Skocz do zawartości

Polskie Radio CZWÓRKA (Radio na wizji)


Nicker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sama idea fajna, ale:

1) Od kanałów telewizyjnych powinna być TVP. Dopiero się mówiło, że Polskie Radio nie ma kasy, a tu nagle z TV startują...

2) Powiedziałbym, że jakość jest gów*****, ale byłaby to chyba obraza dla stolców :lol2: Przy bitrate blisko 3,5 Mbit/s (w ciągu dnia podnieśli bitrate, wyprzedzają w tej chwili wiele polskich kanałów TV!) na ekranie momentami piksele jak słonie i do tego zły format obrazu - nie wiem jakim cudem się to dzieje... Albo mają kiepskiej jakości teledyski, albo na satelicie idą te 3,5 Mbit/s, ale na drodze Warszawa - uplink mają 1,5 Mbit/s, a jak obraz raz się zwali, to później nawet dając 10 Mbit/s będzie źle...

 

Muzycznie ogólnie całkiem nieźle, Calvin Harris teraz, którego nawet lubię, wcześniej trafiłem na Bodyrock z Lucianą (śliczna). Ogólnie z pewnością będzie na co zaglądać o ile władze Polskiego Radia nie wpadną po miesiącu na pomysł... kodowania anten :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzycznie całkiem spoko jakość może z czasem poprawią ale nie spodziewałbym się jakichś super rewelacji na tym TP jest przeładowany mogli dać w miejscu zbędnej Kopi TVP 2 na 12,188 Ghz było by chyba nieco lepiej. Ogólnie na Hot Birdzie nie ma już wolnego miejsca z dnia na dzień coś nowego się pojawia a nowych tp brak. A Gdzie tu jeszcze Upchnąć 4 Viasaty,Tuba TV i inne kanały HD jeżeli się nie dogadają Platformy N,CP,C+,Orange i nie zaczną wszystkich kanałów co mają w ofertach kodować wspólnie to jakość będzie właśnie taka. Znacznie więcej miejsca jest na Astrze jak wyłączą ponad 30 stacji w Analogu to będzie jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że tu nie chodzi o wolne miejsce, bo jak pisałem - teoretycznie jakość techniczna jest wręcz wspaniała jak na polskie kanały. Rozdzielczość obrazu 720x576, bitrate ok. 3,5 Mbit/s, dźwięk 256 kbit/s. Już kiedyś o tym pisałem, że ilość kanałów na transponderze nie jest wyznacznikiem jakości, bo reszta kanałów może wykorzystywać małą przepływność i tak jest w tym przypadku. Mimo pozornego załadowania transpondera miejsca jest wystarczająco dużo. Obrazowo mogę powiedzieć, że bitrate kanału jest taki jak Polonii 1 i Tele 5 razem wziętych (a przecież nie powiecie mi, że na Tele 5 jest katastrofa z obrazem), a rozdzielczość jak TVN-u. Mimo tego na ekranie jest kaszanka... Gdyby wpakowali się na 12,188V na miejsce TVP2 to mam przypuszczenia, że tam nie mieliby tyle miejsca ile tu - paradoks, bo kanałów jest tam mniej, ale są lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie będzie tego koła to proszę o informacje. na kanale eska nie ma czegos takiego

Na kanale eska nie czegoś takiego jak muzyka, więc nie rozumiem dlaczego go porównujesz z tv, na której jest :) I to bardzo przyjemna.

 

Liczę, że kanał się rozwinie i będzie drugim (obok rebel) porządnym kanałem muzycznym w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama idea fajna, ale:

1) Od kanałów telewizyjnych powinna być TVP. Dopiero się mówiło, że Polskie Radio nie ma kasy, a tu nagle z TV startują...

2) Powiedziałbym, że jakość jest gów*****, ale byłaby to chyba obraza dla stolców :lol2: Przy bitrate blisko 3,5 Mbit/s (w ciągu dnia podnieśli bitrate, wyprzedzają w tej chwili wiele polskich kanałów TV!) na ekranie momentami piksele jak słonie i do tego zły format obrazu - nie wiem jakim cudem się to dzieje... Albo mają kiepskiej jakości teledyski, albo na satelicie idą te 3,5 Mbit/s, ale na drodze Warszawa - uplink mają 1,5 Mbit/s, a jak obraz raz się zwali, to później nawet dając 10 Mbit/s będzie źle...

