Skocz do zawartości

Antena stacjonarna do DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

@Activ na zamieszczonych profilach terenu masz odległość do nadajnika widoczną.

 

@Davido pomyśl o:

 

1. ATX-91 (ale z zakresem kanałów do 69)

2. Tri Digit

3. UHF 200 Maximum.

 

W gruncie rzeczy najlepszy profil to masz do nadajnika św. Krzyż, nie przejmuj się odległością, kup jedną z ww. anten i dodaj LNA-177. Ja odbieram z Suchej Góry, z Tarnowa, św. Krzyża oraz z Tarnobrzega.

 

Mam dwie antenki Tri Digit i UHF200 Maximum ale z bardzo dobrym drogim wzmacniaczem TAKIM

 

Antena skierowana na Suchą Górę a odbiera mi bokiem Tarnów i tyłem św. Krzyż i Tarnobrzeg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zadać pytanie dotyczące wyboru anteny DVB-T. Przejrzałem różne posty i nie znalazłem odpowiedniej odpowiedzi, dlatego pytanie o antenę. Miejsce i warunki odbioru - Olsztyn (Jaroty), odległość od nadajnika Pieczewo (w linii prostej) - 1 - 2 km. Układ okien pn-pd (po stronie pd balkon z anteną sat). Usytuowanie wobec nadajnika - (pn-zach) w stosunku do okien wychodzących na pn. 1 piętro. Nadajnik dla tego piętra jest przysłonięty zabudową okolicznych bloków praktycznie ze wszystkich kierunków. Brak możliwości montażu na dachu (niestety). Gdyby była możliwość montażu na dachu, w linii blok - nadajnik nie byłoby znaczących przeszkód terenowych. Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I,za pozwoleniem-odbiera ekranem,czy tym,co jest ekranowane,czyli rdzeniem kabla?Ciekawa teoria.Może niedługo ktoś napisze o zwykłej antenie bez kabla.Na tym forum nic już mnie zaskoczy,swoją drogą marna to reklama dla Sat-Kuriera,z którym jestem od pierwszego numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo proszę o pomoc w doborze odpowiedniej anteny. Obecnie jest zwykła siatka + wzmacniacz z regulacją (regulacja nie pomaga), niestety od jakiegoś czasu (gdy włączyli kanały HD), TV (32LG6000 + Neotion NP4+), niestety co chwile gubi sygnał. Proszę o pomoc w dobraniu nowej anteny, a także czy zastosować wzmacniacz czy symetyzator. Wygenerowałem mapkę terenu (wysokość zawieszenia anteny około 10m, wysokość nadajnika Śrem ustawiłem maksymalną 180m, ponieważ ten maszt jest znacznie wyższy około 290m n.p.t). Prawdopodobnie nie długo zagości Wiwa HD-90.

 

http://picturepush.com/public/8565985

 

PS: Mam nadzieje, że wszystko dobrze ustawiłem :)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I,za pozwoleniem-odbiera ekranem,czy tym,co jest ekranowane,czyli rdzeniem kabla?

 

Ekranem to wyświetla TVN :D Dla wszystkich nie lubiących rozbierać kabla z ekranu mam informację że w sklepach sprzedają też kabel bez ekranu, nazywa się to drut miedziany ;) Z tej odległości to powinien TV odbierać na gwoździu. A jak ktoś nie lubi majsterkować, to za 5-10zł można kupić antenę teleskopową do zestawów DVB-T na USB, ta sama zasada działania (dipol prosty) a o ile przyjemniej to wygląda. Jakby były jakieś problemy to dostroić długością teleskopu.

 

@Qbaas co masz za wzmacniacz? Twoja antena powinna odbierać na samym symetryzatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz przesterowany sygnał(za mocny). Zdemontuj wzmacniacz i zasilacz i w miejsce wzmacniacza zamontuj symetryzator na kanały 21-69.

Za mocny sygnał w analogu objawiał się odbiciami i trzaskami w fonii. Natomiast efektem przesterowania sygnału w DVB-T jest brak odbioru lub bardzo słaby sygnał.

