Skocz do zawartości

Antena stacjonarna do DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

No to skoro polecacie te antenę Dipol 19 to jeszcze parę pytań w związku z nią.

 

Czy nada się to montażu na balkonie?

Czy posiada wbudowany syntezator (jeśli nie to jaki kupić)?

Czy posiada wbudowany wzmacniacz? (jeśli nie to jaki kupić)

Czy każda antena jest przystosowana do odbioru kanałów HD ? ( chodzi mi o TVP 1 i 2 HD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,możesz ją zamontować.Posiada symetryzator ,tu masz link http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... A1910R.htm

Wzmacniacza ten zestaw nie posiada,najpierw zamontuj samą antene z symetryzatorem i jak się okaże słaby sygnał to dokup płytke LNA 177 (ok 12zł) + zasilacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.Mam wątpliwości co do tych trzech direktorów.Przy większej odległości od nadajnika nie mają chyba znaczenia ,działa i tak ten środkowy.

W starych książkach o budowie anten ten typ wcale nie wystepuje.Opisują za to anteny kanałowe w których dobierają wymiary w zależności od częstotliwości.Taka antena ma wtedy zakres w którym zysk jest większy.

Tymczasem robiłem próby z Televes DAT45 chcąc odebrać Zieloną Górę z odległości 125 km.Bez sukcesu.

Mam do tego wzmacniacz ale mam wątpliwości czy to coś da bo w najbliższej okolicy mam 10 kanałów DVB-T a także jeszcze cudo średnifalowe o mocy 100kW.Kocioł na dodatek bo na dwóch sąsiednich kanałach nadają okropne 50 i 100 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Prosze o info jaka antene i osprzet wybrac do instalacji ant na 4 tv CRT + 3 dekodery (2 Ferguson T 60 i Wiwa HD 90) dla miejscowosci oddalonej od nadajnika (Choragwica) o okolo 25 km?

Na razie mam:

- Antena telewizyjna Dipol 94/21-69 Vena

- splitter FVSC8P 8WAY

- kabel koncentryczny.

 

Podpialem to, ale nie dziala :(

W dekoderach wylaczylem w opcjach zasilanie anteny.

Co robie zle? czy ta antena nie jest zbyt mocna? czy moze wystarczy zwykla siatkowa + zasilacz?

 

Prosze o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to w ogóle za splitter cudo że go znaleźć nigdzie nie można? Kup zwykły rozdzielacz -> http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_tv_ ... R60104.htm Najpierw to się wpina antenę bezpośrednio do jednego TV żeby sprawdzić czy wszystko gra. Jak gra to korygujesz antenę i ustawiasz najlepiej jak się da, a potem dopiero jak masz pewność że antena działa to wpinasz rozgałęźnik i rozpinasz wszystko do telewizorów/tunerów. Antena będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...