 

Muzycznie ogólnie całkiem nieźle, Calvin Harris teraz, którego nawet lubię, wcześniej trafiłem na Bodyrock z Lucianą (śliczna). Ogólnie z pewnością będzie na co zaglądać o ile władze Polskiego Radia nie wpadną po miesiącu na pomysł... kodowania anten :lol2:

 

ad.1 Może zaczęli dostrzegać, że TVP nie garnie się zbytnio do tego żeby być publicznym nadawcą w pełnym słowa tego znaczeniu i chcą TVP wyręczyć..a TVP może zrezygnuje z TV i stanie się nadawcą radiowym 8) Był juz kiedyś dobry kanał muzyczny od TVP (Tylko Muzyka) - oczywiście zlikwidowali go a teraz zajmują się głupotami.

ad. 2 swojego czasu śląska TVS miała podobne problemy - piksel wyprzedzał piksel. Tłumaczyli się wtedy tym, że materiał mają w zbyt dużej rozdzielczości i pomimo skalowania do SD bitrate nie wyrabiał (gdzieś to było chyba opisane). Może Czwórka też ma teledyski w jakiejś dużej rozdziałce - w co raczej wątpię. Najbardziej logiczne jest chyba wytłumaczenie z dosyłem. Co do jakości źródłowej teledysków to wydaje się mi, że nie będzie ona zła. Zauważmy, że w momencie pojawiania się pikseli na ekranie belka tytułowa z teledyskiem też robi się zamazana. Gdyby teledyski były w złej jakości to grafika ekranowa stacji raczej byłaby OK przy takim bitrate.

 

..i też mam nadzieję , że Czwórka stanie się czołową polską stacją muzyczno radiową 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę temu mieli jakąś awarię i był tylko czarny obraz z kółkiem przeznaczonym na wykonawcę i tytuł utworu + logo. Na ekranie praktycznie nic się nie działo, ale piksele i tak były - widoczne wokół wspomnianego kółka (takie kolorowe "mazy", efekt zbyt dużej kompresji) - teraz jestem już pewny, że jest gdzieś "wąskie gardło" przy transmisji i mimo świetnego bitrate'u na satelicie jest na koniec jak jest, czyli kiepsko. Póki tego nie opanują to jakość będzie mierna, a kasa za pojemność będzie przelatywać przez palce...

czworka.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Od kanałów telewizyjnych powinna być TVP. Dopiero się mówiło, że Polskie Radio nie ma kasy, a tu nagle z TV startują...

TVP też nie miała kasy... A dla Polskiego Radia 3 mln złotych przeznaczonych na ten projekt to po prostu grosze. :P Czwórka nie jest zbyt popularną stacją radiową. Właściwie większość Polaków nie wie o istnieniu czwartego programu PR. Kanał telewizyjny jest szansą wybicia się, zarobienia większych sum. O ile oczywiście kanał najpierw dotrze do odpowiednio dużej liczby zainteresowanych. Jak się okazuje może nie być to takie proste - Cyfrowy Polsat rzekomo nie podjął żadnej decyzji w sprawie dołączenia kanału, więc nie będzie lekko...

 

Wracając do muzyki emitowanej obecnie na antenie Czwórki na wizji - nie jest tak dobrze, jak by się mogło wydawać. Teledyski już się zaczynają powtarzać, bo trafienie trzykrotnie wciągu dnia na wspomnianego Calvina Harrisa to nie przypadek (chyba, że tylko ja mam takie szczęście). Właściwie to utwory chyba są puszczane w pętli - w takiej samej kolejności. Na szczęście jest ich sporo, ale mam nadzieję, że "oficjalną" emisję Czwórka na wizji rozpocznie lada dzień.

 

Co do jakości nie będę się już wypowiadał, bo chyba nie mam o tym zielonego pojęcia - niech eksperci się wypowiadają, a ja z przyjemnością poczytam :wink:, może się czegoś dowiem... Dźwięk jest dobry i na razie to mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał przełączono do 16:9, zredukowano rozdzielczość do 704x576 (wcześniej 720x576), nieco zmniejszono bitrate do 3 Mbit/s, ale jest nieco lepiej z jakością (choć jak na 3 Mbit/s to i tak momentami słabo coś). Co ciekawe jako provider zamiast "NoName" wpisano "CYFRA"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Czwórce obecnie lecą jakieś polskie teledyski ? Bo z tego co czytałem nikt z Was nie wymienił dotąd żadnego polskiego zespołu/wykonawcy :)

 

A i jeszcze taki lekki offtopic - Dziś stworzyłem petycje z prośbą o dodanie Czwórki do oferty mojego lokalnego operatora kablówki . Mógłby ktoś wspomóc tą "inicjatywę" ? Za każdy podpis wielkie dzięki :)

 

http://www.petycje.pl/petycja/6322/aczw ... trusa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejsce przekazu internetowego z kamer z dotychczasowego studia Czwórki (klik!) pojawiła się poniższa plansza:

czworkanawizji.th.jpg

Czyli tak pewnie będzie wyglądało nowe studio Czwórki.

 

Na Czwórce obecnie lecą jakieś polskie teledyski ?
Nie, teledyski są wyłącznie zagraniczne. Żadne polskie utwory nie były jeszcze emitowane, co jest pewnym paradoksem w kanale Polskiego Radia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...