Skocz do zawartości

HD nie zawsze HD


MIKOLA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@almali zdaje mi się że walczysz z wiatrakami... Jeśli chcesz kogoś przekonać to proponuję nagrać coś jednocześnie z kanału HD i SD. Znaleźć w obu materiałach ten sam moment, powiększyć jakiś fragment, zrobić zrzut ekranu. I pokazać tym samym że przeplot w wersji HD wygląda INACZEJ. Wtedy jest jakaś podstawa. Bo jeśli zawsze Ci wychodzi że masz przeplot SD w kanałach HD, to raczej u Ciebie jest coś nie tak a nie z wszystkimi kanałami HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o telewizję w SD i w systemie, który obowiązuje w Europie, czyli powiedzmy w PAL-u,

to przeplot występuje zawsze.

 

@sonik79 Rozumiesz wszystko odwrotnie. Jeśli się nagra coś z HD, które nadaje w upscalu z SD, to w wersji SD oraz HD przeplot będzie identyczny.

 

Oczywiście mógłbym zrobić coś takiego, tzn. nagrać identyczną transmisję w SD i HD. Tylko jak przekonać kogoś, kto tych nagrań nie obejrzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:!:

 

Ja toczę wojnę o to, żebyście zrozumieli sens jednego tylko zdania. Napisałem je już kilka razy, napiszę jeszcze raz, może prościej.

 

Jeśli nagram transmisję jakiegoś wydarzenia sportowego na kanale HD, który jest w rozdzielczości 1080i czyli z przeplotem 540 liniowym, to widzę w nim inny, drugi przeplot 288 liniowy.

 

To tyle i tylko tyle.

 

:!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale @almali wam nie tego nie prześle, bo czegoś takiego nie ma. Jak juz powiedziałem. Każdy jest w stanie odróżnić upscal od tego co od początku jest nagrywane w HD. I nie potrzebuje do tego żadnego programu. Tylko oko wystarczy. Ten jego przeplot charakterystyczny dla SD to ściema gościa który chce zasłynąć. Skoki z Finlandii Niemiec Polski( Zakopane) Norwegii Austrii( oprócz Innsbrucka) oraz Mś we włoszech były w HD na TVP, były produkowane sprzętem HD. I nie wierzcie w brednie. Wierzcie w to co widzicie, bo to właśnie w taki sposób można to odróźnić najłatwiej. Jeszcze dodam, że biegi ze Szwajcarii, Szwecji, Kanady i Rosjii również w HD.

Niektóre transmisję albo relacje albo nawet materiały studyjne są upsaclowane, ale to każdy z was jest w stanie odróżnić bez problemu. Nie wierzcie w głupoty @almali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Jak ktoś ma chęć zobaczyć, jak wygląda HD, to proponuję zakup odtwarzacza Blu-ray, jeśli ktoś jeszcze nie ma, a następnie odtworzenie jakiejś płyty BD.

 

Oj byś się zdziwił jak wiele krążków BD zawiera upscalowany materiał SD.Blu-ray to tylko nośnik a nie wykładnia wzorowej jakości.Dla zobrazowania na płytę CD "taśmą matką" czyli źródłem może być np. stara płyta winylowa.Z trzaskami,przeskokami itp.Odtwarzasz potem takie cudo na super wypasionym odtwarzaczu i co otrzymujesz ?

 

...Wasz problem polega na tym, że nie chcecie przyjąć do wiadomości, że coś, co się wam wydaje HD może być zwykłym upscalem. Bo święcie wierzycie, że jak jest znaczek HD, to jest HD. Nie jest. Wystarczy włączyć Teleexpress. Znaczek HD jest, a program jest w SD.

...

 

Nikt nie neguje faktu że w kanałach HD zdarzają się rzadziej lub częściej materiały SD.Tak jest m.in z Teleexpresem.W obu przypadkach kluczem jest materiał źródłowy.Skoro wszystko leci w SD to skąd się biorą różnice w szczegółach obrazu np. wyraźne twarze widzów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie może wiesz, dlaczego, jeśli się nagra jakiś program w HD i obejrzy w komputerze, to widać ten przeplot charakterystyczny dla SD?

Można zrobić nagranie programu HD, który nie był konwertowany z SD i też będzie widać przeplot.

W przeplocie sygnału 576i nie ma nic bardziej charakterystycznego, niż w przeplocie sygnału 1080i.

I tu, i tam, mamy do czynienia z tym samym przeplotem i50.

Po przeplocie nie da się zatem odróżnić sygnału upscalowanego do 1080i, od oryginalnego 1080i.

To nie znaczy, że sygnału przeskalowanego do 1080i (od oryginalnego 1080i) nie da się w ogóle odróżnić, ale o tym już wcześniej pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@almali tak oczywiście. Transmisje sportowe na świecie to zwyczajny upscal :D:brawo: Nie no po prostu zniszczyłeś system. Sam sprawdziłeś i oceniłeś. Spójrz na wpis nad tobą, gdzie ktoś ci ładnie wytłumaczył co widzisz w tym swoim programie i po prostu przestań się udzielać w temacie HD. Bo bardziej już ośmieszyć się nie możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sorry!

 

Niestety(prawie)wszystko, co tu napisałem tu były jednak brednie.

