Skocz do zawartości

Kodowanie CAID 1813 przy kanałach z pakietu Cyfry


Satellite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też nie działają kanały Polsatu, ale tylko z częstotliwości 11.158 V, ale z innych częstotliwości tak np . Polsat Film, czy Polsat JimJam działają normalnie . Ciekawostka - po przełożeniu karty Cyfry + do modułu Reality CAM, są wszystkie kanały Polsatu , nawet te z 11.158 V problem jest w gnieździe na kartę , czyli z oprogramowaniem. Wysłałem stosowny list na ten temat do producenta - czekam na odpowiedź.

Czekam z niecierpliwością na odpowiedź. U mnie to samo. W czytniku UCAS zero PolSatów z 11,158V (PolSat, PolSat2, TV4, PolSat Cafe, PolSat Play, PolSat News), a w Magic Modul wszystko gra.

 

A poza tym wydaje mi się, że to tak nie zostanie. Ktoś nawalił - albo Cyfra+, albo PolSat. Stawiam na to drugie, bo cała reszta kanałów z innych transponderów działa - tylko PolSat ma problem. Dlatego wydaje mi się, że to tylko kwestia czasu, jak poprawią ten problem i wszystko będzie OK, tak jak w przypadku na przykład Canal+ Sport 2, czy Canal+ Gol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że na Fergusonie FK 6900 CR wszystko działa na sofcie edukacyjnym 604. Na innych ciemność.

 

Nawet posiadacze wersji z nowym panelem mogą wgrać oprogramowanie ze starego, tylko wtedy podświetlenie przedniego panelu jest na odwrót (czerwono jak działa i niebiesko jak wyłączony)

 

Edit: oglądam przez splitter PIC, więc chyba nie w nim tkwi problem, jak ktoś sugerował.

 

Wszystkie kanały z tunera Ferguson FK 6900 CR (stary panel), które znikły po zmianie CAID 1813 tj. Canal+ Gol; Canal+ Sport 2; HBO Comedy; Movies 24; Discovery World; Filmbox Extra; MTV Rocks; Orange Sport Info; Domo TV; Kuchnia TV; Zig Zap; Trace TV; TVP Info; Zone Club; Zone Reality pojawiły się u mnie ponownie po wgraniu starego fabrycznego softu 104 przy pomocy pliku upgrade. Jest jednak mały problem. Mianowicie lista z softu 120 powoduje błędy tzn. kanały same dodają się do ulubionych (Music) oraz zaznaczają się do usunięcia ale problem jest do opanowania. Panowie programiści z Fergusona czekamy na nowy soft :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dekoder Technisat DIGIT HD8-SX. Dziś rano straciłem wszystkie kodowne programy Cyfry+. Zadzwoniłem do BOK i pani powiedziała,że Cyfra + przeszła ( przechodzi ) na nowy sposób kodowania czyli Nagra Media Acces CAID 18.13. Na każdym programie mam komunikat " BRAK KARTY". Czy to tylko u mnie czy u wszystkich mających dekodery innych firm niż Cyfry+ ? Czy to może MODUŁ ASTON 2.23. nie moa możliwości dekodowania tego systemu ? Czy ma to związek z tą informacją ?

https://satkurier.pl/news/59849/cyfra-do ... nalow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dekoder Technisat DIGIT HD8-SX. Dziś rano straciłem wszystkie kodowne programy Cyfry+. Zadzwoniłem do BOK i pani powiedziała,że Cyfra + przeszła ( przechodzi ) na nowy sposób kodowania czyli Nagra Media Acces CAID 18.13. Na każdym programie mam komunikat " BRAK KARTY". Czy to tylko u mnie czy u wszystkich mających dekodery innych firm niż Cyfry+ ? Czy to może MODUŁ ASTON 2.23. nie moa możliwości dekodowania tego systemu ? Czy ma to związek z tą informacją ?

https://satkurier.pl/news/59849/cyfra-do ... nalow.html

 

W razie czego Cyfra+ rozprowadza swoje jednostrumieniowe moduły CAM po 49zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przepraszam skad powyzej cena modulu cam cyfry 49 zl ? Dzwonilem na infolinie i powiedziala mi Pani ze 170 zl. Moze ktos wyjasnic?

cena modułu 49 zł jest np. tu http://www.cyfra.tv/cyfra_plus_30.html

 

