Skocz do zawartości

MUX 3 (TVP)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To co mówi Pan Jackowski zazwyczaj się nie sprawdza więc raczej byłbym pewny o listopad no chyba że MSWiA (najpewniej PiSowskie) znowu będzie chciało bombardować przełączenie ponownie przesuwając je o rok czego oczywiście byśmy nie chcieli. No cóż, pożyjemy i zobaczymy :)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Martin11 napisał(a):

Jasnowidz Jackowski mówił kiedyś na swoim kanale, że do wyborów nie dojdzie, bo w części Polski będzie stan wyjątkowy.. , nie wiadomo co wagnerowcy zrobią.

Jedynym czynnikiem decydującym czy wybory odbędą się w terminie będą słupki poparcia. Jeśli będą wskazywały że pewne ugrupowanie może przegrać wybory, wówczas każdy pretekst będzie dobry do wprowadzenia stanu wyjątkowego na części Polski. Nie było żadnego powodu aby opóźniać przejście MUX3 w terminie gdy pozostałe MUXy także przechodziły. To czysta polityka.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat kiedyś skorzystałem z tych napisów z Regionalnego Systemu Ostrzegania (a dlatego przedłużyli nadawanie kanałów TVP w DVB-T, może nie bezpośrednio, że nam coś groziło, ale było wiadomo, że trzeba wystawić wiadra na wodę).

Uważam, że całe RSO powinno być dużo lepiej zrobione.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już chcą RSO na telewizory to komunikat RSO powinien być razem z telewizyjnym tzn. wyskakiwać na ekran bez różnych wymagań. W obecnej formie on nie ma sensu, tak jak @dvbtowiec napisał nikt tego prawie nie używa.

Edytowane przez Zeusek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się może zdarzyć, nikt nie wieszczył w 2019r, że będzie covid 19, dalej kryzys i wojna na Ukrainie. Dziwne czasy są. 2019r. Był ostatnim w miarę normalnym rokiem. A jeśli chodzi o MUX3, to czy TVP3 regionalne, mają też przejść na HD, tak jak TVP Historia po przejściu na DVBT2/HEVC? Teoretycznie tak, tylko nigdzie to nie jest napisane w 100%. Na dużych telewizorach kanały w SD, to tragedia w oglądaniu. I tak mamy teraz większość kanałów w DVBT/2 , na wszystkich MUX-ach w wersji HD. A po przełączeniu MUX3 na nowy standard, to tylko kilka kanałów zostanie w SD I to w MUX8(cztery już są, ale dojdą 2 w Wersji SD) . I tak-- Mux1(8HD) +Mux2(8HD)+Mux6(9HD)+Mux3(9HD- po zmianie na DVBT2/HEVC) +Mux 4(1HD-nie kodowany)+Mux8(1HD- prawdopodobnie w nie dalekiej przyszłości) = 36HD i 6 w wersji SD na Mux8. Tak ma wyglądać telewizją naziemna w Polsce w nie dalekiej przyszłości. A na tle Czech, Słowacji, Niemiec, Francji i.t.d. To Polskie DVB-T2 bardzo dobrze wychodzi. Oczywiście piszę o rozdzielczości kanałów w jakiej są i będą nadawane, a nie o ofercie programowej, bo ta to sieczka dla mózgu.

Edytowane przez Martin11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coraz częściej myślę, że nie będzie żadnego przełączenia MUX-3 na nowy standard. Zapewne odłożą to na czas nieokreślony i tyle. Daję na to 90% szansy, że zostanie tak jak jest.

Mieli idealny czas na wiosnę, a teraz to nie jest zbyt dobry termin. Po wyborach a przed Świętami, ledwo w zasadzie 5-6 tygodni czasu.

