Skocz do zawartości

Premier League oraz EFL (Championship, League One oraz League Two)


ronaldo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie prawo a po za tym Mourinho kompletnie nie pasuje do filozofii Manchesteru myślę że bardziej by tu spasował Diego Simeone który z Manchesteru zaraz zrobił by drużynę która chodzi jak w zegarku, ostatni kryzys Atletico o niczym nie świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest filozofia MU ? Tam zabrakło khatarsis po odejściu Sir Alexa i odcięciu się od jego epoki a ze sterowalnym Moysem i duchem Fergusona nad nim nie wyszło i poszło w dół. Podobnie teraz Mou powinien odciąć się od tej epoko pozbywając się piłkarzy pamiętających to jeszcze. Ferguson po objęciu sterów pozbył się wszystkich, zespół oparł na wychowankach, wzmacniając ich piłkarzami odpowiedniej klasy ale na to potrzebne są 3-4 okienka i Mou w tą filozofię wchodzi. Ale czy coś z tego będzie to czas pokaże i cierpliwość właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna już kolejka, w której drużyny goniące Chelsea nie potrafią wykorzystać jej potknięcia. Naprawdę trudno jest uwierzyć, że jest ktoś w tej lidze zdolny jeszcze dogonić drużynę z zachodniego Londynu. Co z tego, że Liverpool urwie punkty Chelsea skoro Tottenham w tym samym czasie remisuje z Sunderlandem, Arsenal przegrywa z Watford a MU remisuje z ostatnim w tabeli Hull. Brakuje tym drużynom powtarzalności czyli tego, co ce[beep]e Chelsea w tym sezonie. To właśnie dlatego uważam, że trudno będzie jeszcze komuś powalczyć z aktualnym liderem o mistrzostwo.

W dodatku terminarz też przemawia za The Blues, po meczu w sobote zostaną im tylko dwa spotkania z drużynami z TOP 6, City u siebie i MU na wyjeździe. Dla porównania:

Arsenal

Liverpool - wyjazd

Man City - dom

Tottenham - wyjazd

Man Utd - dom

Tottenham

Liverpool - wyjazd

Arsenal - dom

Man Utd - dom

Liverpool

Tottenham - dom

Arsenal - dom

Man City - wyjazd

Man City

Man Utd - dom

Arsenal - dom

Liverpool - wyjazd

Chelsea - wyjazd

Man Utd

Man City - wyjazd

Chelsea - dom

Arsenal - wyjazd

Tottenham - wyjazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się oszukiwać, kwestia mistrzostwa jest już praktycznie rozstrzygnięta. Musiałaby zdarzyć się jakaś nieprawdopodobna katastrofa, żeby Chelsea tego tytułu nie zdobyła. W tym roku Premier League upodobniła się do Bundesligi czy ligi francuskiej z ubiegłego sezonu- zdecydowany lider i brak chętnych do podjęcia rękawicy. Ciekawe jak po sezonie będzie wyglądała drużyna z Londynu, bo jakoś z tym składem nie wróżę jej sukcesów w LM, do tego nadal niewiadoma jest sytuacja z Costą. Zresztą nawet w lidze angielskiej zespół Conte nie najlepiej radził sobie z silnymi przeciwnikami, co nie napawa optymizmem.

Druga sprawa to sytuacja z MU- na jakiej podstawie twierdzicie, że Mourinho to projekt długofalowy!? Przecież w żadnym klubie ten trener nie spędził więcej niż 3 lata! Poza tym jego wielkie sukcesy to już przeszłość- ostatni triumf w LM, to rok 2010! Przepraszam bardzo, ale wywalczenie mistrzostwa kraju z takimi gigantami jak Real Madryt czy Chelsea nie jest jakimś wielkim osiągnięciem. Ja go widzę za kilka lat(może nawet szybciej) ponownie w Serie A, bo mentalnością i stylem gry do tej ligi najlepiej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Mourinho nie jest dlugofalowy a "wielki" Pep juz jest? Haha

 

Costa, Costa... To tamto, sramto. Przecież nie odejdzie a ciągłe podniecanie sie tym psychicznie chorym zawodnikiem jest juz nudne. Odejdzie to wyjdzie to na dobde calej lidze i zespołowi Chelsea bo maja Batshauyi.

 

Man.Utd jeszcze dojdzie do czołówki i wygra ligę. Wczoraj dno zagrali i tyle, ale który zespół gra na czterech frontach jeszcze? No właśnie...

 

A pamiętacie jak Liverpool miał tez okolo 10 pkt przewagi? Potem Crystal Palace, Gerarrd sie ślizga na skórce od banana plus jakis jeszcze gorszy mecz i City ich wyprzedziło lajtowo. Takze przypomnę ze do konca sezonu jeszcze 15 meczów ligowych dlatego zastopujcie swoje przewidywania. Co jak Hazard dozna kontuzji? Co jak Costa zawiesozny na 5 meczów?

