Skocz do zawartości

Antena stacjonarna do DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

Kręciłam anteną, siła wzrosła do 33, 35%, jakość taka sama i dalej nie wyszukuje kanałów. Sprawdzałam na innej antenie siatkowej i jest to samo. Przeglądam teraz anteny i szczerze mówiąc nie wiem jaka będzię wystarczająca, czy 14 albo 16,5db bez wzmacniacza wystarczy na odległość od nadajnika do 40km? coś takiego np. http://allegro.pl/antena-kierunkowa-opt ... 82452.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz 40 km od nadajnika, polecałbym przedwzmacniacz w puszce antenowej. Ostatnio podłączałem antenę yagi (16 elementowa) do dekodera Opticum X7 combo. Mam 50 km do nadajnika DVB-T 100kW i bez wzmacniacza w puszce antenowej, dekoder pokazywał jakość na poziomie 70% ale nie dało się tego oglądać. Obraz był poszadkowany. Po założeniu przedwzmacniacza jakość podniosła się do 90% i jest super. Instalację w domu mam zakończoną gniazdem antenowym a więc troszkę to gniazdo tłumi sygnał. A wskaźniki poziomu sygnału w dekoderach są do kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale patrząc na mapę nie jesteś w zasięgu żadnego nadajnika. Żadna antena ci nie pomoże. Najbliższe nadajniki są w Zielonej Górze i Legnicy. Żeby odbierać na dzień dzisiejszy programy Polsatu, zainstaluj antenę satelitarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Legnicy nie będzie odbioru, gdyż dużo bliżej znajduje się nadajnik TV Łużyce/TVN. Pozostaje ci odbiór z Zielonej Góry, a i tak masz marne szanse na to, że ci się uda. Dla ciebie chyba najlepsza będzie antena ATX-91 ze wzmacniaczem. Do tego będziesz musiał pomyśleć, jak ją zainstalować w polaryzacji pionowej (czyli odwrócić wokół własnej osi o 90st), ale i tak nie gwarantuję, że będzie sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie anten w których nie można symetryzatora wymienić na przedwzmacniacz. Odległość od nadajnika nic nie znaczy, trzeba uwzględnić przeszkody terenowe, wpływające na tłumienie sygnału.

 

Ta antena z Allegro to zły wybór, lepiej wziąć Tri-Digit lub ATX91 albo dowolną antenę logarytmiczną lub nawet siatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręciłam anteną, siła wzrosła do 33, 35%, jakość taka sama i dalej nie wyszukuje kanałów. Sprawdzałam na innej antenie siatkowej i jest to samo. Przeglądam teraz anteny i szczerze mówiąc nie wiem jaka będzię wystarczająca, czy 14 albo 16,5db bez wzmacniacza wystarczy na odległość od nadajnika do 40km? coś takiego np. http://allegro.pl/antena-kierunkowa-opt ... 82452.html

Zakupiłam taką antenę i po podłączeniu odbiera tylko programy z MUX2, dekoder znalazł też programy z MUX3, ale jest czarny obraz, czasem jest dźwięk, ale zaraz ginie. Kręciłam trochę anteną, ale mimo to nie mogę ich złapać. Druga sprawa to mam tv 21 cali i obraz jest trochę przeciągnięty, jaka jest optymalna rozdzielczość na 21calowy monitor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 i 55 znajduje, 58 nie. Ogólnie siła sygnału 71%, jakość 90%. wszystkie kanały TVP są czarne i pojawia się łamany dźwięk. w bezpośrednim otoczeniu anteny są lasy, a że napadał sporo śniegu może ma to jakiś wpływ na sygnał? Dekoder jaki mam to Cabletech URZ0083Q. http://oi49.tinypic.com/10fxpuw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Z Legnicy nie będzie odbioru, gdyż dużo bliżej znajduje się nadajnik TV Łużyce/TVN. Pozostaje ci odbiór z Zielonej Góry, a i tak masz marne szanse na to, że ci się uda. Dla ciebie chyba najlepsza będzie antena ATX-91 ze wzmacniaczem. Do tego będziesz musiał pomyśleć, jak ją zainstalować w polaryzacji pionowej (czyli odwrócić wokół własnej osi o 90st), ale i tak nie gwarantuję, że będzie sygnał.

Czyli trzeba czekać aż niedługo dadzą jakiś nowy nadajnik bliżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, obie powinny pracować identycznie. Pytanie jak z jakością plastiku w tej tańszej wersji, kiedy UV i inne czynniki go zniszczą (elementy plastikowe są przy mocowaniu direktorów oraz reflektora, dodatkowo jest stalowy wkręt mocujący).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka antena DVB-T do odbioru dekodera naziemnego cyfrowego polsatu?

 

Jakakolwiek. Już za chwilę po wyłączeniu analogu sygnał DVB-T wszędzie będzie silny. Wszelkie chodzenie po dachach, wieszanie drutów czy prętów za oknem straci rację bytu. Będzie tak jak z telefonem komórkowym — nie trzeba będzie już wychodzić na zewnątrz, żeby normalnie sobie pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...