Skocz do zawartości

Usługa multiroom


MaBri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Niestety kabel ma 2 żyły czyli muszę myśleć, co dalej ;-((, bo nie mogę użytkować normalnie drugiego dekodera do MM ( wyskakują komunikaty na ekranie TV ). Chyba jedynym wyściem będzie kupno urządzenia WiFi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy Multiroom Premium musi być podłączony do internetu ( nie potrzebuje mieć internetu w tv)

chce jedynie mieć oddzielne tv w czarnym i białym ( i je trzeba połączyć choćby przez wifi - dla uprawnień )

pozdr i dziki za info. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy Multiroom Premium musi być podłączony do internetu ( nie potrzebuje mieć internetu w tv)

Nie.

chce jedynie mieć oddzielne tv w czarnym i białym ( i je trzeba połączyć choćby przez wifi - dla uprawnień )

Przy MR premium w przypadku gdy biały nie będzie podłączony do anteny wifi musi być 802.11n, w przeciwnym wypadku będą problemy z odbiorem programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przepraszam, że zadam oczywiste pytanie dla ludzi w temacie ale naprawdę nie chce mi się i nie mam czasu czytać wszystkich 31 stron. Proszę tylko żeby mi ktoś powiedział czy do czarnego dekodera muszą być podłączone dwie anteny. Bo nie mogę skonfigurować tego przeklętego multiroomu a widzę że wszędzie oni pokazują że trzeba podłączyć 2 anteny do czarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast "zmuszać się do czytania 31 stron tutaj to najszybszym źródłem informacji na tema podłączenia Multiroom w n jest strona n ;) Do tego nawet nie powiedziałeś o który Multiroom Ci chodzi.

 

Multiroom Standard HD

Sygnał z instalacji satelitarnej musi być doprowadzony do każdego dekodera. Warunkiem koniecznym jest połączenie dekoderów (turbodekodera HD z cyfrową nagrywarką i dekodera HD) w internetowej sieci domowej LAN – przewodowo lub przez WiFi.

 

Multiroom Premium HD

Podwójny sygnał z instalacji satelitarnej musi być doprowadzony do dekodera głównego. Dekoder dodatkowy nie musi być podłączony do satelity. Warunkiem koniecznym jest połączenie dekoderów (turbodekodera HD z cyfrową nagrywarką i dekodera HD DVB-T) w internetowej sieci domowej LAN przewodowo lub przez WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem jaki to jest multiroom bo oni też w instrukcji nie piszą o jakim mówią więc myślałem że to nie ma znaczenia. Z tego co się orientuję to jest to ten Standard HD, ale nie idzie mi połączenie ich. Ale rouzmiem, że problemem nie jest to że do czarnego jest tylko jedna antena podłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mogli tego MULTIROOM zrobic jak w cyfrze :) . tylko laczenie z pokoju do pokoju kilometrami kabla LAN , albo zmuszanie do kupna adaptera wifi :(

 

czyli jak dobrze rozumuje

1 dekoder z nagrywarka mam w pokoju gdzie obok mam modem internetowy z opcja wifi , i tenze dekoder polacze sobie LANem do modemu bo mam go obok i nie jest to problem TAK ??

 

2 dekoder ktory jest w innym pomieszczeniu na parterze w domu nie mam jak polaczyc z tym 1dekoderem LANem z racji kilometrow kabla ktory trzebaby ciagnac przez caly dom do mojego pokoju gdzie jest dekder PVR ...

a wiec

 

adapter wifi lacze do 2 dekodera ktory jest na parterze , adapter konfiguruje awiec wyszuka siec i sie polaczy z 1 dekoderem po wifi i bedzie wtedy dzialac TAK ??

