Skocz do zawartości

Prezydent Polski nie żyje...


Marco97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten co napisał jest dziwny, bo ma prawo owszem cierpieć ale kto mu dał prawo oceniać i osądzać ludzi, którzy uważają że Wawel nie jest dobrym miejscem pochówku? Kto dał mu prawo ich obrażania za to tylko, że mają odmienny pogląd i odmawiania im patriotyzmu?

Jeśli uważa, że tacy ludzie jak Wajda czy Bartoszewski, którzy przecież się temu sprzeciwiają, to "małostkowe prostaczki, które nie potrafią same myśleć" to raczej z nim jest coś nie tak i powinien się nad sobą głęboko zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie smierć Prezydenta

Dokładnie tak samo myślę...Śmierć pana Prezydenta zrobiła ogromną reklamę dla "Katynia" a Wajda nawet tego nie potrafi uszanować i pisze głupie petycje. Trochą pokory i szacunku Panie Wajda.

Gdyby nie smierć Prezydenta

Dzięki Prezydentowi jego film zasłynął a on mu żałuje grobu - wstyd.

moze częścią tej kasy wspomoże rodziny zabitych w katastrofie i się zrehabilituje.

Cienka ta nasza klasa inteligencji.

Gdzieś? Kiedyś? Ktoś? Od dalszych komentarzy możesz się powstrzymać bo niczego nie wnoszą do dyskusji. Sprawdź jeszcze sobie gdzie kiedy i ile osób obejrzało ten film poza Polską zanim wydarzyla się katastrofa. Masz kompa i to sobie znajdziesz. Mysleć nie musisz, bo takim jak ty szkoda na to czasu
.
Panie Wajda może Pan jest wielkim reżyserem ale kiepski z pana Polityk. Pana kontrowersyjne opinie podchwytują media i te media próbuja skłócić Polaków.
czy zrozumieja?

Bardzo sie ciesze, ze film przedstawiajacy nasza tragedie narodowa bedzie pokazany w wielu miejscach na swiecie, ale mam watpliwosci czy nie znajac historii Polski powojennej ludzie zrozumieja ostatnie wydarzenia z filmu. Ogladalam w zeszlym tygodniu ten film w telewizji i gdybym nie wiedziala jak to w Polsce bylo i kto w czasach komuny mial kase to nie zrozumialabym tych ostatnich zdarzen z filmu. Nie jest wyjasnione dlaczego nagle przedwojenna sluzaca jest wielka pania.

No cóż film robi się dla kasy i sławy...

...a Patriotą trzeba być za darmo...i tacy ludzie się gubią

Brawa za film, ale ten list to wstyd.

Niech się Pan nie daje manipulatorowi Michnikowi. Przecież ten list nawet nie jest listem tylko tekstem publicystycznym. Szkoda, że Pan uległ tym ludziom.

To tylko niektóre pierwsze z brzegu cytaty, zapewniam cię, że na necie znajdziesz ich więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Żałuje mu grobu" - no proszę Cię - poziom komentarza jest nieziemski.

Myślenie w stylu "ja jestem patriotą, a jak ktoś myśli inaczej niż ja to nim nie jest", ci ludzie są żałośni. KAŻDY ma prawo wyrazić własne zdanie i KAŻDY ma prawo mieć własne poglądy.

 

Ja też mogę dać kilka cytatów, tylko co to zmieni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na zasadzie emocji i chwili to działają właśnie ci, którzy go tak gloryfikują i się nim nagle zaczęli zachwycać, chociaż wcześniej by o nim ani jednego dobrego słowa nie powiedzieli.

Ja Kaczyńskiego o nic nie oskarżam i nie obrażam, ale jestem przeciwny wyolbrzymianiu tego co on to niby zrobił dla Polski i mówienia ciągle samych ochów i achów.

Moim zdaniem jest to lekka hipokryzja - wszyscy ci, którzy go opluwali i krytykowali jak żył, teraz się nim nagle zachwycają, wychwalają i tylko mówią jakiż to on był wspaniały. Polacy nigdy nie potrafią zachować umiaru.

 

Tutaj się zgadzam. Teraz wszędzie krzyczą czego to on dobrego dla kraju nie zrobił.

1. Wysłał naszych żołnierzy do Iraku/Afganistanu.

2. Podpisał Traktat Lisboński (dzięki niemu niepodległość kraju już nią nie jest - teraz mamy prezydenta UE).

Powyższe dwa punkty mówią samo za siebie ile w nim było patriotyzmu...

 

Do dyskusji na ten temat powrócę zapewne po niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[*]

Cześć ich pamięci...

