Skocz do zawartości

Premier League oraz EFL (Championship, League One oraz League Two)


ronaldo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ronaldo trenujący pod okiem Guardioli? To nie mogło się udać. Do ostatnich sekund tej telenoweli nie wierzyłem, że do tego dojdzie i nie doszło. 

 

Co do Messiego to szejk z PSG zmontował drużynę gwiazd, ale futbol na zdecydowanie najwyższym poziomie w sezonie 2021/2022 będzie permanentnie rozgrywać się na Wyspach Brytyjskich. Wystarczy zobaczyć jak Premier League kasowo ogołociła w tym okienku wszystkie ligi.  

 

Inne rozgrywki jak La Liga (brak Messiego, Ramosa, Zidane'a) czy Serie A (brak Ronaldo, Lukaku, Conte) mogą tylko lizać rany i podliczać personalne straty, a były one ogromne. Prawdziwy exodus wielkich osobowości. Champions League wydaje się teraz wewnętrzną rozgrywką klubów angielskich z PSG. 

 

COVID przyspieszył nieuniknione i stworzył jeszcze większą wyrwę między bogatymi i biednymi. Bogate kluby, które miały problemy finansowe związane z długami i stratami dziś mają jeszcze większe długi i straty co zapewne w niedługim czasie doprowadzi do reaktywacji pomysłu The Super League. 

 

Gdy czytałem jakie kluby Bundesligi według Kickera mogłyby upaść gdyby pandemia uderzyła raz jeszcze to wśród nich nie wiedziałem klubów z pierwszych stron gazet, a przecież mówimy o teoretycznie najzdrowszych rozgrywkach pod względem ekonomicznym.

 

Ekonomia ekonomią, COVID COVIDEM, a rynek transferowy i tak swoje. Lato 2021 roku uświadomiło chyba wszystkim ile szmalu przepływa przez Premier League skoro w czasach COVID-u/post=COVID-u mieliśmy do czynienia z możliwie najbardziej ekscytującym okienkiem transferowym w historii. 

 

Wystarczyły do tego "tylko" katarskie pieniądze oraz te jakie do Premier League spływają z praw TV, bo gdy w wielu krajach liczono straty związane z zamkniętymi stadionami to EPL miała swój spadochron i bezpieczne lądowanie w postaci wielomiliardowych kontraktów, które innych lig (przynajmniej w takim stopniu) nie dotyczą. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak ma mieć lepszą kiedy umiejętności trenerskich brak? Może posłuchu wśród piłkarzy też. Niby to nie trener gra, ale to co wyprawia OGS np. w zmianach to masakra, choć dziś mu się udało.

Mam wrażenie, że w MU nie ma żadnej taktyki, gramy jakoś to będzie.

Zresztą widok ławki trenerskiej MU nie daje mi nadziei na kompletnie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ani w lidze, ani tym bardziej w LM MU nie są faworytami. Szkoda, że nie kupili choćby Camavingi, nie mówiąc o Rice'u czy Phillipsie. Mnie osobiście nie przekonuje też Wan Bissaka. Kompletniejsze ekipy mają Chelsea czy nawet Liverpool lub MC, choć te ostatnie cierpią na brak klasycznej 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arkon napisał:

Poczytaj sobie ekspertów z Anglii, większość widzi MU na 3-4 miejscu.

 

Gdyby trenował ich jakiś Guardiola lub Klopp to od razu inne spojrzenie by było. Skład mają dość dobry - gotowy do walki o najwyższe cele.

Edytowane przez Mihalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Zidane byłby super, zapomniałem że jest wolny. Na miejscu zarządu zrobiłbym wszystko, żeby go zatrudnić, o ile Ole nic nie wygra. Myślę, że Varane, Pogba czy CR7 przy nim graliby jeszcze lepiej. Przy okazji takie nazwisko mogłoby przyciągnąć świetnych graczy. Ja bym nawet zimą powalczył o Rice'a. To jest brakujący element. Byłbym zapomniał o Kessie z Milanu, kończy mu się kontrakt, a wielu fanów Serie A go chwali. Ja nie mam zdania, ale na pewno byłby tani zimą.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...