Skocz do zawartości

Usługa multiroom


MaBri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że można, ale stracisz na czarnym możliwość nagrywania innego kanału niż oglądany. Może lepiej, żeby czarny miał 2 kable, a biały żadnego. Wtedy i będziesz mógł nagrywać inny kanał niż oglądany i będziesz to mógł robić na białym (oczywiście wciąż z ograniczeniami w sytuacji gdy braknie dla białego sygnału).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie na nagrywaniu mi nie zależy. Bardziej mnie interesuje czy bez problemu będzie można oglądać osobne kanały na dwóch telewizorach przy takiej instalacji

 

Tak mówią Ci którzy nie poznali uroku tej opcji :) Oczywiście żart, ale skoro już bierzesz Turbo to pomyśl nad takim przerobieniem instalacji aby mieć dwa kable bo nagranie, time shift i epg to coś bez czego ja już się męczę oglądając TV. Technologia rozleniwia i rozpieszcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie to podstawa. Ja już telewizji tak normalnie to nie oglądam. Pomijam zaletę w przewijaniu reklam, ale przyszłość telewizji to video na życzenie i nagrywanie. Dzięki nagraniu wybranego programu, oglądasz go kiedy masz czas, możesz w każdej chwili przerwać lub skończyć oglądanie kiedy indziej. Wiem, że to zabrzmi trochę jak bufonada ale kto w dzisiejszych czasach czeka na jakiś program o wyznaczonej godzinie i podporządkowuje sobie plan dnia żeby obejrzeć jakiś film czy program.

 

Co do tematu to właśnie najlepsze jest to, że na obu dekoderach można nagrywać i oglądać wypożyczalnie. Może ktoś mi powiedzieć, czy do tego drugiego dekodera (tego co w tnk hd dają) można podpiąć dysk, żeby nie zajmować miejsca na "głównym" nboxie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jako że nie znalazłem takiej opcji połączenia opisanej w innych wątkach to zapytam.

- Turbo w jednym pomieszczeniu z jednym kablem SAT

- Biały do MR w drugim pomieszczeniu, ale na razie bez kabla SAT (docelowo będzie, ale nieprędko)

- połączenie między tunerami po lanie albo po sieci elektr.

 

Czy takie rozwiązanie ma prawo działać (do czasu aż biały będzie podłączony do SAT)? Oczywiście bez wykorzystania wszystkich możliwości. Wnioskując z innych opisów powinna być możliwość oglądania na białym tego samego co na turbo lub oglądania i nagrywania jak turbo będzie na czuwaniu.

Pytam dlatego, bo mam zamiar wziąć N w grudniu (na razie nie mam umowy) i brałbym od razu z MR w promocjach (dokupienie MR później będzie dodatkowo kosztować).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że drugi nie musi to wiem. Pytanie tylko czy w przypadku jak turbo będzie miał tylko jeden kabel, to cała konfiguracjia będzie działać jak opisałem powyżej.

 

W takie konfiguracji nie ma szans, bo dekoder potrzebuje minimum 2 kabli sat , aby można było oglądać na dwóch telewizorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to chyba 3 kable są potrzebne bo jeśli są tylko 2 to przy korzystaniu z dekodera dodatkowego, dekoder główny ma tylko jeden kabel do dyspozycji.

 

Poza tym, jak to ma niby działać, skoro do dekodera dodatkowego nie będzie szedł żaden kabel. Bezprzewodowo będzie sygnał video szedł z turbodekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzi czytajcie ze zrozumieniem, rozrysować

 

2 kable ANT => [TURBO] ---LAN--- [bIAŁY] <= 1 kabel ANT

- najlepsza kofiguracja

 

2 kable ANT => [TURBO] ---LAN--- [bIAŁY]

- będzie działać ale przy włączanym BIAŁYM i TURBO nie nagrasz innego kanału niż oglądasz (z innej częstotliwości)

 

1 kabel ANT => [TURBO] ---LAN--- [bIAŁY]

NIE ZADZIAŁA!!!

 

Jest to napisane parę postów wyżej i na prawdę nie trzeba być specem w tej dziedzinie, żeby to zrozumieć, wystarczy wziąć to na logikę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dekoder biały nie jest podłączony do anteny to sygnał bierze z drugiej głowicy dekodera turbo poprzez kabel LAN.

Nie zapoznałem się z ichnią techniką, ale sygnał (z satelity) chyba nie jest przekazywany przez LAN. To w tunerze dwugłowicowym następuje cały "proces przetwarzania sygnału" i po LAN jest przekazywany gotowy sygnał (obraz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "Czarnego" gdzie będą podłączone 2 kable do głowic, z jednej głowicy będzie korzystał "czarny" a z drugiej "biały" po LAN.

Czyli "biały" wykorzystuje drugą głowicę "czarnego" tak jakby była w nim i jest tylko przekazywany obraz+dźwięk po LANie do niego.

Wydaje mi się, że tak to powinno wyglądać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...