Skocz do zawartości

Antena stacjonarna do DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie pytanie. Mieszkam w górach, bez kłopotu łapię DVB-T z Skrzycznego, ale chciałbym spróbować złapać jakąś czeską naziemną, a do tego polskie kanały z nadajnika w Katowicach. Ostatnio próbowałem łapać, to niestety znalazło tylko jednego MUXa, ale antena jest stara i kiepska.

 

Teraz będę robił instalację dla drugiego telewizora i proszę o rady. Do Ostrawy mam jakieś 60 km, do samej granicy 30 km, tyle tylko że troszkę mogą zasłaniać góry. Choć akurat od strony północno-zachodniej gór nie ma, więc wydaje mi się że powinno łapać. Kumpel mieszka 1 km odemnie, ma nowszą antenę i łapie Czecha.

 

Mógłby ktoś polecić jakąś antenę? Przede wszystkim zależy mi na polskich kanałach, ale jeśli to kwestia kilkudziesięciu złotych więcej to chętnie kupię coś droższego, żeby złapać czeską telewizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do wyboru dwie anteny co ci moge polecić reflektorówke telkom - telmor ASR 860 P 25 aktywna z zasilaczem ponad stówke kosztuje ale z zyskiem sygnału aramta mozna potocznie napisać i fajnie zrobiona jakosciowo nie typowa chinszczyzna za 50-60 zł bo to widać po plastikach i pseudo alu co rdzewieje . , lub juz taka z bardzo wysokiej półki i jakościowo extra ( mocowania , plastiki , alu ) inteligientna antena mozesz sobie wpisac po nazawie i poczytac to Televes DAT BOSS HD , jesli sygnał nadal bedzie słaby na pasywnej mozna sobie dokupić tylko do niej zasilacz np. taki Telkom TELMOR Zasilacz ze zwrotnicą ZZA-7 i podbije sygnał gdzyż jest inteligietną anteną i ma wbudowany przedwzmacanicz na tryb pasywny lub aktywny nie trzeba nic wymieniac ale jak pisze to juz antena z wysokiej półki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć.

Padło i na mnie, potrzebują zakupić antenę do odbioru DVB-T. Mieszkam w Piotrowicach (okolice Jawora) a nadajnik mam na Ślęży pod Wrocławiem - jakieś 60 km w linii prostej. Jaka antenka będzie potrzebna w celu prawidłowego odbioru DVDT? Zastanawiałem się nad ATX-91+ wzmacniacz LNA-177 i zasilacz, ale nie wiem czy taki zestaw jest odpowiedni. Ale opinie ta antena ma pozytywne jako antena kierunkowa. Od znajomych natomiast słyszałem, że powinienem szukać anteny szerokopasmowej, a nie kierunkowej - dobrze mówią? Co byście polecili? Ta atx-91 jest za 100zl z przesyłką, więc sporo, jeżeli dało by radę coś dobrego taniej kupić to jestem jak najbardziej za - krucho z funduszami...

 

Dzięki wielkie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokopasmowość i kierunkowość to są dwa zupełnie odmienne pojęcia.

 

Pasmowość oznacza to, dla jak szerokiego zakresu częstotliwości została zaprojektowana antena, natomiast kierunkowość oznacza zdolność do wytłumiania obcych sygnałów z boku czy tyłu anteny, co również przekłada się na zysk anteny.

 

W twojej lokalizacji powinna zadziałać każda lepsza antena. Sama antena ATX bez wzmacniacza spokojnie powinna wystarczyć, zawsze możesz dokupić zwykły symetryzator do anteny, a jeżeli nie da to efektu, to wtedy możesz założyć wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka antena http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... A1910R.htm powinna mieć dobry odbiór i do tego wzmacniacz LNA-177 oraz zasilacz. Ja odbieram na takim własnie zestawie Łańcut a z nadajnika Sucha Góra, z Leżajska nie mam zbyt dobrego odbioru bo prawie 2 km lasu w linii prostej muszę ściąć.