 

Dalej już nikt nie musi czytać, ale dla zainteresowanych wyjaśnienie dlaczego sam siebie wyprowadziłem w pole. Po pierwsze mój "sprytny" tuner raportuje 9 na 10 nagrań z kanałów HD jako SD. Może dobrze zrobiłem, że nie napisałem jak to sprzęt... Po drugie ten przeplot, który mi nie dawał spokoju to jednak był 1080i. Wyglądał on na taki jak 576i dlatego, że odtwarzałem swoje nagrania w komputerze, który podłączony jest do monitora, który nie ma rozdzielczości 1920x1080. Przy skalowaniu do rozdzielczości monitora powstawały te "ząbki" przeplotu, które wyglądały myląco. Ale nawet na takim monitorze nie w rozdzielczości HD można sprawdzić, że to jednak zwykły przeplot 1080i. W tym celu trzeba włączyć w odtwarzaczu opcję wyświetlania piksel w piksel. w VLC wystarczy odznaczyć Obraz -> Dopasuj do okna. No to tyle.

 

No cóż. Dałem ciała najbardziej jak się tylko dało. Niemniej jednak myśl, że udało mi się wykryć wręcz światowy spisek dotyczący telewizji HD była co najmniej kusząca. Na tyle kusząca, że warto było zaryzykować. Szkoda tylko, że tak późno wpadłem, co jest powodem zamieszania.

 

Faktem jest jednak, że wy oprócz świętego oburzenia nie mieliście wiele do zaproponowania. I oczywiście również nikomu nie przyszło do głowy rozwiązanie problemu. Tak więc możecie triumfować, bo mieliście rację, a ja wyszedłem na dżakasa. Mimo wszystko jednak to ja doszedłem do tego, gdzie tkwił mój błąd, więc pod tym względem jednak to ja jestem górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo sobie wyobrażam jak ktoś tutaj miał wykryć Twoje błędy nie wiedząc, że 90% nagrań nie jest miarodajnych, czego nawet sam nie wiedziałeś. Lepiej byś posypał głowę popiołem i więcej w temacie się nie wypowiadał, zamiast starać się przekuć klęskę w zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopie w końcu coś dotarło.

Szkoda, że tak późno i szkoda tylu błędnych postów, które mniej zorientowanym mieszały w głowach.

Napisz lepiej co to za tuner i jakim cudem "raportuje" nagrania HD jako SD.

Pisałem, żebyś sprawdzał nagrania w mediainfo, ale pewnie ci się nie chciało. bo co tam jakiś gościu na forum wypisuje, toć ja mam rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Dałem ciała najbardziej jak się tylko dało. Niemniej jednak myśl, że udało mi się wykryć wręcz światowy spisek dotyczący telewizji HD była co najmniej kusząca. Na tyle kusząca, że warto było zaryzykować. Szkoda tylko, że tak późno wpadłem, co jest powodem zamieszania.

 

Zawsze to jedna osoba więcej, która ogarnia o co chodzi :)

 

W prawdziwej jakości HD był ślub w GB 29.04.2012 - nawet przy szybszym poruszaniu kamerą obraz nie tracił ostrości. Bitrate kanału : 31,75 Mbit/s. No było co oglądać. Do FullHD brakowało tylko trybu progresywnego - ale to już naprawdę trzeba mieć oko żeby wyczuć różnicę. Nie udało mi się nagrać, pendrive nie wyrabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja Wy nie widzicie HD na Eurosporcie (teraz Giro d'Italia), Ekstraklasie na C+ Sport czy porządnym programie na NG HD to albo okulista albo nic na to nie poradzimy.

Wystarczy sobie zobaczyć meczyk np. na TVN Turbo. Tam nawet numery na koszulkach są rozmazane :)

 

Film HD z netu zajmuje ok. 4GB, a ok. 8GB film z rozdzielczością 1080. Film "Piraci z Karaibów" HD ostatnio w TV wyglądał identycznie jak ten puszczony z mojego pena (720).

Może u niektórych czas na zmianę TV ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Blupol, tylko że bitrate na kanałach HD faktycznie ostatnimi czasy spadł, więc nie jest ważne co się komuś wydaje, tylko raczej lepiej jest polegać na pomiarach: http://www.sat-charts.eu/wykaz_kanalow, ... akiet.html (przy kliknięciu na przycisk "INFO" z prawej strony masz podany pomiar średniego bitrate).

 

Eurosporty nadają ze średnim bitrate tylko na poziomie troszkę wyższym niż 9 Mb/s, więc w sumie nie jest to jakaś specjalna rewelacja.

Wystarcza, przy transmisjach z rozgrywek w snookerze, czy karlingu, ale już przy bardziej dynamicznych scenach nie zawsze jest idealnie.

 

Prawdziwy HD, powinien się utrzymywać constans w przedziale 11-15 Mb/s i tak było np. na kanałach sportowych Cyfry+, zaraz po uruchomieniu TP 11,411H, tylko że ta jakość, to tymczasem tylko wspomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo ze nie ma prawdziwego HD czekam dnia kiedy zniknie ostatni kanal SD na liscie ,nawet przy dosc slabym bitrate te kanaly hd sa w miare bez wielkiego smuzenia i pixeli i da sie to oglądac czego nie mozna powiedziec o SD,ale mysle ze przed 2020r nie ma szans zeby sie pozbyli wszystkich SD chyba ze bedzie wielkie cisnienie (marketing) na wprowadzenie UHD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...