Skocz do zawartości

Usługa multiroom


MaBri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej moje pytania do 'n'ki i odpowiedzi (nie wszystkie związane z usługą multiroom):

'n':"Odpowiadając na Pańskie pytania na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie mamy jeszcze wszystkich informacji na temat usługi multiroom dla stałych abonentów. Informację będziemy mieli w pełni jak wystartuje taka usługa (będzie to z początkiem grudnia).

Postaram się jednak odpowiedzieć na większość Pana pytań."

 

Pytanie 1:"Czy jeżeli kupię w najbliższym czasie TNK HD, to czy w przyszłości

będę mógł ten tuner wykorzystać do multiroom'u n? Czy niestety będzie

trzeba zakupić kolejny dekoder TNK HD przy podpisywaniu umowy

abonamentowej?"

Odpowiedź:"Tak, dekoder będzie mógł Pan wykorzystać do usługi multiroom w telewizji n. Najlepiej jak już będzie miał Pan wyoglądaną opłaconą usługę TNKHD."

 

Pytanie 2:"Czy w opcji multiroom na dekoderze TNK HD, będzie można nagrywać na

podłączony zewnętrzny dysk, czy tylko będzie możliwe nagrywanie na

turborecorderze? (TNK HD z własną instalacją satelitarną)"

Odpowiedź:"Brak informacji jeszcze w tym zakresie."

 

Pytanie 3:"Czy będzie można wykorzystać tuner TNK HD przy późniejszym

podpisaniu umowy na abonamentową telewizję n? Np. zamiast białego

dekodera, wykorzystać posiadany TNK HD. (wtedy nie obowiązywałyby

oplata za dekoder i kary np. za uszkodzenie tunera, pilota itp.)"

Odpowiedź:"Na dzień dzisiejszy mamy informację, że jedynie do usługi multiroom."

 

Pytanie 4:"Czy będzie można wykorzystać nCAM TNK HD rzy późniejszym podpisaniu

umowy na abonamentową telewizję n?"

Odpowiedź:"Nie ma takiej możliwości na dzień dzisiejszy, acz może w przyszłości będzie taka możliwość."

 

Podsumowując multiroom jak ulał pasuje dla ludzi chcących przejść z TNK HD do n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej wiedzy:

 

ad 1) Będzie możliwość "przeniesienia" dekodera z TNK HD na multi i na odwrót tj. jak ktoś weźmie np. multi teraz w promocji i stwierdzi po końcu umowy, ze chce TNK HD może przenieść dekoder, bez wymiany karty tylko w BOK.

ad 2) Na razie nie będzie można nagrywać na dysku podłączonym do TNK HD (będzie odcinany)

 

Odpowiedzi na podstawie info od T.B. z foru n ;) BTW jak ktoś ma pytania na temat R to najlepiej ta szukać odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy multiroom w n-ce "działa" tak samo jak w C+?

trzeba go "aktywować" co 6 godzin?

Nie i to jest największa zaleta.

Może rozpiszę..

Zalety:

- nie trzeba aktywować co 6h

- Korzystanie z dysku Turbo

- Zlecanie i odtwarzanie nagrań z Turbo na białym

- Oglądanie kolekcji VOD na dodatkowym dekoderze.

- Najnowocześniejsza usługa

- Taniej niż w C+ i nie potrzeba full opcji aby wykupić multiroom.

- Kiedy chcesz przejść z jednego dekodera na drugi możesz się przesiąć nie tracąc ani sekundy(szczegóły podam w linku poniżej)

- drugi dekoder nie musi być podłączony do anteny satelitarnej.

- Turbo może korzystać z opcjonalnie podłączonej anteny naziemnej do białego - nie potrzeba usb sticka.

i wiele wiele innych.

