Skocz do zawartości

Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Pawop -nie dziw mu się. Mnie też FX bardziej kojarzy się z kategorią science-fiction niż dotychczasową ofertą programową FOX. Nie lepiej byłoby ujednolicić całą sieć i wzorem Holandii zmienić na Star Channel? Wydaje mi się, iż tak.

Edytowane przez A&G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innych krajach jest rebranding na Star Channel. Ciekawe dlaczego u nas tak nie jest, czyżby byłaby to zbyt podobna nazwa do pewnej stacji muzycznej?
FX nigdy nie był kanałem sci-fi, mieli profil ogólny.

Teraz zmieniają na FX, tylko co będzie jak Disney sprzeda FX, na co jest ponoć otwarty.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W listopadzie na FOX (a właściwie to wkrótce na FX): 

Agenci NCIS: Hawaje (sezon 2) - od poniedziałku do piątku o 20:10 (od 13.11.2023)

Agentka McCall (sezon 3) - od poniedziałku do piątku o 21:05 (od 13.11.2023)

Duchy (sezon 1) - poniedziałki o 22:00 (od 27.11.2023)

Genialna Morgane (sezon 3) - środy o 22:00 (od 15.11.2023)

Will Trent (sezon 1) - czwartki o 22:00 (od 16.11.2023)

 

A na FOX COMEDY:

Co robimy w ukryciu (sezon 4) - od wtorku do piątku o 21:00 (od 24.11.2023)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2023 o 12:35, Pawop napisał(a):

to tylko zmiana nazwy, bo Disney nie ma prawa do używania marki Fox.

Aha, ok, czyli tu chodzi o brak praw Disney'a do używania nazwy FOX. Od początku, jak tylko usłyszałem o tej zmianie, to się łapałem za głowę, jak można tak uznaną i wyrobioną markę, jaką jest FOX, zastępować irytującym potworkiem językowym "FX", a tu chodzi o zwykłe prawa do nazwy... Trochę szkoda... Niby w kontencie się nic nie zmieni, ale jednak, człowiek się przyzwyczaja, zarówno do marki, jak estetyki brzmienia danej nazwy. FOX to po prostu "fox", a FX to będzie fonetycznie brzmiało "efeks", no, ale taki jest rynek. Disney'owi żal hajsu na dzierżawienie nazwy, to musi kombinować jak kuń pod górę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Cytat za angielską wersją Wikipedii

"Nazwa Fox pochodzi od studia filmowego, które pierwotnie nosiło nazwę 20th Century Fox (korporacyjne rodzeństwo sieci przed przejęciem tego studia przez The Walt Disney Company ) oraz (pośrednio) od nazwiska producenta Williama Foxa , który był założycielem jednego z poprzedników studia filmowego , Fox Film , zanim w 1935 r. połączono ją z inną firmą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Developer napisał(a):

Aha, ok, czyli tu chodzi o brak praw Disney'a do używania nazwy FOX. Od początku, jak tylko usłyszałem o tej zmianie, to się łapałem za głowę, jak można tak uznaną i wyrobioną markę, jaką jest FOX, zastępować irytującym potworkiem językowym "FX", a tu chodzi o zwykłe prawa do nazwy... Trochę szkoda...

 

A można było zastąpić "o" kółeczkiem bez dziurki (kropkiem) i mało kto by zauważył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli programy w 3:4? To, że oglądałeś to w dzieciństwie, nie znaczy, że dziś dzieci to będą oglądać. Dziś głównie dzieciaki siedzą na tiktoku, insta, youtube, a nie oglądają stacje bajkowe, jak 20 lat temu (bo nie było nic innego). Po za tym nie mają praw do tych nazw. Disney kupił od FOX'a tylko cały Entertainment, jednak cały News i nazwa FOX wraz z markami zostało u starych właścicieli i w Disneyu mają określony czas na zmianę nazw. Stąd ten rebranding. Jesteśmy jednym z ostatnich krajów, w których jeszcze były nazwy od FOX'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...