Jeśli chcieliby przełączyć, to co najmniej 2 tygodnie po wyborach nikt tego nie pozwoli ruszyć. Na Wigilię domyślam się, że też tego nie zrobią :D

 

Poza tym, czy ktoś w TVP wyprodukował już np. filmy instruktażowe "Jak wyszukać programy?" dla użytkowników tunerów? Czy w ogóle zrobiono coś aby rozpocząć jakąkolwiek kampanię informacyjną o ewentualnych zmianach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jestem dobrej myśli i uważam że przełączenie jednak nastąpi. Zresztą można je wykorzystać w dobrym celu z uwagi na wojnę a mianowicie do czasu jej zakończenia na MUX3 puścić wzorem Polskiego Radia w DAB+ kanał państwowy w języku ukraińskim przynajmniej do czasu ułożenia docelowej oferty MUX3 i MUX6. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.08.2023 o 16:24, DanielK napisał(a):

Poza tym, czy ktoś w TVP wyprodukował już np. filmy instruktażowe "Jak wyszukać programy?" dla użytkowników tunerów? Czy w ogóle zrobiono coś aby rozpocząć jakąkolwiek kampanię informacyjną o ewentualnych zmianach?

TVP miała materiału na temat DVB-T2 - np. https://telewizjanaziemna.pl/ntc-drugiej-generacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2023 o 16:24, DanielK napisał(a):

Ja coraz częściej myślę, że nie będzie żadnego przełączenia MUX-3 na nowy standard. Zapewne odłożą to na czas nieokreślony i tyle. Daję na to 90% szansy, że zostanie tak jak jest.

Pisałem pół roku temu, po wyborach będzie, chyba jasne jest że przed nie mogą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mogę się mylić. Ale dla aktualnej władzy propaganda jest kluczowa także w kontekście wygrania wyborów samorządowych i zdobycia jak największej ilości mandatów do PE. Jak widać po aktualnej kampanii wyborczej - wszystkie chwyty dozwolone. Zatem jeżeli odwleczenie w (nieokreślonym) czasie zmiany standardu nadawania mux-3 miałoby w tym dopomóc - jest to jak najbardziej prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jaka partia i jaki rząd. Dobrze wiemy jak bywało w TVP wcześniej i jak jest teraz.

 

Ja nie oglądam programów informacyjnych ani w TVP ani w TVN. Każdy z nich mówi tylko swoją prawdę.

 

Już obowiązują przepisy na podstawie których można usuwać treści z internetu (link).

Na przykład: "Bardziej staranne moderowanie treści, mniej dezinformacji", co oznacza że istotna będzie uznana przez kogoś jedyna słuszna wizja prawdy.

Macie przykłady jak było z Covidem i jak usuwano prawdę nazywając ją dezinformacją.

Wiele na ten temat także na tym forum napisano...

 

Wracając do tematu, mam nadzieję, że będzie to przełączenie chociaż jestem co do tego bardzo sceptyczny.
Tym bardziej znowu za granicą zaczyna się medialna nagonka na kolejne warianty covida, nie wspominając o szaleństwie klimatycznym i szkodliwości :D CO2.
EOT

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, DanielK napisał(a):

Nie ważne jaka partia i jaki rząd. Dobrze wiemy jak bywało w TVP wcześniej i jak jest teraz.

Wcześniej nigdy nie przesuwano terminów przełączeń. Obecnie pod pretekstem tego co dzieje się za wschodnią granicą (mimo iż nas to bezpośrednio nie dotyka, a przyczyny tego nie ustały) przesunięto termin za pięć dwunasta zaskakując wszystkich gracy rynkowych. Dobrze wiemy że nie to było powodem a wybory w tym roku i data przełączenia nie jest przypadkowa. Mam nadzieję że już więcej przesunięć tego terminu nie będzie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2023 o 12:10, Poland napisał(a):

Jeżeli tak mieliby się przejmować wyborami to MUX-3 w DVB-T2 nigdy byśmy się nie doczekali. Jestem pewny Telewizja Polska dotrzyma zaplamowanych terminów i dokona przełączenia już listopadzie :)

Wybory są w październiku więc listopad już jest kolejnym miesiącem czyli zgodnie z planem szansa jest, chyba że wynik wprowadzi taki popłoch że zapomną gdzie są :) 

23 godziny temu, daw7 napisał(a):

 

 

W dniu 1.09.2023 o 13:13, dvbtowiec napisał(a):

Wcześniej nigdy nie przesuwano terminów przełączeń. Obecnie pod pretekstem tego co dzieje się za wschodnią granicą (mimo iż nas to bezpośrednio nie dotyka, a przyczyny tego nie ustały) przesunięto termin za pięć dwunasta zaskakując wszystkich gracy rynkowych. Dobrze wiemy że nie to było powodem a wybory w tym roku i data przełączenia nie jest przypadkowa. Mam nadzieję że już więcej przesunięć tego terminu nie będzie.

