Skocz do zawartości

Usługa multiroom


MaBri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Podpowiedzcie koledzy czy MR w takiej konfiguracji będzie chodził:

 

dekoder czarny: turbodekoder HD z cyfrową nagrywarką + Adapter WiFi WNCE 2001 (net śmiga bez problemu, bez przycieć, pomimo że czasami świeci sie czerwona dioda )

dekoder biały: dekoder HD DVB-T + Adapter WiFi WNCE 2001 (opcjonalnie)

 

Czy w takiej konfiguracji MR będzie działał bez problemu??

 

I jeszcze jedno pytanko.

Czy istnieje taki Acces Point aby miał 3 wyjścia LAN?? (podłączenie den N, C+ i Blue-Ray Yamaha)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niedawno bralem w promocji na 13 miesiecy pakiet FullHD z tunerem Monster(box?) i dodatkowym bialym dekoderem w multiroomie. Niestety po tym fakcie, czyli po 2 tygodniach nastapilo u mnie zapotrzebowanie na dobranie dodatkowego dekodera (trzeciego). Pytanie takie, czy istnieje mozliwosc jakos dobrac sobie dodatkowy dekoder Monster lub inny podobny z nagrywarka? Chodzi zeby byla mozliwosc nagrywania osobnego na tamtym i tym osobno. Te biale, niespecjalnie mnie zadawalaja, do tego maja zacofane menu w porownaniu do tego Monsterowego.

 

Jeszcze apropo multiroomu, czy wystarczy ten czarny i bialy podpiac pod switcha LANowego w swoim domu i multiroom juz bedzie dzialal normalnie? Bo z ustawien to widzialem ze mozna im tylko nadac IP, itp. podstawowe funkcje, ale jak one sie znajduja w sieci, same z automatu jakos? :)

 

Dzieki za ew. podpowiedzi :)

 

Pozdrawiam Nkowiczow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podpowiedzcie koledzy czy MR w takiej konfiguracji będzie chodził:

 

dekoder czarny: turbodekoder HD z cyfrową nagrywarką + Adapter WiFi WNCE 2001 (net śmiga bez problemu, bez przycieć, pomimo że czasami świeci sie czerwona dioda )

dekoder biały: dekoder HD DVB-T + Adapter WiFi WNCE 2001 (opcjonalnie)

 

Czy w takiej konfiguracji MR będzie działał bez problemu??

 

I jeszcze jedno pytanko.

Czy istnieje taki Acces Point aby miał 3 wyjścia LAN?? (podłączenie den N, C+ i Blue-Ray Yamaha)

 

Pozdrawiam

 

dołaczam się do pytania czy to będzie działać ja chce turbodekoder połaczyć kablowo do routera natomiast biały dekoder access pointem i nie wiem czy to pojdzie;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateuszbednarczyk i do reszty zainteresowanych

 

Wysłałem na nkontakt@n.pl pytanie dokładnie takie jak w moim poprzednim pości i oto odpowiedź:

 

" ... Witam,

Tak w takiej konfiguracji usługa Multiroom powinna działać prawidłowo. ... "

 

Z drugiej strony. Mam podłączony dekoder n-box poprzez Adapter WiFi WNCE 2001 i wszystko działa prawidłowo. Jeżeli tak to przecież adapter powoduje wysyłanie i odbieranie danych z routera czyli sygnał wysyła do routera a wtedy 2 dekoder ten sygnal by był w stanie odebrać :)

 

@Braviszon

Piszesz że Twój kumpel ma 2 karty. I na jakiej zasadzie odbiera?? Nie ma połaczonych tunerów?? Ani kablem ani przez LAN??

 

Skoro to Twój kumpel to zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączone tak: Turbodekoder: podłączone do niego 2 kable antenowe + kabelek podłączony do Rutera.

Drugi dekoder (MR ): podłączony do niego 1 ( niezalezny ) kabel antenowy + kabelek podłączony do tego samego Rutera.

Na razie drugi dekoder pobiera podstawowe uprawnienia. Gdy pokarzą się na nim programy trzeba

zadzwonić do N i podać im numer seryjny drugiego dekodera ( tego do MR ) celem weryfikacji.

Potem należy w ustawieniach obu dekoderów skonfigurować ustawienia sieci

( wciśnięcie w obu dekoderach z Menu „ automatycznie „ powinno zadziałac i automatycznie

skonfigurować sieć obu dekoderów )

 

Konsultant na infolini potwierdził,że jest to podłączenie prawidłowe.

Sprawdzę,jak wrócę do domu.

 

dziekuje czyli spokojnie moge polaczyc turbodekoder kablem do routera i kupic tego access pointa od enki i polaczyc bialy dekoder dzieki niemu i multiroom i internet bedzie dzialal dobrze tak?

 

No, chyba jak masz Router, to nie potrzebujesz access pointa ? On-Router- nim samym jest .Chyba ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pewnie poruszę temat który już był ale jestem ciemna masa z tego chcę MR i wszystko zrobić przez wifi w tej chwili do głównego dekodera mam podłączonego AP który daje mi sygnał do niego a jak zrobić aby poszło na drugi dekoder też przez wifi bo kable nie wchodzą w grę, czy to jest w ogóle możliwe bo słyszałem już nawet wersję z routerem i kartą sieciową pod usb ale to wejście jest chyba nie aktywne, będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum n pojawiło się info że MR Premium działa po wifi

"Dzisiaj uruchomiłem multiroom premium hd i jestem mega zadowolony.

Nboxy działają po Wifi. Transfer jest około 18-20 Mbit/s a wszystko działa super, łącznie z internetem.

Mam internet od Netii 10 Mbit/s, router TP-Link W8960N. Nboxy są podłączone przez Netgeary WNCE2001, antena jest podpięta tylko do czarnego nboxa (dwa kable). Odległość między nboxami około 10 metrów. Myślałem że transfer będzie szybszy, może takie mam mieszkanie, ale naprawdę działa bez problemów."

 

Już sam nie wiem co o tym myśleć. Zależy mi na MR Premium ale wczoraj podczas rozmowy z konsultantem otrzymałem info że MR będzie działał przez wifi tylko przy opcji standard więc ...

... jedyn opcja to polegać na innych. Konsultant powiedział że n przy MR Premium zaleca połączenie dekoderów kablem LAN. I to jest jedyne prawidłowe rozwiązanie. Nie chciał potwierdzić że MR Premium będzie działał poprzez wifi. A zależało mi na tym w celu jak złożenia reklamacji gdyby jednak nie działało. :) Cóż. Przeglądam dalej fora i przygotowuje sie do rozmowy w czwartek :)

 

 

Ale nurtuje mnie jeszcze jedna informacja. Bo za 68 zł. proponował mi konsultant wszystkie pakiety + HBO + nPremium 3,4

Natomiast za 78 zł. all pakiety + HBO + nPremium 1,2,3,4.

Oczywiście do tego + 10 zł. za MR.

 

Teraz pytanie. Czy mecze LM będą na nPremium 1,2 ?? Czy tak jak wcześniej bedą włączane przekazy na kanałach 106-109??

 

Może ktoś mi pomoże i odpowie ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...