Skocz do zawartości

Premier League oraz EFL (Championship, League One oraz League Two)


ronaldo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@wislok @Arkon Nie kwestionuje jego klasy, ale uważam, że jego praca w Liverpoolu jest przeceniana. Zrobił dobra robotę, ale nie tak dobra jak wielu wieszczy. Pierwsze skojarzenie z Klopprm, to specjalista od przegranych finałów. W Europie 5 finałów i aż 4 porażki. Mistrzostwo po 30 latach to duże osiągnięcie, ale nie zapominajmy, że taki Ranieri prowadząc dużo słabsza drużynę wygrał tyle razy te ligę co Klopp. Dużo osób go chwali, bo w 7 lat raz wygrał mistrzostwo i raz LM, ale nie zapominajmy, że on prowadzi Liverpool, a niektórzy piszą tak, jakby takie wyniki z jakimś Newcastle robił. Taki Benitez też wygrał LM mając dużo słabszy skład od Kloppa. No nie wiem, dla mnie robota Jurgena na pewno na plus, ale nie na takie podniecanie się, jak to niektórzy robią...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty piszesz. W 4 lata Klopp z Liverpoolem wygrał wszystko, co było do wygrania w klubowej piłce.

Racja. A i to mistrzostwo to takie mistrzostwo z gwiazdką bo w porąbanym pandemicznym sezonie. I w dodatku odbieranie pucharu bez kibiców i bez świętowania.
Nie ośmieszaj się. Jaką gwiazką? Zanim przerwali ligę przez pandemie, Liverpool miał praktycznie zapewnione mistrzostwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co można powiedzieć o Guardioli? Po Barcelonie zagrał raptem raz w finale LM, a często odpadał tam z drużynami dużo słabszymi. Nie oszukujmy się zdobycie mistrzostwa z Bayernem nie jest żadnym osiągnięciem. W MC też ma dużo bardziej komfortową sytuację niż Klopp w Liverpoolu. Nie można patrzeć tylko na liczbę trofeów, ale też na wiele innych aspektów pracy trenera. Choćby obecnie dużo wyżej cenię Conte niż Allegriego, bo potrafił w dużo silniejszej lidze odbudować graczy, których Max skreślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArkonGuardiola się kompromituje w Lidze Mistrzów. Pełen komfort, a ostatni raz wygrał te rozgrywki z Barcą. Jednak mocno zdominował najsilniejszą ligę. W 5 lat, 4 mistrzostwa to imponujący wynik, ostatnio tak ligę w Anglii zdominował Ferguson ze swoim MU. Jednak będzie mocny niedosyt i dosyć spory minus przy Guardiola, jak chociaż raz z tym klubem nie wygra Championa League.

 

A co do porównań dwóch Włochów. Tutaj masz racje. Generalnie Conte to nie jest murarz jak Allegri, bo jak sobie zobaczysz ile bramek strzelała jego Chelsea, Inter i teraz Tottenham, to wcale nie były to wyniki po 1:0. Allegri zgoła inaczej. Okropny trener, murujący się z każdym rywalem, marnujący potencjał zawodników i nie potrafiący ich rozwijać. Ja jestem fanem Premier League, nie ma ulubionej drużyny, ale za projekt Kogutów trzymam kciuki. Podoba mi się ich gra. Fajni piłkarze i fajne wzmocnienia. Conte to fachowiec, co by nie mówić, ale ma też dużo minusów, jak słaba postawa w europejskich pucharach, trudny charakter i np, jak mu coś nie będzie pasować to bez skrupułów klub opuści, tak jak w Interze. Niemniej na razie się delektuje grą tego zespołu. Tak jak napisałem, dosyć ofensywny styl, bo Totki dużo strzelają, ale to wszystko jest okraszone dyscypliną i żelazną taktyką, ale na szczęście nie tylko defensywną. Rozwój graczy również na plus. Posunę się o stwierdzenie, że Totki skończą ligę wyżej od Chelsea, Arsenalu i MU w przyszłym sezonie. Stawiam na 3 miejsce za plecami City i Liverpoolu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko dla mnie Klopp i Pep, to obecnie dwaj najlepsi trenerzy, bez wątpienia.

