Skocz do zawartości

Usługa multiroom


MaBri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dekodery nie potrzebują dostępu do Internetu do uruchomienia multiroomu. Wystarczy połączyć je kablem bezpośrednio, przez switch czy router albo wykorzystać WIFI. Połączenie z Internetem potrzebne jest jedynie do korzystania z HBO OD, TVN Player albo serwisów internetowych (wiadomości, pogoda czy Allegro).

 

A teraz jeszcze kilka moich, póki co niemiłych, doświadczeń z MR.

Jak pisałem w poprzednich postach, komunikat Brak audio/video potrafi się pojawiać sam z siebie na różnych kanałach. Podobnie sytuacja wygląda przy odtwarzaniu nagrań z dysku na białym dekoderze.

Zadzwoniłem więc po raz kolejny na infolinię aby zgłosić problem. Przedstawiłem ponownie całą sprawę oraz czynności, które już zostały przeze mnie za radą innych konsultantów podjęte. Pani po raz kolejny chciała zasugerować reset dekoderów ale uświadomiłem jej, że to nic nie da. Sprawdziła więc ze mną informacje podawane przez dekodery (odczytywałem jej wszystkie dane z zakładki Informacje o systemie, w szczególności pole Status). Okazało się, że na podstawie danych wszystko jest jak należy. Pani napisała więc zgłoszenie i przesłała je do administratorów celem rozwiązania problemu. Odpowiedzi miałem się spodziewać po 48 godzinach. Po tym więc czasie zadzwoniłem ponownie i dowiedziałem się, że nadal nic nie wiadomo i mam się skontaktować jutro. Myślę - dobra, dam im czas do poniedziałku i jutro znów zadzwonię.

W międzyczasie przeprowadziłem jeszcze trochę testów i coraz bardziej zaczyna mi się wydawać, że to chyba problem z którymś z dekoderów. Dziś bowiem, kiedy oglądałem film z dysku na białym dekoderze, ten się zawiesił. Idę do czarnego, włączam go i ku mojemu zdziwieniu słyszę jak startuje dysk twardy. Zupełnie tak, jakby czarny dekoder wyłączył sobie dysk nie patrząc na to, że biały z niego akurat korzysta. Zastanawiam się więc czy jutro nie zażądać wymiany sprzętu, obu dekoderów, na nowe. I tu pytanie do kogoś bardziej obeznanego w temacie - jak taka wymiana się odbywa? W Cyfrze+ wyglądało to tak, że brałem dekoder pod pachę, szedłem do punktu i od ręki praktycznie dostawałem nowy. A jak wygląda taka procedura w N? Dodam jeszcze, że mam Monsterboxa.

Przejrzałem też prawie cały temat na tym forum i jeszcze trochę w Internecie i nigdzie nie znalazłem sytuacji podobnej do mojej. Może to rzeczywiście jest usterka któregoś dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LANem muszą być podłączone tylko w przypadku Premium. I wówczas otrzymuje się możliwość korzystania z twardego dysku głównego dekodera czy brak konieczności podłączenia dekodera dodatkowego do anteny satelitarnej. A w Standardzie wystarczy Wi-Fi. bo przesyłane są tylko uprawnienia.

Co do długości kabla - a co za problem zarobić sobie kabel o takiej długości, jak się potrzebuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce tylko abym ja w pokoju u siebie mial DEKODER CZARNY gdzie ma tez osobna antene sat , gdzie w tymze pokoju posiadam modem kablowy thomson z funkcja wifi i 4porty LAN

drugi pokoj jest bardzo daleko mianowicie na parterze ALE posiada on swoja antene sat czyli BIALY DEKODER bedzie miec swoja SAT ANTENE

 

czy modem Thomson WiFi TWG870 pozwoli na polaczenie wifi tychże dekoderow

 

 

Zawiłe to wszystko jak czytam forum eNki to kupa roboty dla osob nie bywajacych w temacie bardziej

Chyba nie przejde do enki ze wzgledu na zbyt zaczarowany MR :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam zamiar zakupić telewizję n z Multiroom standard HD. Nie mam możliwości podłączenia dekoderów kablami ethernet. Router jaki mam to Livebox 1.0 od TP. Mam zamiar zakupić 2 adaptery WNCE2001. Mam pytanie: czy ktoś ma takie połączenie i ono działa? Czy Livebox 1.0 współpracuje w adapterem WNCE2001? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że działa multi standard (taki bynajmniej mam) bez netu, tak jak ktoś napisał.

Moim zdaniem połączenie wi-fi z wykorzystaniem modułów będzie działało za każdym razem. Próbowałem z jakiś pentagramemem i chulało bez problemu, teraz mam tp-linka za 120zł i też śmiga bez najmniejszych problemów. Więc pytania czy zadziała są bez sensu, jest określony standard który wszystkie te urządzenia spełniają, 11b, g itd.

 

Białas i turbo po wifi (WNCE x2), multi standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

sorki ze pytam o moze podstawowy problem, ale przyznam ze w multiroom jestem zielony. staralem sie wygooglac ten problem, ale nie znalazlem odpowiedzi

 

chodzi o to - czy usluga multiroom bedzie mi dzialac na POJEDYNCZYM konwerterze??? mieszkam sam, i nie bede uzywal dwoch dekoderow na raz, nie bede tez nagrywac innego programu w trakcie nagrywania jednego. chodzi mi tylko o to ze np. przejde sobie wieczorem do sypialni, czarny- glowny w salonie wylacze do standby, a wlacze sobie bialy w sypialni

pytanie drugie- czy dekodery musza byc polaczone zarowno kablem antenowym jak i ethernet?

Slyszalem tez ze w MR Standard wystarczy polaczenie wifi, ale ja nie mam oddzielnego routera. Czy moge uzyc komputera- laptopa jako tzw. wirtualnego routera poprzez jego karte wifi ???

Oba pytania odnosze do MR Standard. dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mulitroom działał obydwa dekodery muszą być podłączone do netu poprzez wejscie ethernet i dodatkowo jeszcze ze sobą?

Nie muszą być w ogóle podłączone do internetu, żeby działał multiroom. Za to muszą być podłączone ze sobą.

Jeżeli do n box recoredra mam podłączony net, to przez wyjście modem mam go połączyć z drugim dekoderem w wejscie ethernet?

Tak jak piszesz się nie da ;) Najprościej ( nie napisałeś z czego masz ten internet ) dokupić switch do niego podłączyć net, a ze switcha dwa kabelki do obu dekoderów - wtedy na obu dekoderach masz internet i są połączone między sobą (przez switch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przeciągniety z okolic głównego dekodera ( do drugiego pokoju ) kabel telefoniczny z takimi też końcówkami. Aby nie ciągnąć następnego do połaczenia głównego dekodera z białasem do MM, to czy są jakieś przejściówki,aby założyć je na te od kabla telefonicznego aby pasowały do wejść głównego dekoder i dekodera w drugim pokoju ? trochę dziwna kombinacja,ale chcialbym obecny kabel z jego końcówkami zostawić, a jednocześnie użyć go do połaczenia drugiego dekodera z tym głównym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...