Skocz do zawartości

Prezydent Polski nie żyje...


Marco97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

proszę Was..

~Sylwia

Ludzie błagam Was… mam 18 lat. Jestem taka dumna, że jestem Polką. Nie rozdzielajmy się teraz w tej okrutnej chwili. pamiętajcie, że w Polsce od dawna królów już nie ma.. Pan Prezydent wielki patriota dokonał swoim bolesnym dla nas patriotów odejściem czegoś wielkiego. Zjednoczył Polskę i Rosję, dwa nienawidzące się narody. Jak najbardziej zasłużony na Wawelu pochówek. Myślę iż będzie to zapoczątkowanie chowania wielkich Polaków na Wawelu. Jak ktoś wcześniej napisał „a Wałęsę gdzie pochowają?” Uważam, że na Wawelu również. Proszę Was, przestańcie się kłócić.

OPANUJCIE SIĘ!

~Angel.

POLACY! Opanujcie się! zrobicie jakiś protest i cała Europa znowu będzie się z nas śmiać. To był prezydent, będzie na Wawelu i już. To kogo tam chcielibyście umieścić? monarchia nie wróci. Jesteście żałośni!

„W momencie śmierci bliskiego uderza człowieka świadomość niczym nie dającej się zapełnić pustki"

Józef Stanisław Tischner

 

Wawel to bardzo dobra decyzja – ze względu na wielkie marzenia o silnej Polsce.

Prof. Staniszkis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram te 400 osób. Bez przesady. On nie był nikim wybitnym, był zwyczajnym prezydentem, nic nadzwyczajnego dla Polski nie zrobił.

A gdzie mu do Piłsudskiego, obok którego ma spocząć? Marszałek się w grobie przewraca.

 

Jak by juz mieli jakiegos prezydenta tam chowac to bym juz wolał Wałęsę jak kojtnie kiedyś, przynajmniej zdobył Nobla i bardzo wiele wniósł dla Polski

A chowac tam Kaczyńskiego tylko przez sentyment i chwilę słabości to wolał bym nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem ani nie jestem zwolennikiem żadnego z braci K. ale od kiedy w demokracji 400 a nawet 400tyś osób ma prawo narzucania swojej woli?

Oczywiście wg mnie najlepszym miejscem do pochówku są Powązki i Warszawa, jednak z zupełnie innego powodu niż brak zasług, których Kaczyński ma więcej od niejednego polskiego króla wśród których i kilku zdrajców się znajdzie.

Tak prymitywny i mściwy Wałęsa bardziej tam pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem ani nie jestem zwolennikiem żadnego z braci K. ale od kiedy w demokracji 400 a nawet 400tyś osób ma prawo narzucania swojej woli?

 

No pewnie - lepiej niech jeden klecha narzuca wszystkim swoją wolę. Bo to była tylko i wyłącznie jego decyzja.

Ja nie mogę w żaden sposób tego pojąć jak to jest możliwe, że o tym kto zostanie pochowany na Wawelu ma decydować tylko i wyłącznie JEDEN człowiek! Powinien o tym decydować albo cały naród albo władze państwowe - wspólnie.

 

Ale zostawmy to, decyzja zapadła i nie da się tego zmienić. Mam tylko nadzieję, że odtąd wszyscy prezydenci będą tam chowani bo inaczej było by to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kardynał Dziwisz w wywiadzie do jakiegoś włoskiego magazynu kościelnego zaprzeczył, jakoby to on podjął decyzję o pochówku pary prezydenckiej na Wawelu. Jak mówi, nie miał ani argumentów za, ani przeciw. Gdy z taką inicjatywą wyszła rodzina, zgodził się. Zaprzeczył też, żeby był to pomysł polityków. - o tym dowiedziałem się z portalu wap.plus.pl (akurat byłem poza domem, a chcialem wiedzieć, czy są jakieś nowe fakty). Tak więc nie dziwcie się tak i nie naskakujcie na Dziwisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy pochylony w locie ostatnim

 

Wyryłeś w ziemi katyńskiej zapis

 

Niezrozumiały, nieodczytany

 

Krwią patriotów polskich zraszany

 

Tak z hukiem sunąc po krwawej rosie

 

Lot zatrzymałeś waląc na oślep

 

Cały las umilkł w wielkiej zadumie

 

Tej ciszy lasu nikt nie zrozumie

 

- Bo krzyczeć trzeba i wyć z rozpaczy

 

by się zapytać – CO ŚMIERĆ TA ZNACZY!?

 

4079.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guziki

 

Tylko guziki nieugięte

przetrwały śmierć świadkowie zbrodni

z głębin wychodzą na powierzchnię

jedyny pomnik na ich grobie

 

są aby świadczyć Bóg policzy

i ulituje się nad nimi

lecz jak zmartwychwstać mają ciałem

kiedy są lepką cząstką ziemi

 

przeleciał ptak przepływa obłok

upada liść kiełkuje ślaz

i cisza jest na wysokościach

i dymi mgłą katyński las

 

tylko guziki nieugięte

potężny głos zamilkłych chórów

tylko guziki nieugięte

guziki z płaszczy i mundurów

 

Zbigniew Herbert [ Pamięci kapitana Edwarda Herberta ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kardynał Dziwisz w wywiadzie do jakiegoś włoskiego magazynu kościelnego zaprzeczył, jakoby to on podjął decyzję o pochówku pary prezydenckiej na Wawelu. Jak mówi, nie miał ani argumentów za, ani przeciw. Gdy z taką inicjatywą wyszła rodzina, zgodził się. Zaprzeczył też, żeby był to pomysł polityków. - o tym dowiedziałem się z portalu wap.plus.pl (akurat byłem poza domem, a chcialem wiedzieć, czy są jakieś nowe fakty). Tak więc nie dziwcie się tak i nie naskakujcie na Dziwisza.