Ja poczekam na to jak zakończy się okienko transferowe. Przymiarki i plotki Chelsea też robią wrażenie(Dembele czy Kounde), Arsenal musi wzmocnić atak i pomoc. Na razie Totki imponują, pomoc i atak już wyglądają dobrze. Jeszcze plany Newcastle są imponujące. MU to wielka niewiadoma- tam skauting to jakiś żart. Słychać tylko o zainteresowaniu graczami, z którymi pracował ten Hag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Ale np, historycznie, w sensie biorąc pod uwagę całą karierę to taki Klopp może czyścić buty Guardioli, Mourinho czy Ancelottiemu. Obecnie jest czołowym trenerem, ale 1 mistrzostwo i 1 LM przez 7 lat pracy na mnie aż takiego dużego wrażenia nie robi. Klopp to specjalista od przegrywania finałów. A jeszcze spotkałem się z opinią, że on wszystkich graczy rozwija. Zwłaszcza Kariusa, Kabaka, Keitę, Oxa Chamberlaina czy Minamino rozwinął.

 

W MU nic nie gra. Flopy transferowe i słabi trenerzy. Po Fergusonie był Moyes, van Gaal, Mourinho, Ole i Rangnick. Tylko na plus Mourinho, bo reszta tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Mou na pewno jest już po swoim prime, ale dwa tygodnie temu wygrał pierwsze od 15 lat trofeum dla Romy. Serio uważasz, że to nie jest sukces? Ja wiem, że to puchar tymbarka, ale Roma to taki klub, do którego się nie lepią te trofea, a sam klub to średniak Serie A. No i Mou europejskich finałów nie przegrywa jak Klopp. Obaj rozegrali ich 5. Klopp wygrał 1, 4 przegrał, Mou wygrał wszystkie 5. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale gdybym był właścicielem klubu, to zdecydowanie zatrudniłbym Kloppa, a nie Mou. Po pierwsze gra tego drugiego to autobus, po drugie nigdzie długo nie wytrzymał, po trzecie jego osobowość jest toksyczna, a Klopp to The Normal One, z którym nawet Lewy chętnie pojechałby na bezludną wyspę. :) Najważniejsze jest to, że Niemiec genialnie rozwija graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Poza tym, napisałeś, że Mou to prehistoria. Czy Guardiola to też prehistoria, bo również długo czeka na LM, ciut krócej od Mourinho? Uważam, że porównując prime trenerski Kloppa i Mourinho to jednak wygrywa Portugalczyk. Zobacz sobie na skład z Porto, a, on z nimi wygrał LM. Nawet już krytykowany w MU wygrał trzy trofea, mając środek obrony Smalling i Jones. Teraz Klopp jest lepszy, bo bardziej rozumie nowoczesna piłkę, ale cała kariera na korzyść Mou i to zdecydowanie. Jeżeli chwalimy Kloppa za to, że doprowadził BvB ze średnim składem do finału LM, to trzeba to samo z Mou zrobić, który ze średnim składem Porto wygrał LM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, gdzie jest Pep, a gdzie Mou? Guardiola właśnie zdobył tytuł w najtrudniejszej lidze świata, a Mou trenuje przeciętną Romę i zdobył z nią najmniej istotny puchar w Europie. Oczywiście nikt nie odbiera Mou tytułów, ale obecnie tylko samobójca zatrudniłby go w topowym klubie. Liczę, że to zrobi PSG, ale nawet oni nie są tak naiwni.

