Skocz do zawartości

Usługa multiroom


MaBri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szczere pytanie, czyli jak to jest? Funkcjonuje ten MR w Nce w koncu, czy nie?

 

Ja chcialbym MR podpiac pod Powerline, czyli takim adaperem od Devolo na przyklad:

 

packshot-dlan-500-avplus-de-sk-packshot-m.jpg

http://www.devolo.co.uk/consumer/82_dla ... .html?l=en

 

Chodzi o to, ze bialy dekoder nie bedzie podlaczony do anteny. Czy bedzie taka opcja w sypialni dzialac bez zaklocen? Zona nie pozwala drugiej anteny od sypialni zamontowac... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

WITAM

 

Chcem zamówić n z multiroom mam pytanie co trzeba dokupić do n multiroom ???

 

Skoro "Chcem zamówić n z multiroom" to wszystko w zestawie "dostaniem". Pamiętaj tylko o konwenterze Quad. Pozostanie zapoznać się z instrukcją (niebieska książeczka), poczekanie na ściągnięcie softu na dekodery, ewentualnie wykonanie jednego (lub kilku) telefonów do BOKu i będziesz się cieszyć się MR...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro "Chcem zamówić n z multiroom" to wszystko w zestawie "dostaniem". Pamiętaj tylko o konwenterze Quad. Pozostanie zapoznać się z instrukcją (niebieska książeczka), poczekanie na ściągnięcie softu na dekodery, ewentualnie wykonanie jednego (lub kilku) telefonów do BOKu i będziesz się cieszyć się MR...

 

Pozdrawiam,

 

Czyli kabel Ethernetow do n mulitroom już jest w zestawie ???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przygody z Multiroomem:

 

1. Multiroom (MR) zamówiłem 18 marca, od 1 kwietnia mam promocje :"Wielka Rewolucja - Multiroom dla Abonentów". 5 Maja wysłano mi pismo ze dziekują za zamówienie usługi i potwierdzają moj wybór (sic). Zgodzilem sie na ten wybor bo:

wymiana bialego na turbo - 199 zl.

zakup nowego bialego - 199 zl.

abo do 1 04 2012 - 48 zl mc (wszystkie pakiety)

abo do 31.03.2013 - 68 zl /mc wszystkie pakiety

 

w dniu 10.06 kurier przywiozł mi Turbacza który po podłączeniu do sieci i anteny dosc szybko zlapal uprawnienia i sciagnal sobie najnowszy soft.

w dniu 16.06 kurier przywiozl maly bialy dekoder - ktory tez ruszyl dosc szybko ale tylko na kanalach z TNK (darmowych). Potem pobralo sie jeszcze oprogramowanie MR na bialy dekoder.

Niestety nie mam softu MR na dekoderze Turbo.

jak długo to moze potrwac zanim sie sciagnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak naprawdę - to do działania MR soft MR na czarnym nie jest potrzebny. Sprawdź, czy status na czarnym zaczyna się od '5'. Jeśli tak - to jeśli dekodery są połączone LANem możesz skonfigurować MR z białego. Ja tak zrobiłem. MR w pełni działał już ponad godzinę (oglądałem na białym nagrania z dysku czarnego, kiedy czarny dostał informację o dostępności softu MR do ściągnięcia na nim...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje. Po ok. 1 h sprawdzania, podłączania ściągania aktualizacji udało się w koncu podłączyc. Chodzi na obu dekoderach - nie trzeba bylo dzwonic do n-ki. Jedyny mankament to nie wiem jak odebrać kanały dvb-t (antena podłączona do białego) na czarnym dekoderze. wszystko pozostale chodzi łącznie z n-radiem, portalem, You tube etc.

 

EDIT: w białym nie mozna odtworzyc nagran z czarnego - mozna za to nagrywac. Nagrania zaprogramowane z "bialego" dostepne dla czarnego a na bialym nie. Na bialym nie dziala tez time shift i funkcje zwiazane z nagrywaniem. Z bialego nie mozna wejsc tez w VOD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sprawdź statusy na obu dekoderach i sprawdź przepustowość, czyt. jakość połączenia między dekoderami /Multiroom - Diagnostyka/. Sprawdź też statusy kart w obu dekoderach. TS na białym nie jest dostępny - ten sprzęt tak ma, iż nie potrafi wykorzystać dysku czarnego do funkcji TS. Może z czasem zmienią soft i będzie można korzystać w MR z dysku przez USB na białym.

Aby VOD działał muszą być prawdiłowe uprawnienia na karcie w białym - identyczne jak w czarnym oraz dobra przepustowość łącza między dekoderami - im więcej, tym leiej.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Dzis rano dopiero pobral mi sie soft MR na czarny dekoder (a myslalem ze go mialem wczesniej). Po zaktualizowaniu bialy zaczął chodzic (tzn) czyta z dysku czarnego dekodera, moze nagrywac etc. Zaczęło to w końcu chodzic. Jedyny teraz problem to po wyszukaniu kanałow DVB-t na bialym ani na nim ani na czarnym nie mozna znaleźć tych kanałow na liscie (po wyszukaniu soft potwierdzil ze kanaly DVB-t są na koncu listy - ale niestety nie moge ich znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety to nie dziala. Co prawda mam te kanaly na telewizorze i nie potrzebuje ich bardzo w dekoderze n ale chcialbym wiedziec dlaczego ich nie ma, ani na dekoderze bialym ani czarnym. Jestem w zasiegu dvb-t i na telewizorze mam 15 kanalow dvb-t łacznie z Polsat HD i TVN+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Do prawidłowego działania MR konieczny jest min. konwerter Twin lub Monoblock Twin (jeśli chcesz odbierać HB i Astrę). Biały nie musi mieć podłączenia do anteny SAT czy DVB-T.

Rodzaje konfiguracji MR:

1000 - czarny 2xSAT(HB), biały nie podłączony do anten,

1001 - czarny 2xSAT(HB), biały DVB-T,

1010 - czarny 2xSAT(HB), biały 1xSAT (wymagany konwerter quad) bez DVB-T

1011 - czarny 2xSAT(HB), biały 1xSAT + DVB-T,

2000 - czarny 2xSAT(HB+Astra - wymagany Monoblock Twin), biały nie podłączony do anten,

2001 - czarny 2xSAT(HB+Astra), biały DVB-T,

2010 - czarny 2xSAT(HB+Astra), biały 1xSAT (wymagany konwerter monoblock quad) bez DVB-T

2011 - czarny 2xSAT(HB+Astra), biały 1xSAT + DVB-T.

 

Jak widzisz masz wiele możliwości podłączenia anten do dekoderów.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

mam pytanko do bardziej zorientowanych

mam w tej chwili ful pakiet ( za 99pln mieiecznie)

czy jest mozliwosc dobrania multiromu

a jezeli tak

to jakie sa koszta

i czy dalej bedzie mnie obowiazywac ful pakiet za 99pln

 

i jeszcze jedno jak sprawdzic czy w domowej instalacji w gniazdach sieciowych jest ta sama faza ( parter i pietro)

bo musze je wykozystac by podlaczyc MR ;-) POZDRAWIAM i dziekuje za podpowiec ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno jak sprawdzic czy w domowej instalacji w gniazdach sieciowych jest ta sama faza ( parter i pietro)

bo musze je wykozystac by podlaczyc MR ;-)

 

jak zrobisz zwarcie w gniazdku to wywali bezpiecznik tej fazy i zniknie prąd we wszystkich gniazdkach na tej fazie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...