Skocz do zawartości

Usługa multiroom


MaBri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam, że przez miesiąc-dwa dekodery główny i biały działają niezależnie.

OK.

Tylko który biały, ten zwykły czy ten z DVB-T?

Ja chcę brać multiroom ale w wersji premium. Wiąże się to z wymianą obecnego recordera BZZB na recordera CLRA. Z wiadomych powodów wymiany dekodera głównego dokonam najwcześniej w połowie marca.

W tej chwili chcę zamówić multiroom premium i spodziewam się iż dodatkowy dekoder dojedzie do mnie na początku lutego.

Czy ten dodatkowy dekoder ale ten z DVB-T a nie zwykły biały o jakim tu najczęściej czytam też będzie działał mi przez jakiś czas niezależnie pomimo braku wymiany dekodera głównego?

Oczywiście okablowanie mam przygotowane: położona skrętka do połączenia obu dekoderów oraz niezależny kabel antenowy od dodatkowego dekodera do konwertera quad.

Będzie brakowało tylko wymiany dekodera głównego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że multiroom wymaga dekodera CLRA i taką wymianę zrobię.

Problem jest taki, że takiej wymiany nie dokonam do połowy marca bo wymiany do tego czasu są wstrzymane ze względu na brak sprzętu w serwisach.

A dodatkowy dekoder przyjedzie w lutym i albo będzie leżał w pudełku i czekał do połowy marca albo zadziała przez miesiąc-dwa bez potrzeby wymiany dekodera głównego (jak niektórzy piszą, tylko nie piszą o jaki biały dekoder chodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też macie w MR premium problemy, z rozwalaniem się list ulubionych na obu dekoderach? Problem występuje nawet gdy nie korzystam z funkcji ponownego uruchomienia dekodera.

Kanały znikają, gubią się, czesto ta sama lista na obu dekoderach wygląda inaczej. Zaś po ponownym uruchomieniu któregoś z dekoderów, lista się usuwa i zostaje na niej tylko kilka kanałów.

 

Obecnie prowadzenie list ulubionych musiałem wyłączyć - codziennie musiałem robić nową, po 2x dziennie.

 

Poza tym, czy u was też stacje w nRadio od nr 15 się dublują? (15, 15, 16, 16 itd?)

Restart coś daje, ale tylko chwilowo, po paru godzinach znów są duble.

 

Poza tym, Po wejściu do SETUP/ULUBIONE i edytowaniu listy, wciskamy lewą strzałkę, żeby przejść ze zmienionej listy, do lewej kolumny (w lewej kolumnie gdzie jest "nowa lista tv" "nowa lista radiowa", i "nasze listy ulubione" - w tym czasie, gdy nacisniemy lewą strzałkę, trwa zapisywanie listy. Trwa to b. długo niż bez MR - około 40sekund. W tym czasie biały wysiada, i szuka połączenia w turbo - nie dostaje uprawnień

 

Czy wy też macie takie ciekawe akcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od niedawna jestem użytkownikiem Telewizji N (przesiadka z inne platformy). Zamówiłem Monsterboxa wraz z usługą Multiroom Premium. Wszystko udało się podłączyć i skonfigurować bez kłopotu i działa jednak natrafiłem na dość dziwny problem. Ale po kolei.

 

Instalacja.

Dekoder Główny (Monsterbox) podłączony jest dwoma niezależnymi kablami antenowymi oraz kablem sieciowym do switcha. Switch jest dalej połączony z routerem i Internetem. Czarny dekoder działa poprawnie mając dostęp do Internetu.

Dekoder Dodatkowy (srebrny, ADB 2849ST) nie ma obecnie podłączonego niezależnego kabla antenowego (docelowo mieć będzie ale to dopiero za jakiś czas). Podłączony jest do drugiego switcha, który z kolei połączony jest z tym pierwszym (do którego podłączony jest czarny dekoder) za pośrednictwem technologii PLC/PowerLine. Uprzedzając ewentualne pytania - na potrzeby testów, switche zamiast PLC/PowerLine łączyłem też zwykłym kablem - niestety bez rezultatu.