Darwin Nunez w Liverpoolu, jedyna zagadka to fakt jak wytrzymają jego kolana tak intensywną grę jaka jest w lidze angielskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Nie porównywałbym jednak City do Romy. Mou pokazał, że do końca wypalony nie jest. Pierwsze trofeum od 15 lat. Poza tym, nie przesadzałbym, że grali w tych rozgrywkach jacyś amatorzy, bo było PSV, Marsylia czy Leicester. Trzeci poziom rozgrywek i to fakt, ale takie polskie drużyny o fazie pucharowej nawet tej Ligi Konferencji mogą pomarzyć. Pep zdobył mistrzostwo Anglii, ale generalnie spójrz też na wszystko dookoła, na to, ile tam kasy jest wpompowane. Ligi Mistrzów jak nie było, tak nie ma. Do Romy nie ma co ich porównywać, bo sam Grealish kosztował więcej niż cała kasa, jaką wydała Roma na wzmocnienia. Zgadzam się, że Mou zaliczył spory zjazd, Guardiola i Klopp lepiej rozumieją obecny futbol, z resztą większość trenerów bardziej pasuje do obecnej piłki niż Mourinho. Mówi się, że Klopp i Guardiola to najlepsi trenerzy na świecie, a przychodzi wypalony dziadek Ancelotti i wyjaśnia ich taktycznie, a wcześniej Tuchela i Pochettino. W zasadzie to Carlo wyjaśnił trzy najlepsze drużyny z ligi angielskiej mając od nich słabszy skład i wydając mniej kasy. 100 baniek za Nuneza, a ciągle mity, że Liverpool mało kasy wydaje. Choć MU i Arsenal jeszcze gorzej funkcjonują na rynku transferowym. To są dopiero kwiatki. MU kupuje jakiś przehajpowanych piłkarzy, a Arsenal trzyma słabego trenera na ławce i ściąga jakiś przeciętniaków. Jeszcze taka ciekawostka. Odkąd Klopp przyszedł do Liverpoolu, czyli od sezonu 15/16, to ten klub ma 5 najgorsze saldo wśród wszystkich klubów. Gorzej wypada tylko United, City, PSG i Arsenal. Mnie po prostu smieszy jak niektórzy się jarają gościem, co w 7 lat tylko raz ligę wygrał i raz Ligę Mistrzów, wydając przy tym naprawdę mnóstwo kasy. Zobacz na Real, Bayern, Chelsea, które poziomem od Liverpoolu słabsi nie są, a saldo od tych 7 lat mają lepsze, ale chwalony jest tylko Liverpool. XD

Edytowane przez Sajonara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Ale ani ja Ciebie nie przekonam. Ani Ty mnie. Ja uważam, że praca Kloppa jest przeceniana. 1 mistrzostwo i 1 LM w 7 lat przy takiej kasie wydanej na mnie osobiście takiego wrażenia nie robi. Poza tym, do Kloppa można mieć jeszcze wątpliwości, że nie umie wygrywać europejskich pucharów. Już go Heynckes, Emery, Zidane i Ancelotti wyjaśnili w finałach, niszcząc go taktycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja nikogo nie chce do niczego przekonywać. A co do kasy, to jak na warunki Premier League Liverpool bardzo ostrożnie wydaje kasę. Wielu kibiców na polskiej stronie nawet zarzucało właścicielom skąpstwo. W Porównaniu z MC czy MU wydają bardzo mało. Poza tym nie zapominajmy, że Liverpool po 30 latach wygrał tytuł, a BVB od czasu Kloppa nie wygrało żadnego. Jeśli to nie są argumenty, to ja nie wiem czego oczekujesz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Oceniam całe 7 lat i praktycznie dostał nowy skład, bo jak się zobaczy jakich piłkarzy miał w 2015 roku, a jakich miał już 2-3 lata później, to widać, że cała kadra została przemodelowana. Po prostu oczekuje, żeby ilość i jakość trofeów w te 7 lat była adekwatna do zachwytów. A faktem jest, że znowu mistrzostwa nie wygrał, a w finale LM, jak to ma w zwyczaju, ponownie został wyjaśniony. W tym sezonie wygrał dwa najmniej znaczące trofea jakie mógł wygrac. Podejrzewam, że oddałby oba za mistrzostwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Na początku pozwól, że sprostuje Twój poprzedni komentarz.

 

Uwazasz, że Tuchel przepadł w Premier League? Bez przesady. Sam uważam, że sezon ligowy Chelsea poniżej oczekiwań, bo pewnie gdyby z 2 czy 3 kolejki były więcej, to Conte z Totkami by go wyprzedził w, tabeli, ale pamiętaj, że pierwsze pół roku Tuchel to posprzątanie bajzlu po Lampardzie i zrobienie z 9 miejsca top 4. Teraz w lidze poniżej oczekiwań, ale jednak to top 4 jest, a dwójka gigantów poza zasięgiem. Tym bardziej, że Klopp i Pep duzo dłużej pracują z zespołem. Drugie sprostowanie. To Ancelotti nie został wywalony z Napoli, tylko sam odszedł. 