 

Wady:

- Turbo i biały muszą być podłączone kable Ethernet bezpośrednio lub przez switch/router - dla niektórych to nie problem, dla niektórych jest.. ale skrętka Ethernet nie jest droga a warto

- więcej nie stwierdzono(albo zapomniałem/lub są to drobne wady które w niczym nie przeszkadzaja)

 

Test nMultiroom HD: http://hdtvpolska.com/topic/23104-mega- ... szczegoly/

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Najlepsza konfiguracja to turbo do 2 anten (konwerterów), a biały do sat i DVB-T. Może też być konfiguracja minimalna, tzn.turbo do jednej anteny, ale czy to ma jakokolwiek sens. Oczywiście boxy muszą być ze sobą spięte.

Ad.2. No jak na 2 lata to na 2 lata.

Ad.3. Rozważ sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dekodery muszą być sobą połączone siecią Ethernet, to jest: bezpośrednio skrętką UTP lub poprzez router/switch.

Co do anten: minimalna konfiguracja wymaga 2 anten to Turbo i opcjonalnie aczkolwiek zalecanie, antena to białego. Jeśli masz dwa osobne talerze satelitarne to nie ważne. Ważne aby oba dostarczały sygnał z Hot Birda.

2. Dekoder masz na własność, więc masz go dopóki nie zdecydujesz, że Ci się nie przyda i postanowisz oddać do skupu sprzętu RTV(broń boże przed wyrzuceniem na śmietnik). Jeśli decydujesz się na opcje nMultiroom HD, podpisujesz zobowiązanie na 24 mce i musisz je 'odfajkować', nie możesz zrezygnować po 12 mcach free, chyba, że uda Ci się rozwiązać umowę z racji zawierania na odległość..ale o tym w innym temacie ;)

3. Sam zdecyduj - drugi dekoder masz na własność i gdy zakończysz okres nMultiroom, zawsze możesz skorzystać z oferty TnK HD. Ceny są bardzo konkurencyjne w stosunku do C+, a do tego tani abonament bez zdzierstwa.

Jeśli chodzi o zalety multi napisałem kilka postów wyżej, zalety oferty programowej zależą od danego gustu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli jednak można podłączyć trzecią antenę do białego i w ten sposób każdy dekoder ma niezależy odbiór + 1 z anten na turbo zawsze służy do nagrywania zleconych nagrań z turbo lub białego.

 

Tylko 2 anteny to bez sens bo oba tunery działają wówczas jako jednogłowicowe czyż tak?

 

Gdyby jeszcze umożliwili podłączenie dysku do białego to byłby już full wypas. Albo niech dadzą za większą dopłatą drugiego turbo. Lub w ogóle Turbo na własność ;) Ciekawe ile by to mogło kosztować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akapit 1: Owszem

Akapit 2: Można tak powiedzieć... Nie wiem czy przy opcji tylko 2 kabelków do Turbo będzie się dało nagrywać, być może tak się da.

Akapit 3: Oj dużo mogło by kosztować, uwierz. Skoro sama aktywacja wyceniana jest na 648 zł a co dopiero zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 3 - W promocji jest za 99zł ;) Mówię o czymś takim, że np. w TNK HD byłby za 999zł a w N (Full) za np. 499zł. Po wygaśnięciu umowy i tak tuner działa jak skarbonka - żeby cokolwiek obejrzeć, trzeba wykupić jakiś pakiet. Nikt nie będzie trzymał w szafie sprzętu za taką kasę więc na konto ITI cały czas będą wpływały mniejsze lub większe pieniądze. Układ wg. mnie nienajgorszy. Skoro nie chcą uwolnić oferty N poza N-boxy to mogliby je chociaż sprzedawać.

 

500GB dysk to trochę mało - tak naprawdę to 300GB na nagrania. Mogliby się pokusić o coś takiego jak w Sky - Terabyte box - 1,5GB z czego 1GB na nagrania, 0,5GB na VOD.

Jeśli nie chcą tego robić to niech odpalą USB na każdym ich dekoderze i umożliwią nagrywanie jak w TNK HD. Super funkcja wprowadzona zerowym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszeliście o tym że w N multiroom wysyła kurierem i podobno trwa to bardzo długo?

