Jump to content
Nicker

Polskie Radio CZWÓRKA (Radio na wizji)

Recommended Posts

potwierdzam plansza kontrolna już jest na Hot Birdzie

Transponder 11,642 Ghz

Polaryzacja H

SR 27,500

FEC 3/4

PID Video 300

PID Audio 301

PID Pcr 101

CA FTA

jakość nie najgorsza zobaczymy jak ruszą.

Mam pytanie - czy stacja pojawiła się w miejscu jakiegoś przekazu tak żeby można ją było znaleźć bez konieczności wyszukiwania ręcznego.

Pikseloza jest straszna.Jest gorzej niż na Mango 24.Polskie Radio chyba wygrzebało stare taśmy VHS z teledyskami :D

Z taka jakością,to ten kanał może konkurować, co najwyżej w włoskimi kanałami FTA.

Wstyd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

według mnie powinni dogadać się z TVP i na Astrze nadawać z lepszą jakością, a tak to wzięli miejsce na byle jakim TP i efekt widoczny

Lepiej niech z powrotem puszczą planszę kontrolną i niech nie robią sobie obciachu !

A technicy niech przełącza na RTL 102.5 CHANNEL i zobaczą jak powinien wyglądać taki kanał.

A co grają? To samo co można usłyszeć w radiu czy jest różnica??

Apropo pikselozy... myślałem, że takowa robi się gdy PAL 720×576 skaluje się do wyższej rozdzielczości i po prostu brakuje szczegółów w obrazku.

A oni przecież nadają normalne SD.

Danielpes5 - Twój żart odnośnie starych teledysków na VHS wcale nie musi być daleki od prawdy. Obecnie sam zajmuję się tworzeniem tv muzycznej, to co się dzieje na rynku wytwórni muzycznych to szok! Jeśli chcesz klipy z tzw. TOP 50 z ostatniego pół roku to no problem. Natomiast jeśli chcesz klipy starsze to dramat. Albo nie mają, albo na starych betach przegrywanych już po 100 razy. Jakość tego jest straszna :(

Pixeloza ewidentnie robi się przy dynamicznym ruchu co wskazywałoby na zbyt małą przepustowość. Co ciekawe na jinglach pomiędzy teledyskami obraz jest OK (przynajmniej tak sie mi wydaje)

A ramówka to zapewne nadal test (nawet pod logo pisze jak byk Emisja Testowa). Jak dla mnie od strony muzycznej BOMBA. Jeszcze niech wizualnie to poprawią i będzie najlepszy polski kanał muzyczny.

być może część utworów granych w eterze nie ma teledysków, póki co repertuar trafia w mój gust, czekam na dodanie do n, bo nie będę trzymał tunera specjalnie dla jednego programu

ta jak napisał kolega to emisja testowa. pewnie jakość obrazu i dzwięku będzie lepsza ale to wielkie koło po prawej stronie raczej nie jest potrzebne przez cały czas.

o transparentnym logo zapomnieli. na kanale eska jest to bardziej przemyslane

Danielpes5 - Twój żart odnośnie starych teledysków na VHS wcale nie musi być daleki od prawdy. Obecnie sam zajmuję się tworzeniem tv muzycznej, to co się dzieje na rynku wytwórni muzycznych to szok! Jeśli chcesz klipy z tzw. TOP 50 z ostatniego pół roku to no problem. Natomiast jeśli chcesz klipy starsze to dramat. Albo nie mają, albo na starych betach przegrywanych już po 100 razy. Jakość tego jest straszna :(

Bo to są wytwórnie tylko z nazwy . Z tzw. twórczością nie mają wiele wspólnego.Jakość z VHS też może być dobra (taśmy nagrywane np. na 6-8 głowicowych magnetowidach,do tego z dźwiękiem HI-FI) oczywiście pod warunkiem że nie jest to kolejna kopia kopii.Przegrałem wiele kaset VHS na DVD i prawdę mówiąc obraz i dźwięk na płycie jest w doskonalej jakości. Mucha nie siada. :)

Małe OT o VHS

Rozdzielczość pozioma obrazu w formacie VHS wynosi 240 linii, a w odmianie HQ - 250 linii.

250p? Proszę was ;)

Wytwórnie obecnie dystrybuują klipy w postaci cyfrowej, najczęściej mp4/avc/h264, lub starym dobrym PAL DV (avi, mov). Ale to prawda, stary kontent to zazwyczaj zgrane z analogowej bety kopie kopii.

skończyli puszczać teledyski, teraz emitują jakieś nagranie z koncertu ze studia PR i w tej chwili pojawił się ekran kontrolny, widać tesują

teraz znów teledysk, bez logo, 50 cent, przestery w dźwięku

Nie jest kodowany - coś się wywaliło - bitrate dźwięku i obrazu zrobił się zero - brak przekazu, choć się wyszukuje (teraz jako Czworka).

Już normalnie nadają, teraz nawet w 16:9 :D Niestety przekaz jest w opłakanej jakości, ale jest nadzieja, że będzie lepiej :woot:

Edit 5 minut później: Już nie nadają :lol2: