Skocz do zawartości

Antena stacjonarna do DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

Zielonki leżą ok. 20 km od Chorągwicy i mają bardzo dobre pokrycie sygnałem. Nie wiem jakie masz lokalne warunki odbioru, ale jeżeli nie ma większych przeszkód osobiście spróbowałbym na takiej. W razie konieczności możesz użyć dedykowanego wzmacniacza.Firma Barczak ma podobno niebawem uruchomić produkcję tej wersji anteny w większym rozmiarze.

A tak na marginesie - sprawdzałeś na zamontowanej siatce, czy odbierasz coś obecnie na k.7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mux-8 odbierasz. Jeżeli masz w miarę stabilny odbiór, poczekaj aż na rynku pojawi się więcej sensownych anten do odbioru wszystkich mux-ów w obydwu polaryzacjach. Wszystkie które podałeś, "mogą" odbierać mux-8 w polaryzacji poziomej, a Chorągwica nadaje w pionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie anteny Televes:

1-sza na zakres 21 - 69

2 -Ga na zakres 5-12.

Wszystko połączone zwrotnicą Telmor.

Miałem kiedyś anteny ATX. Tragedia i porażka. Po zimie wszystko powyginane.

Póki co jest ok. I nie widzę specjalnie od strony mechanicznej anteny, aby coś tam miało za chwilę się rozwalić.

 

Dobrze wiedzieć    o ATX    ale kiedy to było  to kiedyś?   Bo ja teraz widze 2 modele  ATX 91 i 107 chyba  .

 

Kontaktowałem się już z 1 sklepem w sprawie ewentualnego zwrotu anteny jak nie wypali to odmówił mówiąc iż nie  przyjmują zamontowanej anteny. Jednak to co mówisz jest ciekawe i kompletnie o tym nie pomyślałem. Televes na mux8 tylko i wyłącznie. No ale ja wole mieć antene 3 w 1  czyli mux 8  i mux 4  .Dab+ na razie nie w planach.  

 

Podaj jeszcze jaką antene miałeś tuż  przed zakupem tego Televesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była to antena Telmor digit ASR IQ, a wcześniej tzw krokodyl.
Krokodyl jeśli idzie o zasięg ok. Ale łapał zakłócenia od każdego motorowera.
Zmieniłem na Telmor z filtrem LTE i żadnych zakloceń.
Ale niestety nie radził sobie ze słabymi sygnałami.
Televes pomimo, że jest ok 5 m poniżej anteny Telmor łapie Mux L4.

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie linkujemy bez wyraźnej potrzeby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na satkurierze że ma się pojawić  antena Corab naziemna combo z   5-12  . Jakiś link jak to wygląda   . No i cena?
 

Była to antena Telmor digit ASR IQ, a wcześniej tzw krokodyl.
Krokodyl jeśli idzie o zasięg ok. Ale łapał zakłócenia od każdego motorowera.
Zmieniłem na Telmor z filtrem LTE i żadnych zakloceń.
Ale niestety nie radził sobie ze słabymi sygnałami.
Televes pomimo, że jest ok 5 m poniżej anteny Telmor łapie Mux L4.


Mam właśnie taki model Telmora  jednak starszy typ   brązowe  w miejscu niebieskiego  ale bez napisu   a reszta taka sama.
 
Czy odbierasz to w bloku   w wieżowcu  czy w domku ?  Na jakiej wysokości masz antene?  No  gdzie skierowany jest Televes  na Wrocław Sky tower czy Sobotka Świdnica? 
 
Jestem ciekaw czy ten Televes  bo to jest antena z 2010   czym by się różnił od  innych  typu  FUBA   lub  Optixum  AX  który się sprzedaje jak pączki w tłusty czwartek na allegro.
 
Cena tego Televesa to cena w zasadzie 2 anten. 
 
Podaj także link  jakiej zwtornicy  używasz.  U mnie na Telmorze który wymieniłeś nie ma sygnału  z mux8  a L4  to albo szczątki sygnału albo brak  tak więc rozumiesz. A monter mówił mi że wystarczy mi tylko antena kierunkowa bez wzmacniacza.Nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Televes najtańszy combo  tylko niecałe  300zł  :D

 

Oj przydała by się jakaś osoba lub kilka osób które mogłyby się wypowiedzieć w sprawie odbioru ze Sky Towera czy tam Slęży z jakiej odległości tak do 40km odbierają stabilnie  mux4.  Takie miasta poza Rawiczem już  jak  Kluczbork  Oleśnica Twardogóra  Trzebnica  Jelcz Laskowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś może z Brzegu Dolnego? Potrzebuję kupić antenę, odbiór góra Ślęża.

 

Ktoś ma może taka antenę, opinie ma bardzo dobre

Telmor digit activia?

Edytowane przez djmalag
Przeniesiono post do bardziej odpowiedniego wątku. Nazwy miejscowości i nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Potrzebuje porady. Mieszkam w bloku i mój balkon oraz okna sa skierowane przeciwległe do nadajnika. Na dodatek mieszkam na parterze. Proszę o radę o dobór anteny i innych częsci instalacji do obioru tv na 2 telewizory. http://www.sat-charts.eu/nadajnik,29SuwalkiKrzemianucha.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu z odbiorem odbicia, więc jak chcesz odbiór na dwóch telewizorach to potrzebujesz:

 

- Antena logarytmiczna na pasmo K2-K69 lub K6-K69

- Wzmacniacz LG2 do anteny logarytmicznej

- Zasilacz antenowy 12 V

- Kabel antenowy (długość wg potrzeb)

- Uchwyt antenowy (jeśli obecnie nie masz)

- 2 wtyczki antenowe (męskie)

- 1 wtyczka antenowa żeńska

- w zależności od wtyczek antenowych to 4 lub 6 wtyków "F"

- rozgałęźnik antenowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...