Skocz do zawartości

Przetarg na transmisje Ekstraklasy


El Loco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, czerstwy napisał:

C+ kosztuje 19.90 zł+ min imalna podstawa😂

Właśnie dlatego C+ upada, bo załatwią sobie ludzie u jednego pośrednika taką cenę, a drugi takiej nie załatwi i kasy na końcu brakuje. Myślę, że Canal+ powinien zainteresować się polskimi rozgrywkami w innych dyscyplinach (poza siatkówką) zamiast padlem, bo na taką kodowaną TV mogą wypełnić ramówkę i zgadzałaby się oglądalność.

 

2 godziny temu, lakiman napisał:

W "Moje UPC" mam specjalną ofertę na ten pakiet za jedyne 39, 90

To już lepsze za 45 zł w Play (akurat nie mam) i masz w gratisie więcej urządzeń, 3 jednocześnie w Play Now (łącznie może być zalogowanych pięć urządzeń) + C+ Online, widać, w którą stronę będzie iść Play.

 

3 godziny temu, muza_tv napisał:

Nie wspinając już o szerokim zasięgu (np. kanały z Ekstraklasą w Polsacie Box)

Canal+ nie ma tak szerokiego zasięgu (oczywiście jest dużo szerszy niż w Viaplay) jak kanały ze stacji Polsatu (poza PSP), poza tym minusem jest to, że TVP często puszcza mecze w mniej popularnym TVP Sport niż w TVP 1, TVP 2.

 

Dopiszę jeszcze coś, jak nie będzie Ekstraklasy w pełni w TV, to może się pojawić szerzej tam 1. liga.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, aboutreka napisał:

Wywiad był w piątkowym wydaniu PS. Co do wersji internetowej nie wiem czy nie jest dostępny tylko dla subskrybentów, ale powtarzam, nie jestem tego pewien

16 godzin temu, bgmnt napisał:

Ja mam dostęp:

 

- prawa zostaną sprzedane od lipca 2023 roku na 4 lata,

- pakiet głównego nadawcy składa się z 9 meczów w 34 odsłonach, co daje w sumie 306 meczów z możliwością odsprzedaży sublicencji minimum jednego meczu w każdej kolejce w telewizji otwartej albo do bezpłatnego oglądania w internecie,

- oferty wysłane do 25 podmiotów, doceniają współpracę z C+ i TVP, ale nie zamykają się na żadną opcję - tutaj wspominany Amazon i Viaplay. Jest też o tym, że Ekstraklasa Live Park już teraz odpowiada za studio meczowe Viaplay przy Bundeslidze, a w przyszłości PL,

- odpowiedzi na oferty do 30 czerwca.

 

Jest też o tej możliwej zmianie godzin rozgrywania spotkań etc.

Ja też mam ten wywiad, ale  w wersji papierowej. Nie wykluczają też by co kilka kolejek wszystkie mecze były tego samego dnia, i o tej samej godzinie. Pondato po 30 czerwca, nastąpi dwutygodniowa analiza ofert i wtedy będzie wiadomo co dalej: Tzn czy będzie II faza przetargu, czy rozstrzygnie się to w lipcu-sierpniu. Mogę też z ciekawostek napisać, że jakiś czas temu w wywiadzie dla Meczyków przezes Aniumcki mówił, że zastanawiają się nad sprzedażą kilku pakietów, w tym pakietu internetowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wszystkich może jednak pogodzić Telewizja Polska, która według najnowszych doniesień rozważa wystartowanie w przetargu o główny pakiet. Dotychczas TVP miała tylko sublicencję na wybrane spotkania. Zwycięstwo publicznego nadawcy oznaczałoby, że cała liga po ponad 27 latach wróciłaby na antenę ogólnodostępną. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób Telewizja Polska transmitowałaby spotkania. Być może musiałyby powstać nowe, dedykowane dla Ekstraklasy kanały lub wszystko byłoby pokazywane na TVP Sport. Inna z plotek mówi, że TVP może po wygranym przetargu odsprzedać część spotkań innym podmiotom. Aby publiczny nadawca wyłożył ponad 300 mln zł za sezon, potrzebna byłaby też zapewne zgoda najwyższych władz politycznych, bo środki na to trzeba byłoby znaleźć w budżecie państwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o sytuację kiedy dużo meczy nałoży się na siebie. Kiedyś C+ puścił mecz na CANAL+ FILM.

 

Ogólnie, uważam że praktycznie na pewno TVP by wybrało wariant rozgrywania meczy o różnych godzinach, tak jak do tej pory, bo nie bardzo mają możliwości pokazywać wielu jednocześnie.

Jednak mamy tą multiligę na koniec sezonu.

Trudno mi uwierzyć że TVP zawali Ekstraklasą praktycznie wszystkie swoje kanały ogólnotematyczne i tematyczne, jak tam jest z 10 spotkań jednocześnie (wliczając relację łączoną). Raczej wydaje mi się że mogą pokazać multiligę i 1, może 2 najciekawsze mecze w TVP1 i TVP2. To jeszcze zależy czy nie będzie kolizji czasowej z innymi transmisjami sportowymi, ważnymi dla nadawcy wydarzeniami typu Eurowizja. Opole czy po prostu z... Wiadomościami. Ale może Ekstraklasa będzie w stanie trochę dostosować tą godzinę do potrzeb TVP.

Natomiast jest duża szansa że na platformie internetowej pokażą już wszystkie mecze. Może odpalą jakiś kanał HbbTV, z którego będzie można uruchomić pozostałe transmisje (czy da się z jednego kanału HbbTV odpalić np. 10 różnych strumieni internetowych do wyboru?).

 

28 minut temu, tyrla napisał:

TVP Historia w SD ? Bez przesady.

To będzie najwcześniej latem 2023 r. Może Kurski podejmie wtedy decyzję: "przechodzimy na HEVC"?

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tyrla napisał:

To dodajmy jeszcze do tego TVP ABC i będzie komplet.

 

:rofl:

 

To jeszcze: mecz na TVP Kultura, mecz na TVP Kobieta. :D

 

Czysto hipotetycznie można to sobie wyobrazić. Ekstraklasa liczy 18 zespołów, czyli w ostatniej kolejce jest 9 meczów jednocześnie. Dodając do tego multiligę, mamy 10 transmisji do zrealizowania.

Aż sobie policzyłem, w tej chwili TVP ma 11 kanałów w naziemnej, odliczając te które są tylko w HbbTV. Tylko jeden z nich mógłby nadawać w kluczowym momencie coś innego niż ekstraklasę. Moim zdaniem praktycznie nie do wyobrażenia, pewnie nawet by skarga z tego powodu poleciała do KRRIT od jakiegoś niezadowolonego widza który chciał mieć w TV coś innego niż sport.

Już nie mówiąc o prawach autorskich i formie nadawania. TVP Info jest nadawane bez kodowania na cały świat. Teoretycznie, ono mogłoby być tym jedynym kanałem bez ekstraklasy.
Ale chyba TVP3 też jest "wolnodostępną" anteną, bo idzie swobodnie przez internet na starej stronie TVP Stream, a przecież inne kanały są tylko w apce TVP GO.

 

Moim zdaniem aż tak nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka teorii w tym temacie:

1. Rzeczywiście chcą nabyć "coś grubego", bo ostatnio trochę potracili, być może specjalnie, by zaoszczędzić kasę, właśnie na np. taki zakup

2. Ta oferta ma być takim "straszakiem" w razie gdyby wygrany nadawca chciał "wymiksować" TVP z praw nawet do subliciecji

3. Po twitterze, oo wcale taki wariant nie jest wykluczony, chodzi info, że TVP już wstępnie dogadało się z Viaplay że w razie wygranej podzielą się kilkoma spotkaniami właśnie z tą platformą, a co za tym idzie "wyrzucić z pociągu" Canal+. Jak będzie, pewnie zobaczymy po 30 czerwca gdy pewnie poznamy nadawców którzy się zgłosili na dane pakiety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy o jednej ważnej kwestii: nie wymaga się, aby wszystkie mecze Ekstraklasy były pokazywane w kanałach linearnych. Jeśli wygra Viaplay, to sprawa stanie się jeszcze bardziej oczywista. Gdyby wygrało TVP, to jeśli trafi się ostatnia kolejka danego sezonu, to przecież część spotkań na żywo będą mogli pokazać tylko przez internet (w przypadku innych kolejek, większego problemu nie będzie, aby wszystkie albo prawie wszystkie spotkania były pokazywane w kanałach telewizyjnych TVP).

