Skocz do zawartości

Usługa multiroom


MaBri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Z tego co wiem to mają być dwa dekodery

 

podłączasz je do rutera i przesyłają między sobą uprawnienia.

 

Z najnowszych informacji wynika że będzie potrzebna podłączenie białego do trzeciej anteny.

VOD będzie działać normalnie z turbo, tak samo nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno serwer (n-box turbo) jak i klient muszą być prawdopodobnie w tym samym segmencie sieci, a serwer pewnie musi mieć w miarę stałe IP. Poza tym usługa na pewno będzie ekstra płatna, a klient pewnie nie będzie miał dostępu do wszystkich funkcji serwera. Pozostaje jeszcze też pytanie o autoryzację klienta. Z tego co widzę, to raczej żadnego biegania z kartami jak w C+ nie będzie. I dobrze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie macie wrażenia, że jeżeli multiroom będzie działał na takiej zasadzie jak wyżej przypuszczacie, to będzie to wszystko zbyt skomplikowane dla takiego prostego, zwykłego klienta, który zamawiając telewizję chce po prostu odbierać programy, a nie konfigurować sieć czy łączyć dekoder z internetem. A zdecydowana większość to właśnie tacy klienci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżę temat gdyż nurtuje mnie pewna kwestia: aktualnie posiadam n'kę (wszystkie pakiety za 48zł) i cyfrę, n'ka na dniach wprowadzi nCAM, w związku z tym pojawiła się u mnie pewna myśl: zrobić multiroom na nCAMie i n'boxie (lub recorderze, nie ma problemu żeby wymienić). Póki co niewiele w kwestii multiroomu wiadomo ale jeśli chodziłby on po LANie (serwer na recorderze, client w postaci modułu) to czy faktycznie takie coś ma prawo działać (fizycznie da się to zbudować, bardziej nurtuje mnie kwestia natury programowej: czy moduł będzie w stanie tak pracować). posiadam opticuma 9600 TS, mam wejście na sieciówkę, spiąć odbiorniki mogę bezpośrednio kablem lub przez router (jeśli by to miało jakieś znaczenie)

 

Nie chcę kupować kolejnego dekodera, wystarczy mi to co mam, a chciałbym niewielkim kosztem w przyszłości rozszerzyć ofertę kanałów na swoim TV :)

 

czekam na wypowiedzi osób które coś wniosą do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, można by sobie połączyć n'kę i cyfrę na 1 dekoderze :)

 

moduł wprowadza TNK HD ale z tego co wyczytałem, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby puścić na nim ofertę n'ki (z tej racji nazywa się nCAM, a nie TNK CAM), stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc inaczej zapytam: gdyby N'ka udostępniła taką kartę sparowaną z modułem i postawił serwer na turbodekoderze to czy takie rozwiązanie fizycznie mogłoby chodzić? (nie czy operator zezwoli na to, a czy fizycznie i programowo można by to zbudować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...