Skocz do zawartości

Usługa multiroom


MaBri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie wyczytałam tylko takie mam informację od konsultanta z infolini tel N

Jak nie wierzysz zapytaj sam.

A nawet jeżeli już się powołujesz na ten regulamin to sam sobie zaprzeczyłeś w tym momencie o możliwości "wyłudzenia" dekodera przy odstąpieniu w terminie 10 dni. Możesz odstąpić ale w terminie 10 dni na 100% dekodera nie dostaniesz więc nie ma mowy o "wyłudzeniu"

A inną kwestią jest to że "zostanie wysłany w terminie do 14 dni"

To że zostanie wysłany w tym terminie to nie znaczy że go dostaniesz. Bo kurier może przesyłkę wieść nawet i pół roku albo i więcej :brawo: . Zadzwonisz na infolinię i Ci powiedzą że już do Pana wysłaliśmy, a że kurier nie dowiózł to już inna sprawa. Ja swego czasu naczytałam się o akcji "telewizor" w C+

Bywało tak że ludzie na ten TV czekali po pół roku. Tak kurier wiózł ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam pytać konsultanta jak mam przed oczyma regulamin, który on zna i na podstawie którego udziela informacji?

Z wyłudzeniem właśnie o to chodzi. Z matematyki: 14 dni > 10 dni. Jeżeli zamawiasz np. przez www i podpisujesz umowę u kuriera, masz 10 dni na jej rozwiązanie od podpisania. Zakładając czas od zamówienia do dostarczenia Tobie (czyli podpisania) + 10 dni na rezygnację, wychodzi ok 14 dni i to jest własnie ten czas bezpieczeństwa.

Kurier nie może wieźć przesyłki pół roku. Firmy kurierskie mają swój regulamin dostarczania paczek i jeżeli nie dostarczą jej w określonym terminie (najczęściej 24-48h roboczych) to płaca karę. Poza tym jest coś takiego jak numer listu przewozowego, który jeżeli na infolinii poprosisz zostanie Ci podany i wiesz dokładnie czy paczka jest wysłana i gdzie jest aktualnie. Znam to z autopsji w n (w zeszłym roku tak dostarczali TNK SD gratisowe - też co najmniej 14 dni) i tak to wygląda. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale jeżeli do Ciebie kurier pół roku jedzie, a ty uważasz to za normalne to współczucia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hazy

 

zamów i korzystaj. Jeżeli uważasz że kurier Ci to przywiezie w przeciągu 24-48 h a w razie czego będziesz mógł dochodzić odszkodowania od firmy kurierskiej to powodzenia. A może jak Ci podadzą nr listu przewozowego to sam jedź do tej firmy kurierskiej i wtedy Ci wydadzą przesyłkę i tak będzie szybciej.A jeżeli uważasz że to takie proste i łatwe to pozostaje tylko współczuć.

Takie proste: dzwonić pytać o przesyłkę, nr listu, znać regulamin telewizji N a do tego przestudiować regulamin firmy kurierskiej i ewentualnie domagać się odszkodowania od firmy kuriersiej......

Czy ty zamin te mądrości napisałeś trochę się zastanowiłeś?

Ja chciałam skorzystać z usługi w tel. satelitarnej N i cała reszta nie powinna mnie interesować.

Śledzić przesyłkę..... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty żyjesz w metalowej puszce? Każdy kto choć raz kupował coś elektronicznie np. na Allegro wie jak działa usługa kurierska i wie, że czas dostarczenia jest ok 24 h (zazwyczaj), że każda firma ma swoją stronę www gdzie po wpisaniu nr. listu widać gdzie aktualnie jest paczka itd. Ja rozumiem, że szukasz dziury w całym i próbujesz na siłę udowodnić, że to jest nie fajne ale wszystkie te argumenty z pacem w nosie można obalić. Po pierwsze primo. Nikt nie każde Ci dzwonić po numer listu, była to odpowiedź na Twój tekst, że "n twierdzi, że wysłało, a kurier może pół roku wieźć" Bzdura, bo istnieje coś takiego co pozwala Ci to w ciągu 5 min zweryfikować czy mówią prawdę. Po drugie primo. Jak chcesz podpisać umowę nie znając regulaminu? Podpisując ją, potwierdzasz, ze ten regulamin przeczytałaś i się na niego zgadzać. Jeżeli tego nie zrobiłaś potwierdzasz nieprawdę. Potem się biorą ludzie na forach "bo ja nie wiedziałem, że trzeba wyłączyć". Jak się nie czyta co się pospisuje, to się nie wie. Po trzecie primo, to nie Ty się domagasz odszkodowania. Może domagać się nadawca paczki w tym wypadku ITI/Neovision i jeżeli rzeczywiście paczka została nadana to uwierz mi, że bezie bo to jej reputacja cierpi. Kilka miesięcy temu miałem sytuację, że kurier uszkodził paczkę i uciekł, zanim spisaliśmy protokół i moja interwencja ograniczyłą się do zadzwonienia na centralę z reklamacją. Tyle bo to im zależy na dobrym imieniu firmy.

 

Jak pisałem, rozumiem, że można szukać dziury w całym, ale bez przesady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie można i to jest na 100% potwierdzone :) Nawet karty nie trzeba będzie wymieniać. Potwierdzenie od Tomasza Berezowskiego na forum n tutaj (http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=19714).