 

Co do oceny, to chyba nie ma dyskusji, że w tym sezonie najlepszy był Ancelotti. Styl może niezbyt przyjemny, ale kadra Realu też nie była jakaś mega mocna, a na pewno nie taka mocna, żeby wygrać LM, a, gość pokonał cale top 3 Premier League. Porównaj sobie drogę do finału Realu, a Liverpoolu. Jeśli chodzi o cała karierę, to ciężko. Na pewno w top 3 z nadal pracujących trenerów jest Pep, Ancelotti i Mourinho. Mowa o całej karierze trenerskiej. Nie wiem w jakiej kolejności. Carlo ma najwięcej LM, ale raczej wyżej bym go od Pepa i Mou nie dał. Jeśli chodzi o ostatnie lata, to w top3, ale również to będzie bez podziału na miejsca, dałbym Pepa, Kloppa i Zidane'a. I co do moich wcześniejszych komentarzy. Ja nie cisnę po Kloppie, bo uważam to za fachowca, ale również uważam, że jego praca jest nieco przeceniana, bo jak na 7 lat to liczba tych najważniejszych trofeów  nóg nie powala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby tu jest napisane, że został zwolniony https://sport.tvp.pl/45734930/pilka-nozna-oficjalnie-carlo-ancelotti-zwolniony-z-ssc-napoli

Tuchel jednak zawiódł, biorąc pod uwagę oczekiwania i ogromne transfery Chelsea. To na jego prośbę kupiono Lukaku, a teraz może on wrócić do Interu za drobne. Dla mnie winą lub zasługą trenera jest fakt, że nie potrafi odpowiednio wkomponować gracza.

Zizou trudno określić aktywnym trenerem klubowym, bo on wszystkim odmawia i jak wynika z plotek czeka na Francję. Ancelotti zrobił wynik ponad stan, ale wiesz że nie był pierwszym wyborem Perez? Ja inaczej patrzę na piłkę, nie tylko po względem trofeów, ale też połączenia gry pięknej ze skuteczną i tu zdecydowanie wygrywają Klopp z Pepem, byłby jeszcze Flick, ale niestety objął kadrę. Z byłych trenerów choćby wolałem Wengera od Fergusona, bo Arsenal grał piękniejszą piłkę. To jest na pewno kontrowersyjne. Tak samo jak moja niechęć do murarzy typu Mou, Allegri czy Simeone. Gdyby takich trenerów było więcej, to wybrałbym szachy jako grę bardziej emocjonującą. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Ale słowo 'przepadl' mi nie pasuje. Klopp mając bardzo silna kadrę tylko raz wygrał Ligę w 7 lat, tez przepadł? Ale 3x LM robią wrażenie. Nie trenuje obecnie nikogo, ale kariery trenerskiej nie zakończył. To podaj mi swoje top 3 trenerów nadal trenujących, biorąc pod uwagę cała karierę. Skoro tak patrzysz na styl, to liczę, że w Twoim top 3 będzie Ole, który przecież preferował ofensywny styl gry, ale nic nie osiągnął. Pewnie go wyżej od Mourinho na przestrzeni całej kariery stawiasz haha. Masz mocno ograniczone myślenie. Trenerzy mało kiedy są zwalniani za brzydki styl gry, w większości za wyniki. Co Ci po ładnej grze, jak nic drużyną nie wygrywa. Ja przyznaje, że na zespoły Mourinho się nie patrzy przyjemnie, ale trzeba być ignorantem, żeby mówić, że to słaby trener, albo, że nie zasługuje na miano jednego z najlepszych trenerów w historii. Gdzie nie poszedł, tam coś wygral, oprócz przeklętych Totków. Zapytaj się jakiegokolwiek fana MU, czy lepiej wspomina murującego Mourinho w ich klubie, który zdobył 3 trofea czy ofensywnego Ole, który nic nie wygrał. :) Ja tutaj się zgadzam, że nie patrzy się przyjemnie na drużyny prowadzone przez niego, sam ani Romy, ani Jego Totków czy MU nie oglądałem, ale taka gablota trofeów nie wzięła się znikąd. Wenger nie jest u mnie wysoko w hierarchii, bo przez tyle lat tylko 3 mistrzostwa wygrał i nic w Europie nie osiągnął. Ponawiam pytanie, czekam na Twoje top3 trenerów biorąc pod uwagę cała karierę i takich, którzy jeszcze trenuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tak. Zatrudniał bym wg następującej kolejności.

1. Jose Mourinho (wiem, że ostatnio bez sukcesów ale moim zdaniem w MU i Tottenhamie nie dostał czasu. Ja bym go tak szybko nie zwolnił)

2. Pep Guardiola

3. Klopp

4. Ancelotti

5. Simeone

 

A dla Antoniego Piechniczka najlepsza jest polska myśl szkoleniowa :)

Edytowane przez Paul234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...