 

Żal wszystkich 96 osób które zginęły. Tak po prostu jak zwykłych ludzi. Wszyscy jesteśmy równi wobec Boga. Sprawowanie urzędu nie czyni nas kimś ważniejszym czy wartościowszym. Mi np. bardzo szkoda 9 funkcjonariuszy BORu. Nie żyli w pałacowych luksusach i zarabiali o wiele mniej niż prezydent. Robienie teraz z Lecha Kaczyńskiego wielkiego człowieka jest trochę nie na miejscu. Ten Wawel też. Robiony na pokaz przez brata Jarosława. Można było zrobić pogrzeb na Powązkach. Potem po pewnym czasie i publicznej dyskusji przenieść ewentualnie na Wawel. Wczoraj słyszałem że w Warszawie ma być dzisiaj około miliona ludzi na uroczystościach. Teraz okazuje się że jest około 100 tysięcy. Ludzi już powoli zaczyna męczyć ten medialny zgiełk i działania na pokaz. Za dusze zmarłych należy się pomodlić w spokoju i skupieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd3 - tego Traktatu Lizbońskiego nie za bardzo chciał podpisywać, ale jakby nie podpisał, to by UE, rząd, media na niego naskoczyły, że jest głupi, bo wszyscy już podpisali, tylko on nie.

 

Czytając wpisy niektórych (nie tylko na tym forum) nie żałuję, że prezydent nie żyje, bo wierzę, że jest w Niebie, gdzie jest mu lepiej niż mi tu i nie musi wysłuchiwać głupot, jakie o nim wymyślały media (nawet za to nie przeprosiły). Sam bym tak chciał. Umrzeć w takim miejscu, stać się bohaterem i nie mieć już żadnych potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne delegacje odwołują swój udział w uroczystości, nie będzie Baracka, nie będzie Berlusconiego, Merkel i wielu innych.

 

Obamę mogę zrozumieć - problemy z ruchem lotniczym. Ale Merkel? To już nie łaska ruszyć tyłka i pociągiem przyjechać? Przecież to blisko z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie prezydencie kto poprowadzi nas przez te ciężkie czasy? Co teraz z nami będzie? Odszedł wielki patriota, człowiek małego wzrostu ale wielkiego serca! Skrzydła tego samolotu wzniosły Was dzisiaj na wysokość nieba... Wszystkim rodzinom ofiar składam wyrazy głębokiego współczucia, aby dobry Bóg dał wam siłę na ten trudny czas.

Agnieszka z Głogowa

 

Trzeba z żywymi iść razem dalej. A tych, którzy nie mogą już z nami być, nie wspominajmy źle. Pamiętajmy o tym co zrobili dobrego, czym się przysłużyli. Zaś błędy ich - nasze – pamiętajmy tylko po to, aby je nigdy nie powtarzać. To miejsce, czy inne... - Nieważne, pochowajmy zmarłych. Rodzi się historia i ona to oceni. Są fakty i są komentarze... - Każda opinia jest ważna, choć niekulturalnie wyrażane trzeba i należy napiętnować. Bądźmy nie tylko emocjonalni, zaangażowani, ale też taktowni. Kultura, niezakłamywana historia - walczmy o nią i nie rwijmy się do jej oceniania, bo tak mało jeszcze wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dotarli finalnie na uroczystość prezydent Gruzji oraz premier Izraela? Włosi nie chcieli puścić Saakaszwilego ze względu na pył.A on się uparł i wyleciał.Wstyd panie Berlusconi,wstyd panie Sodano!Tak na marginesie cały Wschód,nasi sąsiedzi potrafili dotrzeć (prezydent Niemiec helikopterem przybył) a reszta świata znalazła sobie wymówkę.Czapki z głów przed Rosją-wylądowały 3 samoloty choć podobno nie można latać.

W tym ważnym momencie zobaczyliśmy kto z nami się tak naprawdę liczy.Viesti transmitują całą uroczystość,podobnie jak CT24,CT2,STV1

Najbardziej rozwałiła mnie postawa premiera Maroko.Ni stąd ni zowąd przyleciał,pojawił się w polskim obszarze powietrznym i już..Godne pochwały!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno przed 17 czyli po zakończeniu mszy.Naprawdę wielkie brawa dla niego.To oznaka wielkiej przyjaźni.Mam nadzieję że żdąży jeszcze ich pożegnać

EDIT:Właśnie zobaczyłem prezydenta Gruzji stojącego obok Buzka.Naprawdę wielki bohater i chyba naprawdę przyjaciel Ś.P Lecha choć myślałem kiedyś inaczej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Teleexpresie mówili, że Saakaszwili i Merkel utknęli we Włoszech, a jak widać Saakaszwili sobie mimo tego poradził. Wielkie brawa dla niego! Jakoś kanclerz Niemiec i premier Włoch "nie mogli" z tego samego miejsca dotrzeć, a on mógł. Na wp.pl przed chwila przeczytałem, że dokładnie w momencie złożenia trumien do krypty otwarto przestrzeń powietrzną nad południową Polską. Przypadek? Być może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...