Skocz do zawartości

Opticum 9600 HD TS Prima


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PS

Żeby nie psuć humoru posiadaczom Opticum 9600 HD TS Prima dodam, że mój to starszy bliźniaczy model: Opticum 9600 HD TS. Temperatura tego scalaka to 58 oC, przy zdjętej obudowie i temperaturze otaczającego powietrza 25 oC. Przy założonej pewnie znacznie więcej bo procesor i zasilacz też nieźle grzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dlatego właśnie powinien być do niego przykręcony radiator.

 

Ten układ dostaje już nieźle po tyłku, nawet przy pracy dekodera na sofcie fabrycznym.

 

Jak już będziesz dłubał w puszce, to rozważ montaż cichego coolera do przewietrzania wnętrza odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie był uszkodzony U105. Po jego wymianie nic sie nie poprawiło. Odbiornik, jak jest całkiem zimny to HD pochodzi z parę minut potem zawiesza się. Jak go przełączyć na rozgrzanym odbiorniku na HD to od razu się zawiesza. Czyżby przegrzany procesor, jak ktoś wspominał :(. Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysł co z tym zrobić. Wybierając tuner, dużą uwagę zwracałem aby pobierał mało energii i nie miał wiatraczka, który zawsze będzie szumiał, a tu takie zgniłe jajo.

Informacja dla tych, którzy będą chcieli wymienić U105.

U105 wymieniłem w sposób najprostszy. Odkręciłem zasilacz, zdjąłem z niego złącze 230V, przesunąłem go w kierunku przedniego panelu, aby mieć swobodny dostęp do U105 (dobra taśma malarska na panel - tzn dajaca się odkleić bez pozostałości - aby go nie zarysować). U105 wyciąłem zostawiając jego nóżki, do których przylutowałem nowy układ z radiatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oczywiście, że to może być procesor, bo przecież ten idiotyczny radiatorek, który ma z niego odprowadzać ciepło jest tak symboliczny, że jak się na to popatrzy to aż żal.

 

Trzeba chłodzić i nic na to nie poradzisz, najlepiej umieścić (w Twoim przypadku), duży wiatrak ponad procesorem, tak 80x80/12V i zasilić go niższym napięciem, by zredukować hałas.

 

Robota średnio trudna, ale wymaga wycięcia otworu w blaszanej obudowie i zamontowania grilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wcale Ci się nie dziwię, ale problem raczej nie w firmie Globo, bo oni nie namawiają do używania softów alternatywnych, tylko w samych użytkownikach tego sprzętu, którzy lubują się w udogodnieniach, które niosą z sobą te softy. ;)

 

Po modyfikacjach, czyli dokręceniu radiatora do LM7812 i zamontowaniu wentylatora w puszce, można już bez problemu używać dowolnych softów, ale u Ciebie te przeróbki są już jakby po niewczasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się nie zgodzę, gdyby soft oryginalny był taki idealny to bym się nie bawił w alternatywne. Wybrałem najbardziej stabilny, bo na oryginalnym wkurzające było wolne działanie i częste zawieszanie się tunera- to była nowość dla mnie, nowy sprzęt nie powinien tak działać.

"którzy lubują się w udogodnieniach, które niosą z sobą te softy"- ???

Problem jest właśnie w firmie Globo, która źle zaprojektowała chłodzenie tego ustrojstwa. Przy takim grzejniku powinna dać wentylator, wtedy bym kupił coś innego. Ponadto kuriozalne było to, że taśmy wewnątrz odbiornika były tak wysoko poprowadzone, że zakrywały częściowo otwory chłodzące w górnej pokrywie odbiornika. "Trochę się ździwiłem" jak sie okazało, że po włączeniu temperatura obudowy sięga czterdziestu paru stopni na otwartym powietrzu. Elementy w środku są, "na oko" porządnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ma ktoś "pomysła" jak przywołać do porządku numerację stacji TV w tym tunerze?

Muszę przyznać, że od początku użytkowania jest to dla mnie zagadką (min. widniało wiele kanałów o tym samym numerze) a w chwili obecnej np. stacja na 15893 pozycji jest dla mnie całkowitą abstrakcją.