 

Od siebie dodam, że z odległości około 55 km odbieram sygnał na kiepskiej jakości kawałku kabla koncentrycznego podłączonego do tunera "BLOW 4501 HD" i jakość i siła wynosi 100%.

Spróbuj z symetryzatorem. Zamiast wtyczki z zasilaczem zastosuj zwykłą wtyczkę antenową.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rosnącej nam liczbie "fachowców" /w tym również od wycinania drzew/tylko patrzeć,a na sklepach z gwoździami pojawią się napisy "Anteny". :lol2: Calowe do UHF,dwucalowe do VHF. :brawo:

"Nie teoria,tylko praktyka",to tylko ignorancja,której się czasami udaje...A ona nawet nie wie,dlaczego.

Polecam niektórym "spryciarze.pl",lub w archiwach kącik Adama Słodowego.Ciekawe,czy nożyce się odezwą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że z odległości około 55 km odbieram sygnał na kiepskiej jakości kawałku kabla koncentrycznego podłączonego do tunera "BLOW 4501 HD" i jakość i siła wynosi 100%.

No dobrze Ojcze, ale jak to wytłumaczyć? Przecież to nawet Watykan uznałby za cud :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

słyszałem o przypadkach,gdy /najczęściej podpieramy się sąsiadem,kolegą lub znajomym/jakość jest boska :wink: nawet bez OTV.Przypadki nie tworzą reguły.Pozdrawiam.

 

P.S.Nożyce nie leżą we wpisie poprzedzającym mój poprzedni,lecz na poprzedniej stronie.I to nawet dwie pary. Są moimi wiernymi "recenzentami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w doborze anteny.

Odległość z Rybnika do nadajnika w Katowicach 47km

Interesuje mnie antena która odbierała by MUX-3 moc 2,5kW

Antena będzie na balkonie 3 piętro

Brak przeszkód typu drzewa czy inne bloki.

Antena podłączona będzie do dwóch telewizorów

Profil terenu:

profilterenu.jpg[/img]

Cena anteny max 100 zł

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prosiłbym o porade w doborze anteny do telewizji cyfrowej oto fotka z sygnałami z naten z których będę chciał złapać sygnał:

Odpowiedznio:

Rzeszów - Sucha Góra

Bieszczady - Solina

Kielce- Święty Krzyż (tu troche zaszalałem bo odległość dość spora )

163c564e12146632med.jpg

Zastanawiam się nad antenami:

http://allegro :censored:

http://allegro :censored:

Czekam na jakieś porady i propozycje anten

 

Witam wczoraj udało się podłączyć atenę kierunkową ATX 55 i zasilacz i plytka wzięta ze starej anteny siatkowej (na tej płytce z anteny pisało coś 50dB) i złapałem sygnał ze Suchej Góry na Fergusonie Ariva T65 pokazuje jakość 73-80 a siła 73 i narazie jest ok tylko jak przejezdza jakies auto i ma przebicie to obraz troche przycina na drugim dekoderze WIWA HD-80 pokazuje jakość 98-100 a siła 95 ciekawe dlaczego :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba że na WIWie też przebija przy przejeździe samochodów, to znaczy że ma taką samą głowicę tylko podrasowali procenty w sile sygnału z urządzeniu żeby klient wiedział co ma brać :) Nawiasem mówiąc pokazywanie siły i jakości sygnału w procentach jest mylne. Porównywać można tylko sprzęt podający siłę sygnału np. w dBm (jak karty WIFI), a jakość w stopie błędu BER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałbym kupić pokojową antenę do telewizji naziemnej (cyfrowej). Mam 3 typy, ale nie wiem, który z nich jest najlepszy w praktyce. Otóż są to:

1) :censored:

2) :censored:

3) :censored:

Proszę o radę i cenne wskazówki.

 

Antena będzie służyć do odbioru DVB-T na komputerze. Obecnie korzystam z mini antenki dołączonej do tunera. Odległość od nadajnika to jakieś 10 km (nadajnik nadaje z mocą 100 kW zarówno MUX1 jak i MUX2) i obraz czasami zacina, stąd chciałbym to jakoś poprawić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...