Po wyborach przełączą bo mają kilka lat spokoju :) proste...

 

Czekam aż do MUX3 dodadzą nie tylko nowy system, ale także TVP Film i TVP Muzyka, może już za prezesury nowej , ale myślę że się w końcu doczekamy.

Gdyby po wyborach zmieniła się władza to wtedy TVP będzie miała 1/4 budżetu i będą same likwidacje, zero nowości, tylko ostro w dół, a TVN będzie potęgą.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pietrek1 napisał(a):

to wtedy TVP będzie miała 1/4 budżetu i będą same likwidacje, zero nowości, tylko ostro w dół, a TVN będzie potęgą, mam nadzieję że nic się nie zmieni :) 

TVP dawało radę bez tak ogromnych dotacji, TVN i żadna inna prywatna firma także ich nie ma. 

Poczytaj sobie jak te pieniądze są wydawane i czy można racjonalniej. Dla mnie to żadne kryterium. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że PO mocno podcinała skrzydła TVP, wolała ją mocno ograniczać, chciała sprywatyzować TVP2, chciała marginalizować TVP3, TVP Info, TV Polonia, opóźniali inwestycje w nowe sprzęty np. do HD, nowe studia, TVP mocno odstawała od konkurencji przykładowo w kanałach informacyjnych, itp. bo pieniędzy było dużo mniej, a PiS jednak zrobił ogromne kroki na przód i mocno rozwinął TVP - za czasów PiS mamy dużo więcej produkcji telewizyjnych m.in. nowe seriale wysokobudżetowe, nowe programy naukowe i rozrywkowe oraz powrót starych dobrych formatów m.in. Sonda, Koło Fortuny, itp. , nowoczesne studia w tym także bardzo nowoczesne studio TVP Info, przejście m.in. TVP Info i Polonia do HD, nowe kanały m.in. TVP abc, TVP Nauka, TVP Dokument, itd itd., co było moim zdaniem dobrym krokiem, lepiej promować nasze niż niemieckie czy amerykańskie.

 

Komercyjne stacje nigdy nie mają dotacji z budżetu i nie będą miały, opierają się na innym modelu działania, nie są państwowymi spółkami. Komercja nie może sobie pozwolić m.in. na teatr czy programy informacyjne/naukowe/historyczne/dokumentalne w których nie ma papki przynoszącej wymierne skutki dużej oglądalności w excelach, komercja opiera się na modelu papki najniższego lotu, która tylko w każdy możliwy sposób zwiększa oglądalność, to jest całkiem inny wymiar TV.

 

Termin po wyborach myślę, że zostanie wprowadzony bo nie będzie wtedy sensu bardziej tego przedłużać jak już nie będzie po co :) Nie będą w nieskończoność na starym systemie, muszą iść tak jak konkurencja jeżeli chodzi o sprawy techniczne, nie mogą pozostać w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, pietrek1 napisał(a):

Komercja nie może sobie pozwolić m.in. na teatr czy programy informacyjne/naukowe/historyczne/dokumentalne w których nie ma papki przynoszącej wymierne skutki dużej oglądalności w excelach

Jeśli chodzi o programy informacyjne w TVP, to wcale bym nie powiedział, że to jest jakiś bardzo wysoki poziom merytoryczny, szczególnie w Wiadomościach o 19:30. Ba, uznałbym, że jest to bliżej takiego poziomu papki. A tego się nie da nadrobić nowoczesnym studiem.

Owszem, stacje komercyjne muszą patrzeć na oglądalność, ale szczegół jest też taki, że większość kanałów tematycznych to są stacje komercyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...