Mój znajomy był w APS N-ki i powiedzieli mu że podpisuje umowę, dostaje wszystko poza multiroomem na który musiałby czekać teoretycznie do 14 dni ale te 14 dni jest liczone po upływie 10 dni ( w tym czasie może zrezygnować z umowy) a więc robi się już ponad trzy tygodnie :brawo: Mając na uwadze okres świąteczny i to że wysyłka jest kurierem to na święta multiroomu nie dostanie a kiedy dostanie tego też dokładnie nie mogli powiedzieć :shock:

A czas za usłgę ( bezpłatny) sobie płynie.

Nie dość że trzeba kupić za grubą kasę dekoder który i tak praktycznie do niczego się nie przyda poza TNK lub N.

Żeby wszystko śmigało jak należy trzeba mieć albo dwie anteny albo jedną z potrójnym konwerterem ( a to dodatkowa kasa)

To jeszcze wysyłają to kurierem i nawet nie są wstanie powiedzieć kiedy to dostarczą, bo generalnie faktycznie to nigdzie nie jest podany termin dostarczenia multiroomu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszeliście o tym że w N multiroom wysyła kurierem i podobno trwa to bardzo długo?

 

Tak jest. I teraz. Trudno powiedzieć jaką promocję za miesiąc czy dwa wymyślą.

 

A czas za usłgę ( bezpłatny) sobie płynie.

 

I tak do końca miesiąca aktywacji nic nie płacisz.

 

Nie dość że trzeba kupić za grubą kasę dekoder który i tak praktycznie do niczego się nie przyda poza TNK lub N.

 

Do PVR FTA się przyda, a i trudno powiedzieć jakie będą jego możliwości za 2 lata.

 

Żeby wszystko śmigało jak należy trzeba mieć albo dwie anteny albo jedną z potrójnym konwerterem ( a to dodatkowa kasa)

 

Ja się dziwię, że wogóle do sat trzeba podłączać, przecież to też dodatkowa kasa (antena, konwerter, kable, montaż) jakby do prądu tylko nie wystarczyło. :D

 

Nie ma obowiązku posiadania/użytkowania MR i wybierając go masz świadomość dodatkowych kosztów więc do czego zmierzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierzam do tego że reklama w TV ładna - rok za darmo :jupi:

A jak się temu przyjrzeć dokładnie to już nie wygląda tak super bo: trzeba naprawdę dużo kasy wydać i czekać, czekać kiedy ten kurier łaskawie przyniesie ten multirom czy w tym roku czy przyszłym może w połowie.

Za multiroom nie płacę jasne bo jest za darmo ale papiwru podpisuję ze zobowiązaniem na 24 m-ce, usługi nie mam i nie korzystam a ten rok za darmo mi się skraca :read:

To sobie wymyśliła telewizja N :brawo:

Przecież nie może ten multiroom być dostępny w APS?

A może tak specjalnie robią, sprzętu jeszce nie mają ale już go sprzedają?

Zrobili gwiazdkową promocję multiroom za darbo przez rok ale dostaniesz go na święta ale te WIelkanocne :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają Ci się takie warunki? nie podpisuj umowy! proste! Po co siejesz zamęt na forum. Warunki są jawne i żadnych gwiazdek w nich nie ma. Wiadomo, że trzeba poczekać na drugi tuner i nie jest to problem logistyczny ze strony n bo tunery są. A, że firma się zabezpiecza przed wyłudzeniami tunerów to normalne i zrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem, że ktoś jeszcze w 100% wierzy reklamie. Zawsze jest jakiś haczyk, ale od tego jest regulamin powszechnie dostępny. I nie tylko nka tak robi, ale praktycznie wszyscy operatorzy telekomunikacyjni.

Co do MR to faktycznie jest on jeszcze niegotowy (święta zobowiązują do jakiś ekstra promocji i oto ona) w 100% to jedno (na dniach będzie finalny upgrade softu z MR), a drugie to jak sama wspominasz - drugi dekoder jest na własność, a z drugiej strony jest możliwość rezygnacji z umowy i co wtedy z tym drugim dekoderem?