Dla wyjaśnienia, problemy były od momentu zakupu (na oryginalnym oprogramowaniu) a "przepuszczenie" listy przez edytora nic nie dało (na nim numeracja jest prawidłowa tz. 1, 2, 3, itd.). Problem ten występuje na poszczególnych listach oraz na liście "Wszystkie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Chemek, masz rację, a Globo w sumie stosuje nieuczciwe praktyki handlowe, bo na swoim portalu reklamuje te dekodery, jako współpracujące z modułami CYFRY+, a prawda jest taka, że TP 11,411H na nich w PRIMIE nie działa, więc ludzie, chcąc, czy nie chcąc, muszą używać oprogramowania nieoryginalnego, albo zwracać ten sprzęt sprzedawcom, jako niezgodny z umową sprzedaży.

 

Z kolei, używanie nieoryginalnego powoduje przegrzewanie dekodera i tak mamy tak zwane błędne koło.

 

Ten dekoder wcale nie jest zły, ale zaraz po zakupie wymaga modyfikacji (troszkę to głupie, ale takie są fakty)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

@slawk04, masz wstręt do czytania?

Było już o tym i to kilka razy w tym wątku.

 

Listę trzeba ułożyć samodzielnie, nie posiłkując się gotowcem ściągniętym z TP CYFRY+.

 

W tym celu trzeba istniejącą listę skasować i przeszukać tylko TP C+ w ręcznym trybie wyszukiwania.

 

Można posiłkować się tym zestawieniem: http://pl.kingofsat.net/pack-cyfra.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

położyłem na moim wiatrak 12cm na 12V od starego maca (ztermistorem od obrotów), zasilacz od starego skanera i jest super ,wyciąga gorące powietrze przez otwory w obudowie . w pierwszych chwilach żar jak z suszarki do włosów , ale pochwili wszystko chłodne i spadły obroty wiatraka do minimum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Super, powiadasz? :)

 

Do ideału, przy takim sposobie chłodzenia jest raczej dość daleko.

 

Gdybyś mógł zasilić wiatrak z dekodera, np. z gniazda 12V z tyłu (tylko małożerne wiatraki), albo z USB, to już byłoby coś innego, bo przynajmniej wiatrak włączałby się i wyłączał, razem z dekoderem.

 

A tak, musisz pamiętać, by osobno włączyć i wiatrak, który leżąc swobodnie na dekoderze jest narażony na figle domowych zwierząt, czy małoletnich pociech. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@slawk04, wejdź w: MENU --> Instalacja --> Ustawienia domyślne albo MENU --> System --> Ustawienia domyślne (zależnie od softu ;) ) .

 

Tam masz dwie pozycje, ustaw: "Wszystkie kanały", "Kanały" i naciśnij OK na pilocie.

 

Później wchodzisz w MENU --> Instalacja --> Ręczne Wyszukiwanie Kanałów Satelitarnych

Zaznaczasz Satelitę "HOTBIRD" i naciskasz przycisk "żółty" na pilocie (pojawią się z prawej strony ekranu TP przypisane do tego satelity).

Przechodzisz na prawo (strzałka na manipulatorze pilota) i sprawdzasz zgodnie z listą z portalu "kingofsat", czy widzisz wszystkie TP, które przynależą do oferty CYFRY+.

Jeśli tak, to zaznaczasz te TP i naciskając "czerwony" na pilocie, wyszukujesz kanały.

Jeśliby się tak zdarzyło, że którego TP nie będziesz miał na liście HB w dekoderze, to dodajesz ten TP, poprzez cofnięcie się (strzałka w lewo na manipulatorze pilota) i naciśnięcie przycisku "zielony" na pilocie ( wpisujesz dane przypisane do tego TP z portalu kingofsat, po czym naciskasz "czerwony"-zapisz).

 

Gdy już masz wyszukane wszystkie kanały z TP CYFRY+, to przechodzisz z MENU do --> Edycja kanałów --> Edycja kanałów ulubionych , gdzie przerzucasz "czerwony" wyszukane kanały do którejś z list ulubionych oznaczonych jako FAV, po czym układasz ich kolejność według swoich upodobań (do tego służy przycisk "niebieski" na pilocie).

 

Trochę zabawy, ale porządek wtedy, będziesz miał wzorowy.

 

Powodzenia.

 

ps.

I jeszcze jedno, gdy już będziesz miał gotową listę kanałów CYFRY+ (i kanały przerzucone do ulubionych), to już wtedy możesz sobie przeskanować całego Satelitę, by dodać do listy "Wszystkie" pozostałe dostępne na satelicie kanały, bo już wtedy nie narobi Ci to bałaganu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio mi się dziwne rzeczy dzieją: przy nagrywaniu oraz przy korzystaniu z Time shift-a - dźwięk jest opóźniony o około 3-6 sek. trochę to uciążliwe przy oglądaniu.