Cena 49 zł jest tylko przy podpisywaniu nowej umowy. Mam starą umowę Prestiż HD+ do maja 2011 i Ferdka 8900HD kupionego u dystrybutora Cyfrry. Ten sam dystrybutor odesłał mnie dziś do Centrum Klienta w W-wie, a tam uprzejmie dali mi zgodę na zakup modułu CAM za 170 zł. :cry:

Pozostaje mi czekanie na poprawiony soft Fergusona, o ile się taki ukaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dekoder Technisat DIGIT HD8-SX. Dziś rano straciłem wszystkie kodowne programy Cyfry+. Zadzwoniłem do BOK i pani powiedziała,że Cyfra + przeszła ( przechodzi ) na nowy sposób kodowania czyli Nagra Media Acces CAID 18.13. Na każdym programie mam komunikat " BRAK KARTY". Czy to tylko u mnie czy u wszystkich mających dekodery innych firm niż Cyfry+ ? Czy to może MODUŁ ASTON 2.23. nie moa możliwości dekodowania tego systemu ? Czy ma to związek z tą informacją ?

https://satkurier.pl/news/59849/cyfra-do ... nalow.html

 

W razie czego Cyfra+ rozprowadza swoje jednostrumieniowe moduły CAM po 49zł.

 

I to rozwiąże mój problem ? Przy okazji czym się różni moduł jedno od dwu strumieniowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura :shock: Moduły są po 49 zł dla wszyskich :jupi: Również dla obecnych Abonentów :brawo:

 

Bzdur Ci nagadali totalnych, codziennie sprzedaje kilka sztuk modułów CAM po 49 zł istniejącym abonentom, to się nazywa akcja sprzedażowa DHDS i tam jest moduł za 49 zł :jupi:

 

Nie ma żadnych zgód na zakup modułów, niech dystrybutor wejdzie w system i sprzeda Ci w akcji DHDS 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 49 zł jest tylko przy podpisywaniu nowej umowy. Mam starą umowę Prestiż HD+ do maja 2011 i Ferdka 8900HD kupionego u dystrybutora Cyfrry. Ten sam dystrybutor odesłał mnie dziś do Centrum Klienta w W-wie, a tam uprzejmie dali mi zgodę na zakup modułu CAM za 170 zł. :cry:

Pozostaje mi czekanie na poprawiony soft Fergusona, o ile się taki ukaże.

Zajrzyj tutaj: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=6&t=13691&start=15#p388383

 

Witam,

Mam dekoder Technisat DIGIT HD8-SX. Dziś rano straciłem wszystkie kodowne programy Cyfry+. Zadzwoniłem do BOK i pani powiedziała,że Cyfra + przeszła ( przechodzi ) na nowy sposób kodowania czyli Nagra Media Acces CAID 18.13. Na każdym programie mam komunikat " BRAK KARTY". Czy to tylko u mnie czy u wszystkich mających dekodery innych firm niż Cyfry+ ? Czy to może MODUŁ ASTON 2.23. nie moa możliwości dekodowania tego systemu ? Czy ma to związek z tą informacją ?

https://satkurier.pl/news/59849/cyfra-do ... nalow.html

 

W razie czego Cyfra+ rozprowadza swoje jednostrumieniowe moduły CAM po 49zł.

 

I to rozwiąże mój problem ? Przy okazji czym się różni moduł jedno od dwu strumieniowego ?

Powinno pomóc, ale wszystko zależy od softu w dekoderze bo moduł może się gryźć. Poszukaj w sieci informacji na ten temat.

Mając moduł jednostrumieniowy można jednocześnie oglądać jeden kanał nagrywając drugi ale tylko w ramach tego samego transpondera. Przy modułach wielostumieniowych nie ma takiej niedogodności i występuje całkowita dowolność jeśli chodzi o nagrywanie innego programu niż się bieżąco ogląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura :shock: Moduły są po 49 zł dla wszyskich :jupi: Również dla obecnych Abonentów :brawo:

 

Bzdur Ci nagadali totalnych, codziennie sprzedaje kilka sztuk modułów CAM po 49 zł istniejącym abonentom, to się nazywa akcja sprzedażowa DHDS i tam jest moduł za 49 zł :jupi:

 

Nie ma żadnych zgód na zakup modułów, niech dystrybutor wejdzie w system i sprzeda Ci w akcji DHDS 8)

 

Ponownie dzwoniłem do Centrum Klienta w W-e. Akcja sprzedażowa DHDS była , lecz nie jest już aktualna.