 

@polarnik29 - MR musiał być wprowadzony przed świętami i jest, a że go nie ma jeszcze to inna inszość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@polarnik29 no z tym zabezpieczeniem firmy przed wyłudzeniami to już dałeś :lol2:

I nie sieje zamętu tylko piszę jak jest, bo ktoś zainteresowany będzie być może niemile zaskoczony ja się dowie co i jak i że multiroom dostanie na święta ale Wielkanocne :brawo:

Nie powiedziałam że wierzę w reklamę tylko że ładnie wygląda - tak zachęcająco. Ale po zapoznaniu się ze szczegółami mnie osobiście na razie zniechęciła

Ja z tej usługi teraz napewno nie skorzystam i nie w tej cenie ( chodzi o cenę wyjściową)

Co do zalet funkcjonalności to nawet nie ma o czym gadać że jest to najlepsza obecnie usługa multiroom na rynku no ale jak zawsze jest jakieś ale.

Jeszcze poczekam bo to jest nowa usługa i może mieć jakieś " młodzieńcze" wady. Później się okaże, że to nie działa, tamto nie jest tak jak trzeba i że np: konwerter to najlepiej mieć poczwórny i antetę minimum 100 cm śred, za wgranie nowego softu do usługi też trzeba będzie dopłacić itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiesz wszystkiego o tej usłudze i o warunkach. Z usługi multiroom nie możesz zrezygnować przez 24 m-ce. Masz zobowiązanie i jeżeli ewentualnie je zerwiesz to zapłacisz dużą karę. Jaką dokładnie nie wiem ale że zobowiązanie jest na 24 m-ce to na 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywiste. Nie po to dostaje się rok gratis, żeby po roku zerwać bezkarnie. A odstąpić można do 10 dni od podpisania umowy i wtedy mogłoby nastąpić wyłudzenie dekodera.

 

BTW. Ta kara to pewnie 240 zł, bo tyle jest udzielane ulgi z racji MR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zerwiesz umowę w przeciągu 10 dni to jeżeli chodzi o multiroom na 100% w ciągu tych 10 dni nie dostaniesz dekodera do multiroomu ( bo wysyłka trwa conajmniej 14 dni). I właśnie tak jak pisałam wcześniej najpierw czekają 10 dni aż minie ten okres kiedy możesz odstąpić od umowy a później dopiero Ci wysyłają dekoder do multiroomu na który czekasz co najmniej 14 dni a nawet więcej bo sami nie są wstanie podać nawet zbliżonego terminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że można się czepiać teminu "co najmniej", bo reszta oferty jest jak najbardziej poprawna. Co to tych "co najmniej" to jest to spowodowane głównie tym, że MR nie jest jeszcze w pełni gotowy, a świąteczna oferta musi być. Pewnikiem kiedyś MR będzie do wzięcia "z półki" i dla obecnych abo co teraz jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zerwiesz umowę w przeciągu 10 dni to jeżeli chodzi o multiroom na 100% w ciągu tych 10 dni nie dostaniesz dekodera do multiroomu ( bo wysyłka trwa conajmniej 14 dni). I właśnie tak jak pisałam wcześniej najpierw czekają 10 dni aż minie ten okres kiedy możesz odstąpić od umowy a później dopiero Ci wysyłają dekoder do multiroomu na który czekasz co najmniej 14 dni a nawet więcej bo sami nie są wstanie podać nawet zbliżonego terminu.

 

Gdzieś to wyczytała? W regulaminie jest jak byk:

 

"Klient w ramach niniejszej Promocji nabywa na własność Dekoder nbox HDTV DVB-T (dalej: Dekoder Uzupełniający) niezbędny do korzystania z funkcjonalności Multiroom. Dekoder Uzupełniający będzie wysłany do Klienta osobną przesyłką kurierską w terminie co najmniej 14 dni od skorzystania z Promocji przez Klienta"

 

Czyli od dnia kliknięcia na stronie Kupuje, bo wtedy korzystasz z Promocji. Tak jak pisał peen jedynie można się czepiać "co najmniej", reszta to bicie piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...