzy specjalne pasmo poświęcone japońskim serialom anime. W każda sobotę w godzinach 19.35-22.40 stacja wyemituje wybrane pozycje z tego gatunku. W pierwszych miesiącach będą to następujące tytuły: "W Królestwie Kalendarza" (19:35-20:05), "GIGI" (20:35-21.05), "Tygrysia Maska" (21:35-22:05).

 

"Sobotnie wieczory z anime" to nie tylko oferta programowa skierowana do dzieci, ale także do wszystkich tych, którzy na początku lat 90-tych wychowywali się na tych kreskówkach. Będzie to też z pewnością doskonała propozycja dla fanów tego gatunku.

 

Polonia 1 od połowy 2010 przeprowadza zmiany w ramówce programowej. Pasmo z serialami anime to kolejny z tych etapów.

:arrow:http://media2.pl/media/69723-pasmo-anime-w-polonii-1.html

 

Kolejne uatrakcyjnienie oferty Polonii 1, tylko ciekawe na ile atrakcyjne będzie to anime :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są znane seriale animowane emitowane na Polonii 1 ;) Nie zdobędą nimi nowych widzów, bo są już stare i jakościowo "wyjechane" :) Ale niektózy widzowie z chęcią sobie je przypomną. Dotąd były emitowane w dość niekorzystnych, porannych godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...