Skocz do zawartości

Antena stacjonarna do DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje dobrej pokojowej anteny dla znajomego do tymczasowego mieszkania (zakaz anten na zewnątrz, kablówki na 3 miesiące nie opłaca się brać). Po linii prostej 15km do nadajnik PKiN i 12 do Raszyna. Z naziemnej TV to ja nie mam od ponad 15 lat temu więc nie mam pojęcia co wybrać. Generalnie cena nie gra roli bo zapewne czeka go jeszcze nie jednak przeprowadzka więc antena może się przydać też w przyszłości, no i najlepiej aby pozwala na odbiór wszystkich muxów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy od strony prawnej zarządca może zabronić całkowicie instalacji anten na zewnątrz budynku jeśli budynek nie jest wyposażony w instalację zbiorczą (nie mylić z kablówką) czy jednak musi wyznaczyć miejsce i sposób instalacji gdzie ewentualnie własną antenę zamontować można? Jest chyba nadal jakaś dyrektywa unijna na ten temat. Poza tym jeśli mieszkanie ma balkon a ten balustradę to chyba swobodnie można antenę do tej balustrady przymocować cybantami - elewacja wtedy niszczona nie jest, nie trzeba nawet robić przewiertu przez ścianę - są odpowiednie przejściówki okienne.

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, znalazłem jeszcze inny link do sklepu i tam zamówiłem. Dla ciekawych sklep nazywa się begli.pl.

Przydałoby się przetestować tą antene czy odbiera Czechy a południa a nadajniki są nie tyle co daleko co to jest teren górzysty.

Tutaj z Rawicza na Televesie odbiera Czechy   1  mux chyba  a to będzie ponad 150km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety nie da rady przetestować tej małej antenki na odbiór z Czech-za daleko. Chociaż kilka lat temu udało mi się odebrać nadajnik Brno i jego 3 muXy z ok. 360 km przy większym tropo na ATX91 ale to były początki Dvbt w Polsce i się wtedy zajmowałem dość dużo antenami naziemnymi.

Edytowane przez robsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje małe spostrzeżenia co do MUX 8.

 

Nadajnik Kosztowy, sprawdzone w 2 miejscach.

 

1. Około 15 km w linii prostej od nadajnika,I piętro kierunek zasłonięty. Antena Yagi 11, Mux 8 siła 90, jakość 80%.

 

2. Około 25 km w linii prostej, parter, Yagi 16. Siła 100,jakość 90.

 

Wygląda na to, że w przypadku aglomeracji nie będzie potrzeby montowania anten na VHF lub Combo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

Wczoraj wpłynęły do mnie informacje z 2 miejsc w Gliwicach. W jednym hula aż miło, w drugim cisza na tej samej antenie.

 

Tak jak pisałem, chodziło mi tylko o pokazanie,że dla iluś procent nie będzie konieczności dokłądnia VHFki lub wymiany na combo.

 

Nie wiem czy ktoś pisał, ale Barczak wprowadził bardzo fajną antenę do VHF, mogącą działać zarówno w H jak i V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa propozycja Dipola

 

a2810+.jpg

a2810+++.jpg

Profesjonalny zestaw antenowy z polaryzacją H-V Dipol 28/5-12/21-60

W/w zestaw występuje także w wersji ze wzmacniaczem LNA-177 dla pasma UHF

 

... i włoska antena LOG Emme Esse Uni Line LOG 560HVD

 

45fdce9b909945cc3cf8196d6f7fd5b3.jpg

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzicie a u mnie na Televesu   to z tyłu wprowadzało  zakłócenia. Jak ktoś  nie korzysta z multiswitchy i ma blisko nadajniki to się sprawdzi. A nie tak jak ja nie dość że 1 źródło to 64km to jeszcze mega wypasiony sygnał  2kw  :roll: :roll: .

 

 

 

 

Teraz już po musztardzie ale ja rozczarowany nie jestem.  Nikt mi nie umożliwił  wypożyczenia anten musiałem więc ryzykować. Kupiłbym antene która by się nie sprawdziła  i co i w $$  w plecy. Jestem na 2 antenach + zwrotnica i radio. Spory wydatek ogólny ale  jestem ciekaw jak ktoś ma średnie warunki zakupić takiego DIPOLA to co będzie jak będzie mocny deszcz  z sygnałem który jest słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...