 

Coś tu śmierdzi bo Dziwisz mówi że to rodzina podjęła decyzję a Bielan z Pisu że to Dziwisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyli zamieszanie i to że część społeczeństw nie pochwala decyzji. Więc teraz obarczają się winą na wzajem. Jakby to miało znaczenie.

Dajcie rodzinie pochować zmarłych gdzie chcą a jak komuś nie pasuje to nie musia odwiedzać Wawelu ani oglądać/uczestniczyć w uroczystościach.

Ja bym sobie nie życzył oby dochodziło do kłótni nad moimi zwłokami nad miejscem pochówku.

A tak na przyszłość. Trzeba pisać testamenty i problem z główy a najważniejsi urzędnicy państwowi to powinni mieć obowiązek toki dokument mieć albo stworzyć.

Ot tak na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- przypada 70 rocznica zbrodni katyńskiej,

.

Właśnie dlatego prezydent tam poleciał.

- 5 rocznica śmierci Jana Pawła II,

- urodziny Benedykta XVI,

- wybuch wulkanu i przemieszczanie się popiołu i nie wiadomo, czy przylecą samoloty z przedstawicielami państw,

najzwyklejszy zbieg okoliczności

- ukazanie się filmu "Katyń" w wielu krajach, a szczególnie w państwowej stacji "Rossijja" (nie wiem czy dobrze napisałem nazwę kanału),

- zginięcie wielu głównych osób w państwie w katastrofie lotniczej,

- koniec kadencji prezydenta,

- ulepszenie stosunków z Rosją,

to jest wynik tego że wydarzyła się taka tragedia.

- największa tragedia jaki spotkał świat po II wojnie światowej,

.to wcale nie jest największa tragedia przypomnij sobie co wydarzyło się na Haiti jeszcze kilka tygodni temu.

 

 

Wiec jak napisałTomo21 nie snuj żadnych teorii, bo nie za bardzo jest z czego robić historie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy dzisiaj, czy w Krakowie nie odbędą się protesty przeciwko pochówkowi pary prezydenckiej na Wawelu.

 

 

Jutro o godz. 14:00 mają się odbyć uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej w Bazylice Mariackiej, w Krakowie, podczas której będzie trwać 2-3 godziny Msza Św. w intencji Śp. Lecha i Marii Kaczyńskich, następnie będzie procesja ulicami Krakowa w kierunku miejsca pochówku pary prezydenckiej. W tej procesji już przejdą tylko najbliżsi z rodziny pary prezydenckiej. Goście będą mogli już polecieć do swoich państw, albo jeszcze pojadą na spotkanie do Warszawy do Pałacu Prezydenckiego przy ul. Krakowskie Przedmieście, tam gdzie odbędzie się krótka modlitwa w intencji Pary Prezydenckiej. Nie wiem czy to tak ma być, ale spróbowałem ułożyć plan jutrzejszej uroczystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydent mojego kraju ma prawo do Wawelu

 

Polacy nie szanowali nigdy własnego kraju i jego symboli. Wystarczy poczytać co mówiono o Piłsudskim za jego życia lub Sikorskim. Opinie o prezydencie Kaczyńskim też są budowane przez takich ludzi. Małostkowych prostaczków, którzy widzą tylko czyjąś zewnętrzność, nie potrafią samodzielnie myśleć, są bezrefleksyjni. Działają na zasadzie emocji i chwili. Media przygotowały kolejną papkę o parze prezydenckiej - jako kochającej się rodzinie, lubiącej wąchać wspólnie kwiatki i karmić psy. To inne kraje widzą w Kaczyńskim męża stanu, to inne kraje doceniają, że walczył jak lew o pozycję Polski w Europie i na świecie. Czy myślicie, że zachód przyjeżdża na uroczystości dla jakiegoś :censored: ??

Pewnie najlepiej żeby prezydent był pochowany pod płotem, jak piesek przydrożny. To jest właśnie Polski patriotyzm. Chyba rzeczywiście dobrze się stało, że już tego nie widzi.

CISZEJ NAD TĄ TRUMNĄ DO C.H.O.L.E.R.Y.!!!!!!!

- Ciszej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze większą czcionką napisz ten żałosny tekst, na pewno to pomoże... :roll:

 

Bo na zasadzie emocji i chwili to działają właśnie ci, którzy go tak gloryfikują i się nim nagle zaczęli zachwycać, chociaż wcześniej by o nim ani jednego dobrego słowa nie powiedzieli.

Ja Kaczyńskiego o nic nie oskarżam i nie obrażam, ale jestem przeciwny wyolbrzymianiu tego co on to niby zrobił dla Polski i mówienia ciągle samych ochów i achów.

Moim zdaniem jest to lekka hipokryzja - wszyscy ci, którzy go opluwali i krytykowali jak żył, teraz się nim nagle zachwycają, wychwalają i tylko mówią jakiż to on był wspaniały. Polacy nigdy nie potrafią zachować umiaru.

 

I skończmy wreszcie tą dyskusję bo nie ma ona sensu, jutro pogrzeb i nie warto robić zamieszania i się sprzeczać w obliczu takiego wydarzenia. Dajmy im odejść w spokoju, a wszelkiego rodzaju spory niech pójdą w zapomnienie a przynajmniej zostaną odłożone na później, bo po prostu nie wypada - zmarłym należy się trochę szacunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam i rozumiem, ale Ty chyba nie. Bo pisząc takie posty jak tamten obrażasz ludzi, którzy mają odmienne zdanie od Ciebie i tylko zaostrzasz spory zamiast je łagodzić. Ton Twojej wypowiedzi jest agresywny, ofensywny i absolutnie nie na miejscu.

 

Trochę samoopanowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...