Moduły CAM teraz są po 170 zł . Ponadto serwisant potwierdził, iż na stronie Fergusona dla 8900 HD nie ma nowego softu, poinformował mnie że dawno już im zgłaszali te zmiany i radził kontaktowac się z Fergusonem. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cyfra.tv Czy taki oryginalny moduł C+ za 49 zł. mozna u was w sklepie przez internet lub telefonicznie zamówic ? (podając oczywiście dane abonenta, czas obowiazywania umowy i odesłać podpisany aneks do umowy np. pocztą ). Państwo wtedy przeslecie moduł na adres abonenta - za pobraniem lub po wcześniejszej wpłacie na konto pieniedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, 5 min temu sprzedałem na DHDS kolejny moduł za 49 zł obecnemu Abonentowi, DHDS jest i będzie cały czas bo jest to akcja sprzedażowa dla dekoderów HD i modułów HD dla obecnych Klientów :-)

 

@dastek Nie mam pojęcia gdzie Ty dzwonisz :-(

 

@Zibi-s Niestety nie ma takiej możliwości :-( Tylko osobiście w punkcie sprzedaży :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto , co zrobiłem :

- przywróciłem ustawienia fabryczne w technisacie + wszystkie ustawienia dekodera +wczytanie wszystkich programów

- wgrałem najnowszy soft do mojego Technisata

- zresetowałem moduł Aston

- poprosiłem o przesłanie uprawnień do Cyfry +

 

I nic ! Ciagle mam napis na ekranie " Brak karty". Co ciekawe, na każdym programie jest widoczny na dole pasek EPG ( nazwa audycji, czas itd ) i EPG w ogóle jest. A na niektórych jest także dźwięk. Ale obrazu na żadnym (kodowanym ) nie ma.W dalszym ciagu mam tylko programy niekodowane.

Pan z infolini Cyfry powiedział,że objaw jest typowy dla karty, która "nie widzi" uprawnień. Dodam, że do wczoraj nie było żadnych problemów.

Ale muszę też dodać,że 2 dni temu wymieniłem analogowego Pace na Pace PRV do drugiego pokoju i tam karta "chodzi" bez problemu. I może tu leży sedno problemu ? Może w kontekście parowania ? Ale karty nie wymieniałem.

Panowie, pomocy. Co jeszcze można zrobić,aby mieć programy telewizyjne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla globo hd s1 ratunek tylko moduł lub zmiana softu nie dla globo,jak widać ferguson już działa a co z Globo?

 

Dla "Globo HD S1" oficjalnie raczej nic nie zrobią, bo przecież w oficjalnym "sofcie" czytniki obsługują tylko "Conax"...

 

aj fakt,po tym wszystkim zapomniałem sorki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz w modul i zobacz czy widzi ci karte i jej uprawnienia ...

Widzi: podane są wszystkie dane modułu.

Masz możliwość sprawdzić moduł u kogoś ??????

 

dla globo hd s1 ratunek tylko moduł lub zmiana softu nie dla globo,jak widać ferguson już działa a co z Globo?

 

Dla "Globo HD S1" oficjalnie raczej nic nie zrobią, bo przecież w oficjalnym "sofcie" czytniki obsługują tylko "Conax"...

 

aj fakt,po tym wszystkim zapomniałem sorki,a możesz mi napisać jakie są dekodery na wynajem dla starego abonenta bo mogę wynająć dekoder podali mi wszystkie ale który byś polecał(najepiej z ustawieniem własnej listy),potrzebuje wymienić rodzicowi przez te kodowanie bo mam ferdka a do końca umowy7 mies.

 

a dla globo dokupie moduł c+ tylko mi to zostaje. :(

za 99pl na wlasnosc masz phila 6201 HD i z tunerem dvb-t :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielu powodów chciałbym zostać przy Technisacie. Nie wyobrażam sobie aby to nowe kodowanie uniemozliwiało odbiór na nim . Gdzieś musi być rozwiązanie. Ilu ludzi musiałoby wyżucic Technisata z tego powodu !

Napiszę jeszcze raz. Na Pace PRV nie ma żadnego problemu z odbiorem TV. Tylko na Technisacie z Astonem. I dodam, do wczoraj także nie było na Technisacie żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...