Co do Lifepluga to nie wiem. Jeżeli jest to zwykłe urządzenie PLT to teoretycznie powinno.

 

EDIT: Ogólnie odnośnie MR polecam forum n bo tam już padły odpowiedzi na dużo pytań i to od osoby najbardziej kompetentnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hazy

 

Regulamin usługi multiroom znam, nawet wcześniej sam ten fragment cytowałeś:

" Klient w ramach niniejszej Promocji nabywa na własność Dekoder nbox HDTV DVB-T (dalej: Dekoder Uzupełniający) niezbędny do korzystania z funkcjonalności Multiroom. Dekoder Uzupełniający będzie wysłany do Klienta osobną przesyłką kurierską w terminie co najmniej 14 dni od skorzystania z Promocji przez Klienta"

 

Pisałam że dodatkowo trzeba znać REGULAMIN FIRMY KURIERSKIEJ i jeden z forumowiczów proponował żeby dzwonić ,śledzić przesyłkę ....

Jak sam napisałeś może się zdarzyć że przesyłka może być uszkodzona i wtedy trzeba spisywać protokół itd...

 

To wszystko strata czasu i dodatkowe koszt ( np za poł telefoniczne z konsultantem N lub fir. kurierską.

 

I jeżeli ktoś tego nie rozumie to tylko pozostaje się domyślać że mu zależy na nieskazitelnej opini NTV i popularności usługi multiroom....

 

Dodatkowo w przytoczonym fragmencie regulaminu jest jak wół napisane : "drugi dekoder wysłany do 14 dni od skorzystania z promocji"

A więc najpierw trzeba skorzystać z promocji aby wysłali ten dekoder

A więc z tego by wynikało że nie będziemy mieli już 12 m-cy gratis tylko 11 m-cy i dwa tygodnie, zakładając że ten drugi dek do nas dotrze po 14 dniach.

 

Dlaczego ta usługa nie może dostępna "od ręki" w APS ?

Dlaczego to musi być tak trudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam napisałeś może się zdarzyć że przesyłka może być uszkodzona i wtedy trzeba spisywać protokół itd...

To wszystko strata czasu i dodatkowe koszt ( np za poł telefoniczne z konsultantem N lub fir. kurierską.

 

No ale o co Ci chodzi? Firmy kurierskie nie przetrzymują specjalnie i na złość klientom przesyłek bo niby jak by to mieli robić i po co?

 

A więc z tego by wynikało że nie będziemy mieli już 12 m-cy gratis tylko 11 m-cy i dwa tygodnie, zakładając że ten drugi dek do nas dotrze po 14 dniach.

 

Będziesz mieć 12 m-cy i 3 tygodnie gratis, bowiem jak już wyżej napisałem miesiąc aktywacji jest gratisowy - oczywiście jak aktywujesz 30 grudnia to z miesiąca zrobi się jeden dzień.

 

Dlaczego ta usługa nie może dostępna "od ręki" w APS ?

Dlaczego to musi być tak trudne

 

Bo jej jeszcze nie ma, a reklama świąteczna musi już lecieć w TV.

 

PS. Ty tak ciężko pojmujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ta usługa nie może dostępna "od ręki" w APS ?

Dlaczego to musi być tak trudne

 

Bo jej jeszcze nie ma, a reklama świąteczna musi już lecieć w TV.

 

:brawo:

 

Mam wątpliwości czy Ty pojmujesz co piszesz.

Jeżeli chcesz tworzyć dobre wrażenie o telewizji N i jej usłudze to lepiej nie wypisuj takich rzeczy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egh! Nie chce się czytać co?

 

W skrócie - dostajesz biały tuner TNK HD, który z czarnym tuboboxem łączysz kablem ethernet i masz na białym MR + dostęp do dysku i sygnału sat z czarnego (chyba, że oddzielnie do sat podłączysz)... który dopiero teraz się u klientów pojawia lub pojawi się na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszeliście o tym że w N multiroom wysyła kurierem i podobno trwa to bardzo długo?

 

Twe pesymistyczne opowieści się nie sprawdziły. Pierwsze MR już działają i zajęło to dokładnie 17 dni od momentu podpisania umowy.

 

Napisałam że " trwa to bardzo długo". Jeżeli uważasz że 17 dni to krótki okres to w takim razie nie jesteś obiektywny.

Druga sprawa kontaktowałam się jeszcze raz z tel N. I wygląda to w ten sposób że podpisujesz umowę i dopiero od tego dnia liczy się okres oczekiwania na multiroom. Faktycznie masz miesiąc gratis ( ten w którym podpisujesz umowę) ale jeżeli umowę podpiszesz np 20/12. Okres umowny liczy się od 1-ego stycznia. A może się zdarzyć że multiroom dostaniesz 7-ego stycznia.

Jeden tydzień jesteś w "plecy :(

Do tego jak dostaniesz multiroom i dojdziesz do wniosku że ci nie odpowiada to nie zerwiesz umowy w twrminie 10 dni ( masz termin na zerwanie do 30/12, a multiroom dostajesz 7-ego stycznia)

:jupi:

 

Więc w związku z tym wybiorę multiroom w C+. Od dziś nie ma już tam "doładowywania" karty co 6 h, dostaje się dwie identyczne karty i można korzystać z multiroomu nawet w drugim domu.

:brawo: Poczytajcie sobie na tym forum dotyczącym usługi multiroom w C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...