Skocz do zawartości

Pierwsza oferta CP


tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Darek z Ozimka

Na pewno były to anteny o średnicy 60 cm. W tamtych czasach, gdy nie było jeszcze kanałów HD z satelity, anteny 60-centymetrowe były chyba jedynymi, "rozdawanymi" przez nasze rodzime platformy satelitarne swoim abonentom. Dopiero później, jak do ich ofert zaczęły już wchodzić kanały HD to zaczęło się udostępnianie anten o średnicy 80 cm. Tyczy się to również platformy Cyfrowy Polsat. :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszą umowę podpisałem w 2005 r. Dostałem dekoder sd Echostar 616 na własność w cenie 199 zł. Umowa na 12 miesięcy, w tym pierwszy gratis. Pakiet Familijny w cenie 35 zł. Antenę mi dali 60 od Cyfry +. Antena w cenie 1 zł. Ulotka się gdzieś jeszcze poniewiera po mieszkaniu. Dodatkowo wziąłem sobie pakiet film w skład którego wchodziło :Axn, Europa Europa, Kino Polska, oraz Zone Romantica. Za te 4 kanały dopłacałem chyba 5 albo 8 zł,jakoś tak. A z tego dodatkowego pakietu to zależało mi jedynie na Axn, ponieważ wtedy oglądałem serial Zagubieni.   :-)

Edytowane przez ARTIPAPK
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Echostar 616 tak, można było dodawać, usuwać i edytować kanały bez żadnych problemów. Doskonale działał z przełącznikiem diseq 4/1.W tym kolejnym dekoderze tj. Echostar 717 a, to już mnie rozczarowanie wzięło, ponieważ ten już był zablokowany technicznie dla abonenta pod względem edycji. Można było edytować na nim kanały, ale od..... 500 w górę. Kicha. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ARTIPAPK, jeśli pamięć mnie nie myli to były dwa modele: Echostar DSB-717 oraz Echostar DSB-717A. Ten pierwszy miał mieć taką samą możliwość edycji kanałów ulubionych co jego poprzednik, a ten oznaczony literką A był już właśnie idiotycznie ograniczony. Szkoda.

 

Skoro mowa o dekoderach tej firmy, to najbardziej podobał mi się Echostar DVR-7400 HD. Poprzez swoją masywność oraz prostotę bryły, ale też sam jej styl. Do dzisiaj w sumie mi się on podoba. Niestety nigdy nie było okazji, aby miał go u siebie w domu, chociaż było blisko, czy żebym mógł się nim pobawić u kogoś.

 

9ecyWpZ.jpg

 

Chyba nie było ich za dużo, bo nawet na forach nie widywałem często jakichś wzmianek o nim. Natomiast jak na dekoder od Cyfrowego Polsatu, uwzględniając też lata w których był dostępny, to był on wręcz piękny. A jak wiemy, to z estetyką swojego sprzętu było u nich średnio. Szkoda też UI też było bardzo biedne, bo taki dekoder to zasługiwałby na coś porządniejszego w praktycznej i codziennej obsłudze. Również szkoda, że nie ma w ogóle żadnych materiałów wideo z tego jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były jeszcze dekodery sd firmy Sagem. 

Przy drugiej umowie na której posiadałem już na stanie Echostar 717 a, i gdy on mi padł, to trafił do serwisu. W zamian w punkcie na ten czas (czas naprawy) wydano mi właśnie Sagema. Z tym to była mordęka. Non stop zaliczał zwiechy. No ale to chyba ten z pierwszych dekoderów, które pojawiły się w ich ofercie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Thomsona mieli moi rodzice. Pierwszy odbiornik cyfrowy w naszym domu, ależ to był szał ? pamiętam że miał chyba kilka gier w menu ? miło wspominam kilka dekoderów z oferty CP: Samsung DSB-S30G , Echostar DSB 717 oraz z nowszych to HD3000.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zakupiłem od nich pierwszy dekoder w roku 1999, nie jestem pewny ale zapłaciłem wtedy jak na zarobki w tamtych czasach dosyć dużą sume bo chyba 600 zł. Ale nie jestem pewny że to było 600 zł. Był to dekoder Sagem, nie wiem jaki model. Mam jeszcze tekturowe pudełko od niego. Ogłaszali się wtedy jako telewizja bez abonamentu. Niestety po roku czy dwóch przysłali list w którym napisali że na życzenie abonentów wprowadzają płatny abonament. Ogólnie ten list można było tak zrozumieć, że skoro w Wizji czy Cyfrze trzeba płacić abonament to my abonenci polsatu nie chcemy być gorsi i też chcemy płacić . Niestety nie pamiętam ówczesnych stawek. 

Edytowane przez Jerzykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 28.08.2020 o 22:47, Jerzykowski napisał:

Był to dekoder Sagem, nie wiem jaki model

Był to na bank model ISD 3275

Gołym okiem można zauważyć, jak w przeciągu ponad 20-stu lat, oferta CP wiele razy się zmieniła

PS: Zajrzyjcie na archiwalną stronę Cyfrowego Polsatu z 2002 roku: https://web.archive.org/web/20021201091250/http://www.polsat.com.pl/tv/polsatcyfrowy/warunki.html

Edytowane przez Darek z Ozimka
Dodanie odnośnika do archiwalnej strony Cyfrowego Polsatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto dekoder, który miałem w dzieciństwie, mając oczywiście Cyfrowy Polsat:

 

9592.jpg

Dekoder Echostar HDS-400E po rezygnacji z Cyfrowego Polsatu moja mama musiała oddać do APS-u. Najbardziej wspominam oglądane na starym telewizorze Philips do którego był podłączony dekoder kreskówki na Cartoon Network, Disney XD i Nickelodeon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiałem się będąc klientem pakietu Max telewizji kablowej  jak to możliwe,że w pakiecie rodzinnym za 5zl w CP można było mieć dostęp do AMC, History...a UPC  do tej pory nie dołączyła ( jeszcze) kanałów.

Z dekodera HD2000 korzystają obecnie rodzice- od 2016 r i chyba nie do zdarcia jest ten dekoderek.

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko uzależnione jest od oferty. Człowiek ma wybór więc ja się dziwię @lukimann że ma takie dylematy.

Można było mieć do nie dawna także ofertę Rodzinny HD + Cinemax HD za 20 zł oraz Rodzinny HD + Cinemax HD + paczka Eleven za 30 zł.

Z rabatem za Smart Dom jeszcze o 10 zł taniej.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze,  że oferta w Polsacie do niedawna była za " grosze" a w ofercie były całkiem niezłe kanały.

Obecnie oferta dla nowych już nie jest tak atrakcyjna jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tutaj macie informację o nowej ofercie Polsatu Cyfrowego (dziś Cyfrowy Polsat) z 2002 roku:

https://satkurier.pl/news/6028/polsat-cyfrowy-za-29-90zl-miesiecznie.html

 

Oraz o problemach sprzętowych (również z 2002 roku):

https://satkurier.pl/news/1336/polsat-cyfrowy-bez-sprzetu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...