Skocz do zawartości

Obrotnica


Rekomendowane odpowiedzi

To to akurat nie problem ( zresztą listę sam sklecam) Mnie bardziej martwi to okresowe dokręcanie śrub;) poprzednia antena 5lat prawie wisiałą bez korekty.I nie zmieniła parametrów;) Właśnie Czytam o Moteck;) i szczerze juz sam nie wiem:D narobiłem sobie smaku.Dostęp do Anteny mam bo wisi na balkonie;)Ale 90 to na dzis maksimum( żona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest pytanie właśnie wiatry jak to sie ma do tego wszystkiego ogolnie mam sztycę tak zamontowaną ze no 4cybanty i trzyma ok.Mocowania poprawione od zera więc prędzej słabym punktem była by obrotnica.Nie chcę  brać byle czego myśle że do 300zł cena by była odpowiednia.Ogólnie chodzi o jakieś muzyczne programy głownie moze jakieś ciekawsze FTA * znany dobrze język Czeski Angielski niemiecki średnio.I Rosyjski.Co na danej pozycji to juz kwestia obcykania.Napewno nie chce byle czego kupować.Jak wspomniałem obrotnica ma być zamiast Zeza na 19,2;) Będzie 1 twin + obrotnica co się uda to złapię.Czasza nie powala zapewne ale te popularniejsze pozycje będą miały ok sygnał?typu 16E 23,5E ( tu coś mi sie obiło że Czesi są)

 

Dla rosyjskich to musisz kupić konwerter kołowy i zamnontowac  diseq i jedziesz na 42 east  i zesujesz na 36 east i działa.  Najwiecej muzycznych fta   28 east   a jak masz kartke  Freesat to kanał 4music  całodobowy bez żadnych seriali też się nadaje.   Z 23 czeskie  to więcej w DVB-T  niż sat :)      . Zapodasz sobie liste  vhannibala  i tam jest pełna orbita  75 east  - 45 west  ale będziesz w stanie pojechać dalej jak na 75 east  to będziesz zmuszony skanować recznie .Ja gdzies mam liste od kogoś kto ma do 88 czy 90 east kanały ale nie wiem czy aktualne transpondery

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat to tzw no problemos;) Robi się ciekawie co do obrotnicy.Czyli wychodzi mi że jest sens zakupu i montowania.Ogólnie polowałem za 4,8E ( eraz to to sie chyba zwie 5E Amos dawny I Sirius czy coś) Do tego 7E może 10E 16E 1W też miałem chrapkę pamiętam ze na Siriusie było troszke muzy ukraińskiej.Napewno coś upoluję.

O dekoder sie nie martwię bo szybko go nie wymienię.Kołowy Konwerter <myśli> pacnąć kołowego na zezie:D? i głowny miec na normalne Polaryacje a Na kołowe inny?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołowy Konwerter <myśli> pacnąć kołowego na zezie:D? i głowny miec na normalne Polaryacje a Na kołowe inny? :D

Powiedzmy, że to jest dobra myśl, ale tu już zmierzamy w stronę która na tej stronie jest lekko mówiąc zakazana. Tu już chodzi o Linuxa i DRE także trochę więcej, choć jak pisałeś nie masz problemu z Linuxem więc pewnie byś sobie poradził. Dużo ludzi tak ma porobione. Podjeżdża na 33E i zezuje na 36E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś    jeszcze   za czasów jak Hispasat  nadawał    Via Digital    to większośc  tych co posiadała obrotnice korzystała z anten powizyjnych 60cm   i co ciekawe  na polaryzacjach kołowych można było oglądać 50% transponderów. Dopiero po godzinie 21  sygnał zanikał   i wracał  przed południem.       Ciekawe jak teraz sytuacja wygląda jak ktoś ma konwertery Inverto czy inne i próba odbioru takich polaryacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio regenerowałem obrotnicę dokręcałem śruby i segregowałem przewody :D Przy Okazji wymieniłem konwerter z Twin na Quad. Najprostszym sposobem jest idealne ustawienie anteny i ustawienie parametrów USALS. Ja np włączam na noc skanowanie wszystkich satelit, obrotnica ma całą noc na przeskanowanie całej orbity i przeskanowanie kanałów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślna pozycja sat zależy od twojego położenia geograficznego. Zezować na/z HB skoro masz inne konwertery możesz, choć to może trochę osłabiać sygnał na skrajnych pozycjach. Możesz po prostu ustawić Diseq 1.0(1.1) na jakiejś satce i wtedy obrotnica nie będzie się kręcić, a korzystać z drugiego konwertera. Na pozostałych normalnie 1.2(GoToX, itp jak tam się zwie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To  nie jest zestaw  multifeed   że sobie robimy zeza na obrotnice.   W zasadzie ci co mają obrotnice to także posiadają zestawy multifeed   zauważyłem to nie tylko na fotkach ale w opisach. Ja też tak mam ale nie skacza kanałami astra hotbird tylko jak mam coś do oglądania na astrze to jade na astre i wracam na hotbirda.

 

Jednego nie rozumiem w obrotnicach   żywotnośc  50000 cykli    .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy sposób na odciążenie obrotnicy. Montujemy konwerter monoblock dual , jeden przewód prosto do dekodera i ustawiamy na nim protokół diseqc aby móc się przerzucać z HB na Astrę,  a drugi przewód podłączamy pod obrotnicę i pod dekoder oraz ustawiamy na nim protokół diseqc 1.2 albo USALS. W ten prosty sposób możemy odciążyć swoją obrotnicę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, kto jak wykorzystuje swoją instalację. Ja też mam oddzielną 80 ustawioną na 13E z zezem na 19.2E i sobie nie wyobrażam, że ktoś mi blokuje dostęp do obrotnicy, bo ogląda serial na "Jedynce". A dla obrotnicy te pozycje są jednymi z rzadziej odwiedzanych.

Edytowane przez emirates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy chodzi mi o ustawienie obrotnicy było wszystko dobrze ale wymieniłem uchwyt na stabilniejszy i teraz nie mogę dojść do ładu.Moje współrzędne to E18,33 i N52,16 gdy ustawie ASTRE19,2 na USALS to reszta pozycji nie odbiera dobrze musze dostroić ręcznie, przedtem odbierało na USLAS .Czym regulować czy antenom góra dół czy obrotnicom wsch   zach  na obrotnicy mam ustawione 38st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18.33 to jest  pkt   zero?    Ustawiasz  Astre  ale nie skręczasz śrub   i potem musisz antene ździebko   w prawo o 1 stopnien       ten 1  stopien to dużo jeśli chodzi o trajektorie.  Na Dishpointer.com  będziesz mieć  podane kąty  elewacja i deklinacja.

 

Zrób sobie także  całkowity reset obrotnicy by poprzednie ustawienia padły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...