 

Poza tym United nie przegrywa, pkt do pkt i będzie mistrz jak wspomina wyżej @peterpeter ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przepraszam bardzo, ale wywalczenie mistrzostwa kraju z takimi gigantami jak Real Madryt czy Chelsea nie jest jakimś wielkim osiągnięciem. Ja go widzę za kilka lat(może nawet szybciej) ponownie w Serie A, bo mentalnością i stylem gry do tej ligi najlepiej pasuje.

 

 

W czasach nowożytnych Chelsea zdobyła 4 mistrzostwa z czego 3 są dziełem Mourinho. Real w ostatnich 8 latach zdobyl 1 mistrzostwo, które jest dziełem Mourinho. Więc skoro z Chelsea i Real Madryt zdobyć mistrzostwo latwo to dlaczego nikt poza Mourinho z nimi nie zdobywa mistrzostwa.

To Guardiola z bayernem mistrzostwo to żadne osiągnięcie

 

Odbijając piłeczkę, co będzie jak Ibra czy Pogba złapią kontuzję lub obniżkę formy? Jak mówią mądrzy ludzie pożyjemy, zobaczymy. Ja obstawiam, że to Pep będzie dłużej pracował w MC i odnosił większe sukcesy. Zakład :)?

 

 

Oczywiście, że Mourinho osiągnie więcej. Uwazam, że Pep ani razu nie wygra z M. City ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   

 

W czasach nowożytnych Chelsea zdobyła 4 mistrzostwa z czego 3 są dziełem Mourinho. Real w ostatnich 8 latach zdobyl 1 mistrzostwo, które jest dziełem Mourinho. Więc skoro z Chelsea i Real Madryt zdobyć mistrzostwo latwo to dlaczego nikt poza Mourinho z nimi nie zdobywa mistrzostwa.

To Guardiola z bayernem mistrzostwo to żadne osiągnięcie

   

 

Oczywiście, że Mourinho osiągnie więcej. Uwazam, że Pep ani razu nie wygra z M. City ligi.

skoncz bredzic i zyc przeszloscia 

 

Mourinho w ciagu 3 lat ani razu nie wygra Premier League :popcorn:

Edytowane przez fillion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście o dwóch triumfach w LM Realu raczyłeś zapomnieć :)? Gdzie wtedy był "The Special One"?

Poza tym przekonamy się już niedługo, kto z nas ma rację. Ja zawsze będę wspierał trenerów kreatywnych w ataku takich jak Pep czy Klopp. Na pewno nie murarzy typu Mourinho czy Simeone. Guardiola myśli o przyszłości MC sprowadzając takich graczy jak Stones, Sane, Jesus. Oni będą lepsi z każdym sezonem, czego nie da się powiedzieć o Ibrahimoviciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację, ale jednak jest dużo większa szansa, że za kilka sezonów, to Sane, Jesus czy Sterling będą decydować o sile MC niż taki Ibra :). Tu widać różnicę w podejściu do zawodu Pepa i Mourinho- dla jednego jest to perspektywa przyszłości klubu, dla drugiego liczy się sukces tu i teraz. Zresztą podobnie jak Guardiola myśli Klopp. Dlatego dla mnie to dwaj najlepsi obecnie trenerzy w Premier League, choć Conte też może liczyć na szacunek z mojej strony, choć jego ekipy grają, według mnie, zbyt defensywnie jak to u Włocha :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson budował MU niecałe 4 lata, po tylu latach odniósł pierwszy sukces Puchar Anglii (w tym czasie byli nawet bliscy spadku). Więc porównywanie ekipy Mourinho do  MU Fergusona po pół roku jest śmieszne.  

Tylko gdzie wtedy finansowo i kadrowo był Manchester United, a jakie możliwości dostał Mourinho na wejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie wtedy finansowo i kadrowo był Manchester United, a jakie możliwości dostał Mourinho na wejściu.

Dokładnie w takim samym miejscu jak teraz. Jeśli weźmiemy pod uwagę realia czasów to MU dysponował podobnymi środkami jak teraz. Ferguson pozbył się wszystkich, łącznie z najlepszymi a rozbił to na kilka okienek  z prostej przyczynny znacznie łatwiej wdrożyć do zespołu 2-3 piłkarzy niż zgrywać 12-13 nowych. A to, że pieniądze nic nie gwarantują pokazuje jak mocne w Europie są kluby wspierane przez petrodolary, samymi transferami klubu się nie zbuduje bo potrzebny jest czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MU to chyba najlepszy przykład klubu, który płacił i nadal płaci ogromne pieniądze za totalnych przeciętniaków(Schneiderlin, Depay czy podstarzały Schweinsteiger). Skauting tam leży i kwiczy, że o wprowadzaniu swoich wychowanków nie wspomnę. Ferguson miał dużo szczęścia i przy okazji odwagi, że trafił na pokolenie niesamowicie utalentowanych piłkarzy- Scholes, Giggs czy Beckham. Obawiam się, że Mourinho najpierw by ich wypożyczył, a potem sprzedał jak zrobił to z Lukaku czy De Bruyne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...