 

Opis problemu.

Jak wspomniałem, Dekoder Główny działa bez zarzutu - można oglądać jeden program, nagrywać inny czy korzystać z usług Internetowych (nPortal, nRadio, YouTube itp). Dekoder Dodatkowy również działa poprawnie w opisanej wyżej konfiguracji jednak nie można na nim oglądać niektórych kanałów. Na chwilę obecną udało mi się stwierdzić, że problem występuje na kanale Filmbox HD. Po mniej więcej 10-15 minutach oglądania srebrny dekoder wyświetla komunikat "Brak audio/wideo lub oczekiwanie na aktualizację karty", traci połączenie z Monsterboxem i zaczyna działać bardzo wolno. Z dużym opóźnieniem reaguje na pilota, próba przełączenia kanału czy wejścia w ustawienia potrafi zająć nawet minutę. W takiej sytuacji jedyną opcją na przywrócenie działania srebrnego dekodera jest jego ponowne uruchomienie, po którym wszystko wraca do normy. Podczas oglądania Filmbox HD sytuacja zaczyna się powtarzać. Podobnie dzieje się kiedy oglądam nagranie z dysku nagrane również z Filmbox HD. Wszystkie inne nagrania czy filmy z VOD działają bez problemu. Odtwarzając nagrania z Filmbox HD na czarnym dekoderze nie ma żadnych problemów.

Na potrzeby testów podłączałem dekoder w różnych konfiguracjach - zamiast PLC/PowerLine łączyłem dekodery bezpośrednio kablem - problem nadal występuje. Jedynie kiedy do srebrnego dekodera podłączyłem niezależny sygnał z anteny satelitarnej, przestał się on zawieszać podczas oglądania Filmbox HD. Nie miałem jeszcze możliwości sprawdzić, czy będą się zawieszały nagrania odtwarzane z dysku przy podłączonej antenie ale postaram się to sprawdzić.

Kontaktowałem się z infolinią ale jedyne co mi poradzili to reset dekoderów, ewentualnie twardy reset i ponowna konfiguracja multiroom. Wszystko to zrobiłem, a problem nadal występuje. Chciałem więc zapytać czy ktoś z Was spotkał się może z podobnym problemem albo ma jakieś sugestie co jeszcze mógłbym zrobić aby rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy wiec sorry za GLUPIE pytania ale ponoc kto pyuta id itd :D

 

czy jest opcja by wziac MONSTERBOXA i drugiego nboxa z nagrywarka czy daja tylko nboxa HD bez nagrywania

 

oraz

 

czy dekodery OBYDWA musza !!?? byc połaczone kablem LAN miedzy soba aby dzialaly , CZY drugi dekoder dostaje tez karte kodowa czy NIE

bo jakos trudno mi to okablowanie poprowadzic z pokoju gdzie mam modem internetowy i np glowny dekoder, a drugi dekoder jest na parterze domu dosc daleko

 

bylbym wdzieczny za odpowiedz pomoc info :)

 

 

CD ...

widze ze tu wiecej problemow z tymi podlaczeniami dekodera jednego z drugim , trzeba lan ciagnac przez cale mieszkanie z jednego do drugiego dekodera !!! SZOK

 

JAKBY nie mogli wymyslec jak w cyfrze dwie niezalezne karty i juz

niestety wiec nadal zostaje z CYFRA ze wzgledu na przystepny MULTIROOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc jakikolwiek wariant usługi Multiroom, Standard czy Premium, zawsze dostajesz jeden dekoder z dyskiem, który jest dekoderem głównym. Pozostałe (białe lub srebrne) nie mają dysku i ewentualnie (Multiroom Premium) mogą korzystać z dysku dekodera głównego.