 

Co do multiligi, to w ostatnim czasie w Ekstraklasie wiele się zmieniło. Do niedawna, dwie ostatnie kolejki sezonu grano o tych samym czasie, w ostatnim sezonie sprawa dotyczyła już tylko jednej kolejki. I niewykluczone, że Ekstraklasa docelowo pójdzie śladami Serie A czy La Liga, gdzie w ostatniej kolejce w jednym czasie rozgrywa się tylko spotkania istotne. Gdyby takie coś miało mieć miejsce w niedawno zakończonym sezonie Ekstraklasy, to w ostatniej kolejce takich spotkań byłoby ... zero (przed ostatnią serią spotkań znany był mistrz kraju oraz wszyscy pucharowicze i spadkowicze).

 

Z mojego punktu widzenia, TVP może faktycznie się na serio włączyć do walki o Ekstraklasę. Wystarczy spojrzeć na dwa istotne terminy:

 

- lipiec 2023 r. - początek sezonu Ekstraklasy (z nowego "rozdania");

październik 2023 r. - wybory parlamentarne.

 

A niczym nadzwyczajnym nie będzie, jeśli obecna władza sport umiejętnie powiąże z polityką. Pięknie będzie można to opakować w slogany wyborcze typu, że gdyby rządziła opozycja, to całej Ekstraklasy by nie było w publicznej telewizji. A niemało grono fanów Ekstraklasy może wykazać "wdzięczność" rządzącym za to, co dla nich zrobili. Nie od dziś wiadomo, że propaganda potrafi zdziałać cuda.

 

A to, że TVP i obecna władza nie przejmują się finansami publicznymi, to od dawna wiadomo. Więc, jeśli będzie taka wola polityczna i dostrzegalne korzyści, to TVP będzie w stanie przebić każdą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to ma być kara na TVN ze strony TVP.

Przegranie praw przez Canal+ oznaczana że TVN traci prawa do wykorzystania materiałów z Ekstraklasy.

Jakby TVP wygrało przetarg na pakiet główny to możliwy jest prezencik dla Polsatu wzamian za np Superpuchar Europy lub inne prawa do których Polsat posiada np mecze naszych w Lidze Mistrzów CEV

To są moje teorie.

 

Edytowane przez Mateusz2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mateusz2006 napisał:

Jakby TVP wygrało przetarg na pakiet główny to możliwy jest prezencik dla Polsatu wzamian za np Superpuchar Europy lub inne prawa do których Polsat posiada np mecze naszych w Lidze Mistrzów CEV

To są moje teorie.

 

Jakoś nie wierzę że TVP coś kupi, a potem odda nie pokazując samemu. Ewentualnie możliwe jest równoległe pokazywanie, tak jak mecze repr. Polski w eliminacjach, Lidze Narodów itd. które pokazuje równocześnie TVP i PSP1.

 

22 minuty temu, grreg2084 napisał:

Nie zapominajmy o jednej ważnej kwestii: nie wymaga się, aby wszystkie mecze Ekstraklasy były pokazywane w kanałach linearnych. Jeśli wygra Viaplay, to sprawa stanie się jeszcze bardziej oczywista. Gdyby wygrało TVP, to jeśli trafi się ostatnia kolejka danego sezonu, to przecież część spotkań na żywo będą mogli pokazać tylko przez internet (w przypadku innych kolejek, większego problemu nie będzie, aby wszystkie albo prawie wszystkie spotkania były pokazywane w kanałach telewizyjnych TVP).

 

Co do multiligi, to w ostatnim czasie w Ekstraklasie wiele się zmieniło. Do niedawna, dwie ostatnie kolejki sezonu grano o tych samym czasie, w ostatnim sezonie sprawa dotyczyła już tylko jednej kolejki. I niewykluczone, że Ekstraklasa docelowo pójdzie śladami Serie A czy La Liga, gdzie w ostatniej kolejce w jednym czasie rozgrywa się tylko spotkania istotne. Gdyby takie coś miało mieć miejsce w niedawno zakończonym sezonie Ekstraklasy, to w ostatniej kolejce takich spotkań byłoby ... zero (przed ostatnią serią spotkań znany był mistrz kraju oraz wszyscy pucharowicze i spadkowicze).

 

Z mojego punktu widzenia, TVP może faktycznie się na serio włączyć do walki o Ekstraklasę. Wystarczy spojrzeć na dwa istotne terminy:

 

- lipiec 2023 r. - początek sezonu Ekstraklasy (z nowego "rozdania");

październik 2023 r. - wybory parlamentarne.