 

Możesz też zrobić jak Qrzysztof tobie podpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i wyjaśnienie tej kwestii.

 

Nie chciałem za bardzo kombinować i kupić wszystko od razu, skoro jednak piszesz, że atx ze wzmacniaczem może być niepotrzebna, to ze wzmacniacza jednak na start rezygnuję i kupię samą antenę + do tego zasilacz, gdyż od anteny do tv będzie z 15 metrów kabla. A wzmacniasz kupię na miejscu w sklepie gdy zajdzie potrzeba, pewnie w 15zł się zmieszczę.

Zastanawiam się jeszcze nad jednym modelem anteny, opticum ax 1000 - wygląda ciekawie i cena nie jest jakaś tam straszna. za 60zł można kupić. Ta podana przez CIebie wyżej GoldSat jakoś mnie nie przekonuje. A może się mylę?

Szczerze mówiąc to zgłupiałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką byście mi doradzili antenę kierunkową żeby móc odebrać sygnał MUX-4 o mocy 4,5kW, oddalonego ode mnie jakieś 15km? Na siatce udało się mi raz załapać ale poziom sygnału strasznie skakał, padał lekki deszcz (tropo). Od tamtej pory sygnału brak. Reszta Mux-ów działa bez żadnego zarzutu. Co do obecnej anteny siatkowej to jest ona stara, ma jakieś dwadzieścia klika lat. Z góry dzięki za pomoc w dobraniu odpowiedniego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem spytać o antenę, która umożliwi stabilny odbiór sygnału z nadajnika na Św. Krzyżu. Do nadajnika mam około 50 km, antena może znajdować się na wysokości około 5 metrów. W pobliżu kilka domów, lecz żaden nie jest na trasie między nadajnikiem, a miejscem gdzie chciałbym, aby antena się znajdowała. Przekrój terenu wygląda tak:

http://imageshack.us/a/img62/687/q48e.png

 

Czy antena Manta MA301 (http://www.skapiec.pl/site/cat/3310/comp/2166647) lub inna podobna do niej będzie dobrym zakupem? Ewentualnie czy wystarczy EMMERSON ANTV-210 (http://emmerson.com.pl/anteny-tv-dvb-t/84-antv-210-emmerson)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam anteny do tunera, na działke, raczej antena kierunkowa.

# MHz MUX Nazwa Moc [kW] Pol Odległość [km]

26 514 MUX-3 Przysucha "Kozłowiec" 10.000 H ~18.985

30 546 MUX-1 Przysucha "Kozłowiec" 50.000 H ~19.071

37 602 MUX-2 Przysucha "Kozłowiec" 50.000 H ~19.071

 

Anteny do takich danych w/w. Szukałem na stronie dipolu, było kilka anten, ale sam nie wiem, która niedroga wybrac. Dlatego niedroga, bo antena ma byc do tunera na działke, który bede uzytkował jedynie w wakacje, przez krótki okres czasu.

 

Czy ktoras z tych anten bedzie dobra:

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1911.htm model A1911

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1610.htm model A1610

 

Czy może jakaś inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMMERSON ANTV-210 wystarczy? Widziałem, że tania antena, a chcę na balkonie piętrowego domu zamontować. Nie znam się na tym, więc wolę spytać :)

Kupiłem, ale okazało się, że działa na zrobionym biquadzie (polecam wszystkim, odległość 50 km i czysty obraz, siła sygnału 74, jakość sygnału 90%). I teraz pytanie odnośnie tej anteny, tylko z innym zastosowaniem. Czy około 15 km od nadajnika Raszyn, ale pod blaszanym dachem da radę odbierać sygnał bez problemu? Bez wzmacniacza, sama antena zamontowana na strychu parterowego domu znajdującego się na wschód od nadajnika. Chodzi mi głównie czy blacha na dachu nie zakłóci sygnału. Jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...