Wywaliłem już z tego powodu prawie 20 nagrań.

Soft mam 4.39 i co najciekawsze na początku wszystko działało w 100% poprawnie.

Dysk mam przenośny Toshiba 250 GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
... dźwięk jest opóźniony o około 3-6 sek. trochę to uciążliwe przy oglądaniu.

...

 

Na których konkretnie kanałach zauważyłeś to zjawisko, bo trudno dać wiarę, że na wszystkich?

 

ps.

Nieraz pomaga przewinięcie do przodu i powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sorry za jędrny język, ale na tym TP zawsze działy się jakieś jaja.

 

To TP Cyfrowego Polsatu (12,265V) i najwyższy czas, by C+ z niego zrezygnowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno sobie nie poczytałem tylu wpisów na raz;)

też mam u siebie w obu primach 4,39 nawet przy tych upałach zwiecha jest może raz na tydzień, nagrywa na dysk samsung 720 Gb bez żadnych opóźnień pomiędzy dźwiękiem a obrazem, w czytniku 1 karta z c+ oraz moduł smit z kartą na 10+, nawet pracują kanały na 11,411 domo,planet, ale kino hd (właśnie oglądam regulamin zabijania ;) ). Już sam nie wiem czy trafiłem tak dobrze czy może inna przyczyna narzekań? Listę zrobiłem sam i sam ją modyfikuję pod swoje potrzeby, soft jeżeli mam zmienić - najpierw formatuję pena w odbiorniku w lapku zgrywam plik z softem na pena i z powrotem do odbiornika, dalej znowu lapek dokładam listę i po sprawie. Fakt do programowania i listy używam tylko jednego pena i do innych celów jest nie wykorzystywany. Po cięciu się 11 411 chciałem wymienić switcha myślałem że obcina górne pasmo ale to nie to, ustawiłem czaszę i konwerter od nowa, poprawa natychmiastowa zauważyłem że mrożenie obrazu zaczyna się wtedy gdy psuje się pogoda i coś się dzieje że następuje spadek sygnału zazwyczaj mam 85 i 100% czasem spada do 75/100 i wtedy mrozi obraz . Instalacja na dom z 8 punktami podłączeń działa stale 5 reszta zapas). Odbiornik stoi na nagrywarce hd dosyć często używanej( zwiększyłem szczelinę pomiędzy nagrywarką a odbiornikiem stawiając odbiornik na kawałkach drewna 2x2x10 cm ) i klapka od karty i modułu jest zamknięta w większości przypadków pomimo że powinna być otwarta bo się grzeje ;) To tyle moich uwag na temat używania 9600 HD TS Prima, na serwis bym nie liczył mieszkam w Szczecinie gdzie serwis Globo na Gryfińskiej ma siedzibę już próbowałem z nimi rozmawiać ale opór na całej linii 0 pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nic nowego kol. @polo1967, bo to oczywista oczywistość, że kiedy antena ustawiona jest precyzyjnie i solidnie zamocowana, to problemów z odbiorem jest wówczas co kot napłakał i to dotyczy nie tylko Primy, tylko każdego dekodera sat.

 

Cieszy mnie również niezwykle, że Twoje dwa dekodery pracują tak idealnie, że nie widzisz potrzeby ich modyfikacji.

 

Co do TP 11,411H, to nikt nie mówił, że PRIMA go źle obsługuje, tylko że nie dekoduje sygnału z tego TP wespół z modułem CYFRA+ HD, co niestety powoduje, że trzeba używać oprogramowania wielosystemowego, co z jednej strony nie jest zgodne z gwarancja producenta, a z drugiej powoduje, że dekoder nadmiernie się nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie chłodzenia: kopiłem jakiś śmieszny wentylator za 9 zł pod USB na alledrogo (głośność 10 dB) który służy bardziej do schładzania w upały twarzy czy jak kto woli. postawiłem go z boku (bardzo blisko obudowy) i chodzi już 12 h - zimna obudowa. Wprawdzie mnie nie zależało na estetyce bo mam dekoder w półce gdzie wentylator wkomponaował sie tło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Obawiam się że chłodzenie samej blachy może nie wystarczyć, ale intencje masz dobre :) a, ruch powietrza w zamkniętej półce z pewnością się przyda.

 

Trzeba by pokaźnego wentylatora biurkowego (średnica ok. 30 cm), żeby na dystans przedmuchiwał pudło dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...