Oba dekodery mają swoje karty kodowe, które są sparowane z dekoderami, w których są umieszczone. Połączenie dekoderów kablem ethernet jest niezbędne do prawidłowego działania usługi. Zamiast kabla można wykorzystać WIFI ale tego osobiście bym nie polecał w bloku czy domku, wokół którego jest sporo różnych zakłuceń (linie przesyłowe, inne sieci WIFI itp.). Można też, z czego osobiście korzystam, zastosować technologię PLC i połączyć dekodery z wykorzystaniem istniejącej instalacji elektrycznej. Sam na początku dość sceptycznie podchodziłem do tego typu połączenia jednak wszystko działa bez problemów (opisana kilka postów wyżej moja sytuacja nie ma związku z PLC). O ile w przypadku Multiroom Premium rozumiem konieczność połączenia dekoderów (dostęp do dysku czy VOD), o tyle w przypadku Multiroom Standard mógłby wystarczyć sam dekoder, a uprawnienia przesyłane mogłyby być równolegle na dwie karty. Ale N lubi kombinować i potem mamy nadmierną plątaninę kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super dzieki za informacje ,

 

no to ja eN podziekuje za takie dodatkowe OKABLOWANIE i kombinacje pod gorke nie przeniose sie do nich tylko tylko dlatego ze maja LEPSZY dekoder od cyfry+

 

przeczekam ten rok do calkowitej fuzji C+/N i wtedy zobaczymy czy dekoder ADB bedzie oferowany w nowej platformie ZA CO BYLBYM bardzo wdzieczny nowej wladzy w C+N :lol2:

 

pzdr ALL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze @kaeres napisał. Ja wcale nie twierdzę, że się nie da połączyć nboxów przez WIFI tylko uważam, że na większe odległości nie do końca musi to działać jak powinno. Napisałem przecież:

Zamiast kabla można wykorzystać WIFI ale tego osobiście bym nie polecał (...)

Tak więc proszę mi nie wmawiać czegoś, czego nie powiedziałem. To, czy ADB będzie dostawcą sprzętu dla nowej połączonej platformy nie jest wykluczone, a jeśli tak by się stało, wcale nie jest powiedziane, że taki schemat działania multiroomu by pozostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zastanawiam się przejśc z cyfry do n i zkorzystac z multiroom premium hd tylko teraz się zastanawiam jak to wszystko podłączyc mam konwerter twin czytałem trochę na stronie n i chciałem właśnie turbodekoder podłączyc dwoma kablami od anteny i do routera a ten biały tylko przez lan bo z tego co czytałem to do białego nie muszę prowadzic kabla od anteny ? mam router,neostrade 1mb.Czy brzy takim połączeniu będzie to działac proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i widzicie same nakazy i zakazy z tym MR , nagrywac w tle nie mozesz bo ogladasz , ogladasz to nie wylaczaj nie oddychaj bo oba dzialaja :(:)

a nie moglobyc tak prosto dwa dekodery dwie karty za kazdy dodatkowy dekoder i karte oplata abo 20zl , aktywacja kazdego dekodera 49 tak jak jest itd az do 6 sztuk ktore proponuja ...

nie wyobrazam sobie podlaczyc 6 dekoderow i okablowac to wszystko LAN albo pisac sie na testowe polaczenia ich siecia WIFI " bo zadziala albo nie zadziala "

i pewnie jak mam modem z kablowki do internetu z funkcja wifi ktora łacza sie laptopy to POWIECIE ze nie zadziala i trzeba kupic cos dodatkowego wifi tak i kolejne pieniadze wydawac ... az glowa boli od tych pomyslow , SZKODA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tu jest do mylenia

2 rodzaje skopanego MR

kilometry okablowania

kombinacje z WIFI

jak dla mnie uzytkownika jeszcze cyfry + MR zrobiony pod gorke

 

a np moim dziadkowie :) maja eN i chcieliby w salonie miec drugi dekoder nie tylko w sypialni a nie maja wogole INTERNETU to co oni sa pozbawieni wogole opcji multiroom czy maja brac druga umowe ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...