 

czy zle mysle i kombinuje ??

nie smiejcie sie wole łopatologicznie napisac niz stresu sie najesc bo cos nie zadziala :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi codziennie włącza się błąd multiroom, na infolinii spędziłem łącznie 2h, za każdym razem podawali nowy IP - działało przez kilka godzin i znowu to samo... Jutro pójdę do serwisu wymieniać dekoder bo już nie mam cierpliwości, jeżeli na nowym będzie to samo to wypowiadam umowę z powodu nie dotrzymania warunków (nie odbieram kanałów), bardzo zawiodłem się na n-ce !! To ma być NOWA GENERACJA ???!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zjeździłem z kolegą Myszków i Częstochowę aby zakupić n z Multiroomem Standard HD. Odwiedziliśmy 4 punkty i w żadnym nie mieli dekodera Turbo i odeszliśmy z kwitkiem.Dodatkowo w 3 z nich niekompetencja i nieznajomość podstawowych zagadnień technicznych przez obsługę związanych z n sięga dna. Nie mogłem dowiedzieć się np. czym różni się multiroom standard od premium. W jednym z punktów Play miła Pani gdy nie mogła poradzić sobie z wpisywaniem danych do systemu n spytała w jakiej sieci ma kolega telefon i zaproponowała mu migrację do Play a n sobie całkowicie odpuszczając.

W końcu po 4 nieudanych próbach (2 Myszków i 2 Częstochowa) podpisania umowy z n kolega podpisał umowę z Cyfrowym Polsatem.

Bez Multiroom-u nie byłoby z tym problemu a z już tak bo nigdzie nie mieli dekoderów Turbo.

Sieć dystrybucji n to totalne dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Multiroom Standard HD na 4 telewizory.

Chcę mieć możliwość nagrywania na 2 telewizorach.

Na pierwszym to nie problem.

Pytanie jak zrobić to na drugim?

Czy jak kupię na allegro dekoder z dyskiem (nbox rekorder czarny) to będzie to działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dekodery nki, ktore sa sprzedawane na allegro, sa sprzetem nielegalnym, sprzet dostaje sie na uzyczenie, na czas trwania umowy, a nie na wlasnosc.

Z tego co sie orientuje, mozesz nagrywac na dekoderze glownym, a na pozostalych odtwarzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

Lekko przytłoczony z jednej strony euforią że mogę mieć multiroom

a z drugiej skołowany okablowaniem mam do was zapytanie

na dachu mam czasze konwenter twin jeden przewód idzie na piętro do telewizora drugi na parter

internetu brak sieci brak (tylko bezprzewodowy z play więc się nie liczy)

 

nie mam możliwości puszczenia dodatkowych kabli między piętrami nie interesuje mnie nagrywanie, hd i inne [beep]oły

i tu zasadnicze moje zapytanie czy konieczne jest podłączenie dekodera głównego z tym drugim?

jeżeli tak to rozumiem że nie będę miał obrazu jeżeli podłącze tak jak do tej pory czyli przewód sat do dekodera

oraz czy główny turbo musi mieć podłączone dwa przewody z konwertera czy wystarczy jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyć oba dekodery ze sobą musisz czy to będzie MR standard czy premium. Możesz to wykonać za pomocą kabla lub bezprzewodowo wi-fi. Przy MR standard oba dekodery muszą mieć podłączona antenę sat.

Dekoder główny będzie działał na jednym kablu antenowym ale nagrywać będziesz mógł tylko to co oglądasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na forum a problem pewnie stary jak świat. Niedawno zakupiłem Multiroom Premium HD w n-ce. Problem polega na tym, że wszystko działało ok przez 24h a po tym czasie przestało. Pokazuje się komunikat, że brak sygnału Audio/Video i/lub aktywacji karty. Ponowne instalowanie multiroomu, zmiana ustawień czy wyjęcie wtyczki z gniazdka nic nie daje. Czarny dekoder (Turbo) podłączony do konwertera dual dwoma kablami a biały przez kabel ethernet. Biały nie jest podłączony do anteny sat. Jakość i siła sygnału oscyluje w granicach 90-100%. Na infolinii powiedzieli, że karta może być "nie w pełni aktywna" ale jak wcześniej pisałem działało super przez dobe. Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...