Skocz do zawartości

Obrotnica


Rekomendowane odpowiedzi

Czy antena nadal obraca się w obie strony, czy też "jedzie" tylko w jedną stronę?

Też mam tę samą obrotnicę i po dość krótkim czasie "padła" mi ona, a objawem było to, że nie chciała "jechać" ze wchodu na zachód. Przy próbie obrotu anteny w kierunku zachodnim (również "ręcznie" za pomocą odpowiedniego przycisku na obrotnicy) też tylko zaświecała się czerwona dioda, słychać było tylko "pyknięcie" i koniec. I antenka stoi. :?

Wysłałem więc tę obrotnicę na reklamację i mam ją już z powrotem. Jednak do tej pory jeszcze jej ponownie nie zamontowałem. Przymierzam się do tego na wiosnę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ja akurat mam inny tuner, Ferguson Ariva 202E. I w moim tunerze jest możliwość ustawienia limitów obrotu anteny. Raz nawet to włączyłem i miałem przez to problemy z ustawieniem anteny na jakieś dalsze pozycje satelitarne, ale potem jakoś udało mi się to wyłączyć i wszystko hulało elegancko. Aż do czasu, gdy ta moja obrotnica mi "padła"... :?

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przymierzam się do zakupu obrotnicy i mam takie pytanie: czy można połączyć DiseqC 8/1 switch z obrotnicą, tzn. załóżmy mam 8 anten podłączonych i jedną z nich chciałbym używać wraz z obrotnicą. Dekoder takiej funkcji nie obsługuje można wybrać albo antena stała albo z obrotnicą (Ariva 210 Combo HD). Czy jeśli podłączę obrotnicę na port 1 i wybierając w menu antena z obrotnicą to czy obrotnica będzie chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnij obrotnicę z dekoderem na krótkim kablu i sprawdź czy obrotnica skręca w Lewo-Prawo i czy prawidłowo obraca się na polaryzacjach V/H. I sprawdź także działanie ograniczników czy nie blokują ci obrotnicy. Mi raz się taki ogranicznik ustawił (nawet nie wiem jak) i podczas gdy dekoder wysyłał prośbę o skręcenie anteny zapalała się jedynie czerwona kropka.

 

Zawsze zapobiegawczo możesz też przwywrócić ustawienia fabryczne w dekoderze ;)

Edytowane przez CzarnyKruko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dajcie sobie spokój z obrotnica  Opticum.   Ja wymieniłem sobie na  inna  cała z aluminium  włącznie z rączką i mam spokój. Szybciej chodzi od Opticuma i nie rozjeżdża się  tak jak Opticum


Czy antena nadal obraca się w obie strony, czy też "jedzie" tylko w jedną stronę?

Też mam tę samą obrotnicę i po dość krótkim czasie "padła" mi ona, a objawem było to, że nie chciała "jechać" ze wchodu na zachód. Przy próbie obrotu anteny w kierunku zachodnim (również "ręcznie" za pomocą odpowiedniego przycisku na obrotnicy) też tylko zaświecała się czerwona dioda, słychać było tylko "pyknięcie" i koniec. I antenka stoi. :?

Wysłałem więc tę obrotnicę na reklamację i mam ją już z powrotem. Jednak do tej pory jeszcze jej ponownie nie zamontowałem. Przymierzam się do tego na wiosnę. ;)

Mówisz tak już 2 lata  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na http://dmtrade.pl/p125,obrotnica-superjack-diseqc-motor-re-dmpro15.html

 

Wszystko jest inne i szybkie        . Kompletne przeciwieństwo Opticuma.  Co ciekawe po montażu tej obrotnicy ma lepszy sygnał na  większości transpoderów.  Natomiast te co wg mnie były zbyt mocne delikatnie zjechały w doł  i dobrze bo się wyrównało.  Przydkład na TVP1HD   miałem średnio między 12-14dB  a teraz 16.2  . Talerz  94cm.  Do czasu aż wymienie na inna konstrukcje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Instaluję obrotnicę http://www.dmtrade.pl/p125,obrotnica-superjack-diseqc-motor-re-dmpro15.html i punkt zero jest u mnie na 17 stopniach, czyli antena na 19E na Astrę i jak podłączę bezpośrednio do konwertera kabel to jest sygnał z Astry, a jak przez obrotnicę to nie ma. Z tunera do Rec, a z LNB do LNB. Konwerter to ten: http://dmtrade.pl/p3165,lnb-unicable-quad-inverto-single-idlb-une1-1pp.html

 

Położenie 17°26' E - 51°41' N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według wszystkiego powinieneś antenę ustawić właśnie na 17°E, następnie w tunerze włączyć USALS i w konfiguracji wprowadzić współrzędne twojego położenia. Wtedy powinno wszystko działać poprawnie.