 

A niczym nadzwyczajnym nie będzie, jeśli obecna władza sport umiejętnie powiąże z polityką. Pięknie będzie można to opakować w slogany wyborcze typu, że gdyby rządziła opozycja, to całej Ekstraklasy by nie było w publicznej telewizji. A niemało grono fanów Ekstraklasy może wykazać "wdzięczność" rządzącym za to, co dla nich zrobili. Nie od dziś wiadomo, że propaganda potrafi zdziałać cuda.

 

A to, że TVP i obecna władza nie przejmują się finansami publicznymi, to od dawna wiadomo. Więc, jeśli będzie taka wola polityczna i dostrzegalne korzyści, to TVP będzie w stanie przebić każdą ofertę.

 

Weźmy jeszcze pod uwagę że pierwszy raz ostatnia kolejka Ekstraklasy "z nowego rozdania" będzie dopiero w maju 2024 r. Do tego czasu MUX-3 będzie już musiał nadawać w T2 HEVC, więc będą mieli trochę miejsca na dodatkowe kanały. Poza tym, TVP3 będzie nadawało w HD, tak więc tam też będzie można jakieś transmisje puścić.

 

Z tego co kojarzę, spółka Ekstraklasa jest otwarta na oczekiwania nadawcy dotyczące formy rozgrywania meczów, a zatem kto wie czy nie pójdą na to rozwiązanie że nawet w ostatniej kolejce równolegle będą tylko niektóre spotkania.

Ze 2-3 naraz TVP jest w stanie puścić nawet w normalnych kanałach, np. jedno w TVP1, drugie w TVP2, multiliga na TVP Sport, a trzecie w TVP3 albo może TVP Sport 2, bo nie wykluczałbym że taki kanał powstanie jak będą mieli więcej praw do pokazania.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Vaniliovsky napisał:

Co jak co ale Canal+ w żaden sposób nie może pozwolić sobie na oddanie tych praw od 2023r. 

 

Ciekaw jestem ilu ludzi odeszło lub odejdzie przez brak Premier League. Gdyby ekstraklasa zniknęła z Canal+ to chyba paczka kosztowałaby 15zł na miesiąc.

 

Skoro teraz ją dają za 20. 

 

Właśnie dlatego jestem za tym, żeby Canal+ stracił te prawa, aby im "utrzeć nosa" i skłonić do obniżenia ceny za pakiet na stałe.

 

Wcześniej pisałem że kibicuję Viaplay aby dostał te prawa, teraz zmieniam zdanie. Na pierwszym miejscu chciałbym żeby dostało prawa TVP, dopiero na drugim miejscu Viaplay.

TVP posiada kanały linearne, w dodatku jest za darmo. Jedyny minus będą mieli zagorzali przeciwnicy PiS, którym może przeszkadzać konieczność włączenia tej "znienawidzonej telewizji propagandowej" aby obejrzeć mecz. :P

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Vaniliovsky napisał:

Co jak co ale Canal+ w żaden sposób nie może pozwolić sobie na oddanie tych praw od 2023r. 

 

Co do C+ to zgoda, ale mimo wszystko za wszelką cenę nie będą w stanie walczyć o Esa.

 

A skoro z TVP wychodzi info, że są gotowi do walki o Ekstraklasę, to jeśli faktycznie się zdecydują na to, to tylko po to, aby wygrać to "rozdanie". W innym wypadku nie wejdą do gry.

 

Zresztą, czyżby z propagandowego punktu widzenia nie wyglądało "pięknie" coś takiego dla sobotnich wieczorów?

 

- godz. 17:30 - mecz Ekstraklasy;

- godz. 18:15 (+/-) - skrót wiadomości itp. + reklamy;

- godz. 19:30 - Wiadomości;

- godz. 20:00 - mecz Ekstraklasy (hit).

 

A przez kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi w tzw. "międzyczasie", będzie można dodawać dużo "ciekawych" wrzutek, szczególnie dla tych widzów, którzy wahają się na kogo zagłosować.

 

Tak czy siak, samo TVP udźwignie pełne prawa telewizyjne do pokazywania do Ekstraklasy (w tym z finansowego punktu widzenia; a ramówkę na pewno uda się właściwie skomponować). To czy TVP wejdzie do gry na serio i wygra przetarg, zależy przede wszystkim od woli politycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...