Skocz do zawartości

Antena stacjonarna do DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam taką antenkę i chciałbym zastosować ją do odbioru tel.cyfrowej.Najbliższy mux to Raszyn ok 80km.Moje pytanie dotyczy tego jaką zastosować kombinacje czy dać symetryzator antenowy (jaki najlepszy) czy wzmacniacz dopuszkowy (jaki najlepszy). Jeśli wzmacniacz to jaki zasilacz.Dodam tylko ze teren cięzki blok 4piętrowy w parku czyli dookoła drzewa.Dziekuję za podpowiedzi i sugestie dodam tylko ze dokupywanie super anten nie wchodzi w grę ponieważ instalcia będzie u starszej osoby i nie zamierzam narażać jej na dodatkowe koszty.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Posiadam zwykłą antenę siatkową i mam w niej zamontowany przedwzmacniacz antenowy (w puszcze) LNA-177. Mieszkam w Bodzanowie w woj. Opolskim. Odbieram sygnał z nadajnika Wrocław-Ślęża. Dwa tygodnie temu jakość odbioru się pogorszyła. Siła sygnału wynosi 75%, jednak jakość sygnału jest bardzo niestabilna i wacha się od 100% do nawet 0%. Do 2 tygodni do tyłu wszystko działało bardzo dobrze i stabilnie. Czy wina leży po mojej stronie i jeśli tak co moje zrobić aby ustabilizować jakość lub czy wina leży może po stronie nadawcy. Dodam jeszcze że kanały odbierane z nadajnika Praded działają bez zarzutu (jakość i sygnał 100% i stąd moje podejrzenie, nie wiem czy słuszne o winie leżącej po stronie nadawcy). Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Profil masz b. dobry. Ja bym na twoim miejscu kupił 19 elementową z DIPOLA i wystarczy, może nawet na symetryzatorze będzie działać, bo Ślęża sieje daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie dotyczy oczywiście anten Dipola,tylko następnych wynalazków.

Na przedstawione poniżej produkty czekają z utęsknieniem nasze huty.

Osobiście radziłbym po prostu kupić jakąś antenę...

Wiem, wiem, szwagier na drucie odbiera,a sąsiad na widelcu.W dodatku za gęstym lasem. I tego, i no.

Pzdr. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem o checiwymiany anteny. Wymieniłem zwykłą siatke na atx-91 no i teraz mam odbiór jeszcze gorszy niz na zwyklej siatce. wzmacniacz to lna177. Mam do tej anteny zasilacz z potenciometrem i jak wezme utawie zasilacz na full to sila sygnalu jest na 40% ale jakość na 0%. jak zmniejszam moc zasilacza to przy okolo 10-15 % sily sygnalu pokazuje sie jakas jakosc ale jest to skaczące cyfry od zera do 30%. co moze byc tego przyczyna? JAk to naprawić zeby działało . szkoda byloby na darmo wydawać 100 pln na antene ktorej skuteczność jest gorsza od starej siatki. PROSZE O POMOC

 

ps tutaj opisałęm moje położenie i instalacje antenowa nie chce zaśmiecac i pisać znowu to samo wiec wklejam link https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=115&t=14138&hilit=qbic&start=285

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem siatkę, przez jakieś 2 tygodnie działała rewelacyjnie, po czym stwierdziła, że będzie odbierać tylko TVN HD a niższych częstotliwości nie :/

A teraz w ogóle już nie odbiera.

Więc sam nie wiem czy warto się bawić w kupowanie zawodnych siatek po 30 zł, czy nie lepiej zainwestować w jakąś logarytmiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...