Jeśli ustawiłeś antenę na Astrę 19,2°E to też powinno działać, ale w konfiguracji USALS musisz lekko "oszukać" tuner wpisując nieco zaniżone, bądź zawyżone (nie pamiętam teraz dokładnie) wartości współrzędnych twojego położenia. Gdy ja miałem obrotnicę to tak właśnie zrobiłem. Też mam punkt "zero" na 17-tym stopniu i też wtedy ustawiłem antenę z obrotnicą na Astrę 19°E. Wszystko działało prawidłowo do czasu... padnięcia obrotnicy. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra  odpada  za duża  odległość  w stopniach   nie będziesz mieć prawidłowej trajektorii obrotowej.  Ustaw  16 east   nie skręcaj śrub  i pojedz  obrotnicą   o 1 stopień  lub pozycjonerem w tunerze przesuń . Dopiero od tego momentu testuj trajektorie obrotu. Ja wszystko będzie banglać skręć śruby. W USALS  nic nie oszukać  wszystko musi być idealne  @Barti   swoją obrotnice to zamontuje chyba w 2020 :D ja już  będzie po gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja obrotnica jest już dawno po gwarancji. ;):/

No, ale trudno. Z braku czasu ciągle nie mam kiedy się za to zabrać i ją w końcu zamontować. Planowałem to zrobić w tym roku latem, ale coś czuję, że i z tego będą nici... :roll:

Jednak na siłę mi się z tym nie spieszy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej sprzedać  to co się ma i kupić  nową.   Ja swoją  sprzedaje jak tylko przejde  na PM . Sprawdziła się bardziej niż przypuszczałem. 

Znam osoby co np zimą  to regularnie jeżdżą  od  30 west  aż po 75 east.  Mówiąc po to się  ma obrotnice.  Moja obrotnica  pierwsza była montowana w listopadzie . Ja znam takich filozofów  że mówią iż musi być ciepło by montować obrotnice. Jednemu to nawet 15 stopni było za zimno.  Drugą montowałem jesienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak widać teraz już  tylko jest   390.  Ja kupiłem  DiSEqC motor RE-DMPRO15 a dostałem karton z PowerTech 320  tyle że nówka nie używana . Trudno powiedzieć czy leżała latami .Chyba że to jest ten sam produkt.

Jak nic nie znajdzie to moge swoją obrotnice  sprzedać. Jak przejde na siłownik. Nie będzie mi potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam do Was pytanko. Obecnie mam obrotnicę Stab HH 90. lecz od jakiegoś czasu pojawiły się problemy z używaniem jej.

 

Jaką polecilibyście obrotnicę, tak żeby było jak najmniej "problemów"?

 

Jak to wygląda z waszego doświadczenia, którą wybrać?

 

Poczytałem wcześniejsze opinie, ale trudno się zdecydować. Liczę na waszą pomoc.

Edytowane przez michalx1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obecnie w PL bez problemu można kupić 4 obrotnice.

-Opticum MH1,

-Motec SG-2100,

-SuperJack RE-DMPRO15,

-SuperJack DG-320,

 

Motec jest za drogi, bo kosztuje ponad 320zł, jest to porządna obrotnica, ale też nie jest jakiś super-hiper, aby płacić aż tyle.

Opticum to najtańsza obrotnica, wielu osobom się psuje po roku, dwóch, więc odpada.

 

Wybór pozostaje pomiędzy SuperJack RE-DMPRO15,a SuperJack DG-320. Czy może ktoś się wypowiedzieć w ich sprawie? Czy warto dopłacać 60zł do modelu RE-DMPRO15?

Obecna cena DG-320 to 200zł, a RE-DMPRO15 to kosz rzędu 260zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą drugą  bo  nie jest  plastikowa. Żałuje że jej nie znałem i żałuje zakupu Otpicum.    Także jade na Corabie bo ma doskonałe zawieszenie z tyłu do tej obrotnicy nie ma żadnego bez najdziejnego koszyka. Tyle że ja mam aluminium który jest lżejszy od stali.   Po 2 latach obrotnica każda się popsuje  jeśli będziesz dzień w dzień  orał  np z  30 west do 75 east.  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...