Skocz do zawartości

Usługa multiroom


MaBri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze jedno pytanie: czy do działania multiroomu oba dekodery muszą być podpięte pod tą samą fazę w mieszkaniu (czy jest taki wymóg i czy da się to jakoś obejść)? Bo w pokoju rodziców jest coś pomieszane i np jak u mnie na linii w pokoju wybiło by zabezpieczenie to u nich by zgasło tylko światło, a w gniazdkach dalej by mieli prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanko

czy aby w pelni korzystac z MR

wystarczy wykorzystac WIFI (jezeli tak to jaki sprzecik proponujecie)

jezeli dobrze rozumiem komunikacja miedzy dekoderami jest potrzebna do przesylania uprawnien

korzystanie na drugim z uslugi video jest mi niepotrzebne ale mogloby byc

obydwa dekodery beda mialy dostep do anteny (swoje kable 2 + 1 )

 

czy drugi dekoder nie bedzie sie wieszal albo przycinal

pozdrawiam i dzieki za info

 

a moze lepiej po sieci tylko nie wiem czy ta sama faza jest na dole i pietrze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema jestem uzytkownikiem cyfry i mysle o ence i multiroomie w nim i mam takie pytanie

czy ja to dobrze rozumiem biore sobie premium hd multiroom i tak turbo dekoder podłaczam do jedne antenty drugi biały dekoder do drugiej( chociaz nie musze ale mam druga antente) i mogę je połaczyć między soba wifi? nie bedzie wtedy zadnego problemu? czy ja to zle rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do przejścia do enki, jest jakaś promocja dla abonentów innych platform? Chcę mieć pakiet za 59 zł i mr za 10 zł mc. Jaki polecacie multiroom do takiego układu: jeden dekoder w pokoju A (turbodekoder), zwykły dekoder w pokoju B. Teraz kabel z anteny idzie do turbodekodera, kabel Ethert z Turbo do białego. Do białego jest wymagany drugi kabel antenowy? Jaki polecacie do tego multiroom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was i mam takie pytanie.Chce sobie wziasc pakiet N z multiroomem standard hd. I na stronie N pisze ze trzeba podlaczyc 2 kable antenowe do dekodera turbo i jedene kabel antenowy do bialego dekodera.

I czarny z bialem trzeba jeszcze polaczyc ze soba kablem internetowym. A anteny na stronie sa z konwenterami twin czyli maja tylko 2 wyjsica na kable.To czy bede musial kupic taki konwenter quad z czterema wyjsciamy i podlaczyc do niego 3 kable antenowe i 2 podlaczyc do turbo a jeden do bialego czy moze byc taki konwenter zwykly twin i jeden kabel antenowy podlaczyc do turbo a drugi podlaczyc np do jakiegos trojnika albo rozgaleznika antenowego i z niego jeden kabel do turbo a drugi do bialego? Czy takie cos bedzie dzialac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

z końcem listopada przedłużyłem umowę z "enką" oraz domówiłem usługę Multiroom Standard.

Usłyszałem , że maksymalnie do 14 dni roboczych otrzymam dekoder.

Jednak z tego co wiem osoby , które zamawiały dekodery 15 listopada nadal ich nie otrzymały, a od konsultantów

otrzymują wymijające odpowiedzi co do wysyłki.

Proszę o info czy zamawiający dekodery od połowy listopada już je otrzymali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktoś mi wyjaśni.

Mam umowę Full HD do końca maja, chciałem rozszerzyć ją o usługę multiroom (opcję tą za 10 zł/mies), po kilkudziesięciu minutach czekania przy telefonie miła pani w słuchawce poinformowała mnie, że owszem mogę ale w żadnym przypadku nie za 10 zł tak brzmi informacja na stronach n tylko za 15 zł i to przez minimalny okres 1.5 roku (pomimo tego, że umowa wygasa mi już za 5 miesięcy).

O tego typie dziwnej promocji oraz kombinacji z cenami nic nie udało mi się znaleźć na stronach portalu, odmówiono mi również informacji dlaczego klient i na dodatek aktualny abonent musi wydać niemałą przecież kasę za połączenie do biura abonenta nie mając jednocześnie możliwości uzyskania jej nawet po logowaniu do strefy abonenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zestaw podłączałem koledze. Jeżeli ma 3 dekodery to musi mieć Multiroom Standard HD, ile płaci to nie wiem.

Są zamontowane dwa talerze.

Do pierwszego podłączyłem jednym przewodem dekoder biały,

Do drugiego podłączyłem jednym przewodem (ze świadomością że nie wykorzystam jednocześnie nagrywarki) turbo dekoder oraz następnym jednym przewodem drugi dekoder biały.

I to wszystko! Żadnych dekoderów skrętkami nie łączyłem (problem z przeciągnięciem skrętki-domek po remoncie). Działa wszystko pięknie, jak długo jeszcze? Nie wiem oby jak najdłużej (jak przestanie działać spróbuję połączyć po sieci 230V). A taki sposób podłączenia podpowiedział nam........sprzedawca w punkcie N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...