Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno spokojnie będziesz na nim odbierał.

 

Może i masz racje tym bardziej, że dzieciak będzie rosnąć... ;)

Będę chciał zamówić przez neta z opcją montażu. Mógłbyś mi przybliżyć o co chodzi w tej instalacji z dwoma kablami?

Może się zdarzyć że z żoną będziesz miał odmienne podejście co oglądać-więc jeden kanał nagrasz a drugi będziesz oglądał :wink:

Już Ci tłumaczyli co z kablami,ale Ci podpowiem jeszcze jedną fajną rzecz z nagrywaniem-jeżeli nie lubisz reklam jak ja( ja to ich nie cierpię :/ ) to zawsze możesz wrzucić zapis i zacząć oglądać film po 30-40 min. i reklamy przeskoczyć w kilka-kilkanaście sekund a film zamiast powiedzmy dwóch godzin potrwa godzinę z hakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu ominięcia reklam można też skorzystać z funkcji time-shift, czyli tzw. przesunięcia czasowego. Nie trzeba wtedy specjalnie uruchamiać nagrywania. Ale też trzeba wówczas rozpocząć oglądanie co najmniej te pół godziny później, cofając dotychczasowy program do początku, a potem, gdy zaczną się reklamy, "przewinąć" je do przodu, co potrwa dosłownie chwilkę. I wówczas mamy co najmniej te kilkanaście minut zaoszczędzone na jednym bloku reklamowym. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem jak wiadomo Cyfrowy Polsat podpisał umowę z ADB na interaktywne rozwiązania. Jak się okazuje może być problem a mianowicie dawno zaniedbane Sagemcomy które nie wiadomo czy będą objęte nowymi udogodnieniami. Te dekodery zresztą są pod kątem funkcjonalności daleko w tyle w stosunku do dekoderów CP ze względu na brak udogodnień z tych sprzętów z internetem na czele.

Ciekawe czy CP planuje coś zrobić z tymi którzy mają Sagemcomy czy dalej oni będą przez nich mocno zaniedbani :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dekodery ESI88 są w tyle lecz Polsat zamawiając i udostępniając soft do tych dekoderów.

ESI88 zostawia w tyle dekodery od ADB5800S SX pod względem wykonania i trwałości.

Sam dekoder to 2 x dvb-s2 + usb + lan + dysk na sata 2,5 cala ( laptopowy dysk - cichy i mniej się grzeje ). Do tego ma mniej wadliwe podzespoły ( kondensatory ), nie grzeje się tak jak Nbox od N czy popolarze polsatowskie HDXXXX.

 

Po prostu Polsat na max okroił ich funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się z tobą zgodę. Cyfrowy Polsat poprzez zaprzestanie częstego dostarczania oprogramowania nie jako spisał Sagemcomy na straty mimo że te są znacznie lepsze od jego własnych dekoderów. Efektem wspomnianego działania Cyfrowego Polsatu jest brak wielu przydatnych funkcji jak internet (w tym HBO GO oraz Ipla), nieaktywna funkcja wiadomości czy chociażby brak parametrów technicznych oraz rozbudowanych wskaźników zarówno przy częstotliwości jak dawnym kanale.

Sądzę że przy okazji wdrożenia ADB (dedykowanemu tylko własnym dekoderom CP) słoneczna platforma jeszcze bardziej zapomni o Sagemcomach. Znając życie gdyby nie umowy to od razu pewnie zaprzestali by wsparcia dla wspomnianych dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem zejdźmy na ziemię w Polsce raczkujemy z HD bo 1080p jest nieosiągalne niestety ale laika łatwo w karolka zrobić. Napaliłem sie na przetestowanie tego kanału podpinam kabelek sat pod TV Philips 6800 series 40PUS6809 kanał wyszukany dźwiek kiepski jest a obrazek czarny - krótka rozmowa z serWisem Philips uświadamia klienta laika że mój TV nie posiada kodeka do obsługi tego kanału. ŻAL PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się :cry: po 4,5 roku z hakiem padł dysk w moim Sagemie i nastąpiła zmiana na... Sagema ESI-88 :jupi: trochę trzeba było wykonać telefonów po punktach CP ale udało mi się znaleźć,wygląda na nówkę, na razie wsio ok a co będzie dalej to czas pokaże.

Proponowali mi PVR 7000,ale ja wolałem sprawdzony i dobry towar,na IPLI czy HBO GO w ogóle mi nie zależy a po za tym mam ewentualnie dostęp do tego z MINI HD 2000.

Oby był godnym następcą pierworodnego :wink:

 

Ps.Jedyne co mnie wk.. to pilot- jakiemuś baranowi przyszła do głowy innowacja i przeniósł przyciski od obsługi dysku(stop-klataka,zapis,cofanie itd) na sam dół pilota (ostatnie dwa rzędy) i nie da się już trzymając jednym ruchem obsłużyć bo palec nie sięga i trzeba praktycznie użyć obu rąk :/

Gdybym zauważył to bym zaraz na stary zamienił a jechać po to 30 km :cry: to chyba przesada :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.Jedyne co mnie wk.. to pilot- jakiemuś baranowi przyszła do głowy innowacja i przeniósł przyciski od obsługi dysku(stop-klataka,zapis,cofanie itd) na sam dół pilota (ostatnie dwa rzędy) i nie da się już trzymając jednym ruchem obsłużyć bo palec nie sięga i trzeba praktycznie użyć obu rąk :/

Gdybym zauważył to bym zaraz na stary zamienił a jechać po to 30 km :cry: to chyba przesada :?

To kup sobie pilot oryginał na znanym portalu kosztuje ok. 25 zł z wysyłką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko może ktoś wie z czym to jest związane.Otóż jakiś czas temu zauważyłem że po włączeniu dekodera z czuwania na ekranie telewizora wyświetla się komunikat Tego kanału nie ma w twoim abonamencie, który po ok 5-7 sekundach znika i pojawia się normalnie program .Dzieje się to tylko raz na jakiś czas ,właśnie dzisiaj po południu się to zdarzyło.Po prostu interesuje mnie z czego to może wynikać.:) Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...